ایستگاه زبان

آموزش کامل زبان انگلیسی

آموزش کامل زبان انگلیسی

در دنیای آموزش کامل زبان انگلیسی افسانه‌ای وجود دارد که می‌گوید

تماشای فیلم، رمز مکالمه روان و تسلط کامل به زبان انگلیسی است.

قبول داریم که یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم یک جمله وسوسه‌کننده‌ است؛ یعنی می‌شود پا رو پا انداخت و جلوی مانیتور لم داد و با تماشای یک و نیم ساعت فیلم، زبان انگلیسی یاد گرفت؟

 با کمال تأسف باید بگویم نه! از این خبرها نیست.

البته عجله نکنید و سریع سراغ آموزش کامل زبان انگلیسی به روش سنتی خود نروید؛ تماشای فیلم زبان انگلیسی به تقویت مهارت‌های زبانی شما کمک شایانی خواهد کرد اگر از روش و مسیر درست وارد شوید.

 

پس راه یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

 

یک هدف مشخص تعیین کنید

تمام اقدامات بعدی برای خودآموزی زبان انگلیسی به هدف یادگیری شما بستگی دارد. به این فکر کنید که آیا می خواهید انگلیسی مکالمه ای یا تجاری یاد بگیرید، برای مصاحبه آماده شوید یا فیلم های اصلی را تماشا کنید.

 

کلاس های خود را برنامه ریزی کنید

به نظر می‌رسد جذابیت خودآموزی دقیقا در این واقعیت نهفته است که کلاس‌های انگلیسی شما به زمان خاصی وابسته نیست. شما زبان را زمانی یاد می‌گیرید که برای شما راحت باشد. اما شما باید خود را تحت کنترل داشته باشید و یک برنامه کلاسی تنظیم کنید، به عنوان مثال، روزانه یک ساعت یا 3-4 بار در هفته به مدت 1.5 ساعت مطالعه کنید.

برنامه ریزی و تعیین هدف

 

منابع مورد نیاز را انتخاب کنید

فراوانی منابع مفید همیشه تأثیر مثبتی بر یادگیری ندارد. بسیاری از مردم تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی می‌گیرند و در یک روز تمام کتاب‌های درسی موجود را می‌خرند، تعداد زیادی وب‌سایت آموزشی زبان انگلیسی را ذخیره می‌کنند، و هرچه اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی هست را روی گوشی خود نصب می‌کنند. از طرفی چنین کاری قابل ستایش است. از طرف دیگر، هر کتاب درسی و هر سایتی اصول خاص خود را برای ارائه مطالب دارد، بنابراین با مطالعه روزانه روی منابع مختلف، خطر ایجاد آشفتگی و سردرگمی در ذهن خود را هم ایجاد می‌کنید و در عرض یکی دو هفته نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید.

 

خود را محک بزنید

این یک نکته مهم برای کسانی است که تصمیم دارند زبان انگلیسی را به تنهایی در خانه یاد بگیرند. برای پیگیری پیشرفت خود، حتما خود را محک بزنید. می‌توانید آزمون‌های آنلاین مختلفی مانند آزمون‌های تعیین سطح را انجام دهید. مهم این است که اشتباهات خود را بررسی کنید. مثلا می‌توانید از ویژگی‌ها و سایت‌های جستجوگر املا استفاده کنید. ویرایشگرهای متن به طور خودکار املا را بررسی می کنند

سعی کنید ابتدا متنی بنویسید یا تمرینی را انجام دهید، سپس آن‌چه را که نوشته‌اید به دقت تصحیح کنید و تلاش کنید تا اشتباهات خود را پیدا کنید و ببینید برنامه زیر چه کلماتی خط کشیده است، به این فکر کنید که چرا این اشتباه را کردید و سعی کنید املای صحیح کلمه را به خاطر بسپارید.

 

دوست مکاتبه‌ای پیدا کنید

یکی از بهترین نکات کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی، برقراری ارتباط با یک فرد بومی است، به خصوص که امروزه پیدا کردن یک فرد بومی و برقراری ارتباط با او بسیار آسان است. و مهم‌تر از همه مفید هم هست. به محض اینکه سطح  دانشتان به شما اجازه داد با خارجی‌ها ارتباط برقرار کنید، بهتر است بلافاصله این کار را شروع کنید! چنین تجربه‌ای برای شما مفیدتر از برقراری ارتباط با یک معلم فارسی زبان خواهد بود. اگرچه در هر صورت بیش از نیمی از مواقع به زبان انگلیسی ارتباط برقرار خواهید کرد، اما همین واقعیت که معلم، شما را به زبان فارسی می‌فهمد نیز شما را آرام می‌کند.

 

دوست مکاتبه‌ای

علایق خود را دنبال کنید

زبان انگلیسی خود را با آنچه واقعا دوست دارید بهبود بخشید. اگر عاشق هنر هستید، به موزه بروید و یک راهنمای صوتی به زبان انگلیسی انتخاب کنید، یک مجله هنری بخوانید یا فیلمی در مورد یک هنرمند بزرگ یا جنبش هنری تماشا کنید. زیرنویس را نادیده بگیرید، شما از طریق کلمه‌ها متن را تا حدودی می فهمید که این عالی است! پس از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید!

 

تکرار کنید

فراموش نکنید آنچه را که یاد گرفته‌اید مرور کنید. پس از گوش دادن به یک مطلب، چند هفته دیگر دوباره به آن بازگردید و بلافاصله متوجه خواهید شد که درک گفتار و آنچه گفته می‌شود برایتان بسیار آسان‌تر شده است. شما نمی‌توانید  تاثیر تکرار کردن را نادیده بگیرید. ممکن است ناخودآگاه احساس کنید که در حال هدر دادن زمان برای یادگیری همان چیز هستید در حالی که می‌توانستید در این مدت چیز جدیدی یاد بگیرید. اما شما نباید گرفتار این تله شوید! حافظه ما به گونه‌ای تنظیم شده است که به راحتی اطلاعاتی را که استفاده نمی‌کنیم را فراموش می‌کنیم. بنابراین در اینجا یکی از این دو حالت اتفاق می‌افتد. یا آنچه را که آموخته‌اید تکرار می‌کنید و دانش خود را با سرعت معتدل انباشته می‌کنید، یا سعی می‌کنید به یک‌باره همه چیز را یاد بگیرید و بلافاصله فراموش کنید.

 

از اشتباه کردن نترسید

اشتباهات بخشی از فرآیند یادگیری هستند و شما نباید از انجام آن‌ها بترسید. در اولین مراحل یادگیری زبان جدید، چیز زیادی نمی‌فهمیم. ما ساختار زبان، واژگان، تلفظ و … را نمی‌دانیم. مرتکب اشتباه شدن، هنگام درک مطلب جدید کاملا طبیعی است. خودتان را خیلی سخت قضاوت نکنید، صبور باشید و قطعا موفق خواهید شد.

 

سفر کنید

اگر فرصت دارید، سفری به کشوری برنامه ریزی کنید که زبان انگلیسی زبان مادری آن‌جا می‌باشد. با این کار نه تنها تجربه مفیدی به دست خواهید آورد، بلکه فرصتی فوق‌العاده برای به کار بردن آموخته‌های خود به دست خواهید آورد. بدون شک، مهارت‌هایی مانند تلفظ، لحن و ریتم کلمات و جمله‌هایتان و همچنین مهارت‌های شنیداری شما با حضور در چنین محیطی بهبود می‌یابد.

 

سوال بپرسید

وقتی یک زبان جدید یاد می‌گیریم، جای تعجب نیست که سوالات زیادی برای ما پیش بیاید. لازم است بلافاصله تمام نکات غیرقابل درک یا مبهم برای ما روشن شود. در چنین شرایطی، مسائل را با معلم خود در میان بگذارید و یا از منبع و مرجع مطمئنی استفاده کنید. همچنین توصیه نمی‌کنیم قوانین و کلمات را به زبان انگلیسی  و بدون درک کامل مطلب حفظ کنید.

 

بخوانید

شما می‌توانید بیش‌تر کتاب بخوانید زیرا در حین خواندن، حافظه بصری را فعال می‌کنید. حتی می‌توانید اخبار، مجلات، شبکه‌های اجتماعی را به انگلیسی دنبال کنید. کلمات را در متن یاد بگیرید.  اگر هنوز نمی توانید مثالی برای خود بیاورید، به جای یادگیری یک کلمه، بلافاصله یک جمله یا عبارت را یاد بگیرید. همه این‌ها سبک‌های مختلف یادگیری زبان انگلیسی هستند و با کمک این روش‌ها می‌توانید زبان انگلیسی را بهتر یاد گرفته و در ذهن خود تثبیت نمایید.

 

صحبت کنید

برای صحبت کردن به زبان انگلیسی حتی در سطح ابتدایی، محبوب‌ترین کلمات و عبارات را یاد بگیرید، که برای ارتباطات روزمره کافی باشند. به عنوان مثال یادگیری آن دسته از اسم‌ها، صفت‌ها، ضمایر و افعالی که هنگام صحبت نمی‌توانید بدون آن‌ها مکالمه کنید را در الویت بگذارید. بارها و بارها با آن‌ها جملات متنوع بسازید تا بر ساختارهای گرامری لازم، تسلط پیدا کنید و بتوانید به درستی از آن‌ها استفاده کنید. پس از آن، می‌توانید به سرعت مکالمات را در مورد اساسی‌ترین موضوع‌ها شروع کنید.

 

از برچسب استفاده کنید

یکی دیگر از راه‌های اثبات شده برای بهبود دایره لغات انگلیسی، چسباندن برچسب‌ها و استیکرهایی با کلمات انگلیسی روی وسایل است. ساده‌ترین راه برای انجام این کار در خانه است. به عنوان مثال، می‌توانید آشپزخانه را انتخاب کنید و میز را با برچسب “table” تزئین کنید، “Cabinets” را روی کابینت آشپزخانه بچسبانید و “flower pot” را روی گلدان خود بچسبانید. تقریبا هیچ محدودیتی وجود ندارد شما تصمیم می‌گیرید که به کدام وسیله برچسب بزنید.

برای حفظ بهتر واژگان با استفاده از برچسب، قوانین زیر را دنبال کنید

فهرستی از کلمات را برای مطالعه خود ایجاد کنید. برای انجام این کار، در مورد موضوع مورد مطالعه خود تصمیم بگیرید. لوازم خانگی، مبلمان، وسایل دکور، مصالح ساختمانی، وسایل بهداشت شخصی، کارد و… شما می‌توانید فقط قسمت‌هایی از مکان مورد نظر را مطالعه کنید، به عنوان مثال، در اتاق خواب، می توانید برچسب‌های تخت (bed) را روی تخت و کمد (closet) را روی آن بچسبانید.
سپس افعال و صفت را به اسم اضافه کنید. به عنوان مثال، روی برچسب صندلی در نشیمن،  صندلی نرم (soft chair) را بنویسید. مثال‌های مناسب به شما این امکان را می‌دهند که واژگان جدید را به آسانی و در سریع‌ترین زمان ممکن به خاطر بسپارید.

 

زبان را در ذهن خود تمرین کنید

اگر می‌خواهید به سرعت به سطح جدیدی از مهارت زبان برسید، باید به آن فکر کنید. همه ما وقتی تنها هستیم در ذهن خود با خودمان حرف می‌زنیم، پس چرا آن‌را به زبان انگلیسی انجام ندهیم؟

ابتدا افکار خود را ترجمه کنید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار بلافاصله بعد از کلاس با یک معلم یا مکالمه با دوست خارجی خود است، زمانی که ساختارهای زبان هنوز در حافظه شما تازه است. این روش زمانی بهترین کارایی را دارد که به وظایف و کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم فکر می کنیم. مثلا
“من هزاران کار دارم که باید انجام دهم، به خرید مواد غذایی بروم، لباس‌هایم را بشویم و به گربه‌ام غذا بدهم.” تلاش کنید تا جمله‌هایی از این قبیل را به انگلیسی برگردانید.
در آینده می‌توانید با دوستان خود در موقعیت‌های مختلف در مورد هر موضوعی گفتگوهای تخیلی داشته باشید. به عنوان مثال، وقتی به باشگاه می‌روید، در بین تمرین‌ها، به این فکر کنید که اگر او با شما به آن‌جا بیاید، چگونه در مورد تمرینات خود با یک دوست بومی صحبت می‌کنید.

 

دیکشنری‌های انگلیسی-انگلیسی

از دیکشنری‌های انگلیسی-انگلیسی استفاده کنید، جایی که تعاریف و معنی کلمات با استفاده از متداول‌ترین واژگان توضیح داده می‌شود. این‌گونه با ساختار اصلی کلمه و نقش و معنی و کاربرد آن در جمله نیز آشنا می‌شوید و همچنین نحوه توصیف و توضیح دادن مطلب مورد نظر خود را با جمله‌سازی‌های ساده و مختلف یاد می‌گیرید.

 

گوش کنید

حتماً به موسیقی و یا پادکست‌ها و یا اخبار به زبان انگلیسی گوش دهید، حتی اگر تازه شروع به یادگیری زبان کرده‌اید، این کار بسیار موثر است. مهم نیست که همه چیز را درک می‌کنید یا نه، بلکه مساله عادت کردن گوش شما به صدا و ریتم  و زبان است. نگران نباشید، به تدریج شما شروع به درک و فهمیدن زبان انگلیسی می‌کنید.

بر اساس آخرین پژوهش‌ها، زبان‌آموزان ۴۵ درصد از زمان یادگیری خود را صرف لیسینینگ می‌کنند در حالیکه ۸۵ درصد از دانش زبانی خود را از طریق لیسینینگ به دست می‌آورند

تقویت لیسینینگ و مهارت‌های شنیداری زبان از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که بسیاری از زبان‌آموزان با تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها، تقویت و پیشرفت بسیاری در مهارت‌های زبانی خود مشاهده می‌کنند. با تماشای فیلم‌های تلویزیونی با فرهنگِ زبان موردنظر نیز بیش‌تر آشنا می‌شوید که به نوبه خود به یادگیری اصطلاحات، کنایات و لهجه ناآشنای زبان موردنظر بسیار کمک می‌کند.

 

فیلم و سریال ببینید

اگر از رفتن به کلاس‌های زبان و خواندن کتاب‌های آموزشی خسته شده‌اید، باید خدمت شما عرض کنم که راهی بهتر و ساده‌تر از دیدن فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا نمی‌کنید. از تولد دنیای فیلم و سینما سال‌ها می‌گذرد و امروزه به صنعتی چندین میلیارد دلاری تبدیل شده که با تولید هزاران فیلم هر ساله، به بخش ثابتی از فرهنگ و جامعه امروز بدل شده است.

شاید شما هم متوجه شده باشید که به ‌محض تماشای یک فیلم به زبان انگلیسی دلتان می‌خواهد انگلیسی صحبت کنید و این ناخودآگاه آدم را به فکر وا می‌دارد که آیا می‌توان تنها با تماشای فیلم زبان انگلیسی را یاد گرفت؟

با یک جستجوی مختصر در گوگل متوجه خواهید شد که در این راه تنها نیستید و خوشبختانه تیم ایستگاه زبان با تهیه مجموعه آموزش زبان با سریال فرندز و دیگر آموزش‌های جذاب، در این مسیر همراه شما است. آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز که تفاوت‌های چندانی با سایر محصولات مشابه در بازار و سایت‌های مختلف دارد. (برای مثال در این مجموعه علاوه بر زیرنویس انگلیسی و زیرنویس فارسی به طور جداگانه، از هردوی این دو نیز به صورت هم‌زمان می‌توانید استفاده کنید. مزیت بعدی این مجموعه بررسی قسمت دیده شده در انتهای آن قسمت بوده و شما می‌توانید اصطلاحات و لغات و گرامر موجود در آن قسمت را مورد ارزیابی قراردهید به علاوه این‌که فایل Pdf لغات و اصلاحات و … در اختیارتان قرار خواهد گرفت.)، می‌تواند برای شما مفید بوده و علاوه بر جنبه یادگیری و آموزش زبان انگلیسی، از تماشای آن لذت هم ببرید.

در زبان انگلیسی، کلمات تنها ۳۰ درصد مفهوم را می‌رسانند. ۷۰ درصد باقی‌مانده برای درک مطلب از طریق حالت چهره و تُن صدا منتقل می‌شود؛ بنابراین جملات مشابه یا کلمات و واژگان مشابه بسته به موقعیت و تُن صدا می‌توانند معناهای متفاوتی داشته باشند. در زبان انگلیسی این‌که فرد چه می‌گوید با این‌که چطور می‌گوید بسیار متفاوت است؛ بنابراین با تماشای فیلم و دقت به نحوه بیان جملات بازیگران، نه ‌تنها کلمات جدید را یاد می‌گیرید، بلکه همچنین یاد خواهید گرفت چطور از کلمات موردنظر استفاده کنید.

پنج اصل تماشای فیلم به‌منظور آموزش زبان انگلیسی

تمرکز

درست است که تماشای فیلم لذت خاص خودش را دارد اما برای تقویت مهارت‌های زبانی خود بهتر است هنگام تماشای فیلم به لغات و تلفظ کلمات دقت بیش‌تری به خرج دهید تا اینکه فقط زیرنویس فارسی آن‌را بخوانید.

تقسیم‌بندی

شاید تماشای یک فیلم یک و نیم یا دو ساعته در یک وعده کمی خسته‌کننده باشد و از همه مهم‌تر بازده لازم در یادگیری زبان را نداشته باشد. برای این منظور سعی کنید فیلم‌های بلند را در دو و یا حتی سه بخش ببینید و هر بار پای تماشای یک بخش آن بنشینید.

تکرار

نکته‌ی جالب در آموزش کامل زبان انگلیسی با تماشای فیلم این است که هر بار که فیلم را تماشا می‌کنید به نکات و کلمات جدیدتری در داستان فیلم برمی‌خورید که شاید در دفعات قبلی ندیده بودید. برای یادگیری زبان انگلیسی در حین دیدن فیلم، تماشای فیلم برای یک‌بار کفایت نمی‌کند و تماشای دو یا چندباره برای هضم کامل کلمات لازم است.

برقراری ارتباط

سعی کنید هنگام تماشای فیلم با کاراکترها و دیالوگ‌های فیلم ارتباط برقرار کنید و اصطلاحات را تکرار کنید و یاد بگیرید. می‌توانید خود را جای کاراکتر‌های مختلف بگذارید و در آن‌ها غرق شوید. این‌گونه مفاهیم را هم بهتر درک می‌کنید و علاوه‌براین مزیت، به تثبیت و ماندگاری آن‌ها نیز در ذهن خود نیز کمک می‌کنید.

زیرنویس

استفاده از زیرنویس در یادگیری زبان با فیلم می‌تواند هم یک مزیت بزرگ و هم یک عامل بازدارنده برای یادگیری باشد و این بستگی به نحوه استفاده شما از آن دارد. درباره این‌که چگونه از زیرنویس‌ها درست استفاده کنیم، قبلا مقاله ای تهیه کردیم که برای آگاهی از آن، می‌توانید به یادگیری زبان انگلیسی با فیلم رجوع کنید.

تماشا کردن فیلم و سریال به زبان انگلیسی

انواع مختلف روش‌ها را مخلوط کنید

همه می‌دانیم که انسان‌ها به روش‌های مختلفی اطلاعات را جذب و به خاطر می‌سپارند. برخی، با دیدن سریال‌ها و فیلم‌ها به زبان انگلیسی، برخی با گوش دادن به موسیقی و خواندن ترجمه آن و…

روش یادگیری شما چیست؟ اگر از من می‌پرسید که بهترین و کامل‌ترین روش آموزشی چیست؟ می‌گویم همه و هیچ‌کدام! یعنی چه؟ ساده است. شما می‌توانید فقط از یک روش استفاده کنید، اما تنوع را فراموش نکنید. نمی‌توانید یک زبان خارجی را فقط با حفظ کردن قوانین یا تنها با خواندن متون یاد بگیرید. از کل روش‌ها استفاده کنید.

مثلا نرم‌افزار آموزش زبان را بر روی لپ تاپ یا تلفن همراه خود دانلود و نصب کنید، به آهنگ‌های مورد علاقه خود گوش دهید (فراموش نکنید بهتر است هم‌خوانی هم کنید.)، سریال‌ها یا فیلم‌های مورد‌علاقه خود را به زبان انگلیسی تماشا کنید، جمله بسازید، یک دوست مکاتبه‌ای پیدا کنید و با چت کنید، اسم لوازم خانه خود را روی استیکر نوشته و بچسبانید، مقالات وبلاگ‌ها و یا اخبار را بخوانید و… پس روی هیچ مهارتی به تنهایی تمرکز نکنید. همه عناصر انگلیسی به هم مرتبط هستند.

 

آموزش کامل زبان انگلیسی با منابع آنلاین

اینترنت پر از منابع متنوع برای آموزش کامل زبان انگلیسی و زبان‌های خارجی است. تماشای فیلم‌های آموزشی آنلاین، گوش دادن به برنامه‌های رادیویی، پادکست‌ها، تماشای اخبار بین‌المللی، بازی‌های آموزشی،  استفاده از شبکه‌های اجتماعی مثل یوتوب و… هر‌کس می‌تواند راهی برای خود پیدا کند.

 

انتخاب از بین هزاران روش و منبع مختلف

آرام باشید، تلاش کنید و از اشتباه کردن نترسید. خطر انتخاب یک روش بسیار بد و یک کتاب درسی ناموفق اندک است. همه تکنیک‌ها در نوع خود خوب هستند، اگر آن‌ها را دوست داشته باشید و به طور منظم تمرین کنید. هیچ برنامه درسی کاملی وجود ندارد، اما داشتن برنامه، داربست لازم برای ساختن پایه و حرکت به سمت جلو است. صحبت کنید، اشتباه کنید و از آن نترسید. شما گوینده اخبار نیستید! پس هیچ‌کس متوجه لهجه و سبک بیانتان نمی‌شود. مهم‌ترین نکته یادگیری صحبت کردن برای انتقال و بیان مطلب است.

 

گرامر در آموزش کامل انگلیسی

چگونه گرامر را یاد گرفته، تقویت کنیم و از خستگی نمیریم؟ باید بدانید که یادگیری گرامر نیاز به پشتکار دارد. یادگیری ساختارهای گرامری ضروری هستند. آن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که معنی عبارت را حتی بدون دانستن تک تک کلمات، درک کنید. فراموش نکنید که ساختار زبان را درک کنید و آن‌را به هیچ وجه حفظ نکنید. البته در یادگیری گرامر عجله هم نکنید و آن‌را به تدریج یاد بگیرید. به عبارت دیگر، هر چه گرامر را بیش‌تر یاد بگیرید، مطالب بیش‌تری برای مطالعه وجود دارد. زیرا مانند چسبی است که کلمات را کنار هم نگه می‌دارد.

چگونه گرامر انگلیسی را به تنهایی یاد بگیریم

یک راهنمای گرامری خوب در سطح مناسب، منظور از ” کتاب گرامر خوب ” چیست؟ این کتاب باید به زبان انگلیسی باشد. بهتر است که توسط نسخه بریتانیایی انتشارات دانشگاه کمبریج یا لانگمن گردآوری شده باشد. نگران نباشید اگر کتاب کاملا به زبان انگلیسی است. این  کتاب به طور ویژه‌ای با تصاویر و نمونه‌های بسیاری طراحی شده است تا همه توضیحات و مطالب برای همگان تا حد امکان ساده و قابل فهم باشند.

مجموعه تمرینات گرامر با پاسخ، یکی از موارد ضروری  برای یادگیری گرامر است. چنین مجموعه‌هایی با پاسخ ارائه می‌شوند، بنابراین می‌توانید خودتان را محک بزنید. اشتباه کردید؟ پاسخ صحیح را پیدا کنید که چرا به این صورت نوشته شده است، و سپس تمرین دیگری انجام دهید. هیچ سوالی را نادرست و حل نشده رها نکنید.

وب سایت‌هایی با تست های گرامر آنلاین در دسترس هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و تست بزنید. در پایان می‌توانید پاسخ های صحیح را ببینید و اشتباهات خود را تصحیح کنید.

 

عادات خوب

اگر در مورد این سوال که چگونه خودتان انگلیسی را سریع یاد بگیرید کنجکاو هستید، باید صبور باشید و عادات خوبی  را در خود ایجاد کنید. یعنی علاوه بر کلاس‌ها و یا جلسات آموزشی، باید یاد بگیرید که در صورت امکان، مهارت‌های گفتاری را تمرین کنید. مطالعه روزانه را به یک قانون تبدیل کنید. هنگام یادگیری کلمات جدید، تمرین تلفظ آن‌ها را فراموش نکنید. هنگام سفر با مترو یا ماشین، گوش دادن به پادکست به زبان انگلیسی بسیار مفید است.

 

حرف آخر

هیچ وقت برای شروع یادگیری زبان انگلیسی دیر نیست. نکته اصلی تمایل شما به یادگیری و همچنین اثربخشی روش انتخابیتان است. اگر فکر می‌کنید توانایی یادگیری زبان انگلیسی را ندارید سخت در اشتباهید. زیرا اگر به طور منظم تمرین کنید و از تاکتیک‌های تمرینی درست استفاده کنید، می‌توانید به سرعت اولین نتایج پیشرفت خود را ببینید.

مهم‌ترین چیز این است که هر کاری که به زبان انگلیسی انجام می‌دهید، باید آن را دوست داشته باشید. به دنبال افرادی باشید که علاقه‌مند به صحبت با آن‌ها هستید. کتاب‌هایی را انتخاب کنید که در یک نفس بخوانید. نمایش‌هایی را تماشا کنید که نمی‌توانید تماشای آن‌ها را متوقف کنید (اما زیاده روی نکنید). در فعالیت‌هایی شرکت کنید که می‌توانید با آن زبان انگلیسی را تمرین کنید. در مورد موضوعاتی که مورد علاقه شخصی شما هستند تحقیق کنید. زبان انگلیسی را نمی‌توان یک بار برای همیشه یاد گرفت، یادگیری آن یک سفر مادام العمر است، بنابراین باید از این سفر لذت برد.

اکنون می‌دانید که چگونه می‌توان مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشید و چگونه زبان‌انگلیسی را به طور موثر یاد بگیرید. بر اساس تجربه‌ی ما، بهترین و بهینه‌ترین راه برای آموزش کامل زبان انگلیسی و تقویت مهارت‌ها، ترکیب انواع روش‌های آموزشی است. در نهایت یادگیری زبان انگلیسی و یا انجام هرکاری با هر هدف و انگیزه‌ای که دارید، نیازمند صبر، تمرین، تلاش و پشتکار بسیار است. پس عجول نباشید و استمرار داشته باشید.

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*