ایستگاه زبان

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی (رایگان)

آزمون تعیین سطح

شاید از خود پرسیده باشید آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی چیست و چه کاربردی دارد؟ بسیاری از افراد به ویژه افراد بزرگسال علاقه­‌مند به یادگیری زبان انگلیسی، در ابتدای راه اطلاع دقیقی از وضعیت زبان خود ندارند. اغلب آموزه‌هایی جسته گریخته در ارتباط با زبان انگلیسی از دوره­‌ی تحصیل در دبیرستان خود یا از زمان تحصیل در دانشگاه در ذهن دارند که چندان برای­شان کارا و مفید نیست و نمی‌­توانند به وسیله آن مکالمه انگلیسی داشته باشند. همچنین برخی افراد به طور خودآموز اقدام به یادگیری زبان انگلیسی می­‌کنند. این دو دسته افراد معمولاً نیاز دارند سطح زبان انگلیسی خود را مشخص کنند تا با آگاهی بهتری از معلومات خود سطح زبان خود را ارتقاء دهند.

تعیین سطح آنلاین ایستگاه زبان یک آزمون کاملاً استاندارد است. این آزمون تعیین سطح شامل سوالاتی در مورد همه مهارت‌های زبان است و شما پس از انجام این آزمون، سطح دقیق خود را می‌توانید مشخص کنید. این آزمون برای ارزیابی درک شما از گرامر، واژگان و عبارات انگلیسی طراحی شده است. هر سوال در قالب چند گزینه‌ای است و شما یک انتخاب از پاسخ‌های موجود را خواهید داشت. همچنین این آزمون کاملا رایگان است تا افراد بیشتری بتوانند از این آزمون بهره‌مند شوند.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی به شما نشان می‌دهد که از نظر دانش انگلیسی تقریبا در چه وضعیتی هستید و از چه کلاس یا سطحی باید شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید.

 

برای تعیین سطح زبان انگلیسی فرم زیر را تکمیل و روی دکمه شروع آزمون تعیین سطح کلیک کنید.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

با شرکت در این آزمون میتوانید سطح دقیق زبان خود را مشخص کنید و برای آینده زبان خود برنامه ریزی بهتری انجام بدید.
این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

تعیین سطح زبان انگلیسی

تعیین سطح زبان انگلیسی

تعیین سطح زبان انگلیسی برای فردی که در پی کسب مهارت یادگیری زبان هست، امری مهم و ضروری است. معیارهای مختلفی برای تعیین سطح زبان وجود دارد، از جمله توانایی در مهارت‌های مختلف زبانی، مثل خواندن، نوشتن، گفتار و شنیدار، تفکر و استدلال، و توانایی در استفاده از اصطلاحات و واژگان پیشرفته.

یک روش رایج برای تعیین سطح زبان انگلیسی، آزمون‌هایی هستند که برای این منظور طراحی شده‌اند. برای مثال، آزمون‌های معروفی مانند آزمون دولینگو، آزمون آیلتس، آزمون تافل، TOEIC و CELPIP وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توان سطح زبان را تعیین کرد. در این آزمون‌ها، تست‌های مختلفی برای بررسی توانایی‌های زبانی شامل خواندن، شنیداری، نوشتار و گفتار ارائه می‌شود.

به علاوه، برخی مراکز آموزشی و کلاس‌های زبانی، برنامه‌های آموزشی خاص خود را برای تعیین سطح زبان دارند. در این برنامه‌ها، فردی که به آنها مراجعه می‌کند، با توجه به سطح مهارت‌های زبانی خود، به یک کلاس خاص تعلق می‌گیرد.

یکی از سریعترین و راحت‌ترین راه‌های تشخیص سطح زبان، تعیین سطح آنلاین است، که می‌توان در هرزمان از آن بهره‌برد.

به طور خلاصه، تعیین سطح زبان انگلیسی، برای فردی که به دنبال بهبود مهارت‌های زبانی خود است، امری مهم و حیاتی است. استفاده از روش‌های مختلف برای تعیین سطح زبان، می‌تواند به فرد کمک کند تا برنامه‌های آموزشی مناسبی را برای خود انتخاب کرده و در مسیر بهبود مهارت‌های زبانی خود پیشرفت کند.

 

ویژگی‌های این آزمون تعیین سطح زبان

زبان‌آموز معمولاً در برخی مهارت‌ها قوی و در برخی دیگر ضعیف است. شما به ندرت فردی را پیدا می‌کنید که همه مهارت‌ها را در یک سطح داشته باشد. او ممکن است از طریق دروسی که بر دستور زبان تمرکز دارد یاد می‌گیرد و ممکن است به مرحله‌ای برسد که تبدیل به یک دایره المعارف گرامر شود. اما مهارت شنیداری او بسیار پایین است، ممکن است فردی باشد که لغات زیادی را حفظ کرده باشد، اما در گفتار و تلفظ بسیار ضعیف باشد، یک آزمون سطح خوب آزمونی است که تمام یا بیشتر مهارت‌های زبانی را پوشش دهد.

 1. تست ما دانش شما را نه تنها در زمینه گرامر انگلیسی، بلکه در جنبه‌های مهم زبان مانند واژگان، خواندن و درک زبان ارزیابی می‌کند. این رویکرد به شما امکان می‌دهد ارزیابی دقیق‌تری از سطح و دانش زبان خود کسب کنید.
 2. سطح انگلیسی خود را به صورت رایگان بررسی کنید. بدون نیاز به ثبت نام در سایت. پس از اتمام آزمون، اطلاعاتی در مورد سطح دانش زبان شما و همچنین توصیه‌های مفید دریافت خواهید کرد.
 3. شروع یادگیری زبان انگلیسی با آزمون تعیین سطح آنلاین به معنای افزایش چشمگیر شانس موفقیت شماست! نتیجه آزمون مهارت زبان انگلیسی به شما و معلم این امکان را می‌دهد که نقطه شروع را انتخاب کنید، اهداف تعیین کنید و دوره مناسب را انتخاب کنید.

آزمون تعیین سطح

پس از آزمون چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از آزمون تعیین سطح، به شما خواهیم گفت از نظر دانش انگلیسی تقریبا در کجا قرار دارید.علاوه بر آن، می‌توانید از مشاوره رایگان همکاران ما در مجموعه ایستگاه زبان برای پیشرفت زبان خود برخوردار شوید. از شما می‌خواهیم که هر سوال را با دقت بخوانید و پاسخی را که فکر می‌کنید صحیح است انتخاب کنید. در پایان آزمون، میزان تسلط فعلی زبان انگلیسی به شما تخمین زده می‌شود.

 

چرا در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی شرکت کنم؟

همانطور که همه می‌دانیم قبل از شروع یادگیری اصولی زبان انگلیسی می‌بایست در آزمون تعیین سطح شرکت کرد، چرا که اگر سطح شما بالاتر از سطح منتخب خودتان باشد، باعث بی‌حوصلگی و دلزدگی شما و اگر سطح شما پایین‌تر باشد، علاقه شما به یادگیری زبان از بین خواهد رفت. همچنین با تعیین سطح مناسب عملاً از تحمیل هزینه‌های مالی و زمانی اضافی جلوگیری می‌شود.

فقط در چند دقیقه می‌توانید انگلیسی خود را امتحان کنید و بفهمید در چه سطحی هستید. این دانش به شما کمک می‌کند تا تصمیمات صحیحی برای بهبود زبان خود بگیرید. با این حال، پاسخ به سؤالات در آزمون تعیین سطح، شروع کار است. با اطلاعاتی که به دست می‌آورید، اهداف یادگیری زبان را برای خود تعیین کنید و دست به کار شوید!

آزمون Jet English

آیا آزمون تعیین سطح ایستگاه زبان معتبر است؟

این آزمون توسط برترین اساتید مجموعه ایستگاه زبان تدوین و ایجاد شده است و با استانداردترین آزمون‌های روز دنیا مانند آزمون کمبریج برابری می‌کند. علاوه بر نوشتن سوالات اختصاصی توسط اساتید مجرب، اساتید ناظر هم بر سوالات و پاسخ‌ها نظارت لازم را داشته‌اند و با وسواس خاصی همه مهارت‌های زبان (به غیر از تست مهارت مکالمه شما که حتما باید حضوری انجام بشه) در این آزمون گنجانده شده، پس با خیال راحت در این آزمون تعیین سطح آنلاین مشارکت کنید و سطح دقیق خود را مشخص کنید.

توصیه: لازم به ذکر است که برای شرکت در آزمون پیش رو، ترجیحاً در محیطی آرام و با تمرکز و به دور از تنش فکری تست‌های این آزمون را پاسخ دهید تا شما را در مسیر یادگیری زبان به صورت هدفمند و تخصصی راهنمایی کنیم.

کپی رایت: سوالات و کلید این آزمون تعیین سطح آنلاین دارای حق کپی رایت است و بدون اجازه کتبی قبلی از ایستگاه زبان قابل کپی برداری نیست.

 

انواع آزمون تعیین سطح

۱. تعیین سطح شفاهی

تعیین سطح شفاهی یکی از روش‌های سنتی مشخص کردن سطح زبان‌آموزان است. تعیین سطح شفاهی در تمام دنیا انجام می‌شود و تقریبا یکی از موثرترین شیوه‌های تعیین سطح می‌باشد. در تعیین سطح شفاهی زبان‌آموز با فرد آزمون گیرنده مکالمه می‌کند و با گوش دادن به فایل صوتی به سوالاتی درباره محتوای فایل صوتی پاسخ می‌دهد. باید به دقت به محتوای فایل صوتی گوش دهید و سعی کنید با استفاده از واژگان متنوع به سوالات پاسخ دهید. در این نوع آزمون بهتر است از پاسخ‌های کوتاه استفاده نکنید و جملات بلند اما درست بدهید. از مشکلاتی که می‌توان در تعیین سطح شفاهی نام برد استرس مکالمه با شخصی دیگر است که بهتر است به سوالات خوب گوش دهید و با کمی تفکر و بدون عجله پاسخ مناسب دهید.

۲. تعیین سطح کتبی

تعیین سطح کتبی هم یکی دیگر از روش‌های قدیمی این آزمون است. در تعیین سطح کتبی از زبان‌آموزان امتحانی کتبی گرفته می‌شود که سوالات آن ساده و ابتدایی است. اما به مرور به سطح پیشرفته می‌رسد. بیشتر سوالات تعیین سطح کتبی، سوالات گرامری و واژگان است. همچنین مهارت نوشتاری نیز سنجیده می‌شود. این تعیین سطح در مدت زمان مشخصی انجام می‌شود.

۳. تعیین سطح آنلاین

جدیدترین و بهترین روش تعیین سطح، تعیین سطح آنلاین است که با فراگیر شدن استفاده از اینترنت و مشغله افراد رواج پیدا کرده که می‌توانید در هر زمان و مکانی آن را انجام دهید. بسیاری از آموزشگاه‌ها از تعیین سطح آنلاین استفاده می‌کنند. تعیین سطح آنلاین به جهت اینکه همیشه دردسترس است باعث شده بسیار محبوب شود. اگر این آزمون به صورتی جامع برگزار شود و بتواند تمام مهارت‌های زبان را شامل شود فوق‌العاده کارآمد است. در تعیین سطح آنلاین بهترین حالت برگزاری به صورت چندگزینه‌ای و کتبی می‌باشد. در ایستگاه زبان تعیین سطح آنلاین به صورت کتبی و چندگزینه بوده و شما به یک سری سوالات که بیشتر شامل بخش گرامر و لغات است در زمانی مشخص باید پاسخ دهید.

بهبود نمره در زبان انگلیسی

چطور نمره خودم را در آزمون زبان بهبود بدم؟

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش نمره در آزمون انگلیسی تمرین، تمرین، تمرین است! آشنایی با مطالب و درک ساختار آزمون بسیار مهم است. این را می‌توان با شرکت در آزمون‌های آنلاین تمرینی، استفاده از کتاب‌های درسی یا منابع دیگر انجام داد.

همچنین توسعه مهارت‌های تکنیکی آزمون‌دهی که به شما کمک می‌کند در آزمون به شیوه‌ای کارآمد شرکت کنید، مفید است. این به این معنی است که تست‌های تمرینی زمان‌بندی شده را انجام دهید، بیاموزید که چگونه زمان خود را به طور موثر مدیریت کنید، و بدانید چه زمانی باید حدس بزنید و چه زمانی یک سوال را پاسخ ندهید. علاوه بر این، مهم است که سوالات را به دقت بخوانید و قبل از اینکه بخواهید به آنها پاسخ دهید، بفهمید که آنها از شما چه می‌خواهند.

اگر با یک سوال خاص دست و پنجه نرم می‌کنید، قبل از ادامه دادن مطمئن شوید که آن را کاملا درک کرده‌اید. لحظه‌ای را به تجزیه و تحلیل سؤال اختصاص دهید و در مورد مفهومی که پرسیده می‌شود فکر کنید. علاوه بر این، یادداشت هر کلمه یا مفهوم دشواری می‌تواند مفید باشد تا بتوانید بعداً آنها را جستجو کنید.

در نهایت، مطمئن شوید که با قالب‌بندی آزمون آشنا هستید و متوجه می‌شوید که در کدام مهارت‌ها نسبت به مهارت‌های دیگر ضعف بیشتری دارید. این به شما کمک می‌کند تا زمان خود را روی آن مهارت متمرکز کنید و شانس بهتری برای بهبود امتیازتان به شما می‌دهد.

 

بالا رفتن از یک سطح زبان چقدر طول می‌کشد؟

به عنوان یک قاعده، رفتن از یک سطح مهارت به سطح بعدی به ۱۰۰ تا ۱۴۰ ساعت تمرین موثر نیاز دارد. زمان دقیق به انگیزه، فداکاری و تلاش شما بستگی دارد. زبان‌آموزانی که با یک معلم خصوصی مطالعه می‌کنند می‌توانند سریع‌تر به سطح بالاتر برسند زیرا بازخورد مستقیم زیادی دریافت می‌کنند. همچنین اگر از آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز استفاده کنید در مدت زمان کوتاهی سطح شما بالاتر خواهد رفت چون در این دوره آموزشی تمام مهارت های زبان آموزش داده می‌شود. 

اگر بتوانید خود را در یک محیط انگلیسی غرق کنید، بسیار سریع‌تر از زمانی که مجبور باشید کلمات را از زبان مادری خود ترجمه کنید، موفق خواهید شد. به همین دلیل است که تماشای فیلم، خواندن کتاب و گوش دادن به موسیقی به زبان انگلیسی را توصیه می‌کنیم. قرار گرفتن در معرض زبان به شما کمک می‌کند تا مهارت گفتاری خود را به طور موثر در طول زمان کوتاه بهبود دهید.

فراموش نکنید که در این مسیر از کمک ما استفاده کنید. اگر زبان انگلیسی را به تنهایی و به صورت خودآموز آموزش می‌بینید حتما مقاله یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم را مطالعه کنید تا بتوانید به طور موثر به یادگیری زبان بپردازید.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

توصیه‌های مهم برای شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی

 • قبل از شروع با قالب و محتوای آزمون آشنا شوید. دانستن اینکه چه چیزی را باید انتظار داشته باشید می‌تواند به کاهش اضطراب کمک کند و تمرکز روی آزمون را آسان‌تر کند.
 • برای عادت کردن به محیط تست و شناسایی نقاط ضعف، تست‌های تمرینی را انجام دهید.
 • قبل از تلاش برای پاسخ دادن به هر سوال، مطمئن شوید که آن را درک کرده‌اید. اگر سوال را متوجه نشدید، چندبار بخوانید.
 • از مهارت‌های مدیریت زمان موثر با سرعت دادن به خود و تمرکز بر تکمیل هر بخش در زمان تعیین شده استفاده کنید.
 • تمام دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید و به تمام سوالات به طور کامل پاسخ دهید.
 • از سؤالاتی که دشوار یا نامشخص هستند صرف نظر کنید و اگر وقت دارید بعداً به آنها بازگردید.
 • در طول آزمون آرام و مطمئن باشید. اضطراب می‌تواند باعث شود که با عجله در مورد سؤالات یا اشتباهات بی‌دقتی مرتکب شوید.
 • قبل از ارسال آزمون، پاسخ‌های خود را به دقت بررسی کنید تا هرگونه اشتباه یا سؤال از دست رفته را بررسی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که در طول آزمون راحت هستید و در صورت نیاز به کمی استراحت کنید.
 • قبل از انجام آزمون یک شب خوب بخوابید و در روز آزمون یک صبحانه مقوی بخورید.

 

زبان انگلیسی را از کجا شروع کنیم

چه فارغ التحصیل دبیرستان باشید، چه یک کارآفرین یا مادر سه فرزند، می‌توانید زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید و در عرض ۳ تا ۶ ماه بر موانع زبانی خود غلبه کنید. در این دوره آنلاین زبان انگلیسی، شما بر روی توسعه همه مهارت‌های زبانی، اما بیش از همه، صحبت کردن (مهارت مکالمه) تمرکز خواهید کرد. شما از همان درس اول با زبان انگلیسی ارتباط برقرار خواهید کرد، صرف نظر از اینکه چقدر زبان را می‌دانید.

شما به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، می‌توانید آن را در زندگی واقعی و نه فقط در کلاس درس اعمال کنید. بدون تمرین‌های خسته کننده و کتاب‌های قدیمی. واژگان جدید را یاد می‌گیرید و بلافاصله آن را در موقعیت‌های گفتگوی واقعی به کار می‌برید، گرامرهای لازم را یاد می‌گیرید، تلفظ صحیح را یاد خواهید گرفت، یاد می‌گیرید که گفتار سریع افراد نِیتیو و غیر بومی را متوجه شوید، مقالات انگلیسی زبان بخوانید.

در درس‌های دوره آنلاین زبان انگلیسی شما به موضوعات روزمره می‌پردازید. آموزش آنلاین انگلیسی در این دوره بر اساس روش الگوها در مورد خانواده و دوستان، ظاهر و شخصیت فرد، سرگرمی ها، سینما و موسیقی، تلویزیون و رسانه های مدرن، سبک زندگی و عادات، آب و هوا، کار و پول و…. است.

 

تست مهارت صحبت کردن

در اینجا به کسی نیاز دارید که به شما کمک کند سطح اسپیکینگ خود را اندازه گیری کنید و در واقع این همان کاری است که موسسات رسمی آموزش زبان انجام می‌دهند، جایی که آزمون اسپیکینگ به طور جداگانه برگزار می‌شود و مصاحبه با یک فرد حرفه‌ای یا یک معلم ماهر است که از شما می‌پرسد و شما پاسخ می‌دهید، گفتگوی کوتاهی با شما انجام می‌دهد و سطح شما را نیز با آن می‌سنجد. می‌توانید از یک معلم متخصص یا فردی که به زبان مسلط است کمک بگیرید و با او گفت و گو کنید، او در حین پاسخگویی از شما می‌پرسد و سپس ارزیابی تقریبی از سطح مهارت شما در صحبت کردن به زبان انگلیسی را به شما می‌دهد.

 

آزمون مهارت نوشتاری

نوشتن گسترده‌تر از مهارت املا است. نوشتن در توانایی شما در فرمول بندی صحیح جملات و استفاده از کلمات مناسب و حروف اضافه مناسب بیش از املا است. این آزمون بدون کمک خارجی دشوار است.

سایت‌هایی برای این نوع تست وجود دارد و این سایت‌ها فضایی را برای مشارکت و کمک بین زبان‌آموزان مختلف فراهم می‌کنند، شما می‌توانید یک مقاله کوچک بنویسید و از دیگران (اساتید زبان) کمک بخواهید تا اشتباهات خود را اصلاح کنید و فردی را پیدا خواهید کرد. چه کسی به شما پاسخ خواهد داد و شما می‌توانید درخواست خود را با ارزیابی تقریبی در مورد آن اضافه کنید.

 

سطوح زبان انگلیسی

سطح‌بندی کردن زبان انگلیسی دارای شیوه و متدهای مختلفی می‌باشد که سطح زبان براساس این شیوه‌ها سنجیده می‌شوند. زبان‌آموزان برای یادگیری زبان انگلیسی براساس این سطوح دسته‌بندی می‌شوند و به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازند. هر یک از سطوح نشان دهنده میزان مهارت زبان آموز برای دریافت مدارک بین‌المللی زبان است. در نتیجه آشنایی با سطح‌های مختلف زبان برای ما حائز اهمیت می‌باشد. در این بخش برخی از استاندارها را برای سطح‌بندی برای شما آورده‌ایم.

 1. (سطح Beginner) این سطح افرادی است که تازه شروع به یادگیری زبان کرده‌اند یا مدت‌ها پیش و در سطح پایین آن را مطالعه کرده‌اند. در این سطح، فرد الفبا، قوانین اولیه خواندن، کلمات و عبارات ساده را می‌داند.
 2. ( سطح Elementary) در این سطح می‌توانید از ساختارها و عبارات ابتدایی، زمان‌های ساده (Present Simple، Past Simple، Future Simple، Present Continuous، Past Continuous، Future Continuous) استفاده کنید، در مورد موضوعات آشنایی ارتباط برقرار کنید.
 3. (سطح Pre-Intermediate) شما می‌توانید ارتباط برقرار کنید، مکالمه را ادامه دهید، جملات پیچیده‌تری بسازید و از زمان‌های پیچیده‌تری استفاده کنید (Present Perfect، Past Perfect، Future Perfect).
 4. (سطح Intermediate) در این سطح شما گفتار انگلیسی را می‌فهمید، افکار خود را روان بیان می‌کنید و همه زمان‌ها را می‌دانید.
 5. (سطح Upper-Intermediate) شما به راحتی در مورد موضوعات روزمره ارتباط برقرار می‌کنید، به راحتی آنچه را که به شما گفته می‌شود درک می‌کنید، تمام تفاوت‌های ظریف استفاده از زمان‌ها را می‌دانید.
 6. (سطح Advanced) شما گفتار انگلیسی را درک می‌کنید، گرامر را می‌دانید، می‌توانید مانند یک بومی به آن فکر کنید و صحبت کنید.

سطوح زبان انگلیسی

 

گروه نام گروه سطح نام سطح توضیحات
A

Basic user

A1 Breakthrough or beginner
 • می‌تواند عبارت‌های روزمره و کابردی را بفهمد و با هدف برطرف کردن نیازهای اولیه از آن‌ها استفاده کند.
 • می‌تواند خودش و دیگران را معرفی کند، می‌تواند به سوالاتی در مورد جزئیات شخصی زندگی خودش مانند محل زندگی، افرادی که می شناسند و چیزهایی که دارد پاسخ دهد یا سوالاتی در این رابطه بپرسد.
 • می‌تواند با دیگران در سطحی اولیه تعامل زبانی داشته باشد، به این شرط که فرد مقابل به آرامی و واضح صحبت کند.
Basic user A2 Way stage or elementary
 • می‌تواند جملات و عبارات پرکاربردی که با نیازهای ضروری در ارتباطند (برای مثال، اطلاعات خیلی اولیه شخصی و خانوادگی، خرید کردن، جغرافیای محلی و کار) را درک کند.
 • می‌تواند در مورد وظایف ساده و معمول که به یک تبادل ساده و مستقیم اطلاعات نیاز دارد تبادل نظر کند.
 • می‌تواند جنبه‌های ساده گذشته زندگی خود، محیط اطراف خود و مسائلی در مورد نیازهای اولیه خود را شرح دهد.
B Independent user B1 Threshold or intermediate
 • می‌تواند مفاهیم کلی را در ورودی‌های استاندارد اطلاعات بفهمد. ورودهایی که در مورد مفاهیمی است که در محل کار، مدرسه، محل تفریح و … به‌طور منظم اتفاق می افتد.
 • می‌تواند از موقعیت‌هایی برآید که با سفر به کشورها و مناطق صحبت‌کننده زبانِ مورد نظر ممکن است اتفاق بیوفتد.
 • می‌تواند متن‌های ساده‌ای در مورد موضوعاتی که با آن‌ها آشناست یا علایق شخصی اش تولید کند.
 • می‌تواند تجارب، موقعیت ها، علایق، رویاها و امیدهایش را به صورت مختصر و با دلیل و توضیح برای برنامه‌هایش شرح دهد.
Independent user B2 Vantage or upper intermediate
 • می‌تواند مفاهیم کلی را در یک متن پیچیده در مورد یک مفهول واقعی یا انتزاعی شامل مباحث فنی در حوزه تخصصش درک کند.
 • می‌تواند با سطحی از تسلط با دیگران تعامل کند به‌طوری‌که بتواند بدون مشکل و نیاز به فرد دیگری با یک فرد بومی صحبت کند.
 • می‌تواند برای طیف وسیعی از موضوعات متن‌هایی دقیق و واضح تولید کند و دیدگاه خود را در مورد موضوع بخش توضیح داده و نقاط ضعف و قوت آن را مشخص کند.
C Proficient user C1 Effective operational proficiency or advanced
 • می‌تواند طیف وسیعی از عبارات بلند و مشکل را درک کند و مفهوم آن را بفهمد.
 • می‌تواند ایده‌های فکری خودش را با تسط کامل و بدون نیاز به جست و جوی لغات بیان کند.
 • می‌تواند از زبان به صورت منعطف و کارآمد برای نیازهای اجتماعی، آکادمیک یا تخصصی استفاده کند.
 • می‌تواند متونی واضح، خوش ساختار و دقیق در مورد موضوعات پیچیده اماده کند، که نشان دهنده استفاده کنترل شده از الگوهای ساختار یافته، ارتباطات و ابزارهای فکری باشد.
Proficient user C2 Mastery or proficiency
 • می‌تواند به سادگی هرچیزی را که می‌شنود یا می‌خواند بفهمد.
 • می‌تواند اطلاعات دریافتی از منابع مختلف کلامی یا نوشتاری خلاصه کند و مباحث گزارش‌ها را با ساختاری تازه به شکلی منسجم بیان کند.
 • می‌تواند خودش را بدون مقدمه، دقیق و سلیس ابراز کند و تفاوتهای مفهومی را حتی در موقعیت‌های پیچیده تمیز دهد.

 

شروع به تست زدن کنید تا سطح زبان انگلیسی خود را بدانید!

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

۴.۹/۵ - (۶۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (2)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

  مینا مهمان اردیبهشت 20, 1402 پاسخ

  ازتون واقعا ممنونم آزمون تعیین سطح خیلی خیلی خوبی بود همین آزمون رو خیلی جاها پولی گذاشتن ولی شما رایگان گذاشتید من شرکت کردم و نمره 35 گرفتم به نظرتون چطور باید زبان ادامه بدم؟

   ایستگاه زبان مدیر کل اردیبهشت 20, 1402 پاسخ

   سلام پس از آزمون میتوانید با اساتید مجموعه مشورت کنید تا شما را به صورت رایگاه راهنمایی کنند که چطور سطح خودتون را ارتقا بدید. میتوانید از آیکون گفتگوی پایین سایت استفاده کنید و یا با شماره 09355544135 در پیام رسان ها در ارتباط باشید.

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد