ایستگاه زبان

یادگیری زبان انگلیسی با پادکست

یادگیری زبان انگلیسی با پادکست

یادگیری زبان انگلیسی با پادکست و اینکه چگونه یادگیری خود را از حالت منفعل به فعال تبدیل کنید یکی از مهمترین نکاتی است که هر زبان آموزی باید بداند. این روزها پادکست ها در حال افزایش هستند. بسیاری از مردم به دلایل مختلف به این صداهای ضبط شده گوش می‌دهند که یکی از آنها یادگیری زبان است. پادکست‌ها می‌توانند شگفت انگیزترین راه برای بهبود زبان انگلیسی شما باشند، اگر از آنها به هوشمندانه‌ترین روش‌ها استفاده کنید.

همانطور که می‌دانیم، همه چیز در یادگیری زبان های خارجی مفید است. کتاب‌های درسی، داستان، فیلم، انیمیشن، آهنگ‌ها و یا بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی. با استفاده از همه این ابزارها، به نوعی سکه‌ها را به قلک زبان خود اضافه می‌کنیم. این مقاله به شما نشان می‌دهد که چگونه یادگیری خود را با پادکست توربوشارژ و سریع کنید.

با این وجود سعی کنید منبع عالی مانند پادکست انگلیسی با متن را فراموش نکنید که می‌تواند به شما کمک کند ساختارهای واژگانی، گرامری، تقویت مهارت شنیداری و آشنایی به سبک‌های مختلف گفتار تسلط پیدا کنید و به فرهنگ زبان علاقه‌مند شوید.

پادکست چیست و برای چیست؟ پادکست‌ها فایل‌های صوتی مشابه پخش‌های رادیویی و تلویزیونی هستند. این شیوه یادگیری برای غوطه ور شدن مستقیم در زبان فوق‌العاده است.

تاثیر پادکست در یادگیری زبان

برای کسانی که زبان انگلیسی می‌خوانند و می‌خواهند دانش خود را ارتقا دهند، پادکست گزینه خوبی است. این ویژگی علاوه بر کمک به تقویت مهارت شنیداری، برای یادگیری لغات و حتی یادگیری گرامر نیز بسیار مفید است. این احتمال وجود دارد که ذهن شنونده جملات خاصی را حفظ کند و این به او کمک می‌کند که مثلاً چگونه از یک فعل خاص، با کدام حرف اضافه و در چه زمینه‌ای استفاده کند.

یکی دیگر از نکات مثبت یادگیری زبان انگلیسی با پادکست تغییرات مثبتی است که می‌توانند در تلفظ ایجاد کند. هنگام گوش دادن به صدای افراد نِیتیو، می‌توان به نحوه صحیح تلفظ برخی کلمات و یا صداها توجه بیشتری کرد. برای کسانی که در آستانه شرکت در امتحانات عمومی هستند که نیاز به دانش زبان انگلیسی دارند، پادکست‌ها همچنین می‌توانند وسیله‌ای برای همگام شدن با رویدادهای روز دنیا باشند.

پادکست

چرا یادگیری زبان انگلیسی با پادکست

کلمه عجیب «پادکست» مدتی است که وارد زندگی روزمره ما شده است، اما همه معنی آن را نمی‌دانند. پادکست‌ها با توسعه فناوری های اینترنتی ظاهر شدند و شبیه برنامه‌های رادیویی هستند که می‌توانید مستقیماً در اینترنت به آنها گوش دهید یا آنها را دانلود کنید. معمولاً با فرمت MP3 قابل دانلود هستند. خود کلمه “پادکست” ترکیبی از دو کلمه “iPod” و “broadcast” می‌باشد.

شما می‌توانید در هر مکان و هر زمان، مانند محل کار یا حمل و نقل، به پادکست گوش دهید. یادگیری زبان انگلیسی با پادکست روشی عالی است برای غوطه‌وری در زبان در حین انجام همزمان کارهای خانه یا ورزش هستند.

اگر به طور مرتب به پادکست های انگلیسی گوش می‌دهید، می‌توانید به سرعت مهارت‌های شنیداری خود را بهبود بخشید. پادکست ها مزیت دیگری نیز دارند: اغلب رونوشت‌های متنی به آنها پیوست می‌شود. این بدان معنی است که می‌توانید همزمان گوش کنید و بخوانید یا فقط به مکان‌هایی در متن نگاه کنید که با گوش متوجه نشدید.

تصور کنید که هر هفته ۵ تا ۱۰ ساعت دروس انگلیسی خود را بدون صرف تلاش و انرژی زیاد تمرین می‌کنید. جالب به نظر میرسه؟ پادکست ها روشی منحصر به فرد و بسیار راحت هستند که به راحتی وارد زندگی روزمره می‌شوند، حتی زمانی که همه چیز را با ساعت و دقیقه برنامه‌ریزی کرده باشید. گوش دادن به پادکست زمان کمتری نسبت به مثلا خواندن یک کتاب یا حتی تماشای یک سریال می‌برد.

و البته، پادکست ها موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهند که می‌توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید: سیاست، موسیقی، هنر، آموزش، سینما، خودسازی و خیلی چیزهای دیگر. مجموعه گسترده‌ای از محتوا به شما این فرصت را می‌دهد که از گوش دادن به پادکست‌ها غافلگیر شوید و عناوینی را پیدا کنید که با لذت فراوان به آنها گوش خواهید داد!

اگر تا به حال به پادکست گوش نداده‌اید، باور کنید که چیزهای زیادی را از دست داده‌اید. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا باید به یادگیری زبان انگلیسی با پادکست اهمیت بدهید.

 1. شما می‌توانید انگلیسی را در هر زمان و هر مکان یاد بگیرید.
 2. یادگیری زبان با پادکست نیازی به زمان اضافی ندارد.
 3. پادکست بهترین راه برای بهبود مهارت شنیداری شماست.
 4. استفاده از پادکست بسیار آسان است.
 5.  بهبود تلفظ، با تکرار قسمت‌هایی از یک متن، تلفظ خود را بسیار بهبود می‌بخشید.
 6. ۱۰۰٪ احتمال دارد که یک پادکست در مورد موضوع مورد علاقه خود پیدا کنید.
 7. مناسب برای زمان‌های بی‌حوصله بودن.
 8. استفاده از پادکست، آموزشی و سرگرم کننده است.

 

یادگیری استفاده از کلمات با پادکست

برای اینکه دایره لغات یک موضوع جدید در ذهن شما جا بیفتد، فقط حفظ کردن کلمات کافی نیست. شما باید بدانید که افراد بصورت روزانه، چگونه و درکجا از این کلمات استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، اگر  متخصص فناوری اطلاعات و تکنولوژی هستید میتوانید با گوش کردن به پادکست‌های مرتبط با تخصص خود با اصطلاحات بیشتر و شیوه‌ی استفاده از کلمات آشنا شوید.

 

یادگیری گرامر زبان با پادکست

گوش دادن به پادکست به شما آموزش می‌دهد که به ساختارهای گرامری جملات گوش دهید و کمک می‌کند کاربرد قوانین را در آن جمله درک کنید. همچنین می‌توانید مطمئن شوید که آیا سخنرانان واقعاً از زمان دشواری مانند Past Perfect Continuous استفاده می‌کنند یا اینکه معلمان شما را بیهوده شکنجه کرده‌اند!

 

تمرکز را تمرین می‌کنید

در عصر اعتیاد به گوشی‌های هوشمند و تبلت، ما عادت داریم که اطلاعات را به صورت بصری درک کنیم. اما اگر می‌خواهید تمرکز خود را بهبود ببخشید، بهترین چالش برای شما فایل‌‎های صوتی به زبان انگلیسی است. این کار تحریک کننده‌ی مغز است.

 

۲ چالش یادگیری زبان با پادکست

یادگیری زبان از طریق پادکست با دو مشکل بسیار مهم و اساسی مواجه است. قبل از شروع یادگیری زبان با پادکست، دانستن این موارد به شما کمک زیادی می‌کند تا بتوانید یادگیری خود را با دید کافی شروع کنید و پادکست‌های مورد نیاز خود را دانلود کنید.

 1. اولین مشکل آموزش زبان پادکست این است که قبل از شروع تدریس باید موضوعی را انتخاب کنید. پادکست‌ها موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهند که اگر موضوع مورد علاقه خود را انتخاب نکنید، ممکن است قبل از انتخاب پادکست سردرگم شوید و به نتیجه خوبی نرسید. مثلا اگر فردی به ورزش علاقه‌مند است، می‌تواند پادکست ورزشی را انتخاب کند و اگر به رویدادهای روز، هنری، اقتصادی یا سیاسی علاقه‌مند است، می‌تواند انتخاب کند. انتخاب موضوع مورد علاقه، زبان‌آموز را خسته نمی‌کند.
 2. مشکل بعدی یادگیری زبان با پادکست این است که زبان‌آموز باید لهجه مورد نظر خود را انتخاب کند. یک زبان‌آموز اگر به لهجه گویندگان پادکست حساس باشد می‌تواند زبان را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرد. این حساسیت به یادگیری اصول اولیه زبان کمک زیادی می‌کند.

 

یادگیری فعال و منفعل

درک تفاوت بین یادگیری فعال و منفعل مهم است. بیایید با یادگیری منفعل شروع کنیم. یادگیری منفعلانه یعنی امیدوار باشید که یادگیری در پس زمینه (ناخودآگاه) ذهن اتفاق بیفتد. فرض بر این است که مغز شما این توانایی جادویی را دارد که فقط اطلاعات را بدون آنکه فکر کنید، جذب خود کند.

شاید شما مطالبی را در مورد چگونگی یادگیری انگلیسی در خواب دیده باشید، یا اینکه چگونه می‌توانید بدون اینکه تلاش جدی انجام دهید مهارتی را بیاموزید. متاسفم که آن را برای شما بیان کردم، اما این روش کار نمی‌کند. یا بهتر بگویم، کار می‌کند، اما با سرعت قابل توجهی کندتر از یادگیری فعال است.

یادگیری فعال به این معنی است که شما به خود فشار می‌آورید، مغز خود را در دنده پنجم قرار می‌دهید و برای یادگیری به خود فشار می‌آورید. شما ۱۰۰٪ روی یادگیری متمرکز هستید و هیچ حواس پرتی وجود ندارد. این مقاله بر یادگیری فعال تمرکز خواهد کرد، اما چند نمونه از یادگیری منفعل نیز وجود دارد. همچنین بعضی اوقات یادگیری منفعل بهتر از عدم یادگیری است اما جایگزینی برای یادگیری فعال نیست.

بیایید به اینصورت درباره آن فکر کنید. یادگیری فعال به معنای پیشرفت شما با ۵ برابر سرعت است، اما انجام آن دو برابر سخت‌تر می‌باشد، شما ۵ برابر سریع‌تر به هدف خود می‌رسید، اما در حین انجام این کار ۲ برابر سختی تحمل می‌کنید. از خود بپرسید آیا ترجیح می‌دهید بعد از ۶ ماه کار فعال یا ۳ سال کار منفعل، یک سخنران استثنایی باشید؟

 

نمونه‌هایی از یادگیری فعال

 • گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی با یک دفترچه یادداشت و رونویسی آنها
 • خواندن یک رمان
 • نوشتن به انگلیسی

نمونه‌هایی از یادگیری منفعل

 • تماشای فیلم وسریال با زیرنویس انگلیسی
 • تماشای انیمیشن و کارتون و یا سخنرانی‌های انگلیسی
 • گوش دادن به پادکست های انگلیسی هنگام رانندگی یا هنگام شستن ظرف‌ها

 

برای یادگیری یک زبان نیاز دارید که مغز خود را فعال کنید. شما باید فعالانه برای ایجاد ارتباطات عصبی کار کنید و اگر انتظار دارید که بتوانید زبان جدیدی را منفعلانه یاد بگیرید، پس یادگیرتان به طور قابل توجهی طولانی‌تر می‌شود. بنابراین، هیچ هک یا میانبیر برای تسلط به زبان وجود ندارد. تنها میانبر واقعی این است که یادگیری خود را از منفعل به فعال برسانید، تمرکز کنید و سخت کار کنید. یادگیری زبان انگلیسی با پادکست می‌توانند ابزاری حیاتی برای کمک به شما باشد.

نحوه استفاده از پادکست انگلیسی

نحوه استفاده از پادکست انگلیسی

پادکست ها ضبط‌های صوتی و تصویری هستند که تا حدودی شبیه برنامه‌های کوچک رادیویی و تلویزیونی هستند. یک قالب نسبتاً راحت برای خودآموزی، زیرا می‌توانید در هر کجا و هر زمان به آنها گوش دهید: در پیاده روی یا ورزش، در مسیر رفتن به محل کار، در ترافیک.

اما از آنجایی که صحبت از یادگیری زبان انگلیسی است، باید بدانید به چه پادکست های انگلیسی علاقه دارید. اگر ساکن یک کشور انگلیسی زبان نیستید، این واقعاً یک فرصت بسیار عالی برای محاصره کردن خود با سخنرانی های انگلیسی است. این اشتباه است که باور کنیم زبان انگلیسی را فقط با کمک تست‌ها و کلاس‌ها، حفظ کردن فعل‌ها و دستور زبان می‌توان به دست آورد.
مغز انسان شگفت انگیز است و حتی زمانی که ما از آن استفاده نمی‌کنیم کار می‌کند. در طول مسیری که به سمت محل کار رانندگی می‌کنید و به یک پادکست انگلیسی گوش می‌دهید که در آن فقط پنج کلمه را می‌فهمید، مغز شما در حال پردازش و ذخیره اطلاعات جدید است.

نحوه استفاده از پادکست برای یادگیری زبان تخصص و مهارت خاصی نیاز ندارد. اما در زیر توصیه‌های طلایی برای هرچه بهتر یادگیری زبان انگلیسی با پادکست را برای شما نوشته‌ایم که امیدوارم مورد استفاده قرار دهید.

ابتدا بدون متن گوش دهید

سعی کنید ابتدا پادکست را بدون هیچ نوع کمکی گوش دهید، بنابراین اگر پادکستی که به آن گوش می‌دهید دارای متن یا واژگان کلیدی است، اولین باری که به آن گوش می‌دهید به آنها نگاه نکنید. این شما را مجبور خواهد کرد که واقعاً آنچه را که از منظر زمینه‌ای گفته شده درک کنید. می‌توانید کلماتی را که درک نمی‌کنید یادداشت کنید. بعضی اوقات فقط با نوشتن آنها معنی کلمه را متوجه خواهید شد و درک می‌کنید که در جمله چه مفهومی دارد.

همچنین بعضی اوقات وقتی یک کلمه را یادداشت می‌کنید، در ادامه پادکست به معنای آن پی می‌برید، همانطور که ممکن است کلمه دوباره در جای دیگری استفاده شود. انجام این کار به این معنی است که به احتمال زیاد کلمه یا عبارت را به خاطر می‌آورید، زیرا به طور فعال این تعریف را کشف کرده‌اید. بعلاوه، یادگیری واژگان و دستور زبان در متن بسیار جالب‌تر از یادگیری آنها از یک کتاب درسی است.

از واژگان و متن استفاده کنید

اگر در حال گوش دادن به پادکست هستید که دارای کلماتی که متوجه آنها نمی‌شوید، درصورتی که قادر به درک پادکست نباشید، از متن استفاده کنید. این امر به رشد مهارت خواندن شما نیز کمک می‌کند. اما اگر به تمرکز بر گوش دادن و همچنین خواندن علاقه دارید، پس حداقل یک بار پادکست را بدون زیرنویس و متن گوش دهید. خواندن متن در حالی که گوش می‌دهید درک آن را آسان‌تر می‌کند، اما خود را وادار کنید که سعی کنید اول بدون متن آن را درک کنید.

تغییر سرعت پادکست

نکته سوم از نحوه استفاده از پادکست انگلیسی درباره شکایت مکرر از سرعت بالای انگلیسی زبانان بومی است. با پادکست‌ها، این دیگر مشکلی نیست. خیلی سریع است؟ سرعت را کم کنید. خیلی آسان است و می‌خواهید خود را تحت فشار قرار دهید؟ سرعت آن را بالا ببرید. اگر بخواهید به خود فرصت درک همه چیز را بدهید، توصیه نمی‌کنیم سرعت پادکست را بیش از ۲ برابر افزایش دهید. بیش از ۲ برابر در زبان مادری شما نیز سخت می‌شود و بنابراین انجام این کار به زبانی که یاد می‌‍گیرید بسیار سخت‌تر است.

خلاصه پادکست را بنویسید

خلاصه‌ای از پادکست بنویسید:

 • استدلال‌های اصلی چه بود؟
 • چه چیزهای جدیدی یاد گرفتید؟
 • آیا با هر آنچه گفته شد موافق بودید؟

سعی کنید از ساختارهای کمی متفاوت برای بیان یک ایده استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر سخنران پادکست گفت: ماه، خورشید و ستاره‌ها ذهن فیلسوفان را از ابتدای زمان مجذوب خود کرده‌اند، به روش دیگری برای انتقال همان ایده فکر کنید. به عنوان مثال، ستارگان مدت‌هاست که جذابیت زیادی برای فلاسفه دارند. چرا این مهم است؟

اولاً، این در مورد درک مطلب است. اگر بتوانید به طور دقیق همه موارد گفته شده را خلاصه کنید، این بدان معنی است که اصل پادکست را درک کرده‌اید. اگر کلمه‌ای را نفهمیدید، مشکلی نیست، به شرط آنکه نکات اصلی را درک کرده باشید.

دوماً، این فرصت را به شما می‌دهد تا از هر بخش جدیدی از واژگان، ساختار جمله‌ها یا اصطلاحاتی که در پادکست شنیده‌اید استفاده کنید. فقط با تمرین کردن این عبارات و متناسب سازی آنها می‌توانید آنها را به حافظه سپرده و خودتان دوباره از آنها استفاده کنید.

صدا و متن را دانلود کنید

برای گوش دادن به حالت آفلاین می‌توانید تقریباً هر پادکستی را دانلود کنید. بسیاری از پادکست‌ها نسخه‌های قابل دانلود از واژگان کلیدی و متن را نیز ارائه می‌دهند. این دو مزیت اصلی دارد:

 1. در هر جایی که باشید اعم از مترو، سوار هواپیما یا شاید در وسط جایی اردو بزنید، یادگیری شما مختل نمی‌شود.
 1. اما نکته مهم‌تر این است که اینها را دانلود کنید تا به صورت آفلاین گوش دهید، سپس تلفن خود را به حالت هواپیما تغییر دهید و بدون حواس پرت، بدون اینترنت، فقط روی پادکست تمرکز کنید.

اگر می‌خواهید به طور کلی از صفحه نمایش فاصله بگیرید، متن را دانلود و چاپ کنید. از این طریق می‌توانید کلماتی که نمی‌فهمید را حاشیه‌نویسی کنید تا بتوانید به آنها برگردید. عباراتی را که می‌خواهید دوباره استفاده کنید زیر آنها خط بکشید.

لیست واژگان تهیه کنید

نکته ششم نحوه یادگیری زبان انگلیسی با پادکست درباره لیست واژگان دریافتی است. هر زبان آموز باید دفتر واژگان، اصطلاحات و عبارات خود را داشته باشد. اگر از قبل آن را ندارید، امروز بروید و یکی بخرید. این دفتر جایی است که شما باید هر بخش جدید از واژگان، اصطلاحات یا ساختار را یادداشت کنید. نحوه دسته بندی آن به خود شما بستگی دارد.

اطمینان حاصل کنید که این دفتر واژگان را حداقل به صورت هفتگی مرور می‌کنید و سعی کنید هر کلمه یا اصطلاح جدید را در آن هفته استفاده کنید. بدون اینکه صدایی ضبط شده به نظر برسد، فقط از طریق تمرین استفاده از این عبارات بهبود خواهید یافت.

پادکست را رونویسی کنید

این کار زمان می‌برد، اما یک مهارت عالی است. قبل از مشاهده متن ارائه شده، سعی کنید متن خود را همانطور که گوش می‌دهید بنویسید. در ادامه کار احتمالاً باید مکث کرده و عقب بروید، اما جای نگرانی نیست. حتی افراد بومی نیز باید این کار را انجام دهند. می‌توانید سرعت پخش را تا ۰.۵ برابر کاهش دهید تا کمی بیشتر به خود فرصت دهید.

سپس باید بروید و رونویسی خود را با رونوشت ارائه شده مقایسه کنید. چه تفاوتی با هم داشتند؟ اگر کلمه ای اشتباه فهمیده‌اید یا موفق به فهمیدن آن کلمه نشده‌‌اید، فکر می‌کنید چرا این بوده است؟ دوباره این کلمه را بشنوید و تمرین کنید که آن را خودتان بگویید.

متن را با صدای بلند بخوانید

نکته ششم یادگیری زبان انگلیسی با پادکست که ممکن است کاری عجیب به نظر برسد، اما گوش دادن، یک مولفه حیاتی برای توانایی صحیح صحبت کردن است تا کلمات را به روش صحیح تلفظ کنید. متن را بردارید و با صدای بلند بخوانید. اگر می‌توانید، صدای خودتان را ضبط کنید. تقریباً در هر تلفن هوشمند یک ضبط کننده صدا وجود دارد و نیازی به نگرانی در مورد حرفه‌ای بودن آن نیست. سپس بار دیگر به صدای خود گوش دهید و این را با نحوه بیان سخنران اصلی در پادکست مقایسه کنید. چه فرقی داشت؟ اگر اختلافاتی وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که بارها و بارها به عقب باز می‌گردید و آن کلمات یا عبارت را دوباره می‌گویید. فقط به آن گوش ندهید و فکر کنید، فقط از طریق تمرین است که در واقع یاد خواهید گرفت.

استفاده از تکنیک سایه

به طور خلاصه، این یک تکنیک است که توسط زبان آموزان پیشرفته استفاده می‌شود که در آن متن را به یک زبان گوش می‌دهید، سپس گفتن آن را همزمان با گوینده اصلی تمرین کنید. بنابراین از نظر عملی، شما این کار را انجام می‌دهید:

 • یک بار به متن گوش دهید اگر حداقل یک ایده کلی درباره آنچه اتفاق می‌افتد ندارید، بهتر است یک موضوع آسان‌تر را انتخاب کنید.
 • چند بار دیگر به متن گوش دهید تا اطمینان حاصل کنید که هر آنچه هنوز درک نکرده‌اید از طریق شنیدن مجدد نمی‌توانید از متن متوجه شوید.
 • هنگام خواندن متن را گوش دهید و هر کلمه‌ای را که به آن اطمینان ندارید جستجو کنید.
 • متن را گوش دهید و با حداقل تأخیر تکرار کنید. بشویید و تکرار کنید تا زمانی که بتوانید آن را با اطمینان همان سرعت ضبط بخوانید، سپس آن را یک بار دیگر انجام دهید.

هر روز برای آن وقت بگذارید

شما باید اطمینان حاصل کنید که یک زمان مشخص را در روز یا هفته کنار بگذارید. آنچه تقریباً از هر زبان‌آموزی در طول تاریخ مشخص است این است: اگر مدت زمان مشخصی برای مطالعه تعیین نکنید، پیشرفت نمی‌کنید. هر کس تعهدات شغلی و شخصی خود را دارد، اما همیشه زمان گوش دادن به پادکست‌ها وجود دارد. شما فقط باید وقت را پیدا کنید و به روال معمول خود ادامه دهید. عدم انجام این کار یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که افراد هنگام یادگیری انگلیسی مرتکب می‌شوند.

فقط باید به یاد داشته باشید که ۳۰ دقیقه گوش دادن به پادکست در مترو در حالی که به اطراف خود نگاه می‌کنید و به کارهایی که آن روز در محل کار باید انجام دهید فکر می‌کنید، ارزش ۳۰ دقیقه نشستن با یک دفترچه با گوشی در حالت پرواز را ندارد. شما می‌توانید گوش دادن منفعل و فعال را نیز ترکیب کنید. اگر ۳۰ دقیقه رفت و آمد داشته باشید، می‌توانید صبح به پادکست گوش فرا دهید سپس عصر که به خانه می‌رسید می‌توانید دوباره آن را در حالت فعال با دفتر و قلم به دست گوش دهید.

دانلود پادکست انگلیسی

منابع یادگیری زبان انگلیسی با پادکست

برای دانلود پادکست انگلیسی با متن و یا لیست واژگان می خواهیم منابع معتبری را به شما معرفی کنیم تا به صورت رایگان از آن استفاده کنید. سعی می‌کنیم این لیست را همیشه بروز کنیم و سایت های مفید را به لیست اضافه کنیم.

The English We Speak

پادکست The English We Speak یک قالب منحصر به فرد برای یادگیری زبان عامیانه است. راب و فیفی، یک نمایش کوچک را بازی می‌کنند و در این فرآیند معنای یک کلمه جدید را توضیح می‌دهند. به طور متوسط، یک پادکست ۲-۳ دقیقه طول می‌کشد. به لطف توضیحات خوب ارائه دهندگان قادر خواهید بود معنای یک کلمه یا عبارت را به طور دقیق درک کنید. شما شروع به درک گفتار انگلیسی با گوش خواهید کرد و یاد خواهید گرفت که ساده‌ترین دیالوگ‌ها را بسازید. مجریان همچنین پیشنهاد می‌کنند که هم به مشکلات جهانی (وابستگی به موبایل) و هم به مشکلات کوچک روزمره (غذا خوردن پشت میز) توجه کرده و آنها را به موقع حل کنند.

 

Easy Stories in English

Easy Stories in English راهی آسان برای بهبود دایره لغات خود با گوش دادن به داستان های ساده و جالب است. فایل‌های صوتی به طور متوسط ​​حدود نیم ساعت دارند. داستان‌ها سطوح مختلفی دارند:

 • L1 — Beginner
 • L2 — Pre-intermediate
 • L3 — Intermediate
 • L4 — Advanced

اساساً گوینده داستان‌هایی را می‌خواند که با هدف یادگیری واژگان در هر موضوعی (گیاه، جانوران، حرفه ها و غیره) است. گوینده آریل گودبادی یک معلم زبان انگلیسی است. داستان‌ها را برای شنوندگان تطبیق می‌دهد تا کلمات جدید جالب، دستور زبان و تلفظ را با شنیدن یاد بگیرد.

 

Learning English Broadcast

VOA Learning English یک پروژه ابتکاری در مورد یک زبان اقتباس شده خاص است. این یک نسخه از زبان انگلیسی است که برای پخش رادیویی و تلویزیونی ایستگاه رادیویی صدای آمریکا ایجاد شده است. ماهیت این پروژه انتشار و رواج اخبار در بین تمام سطوح است. گوینده کندتر از حد معمول می‌خواند و خود خبر به زبان ساده نوشته می‌شود. پیشنهادها بدون چرخش‌های پیچیده و عبارات ادبی ارائه می‌شوند. اگر تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی با پادکست کرده‌اید، پس این پادکست راه خوبی برای احاطه در زبان است.

۵/۵ - (۱۲ امتیاز)
آموزش زبان با سریال فرندز

 

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد