ایستگاه زبان

یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار

انگلیسی از طریق اخبار

آیا یک منبع یادگیری زبان انگلیسی به روز و جدید می‌خواهید؟ پس بهتر است انگلیسی از طریق اخبار را امتحان کنید! به یک دلیل اخبار را ” اخبار” می‌نامند. تازه و جاری است و هر روز مقالات جدیدی برای خواندن در روزنامه و گزارش‌هایی برای تماشا از تلویزیون وجود دارد.
یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار یکی از موثرترین راه‌های تقویت مهارت‌های زبانی شماست. فرقی نمی‌کند که در چه سطحی باشید! در هر سطحی که باشید می‌توانید از طریق اخبار، زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید. اخباری که شما می‌توانید مورد مطالعه قرار بدهید می‌تواند از طریق تلویزیون، رادیو و یا روزنامه‌ها و مجله‌های انگلیسی زبان در اختیارتان قرار بگیرد.

برای افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند و قبلاً سطح پایه را گذرانده‌اند، یادگیری واژگان با سرعت زیاد، و همچنین حفظ عبارات و اصطلاحات مهم است. کجا می‌توانید این عبارات را بیشتر از اخبار بشنوید؟ البته مجموعه English for you نیز برای این نوع یادگیری بسیار ارزشمند است. با تسلط بر ساختارهای استاندارد زبان انگلیسی، قادر خواهید بود افکار خود را آزادانه بیان کنید و مکالمه خود را در مورد موضوعات داده شده ادامه دهید. این دقیقاً همان چیزی است که میانگین سطح دانش زبان انگلیسی را نشان می‌دهد.

 

چرا زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

یادگیری زبان انگلیسی به یکی از ملزومات مهم دنیای امروز تبدیل شده است. فرقی نمی‌کند که به یادگیری کدام زبان علاقه‌مندید، یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، شنیدن آهنگ و یا بهترین کتاب های زبان انگلیسی به شما کمک زیادی خواهد کرد. اما فراموش نکنید که نباید از یادگیری نکات مهم و گرامری نیز غافل شد. همزمان با یادگیری اصطلاحات عامیانه‌ی هر زبان، باید زبان و گفتاری را که در دنیای واقعی آن زبان در جریان است نیز یاد بگیرید. دنبال کردن اخبار می‌تواند راه خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. در این مقاله به طور کامل درباره یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار صحبت خواهیم کرد.

چرا با اخبار زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

 • شفافیت انگلیسی

بیشتر روزنامه نگاران و خبرنگاران، به صورت استاندارد انگلیسی را می‎‌نویسند و صحبت می‌کنند و مطالب خود را به خوبی بیان می‌کنند. کار آنها ارائه حقایق و خلاصه وقایع برای عموم است. اخبار انگلیسی برای درک زبان آموزان آسان‌تر است، زیرا راه و روش روشنی دارد. همچنین امکان دسترسی نامحدود به زبان مدرن را که امروزه تکامل زبان انگلیسی شناخته می شود، فراهم می‌کند.

 

 • آخرین اطلاعات

رسانه‌های خبری مدرن یک جریان ثابت از مکالمات انگلیسی واقعی و اطلاعات تازه ارائه می‌دهند! حتی کلمه “خبر” از کلمه لاتین “nova” آمده است و به معنی چیزهای جدید است. هنگامی که یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار را انتخاب می‌کنید، این شانس را پیدا خواهید کرد که متوجه شوید در جهان چه می‌گذرد و از طریق نظرات، رسانه‌های اجتماعی و مکالمات با آنها ارتباط برقرار کنید.

خواندن، تماشا کردن، گوش دادن. اخبار انگلیسی به اشکال مختلفی ارائه می‌شود و این امر هنگام یادگیری زبان گزینه‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر کسب مهارت خواندن را ترجیح می‌دهید، روزنامه‌های انگلیسی و وب سایت‌های خبری ساده برای دانشجویان وجود دارد. اگر می‌خواهید مهارت‌های گوش دادن و واژگان خود را بهبود ببخشید، کانال‌های خبری تلویزیون، ایستگاه‌های رادیویی و پادکست‌ها نیز وجود دارد. مطالب محبوب اغلب در تمامی این قالب‌ها ظاهر می‌شوند و شما می‌توانید به راحتی یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار را تجربه کنید.

 

 • آنچه که به شما مربوط می شود!

اخبار تازه مرتبط با هر موضوع، روزانه تولید می‌شود! سرگرمی‌ها و علاقه‌های شخصی شما هرچه باشد، در مقالات و داستان‌های خبری مرتبط زیادی پیدا می‌‍شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به صورت آنلاین آنها را نگاه کنید! اگر به سیاست و اخبار جدی علاقه ندارید می‌توانید روی اخبار ورزشی یا جدیدترین اجراهای موسیقی تمرکز کنید.

 

 • بخوانید، ببینید، بشنوید

برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار این شانس را دارید تا از هر فرمت محتوایی که برای شما مناسب‌تر است بهره ببرید. اگر شما مایلید تا قدرت مهارت خواندن (Reading) خودتان را تقویت کنید بهترین انتخاب شما استفاده از روزنامه‌های انگلیسی است.

برای تقویت مهارت شنیداری (Listening) اخبار رادیویی و تلویزیونی اهمیت بالایی دارند، اخباری که مباحث روز را به‌صورت صدا و تصویر در اختیار شما می‌گذارد. فراموش نکنید گوش دادن و مطالعه اخبار تنها باعث تقویت مهارت شنیداری شما نمی‌شود و یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های آن تقویت و افزایش دایره لغات شماست.

Language learning with English news

نکاتی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار

اخبار انگلیسی می‌تواند برای شما تبدیل به یک کلاس درس خصوصی بشود اگر شما یاد بگیرید که چطور درست و اصولی از آن استفاده کنید. اخبار، کوتاه و واضح بیان می‌شود و اصطلاحاتی در آن مطرح می‌شود که شما می‌توانید از آنها در زندگی روزمره استفاده کنید و همین نکته درک و یادگیری را برای شما ساده‌تر می‌کند.

 

 • کلمات جدید را یادداشت کنید

وقتی که شروع به خواندن، شنیدن و دیدن اخبار انگلیسی می‌کنید، با کلمات و اصطلاحاتی روبرو می‌شوید که برایتان ناآشنا هستند. به شما پیشنهاد می‌کنیم یک مداد و دفترچه به همراه داشته باشید تا این کلمات جدید را از دست ندهید.

یک کار دیگر هم هست که می‌تواند در روند پیشرفت شما و تقویت دایره لغات اثرگذار باشد و آن دسته‌بندی کلمات جدیدی است که یاد گرفته‌اید. مثلا شما می‌توانید کلمات مربوط به ورزش و یا جامعه را در دسته‌بندی که برایشان در نظر گرفته‌اید قرار بدهید تا بهتر در ذهن شما ثبت شوند.

 

 • اخبار را خلاصه‌نویسی کنید

این تمرین یکی از بهترین تمرین‌ها برای تقویت مهارت درک مطلب شماست. یک خبر را به‌صورت سریع بخوانید و برای خودتان خلاصه نویسی کنید، این تمرین کمک بزرگی به تقویت قدرت درک مطلب شما می‌کند. برای انجام بهتر و راحت‌تر این تمرین به شما پیشنهاد می‌کنیم که از نسخه پرینت خبر استفاده کنید، کلمات جدید رو مشخص کنید و چندین بار روی آنها تمرکز و تمرین کنید.

 

 • اخبار تلویزیون مناسب برای تقویت Listening

اخبار تلویزیون به‌صورت کامل می‌تواند به شما برای افزایش قدرت درک مطلبتان کمک کند. تصاویر به شما کمک می‌کنند تا مقصود گوینده خبر را به بهترین نحو درک کنید. یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار مثل یادگیری نواختن پیانو است، در ابتدا به کندی پیش می‌روید و کم کم یاد می‌گیرید ولی به مرور سرعت شما افزایش پیدا می‌کند. میتوانید برای بهبود مهارت شنیداری مقاله ای که قبلا تحت عنوان تقویت مهارت شنیداری با ۵ نکته نوشته شده است را بخوانید.

 

 • اخبار موردعلاقه‌ی خود را دنبال کنید

به سیاست علاقه‌ای ندارید؟ بخش‌های خبری دیگری نیز وجود دارند. اگر عاشق فوتبال هستید، حتما برخی وبسایت‌های ورزشی را می‌شناسید. کلوب فوتبال اِی اس پی ان تمام خبرهای فوتبالی را پوشش می‌دهد. این خبرها تقریبا شامل همه‌ی بازی‌ها در سراسر دنیا می‌شوند. همچنین می‌توانید برخی مسابقات را بسته به دسترسی شرکت اینترنتی‌تان تماشا کنید.

به‌دنبال منابعی باشید که اطلاعات را به بخش‌های کوچکی تقسیم کرده‌اند. سایت فوتبالی «Midfield Dynamo» تمام خبرهای خود را در ۱۰ لیست قرار می‌دهد. این سایت برای درک و فهم لطیفه‌ها و اصطلاحات بریتانیایی گزینه‌ی بسیار خوبی است. بخش ورزشی «Real Clear» خبرهای ورزشی را از سایت‌های دیگر گردآوری می‌کند. همچنین صفحه‌ای اختصاصی برای لیست خبرهایش دارد. می‌توانید به نتیجه‌ی مسابقات مهم «اتحادیه‌ی ملی ورزش دانشگاهی» (NCAA) و احمقانه‌ترین بازی‌های تمام دوران ورزشی در این سایت دسترسی داشته باشید.

اگر علاقه‌مند به ورزش و به‌خصوص دویدن هستید، سایت «Runners World» اطلاعات و ویدئوهای خودآموز فراوانی دارد. شما می‌توانید درباره‌ی انتخاب کفش مناسب یا آمادگی برای دو ماراتون مطالبی را مطالعه کنید. این‌ مطالب خودآموز نیز معمولا دسته‌بندی مرتبی دارند. پیدا کردن خبرهای انگلیسی‌ درباره‌ی موضوعاتی که به آنها علاقه‌مند هستید، انگیزه‌ی شما را برای یادگیری بالا می‌برند. این شیوه‌ی یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار جذابیت‌های خاص خودش را دارد.

 

 • درباره اخبار انگلیسی صحبت کنید

برای انجام دادن این بخش شما نیاز به یک استاد زبان، یا گروهی دارید که در یادگیری زبان با شما هم مسیر باشند. به نوبت یک موضوع انتخاب کنید و درباره آن موضوع صحبت کنید و نظرات خودتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. سعی کنید در روند صحبت کردن ایرادات سایرین را یادداشت کنید و در انتهای هر بخش این نکات را همراه هم اصلاح کنید. همچنین کلمات جدیدی که توسط دیگران استفاده می‌شود را یادداشت کنید. این تمرین گروهی به‌صورت مستقیم روی مهارت مکالمه شما تاثیرگذار است و همچنین درک مطلب شما هم از طریق این تمرین تقویت می‌شود.

 

 • خودکارتان را در دست بگیرید و خبرها را با صدای بلند بخوانید

به‌ جای خواندن خبرها در دلتان، آنها را با صدای بلند بخوانید. این کار، سرعت خواندن شما را کاهش می‌دهد و معنی کلمات را در ذهن‌تان دسته‌بندی می‌کند. اگر معنی کلمه‌ای را نمی‌دانید، آن را هایلایت کنید یا در جایی بنویسید. اگر پس از خواندن متن هنوز هم معنی آن را متوجه نشده‌اید، دوباره به سراغش بروید. خواندن خبر، روشی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است. زیرا خبرها معمولا کوتاه و پر از لغات مرتبط با هر موضوع هستند. اگر حین دیدن ویدئویی با کلمه‌ی جدیدی روبه‌رو شدید، نمایش ویدئو را متوقف کنید و آن کلمه را یادداشت کنید. کمی بعد دوباره به آن کلمه نگاه کنید و سعی کنید معنی آن را پیدا کنید.

داشتن زیرنویس ویدئوها، تغییر بسیاری در یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار ایجاد خواهد کرد. ویدئو را پخش کنید و با دقت به تلفظ کلمات گوش بدهید. ویدئو را به عقب بازگردانید و آن قسمت را دوباره گوش دهید. حالا زیرنویس را با صدای بلند بخوانید. احتمالا ویدئویی که تماشا می‌کنید درباره‌ی موضوع مورد‌علاقه‌تان و مناسب با سطح شماست. خواندن متن همراه با ویدئو، به گسترش دایره‌ی واژگان مربوط به موضوعات مورد‌علاقه‌تان کمک می‌کند. به‌علاوه، در بالا رفتن اعتماد‌ به نفس‌تان درهنگام تلفظ کلمات نیز مؤثر است.

 

 • از اپلیکیشن‌های خبری استفاده کنید

هر روز چند‌بار گوشی خود را چک می‌کنید؟ بدون شک شما این کار را زیاد انجام می‌دهید، پس چرا از آن برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده نکنید؟! تمامی سایت‌های خبری معروف، اپلیکیشن ویژه‌ای دارند که می‌توانید آن را در گوشی هوشمند خود دانلود کنید و از تماشای و خواندن اخبار در هر‌ زمان و مکان لذت ببرید. به این ترتیب، می‌توانید از وقت آزاد و کوتاه خود، به جای مرور صفحات بیهوده، از شبکه‌های اجتماعی برای توسعه مهارت‌های انگلیسی خود استفاده کنید و حتی نظرتان را ثبت کنید.

 

 • اخبار را با سرعت کم بشنوید

می‌توانید سرعت گفتار را در تنظیمات موجود در ویدیوها یا پادکست‌های خبری کاهش دهید. این به شما کمک می‌کند معانی و رویدادها را بیشتر درک کنید.
هنگامی که اخبار را به زبان انگلیسی می‌شنوید زیرنویس را روشن کنید، این باعث می‌شود اخبار را به روشی ساده‌تر و کارآمد دنبال کنید.

 

 • در سطح خود پیش بروید 

برای دنبال کردن اخبار، امروزه منابع بسیار متنوعی بصورت نامحدود و رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است. شما باید علاوه بر توجه به موضوع مورد علاقه خود به سطح دانش زبان انگلیسی خود نیز دقت کنید و با توجه به آن مقالات خبری و دیگر منابع را دنبال کنید. برای خواندن اخبار عجله نکنید شما می‌توانید زمانی را که می‌خواهید برای مطالعه اختصاص دهید، پس آن را به یک سرگرمی یا عادت صبحگاهی تبدیل کنید.

این که منابع خبری را در سطح زبان خود انتخاب کنید از لحاظ روانی به شدت روی شما اثر مستقیم دارد زیرا که اخباری که در سطح پایین‌تر از دانش شما هستند برای شما خسته‌کننده و کسالت‌آور خواهد بود. و اخبارهایی که در سطح دانش زبان شما باشند، بسیار برای شما سود بخش و مفید واقع می‌شوند و روند رشد شما را افزایش می‌دهند. همچنین، اخبارهای فراتر از سطح زبان شما هم می‌تواند به پیشرفتتان کمک‌ کند.

 

منابع مفید برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار

News in levels:

news-in-levels

یکی از وب‌سایت‌هایی که به منظور یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار روز دنیا می‌توان مورد بررسی و استفاده قرار داد وب‌سایت news in levels است. این مجموعه اخبار روز دنیا را در سه سطح برای مخاطبین خود آماده‌سازی می‌کند. تفاوت این سه سطح در کلمات و اصطلاحاتی است که در ساختار خبر به کار رفته است. در ارائه این خبرها از ویدیو و پادکست‌هایی هم استفاده شده است که همین تنوع در عرضه محتوا می‌تواند به شما در یادگیری بهتر و تقویت سایر مهارت‌ها کمک کند.

 

BBC Words in the News:

BBC

یکی از معتبرترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار همراهی با اخبار سایت بی‌بی‌سی است. این سایت از طریق ارائه اخبار به صورت ویدیوهای کوتاه و در ادامه آن استفاده از متن و مشخص کردن کلمات جدید و مهم سعی در آموزش زبان انگلیسی از طریق خبر را دارد. یکی از مزایای این سایت توضیحات تکمیلی هر کلمه است که در صفحه مربوط به آن خبر درج شده است.

 

E-News

e-news

این سایت هم یکی دیگر از سایت‌هایی است که از طریق ارائه خبر در سه سطح متفاوت به زبان‌آموزان برای یادگیری بهتر کمک می‌کند. تفاوت این سه سطح در این است که هر سطح بخش پادکست مربوط به خود را دارد که این پادکست‌ها در زمان پخش با سرعت و کلمات متفاوتی اجرا می‌شود که شما می‌توانید با توجه به سطح خود از آنها استفاده کنید.در این وب‌سایت شما می‌توانید از طریق حرکت موس بر روی کلمات معنی و تعریف‌های مربوط به آن را مشاهده کنید.

 

Breaking English News

Breaking English News

 

یک سایت خیلی خوب برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار در این سایت عناوین مهم اخبار به‌ صورت کوتاه و گزیده برای مخاطبین آماده شده است و امکان استقاده از این محتوای آموزشی برای شما فراهم آمده است. یکی از مزایای این سایت نسبت به سایر سایت‌ها در این است که شش سطح مختلف برای مخاطبین در نظر گرفته شده و علاوه بر این محتوای آماده شده به‌صورت PDF هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید حتما در بخش نظرات با ما و دیگر زبان آموزان به اشتراک بگذارید. از اینکه این مقاله را مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم.

۴.۹/۵ - (۱۴ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*