ایستگاه زبان

معرفی بهترین منابع آزمون دولینگو Duolingo

بهترین منابع آزمون دولینگو Duolingo

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر قصد تحصیل و کار در ایالات متحده (آمریکا)، کانادا یا بریتانیا را دارید، تقریباً به طور قطع باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی به عنوان بخشی از درخواست خود شرکت کنید. جدا از آزمون‌های معروف تافل و آیلتس برای ارزیابی مهارت‌های انگلیسی داوطلبان، می‌توانید در آزمون دولینگو Duolingo نیز شرکت کنید.

آزمون انگلیسی دولینگو Duolingo یک آزمون آنلاین است که متقاضیان می‌توانند در هر زمان در آن شرکت کنند. داوطلبانی که نیاز به نشان دادن صلاحیت زبان انگلیسی دارند، می‌توانند در هر زمان و حتی در خانه خود در آزمون انگلیسی دولینگو Duolingo به صورت آنلاین شرکت کنند.

دولینگو این چهار توانایی شما را ارزیابی می‌کند: خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن، به همان روشی که امتحانات سنتی در خارج از کشور مانند آزمون IELTS و PTE انجام می‌دهند. در این پست، همه منابعی که برای شرکت در آزمون Duolingo نیاز دارید را معرفی خواهیم کرد، در ادامه همراه ما باشید.

ماهیت آزمون انگلیسی Duolingo تطبیقی ​​است، به این معنی که سطح دشواری آزمون با هر پاسخ صحیح افزایش می‌یابد، در حالی که در صورت پاسخ نادرست، سؤالات بعدی ساده‌تر می‌شود. با وجود اینکه امتحان فقط یک ساعت طول می‌کشد و فقط چند سوال دارد، این پتانسیل را دارد که توانایی‌های یک آزمون دهنده را به سرعت ارزیابی کند.

شما می‌توانید امتحان را از خانه خود انجام دهید. هیچ قرار ملاقاتی لازم نیست، و شما می‌توانید آن را هر زمان و هر کجا که بخواهید انجام دهید. همچنین شامل بخش جدیدی است که در آن متقاضیان می‌توانند پاسخ‌های خود را به سؤالات ضبط کنند و در یک مصاحبه ویدیویی ۱۰ دقیقه‌ای شرکت کنند.

 

چگونه برای آزمون دولینگو Duolingo آماده شویم؟

اگر مجبور به انجام آزمون Duolingo هستید، به یک برنامه مطالعه خوب نیاز دارید. در ادامه سعی کردیم علاوه بر برنامه مطالعاتی منابع معتبری برای آزمون دولینگو به شما معرفی کنیم.

 • یک نمره هدف داشته باشید: نمره درخواست شده توسط دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است و همیشه خوب است که یک نمره هدف در ذهن خود داشته باشید. این به شما کمک می‌کند که هدف داشته باشید.
 • مدت زمان مطالعه را مشخص کنید: می‌توانید میزان زمانی را که می‌توانید برای آماده‌سازی آزمون خود صرف کنید، تنظیم کنید. این به شما کمک می‌کند تا روشی منظم برای یادگیری داشته باشید. اگر می‌خواهید بدانید بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی چه زمانی هست مقاله فوق را حتما مطالعه کنید.
 • در آزمون تستی شرکت کنید: آزمون تمرینی موجود در وب‌سایت رسمی Duolingo به شما کمک می‌کند تا نوع سؤالاتی را که در آزمون اصلی مشاهده خواهید کرد را درک کنید.
 • یک برنامه مطالعه متعادل ایجاد کنید: هنگام آماده شدن برای آزمون، باید روی تمام بخش‌ها به طور یکسان تمرکز کنید. حفظ این تعادل برای کسب نمره خوب ضروری است.
 • شریک تمرینی داشته باشید: داشتن یک شریک تحصیلی همیشه خوب است. شما می‌توانید یک رقابت سالم با آنها داشته باشید که به شما کمک می‌کند نمره خود را بهبود بخشید.

از آنجایی که هیچ برنامه درسی از پیش تعیین شده یا رسمی برای آزمون Duolingo وجود ندارد، بسته به صلاحدید و تخصص، منابع و روش مطالعه صرفاً توسط شرکت کننده تعیین می‌شود. برای موفقیت در یک امتحان یا آزمون، دسترسی به منابع آموزشی با کیفیت، مانند مقالات یا کتاب‌ها، در طول دوره آماده‌سازی، مهم است. اگرچه منابع مطالعاتی فراوانی در اینترنت در دسترس است، زبان‌آموزان عمدتاً روش‌های مرسوم یادگیری از کتاب‌ها را انتخاب می‌کنند. کتاب‌هایی که به‌طور خاص و یا عمومی برای آماده‌سازی آزمون Duolingo منتشر شده‌اند.

آزمون دولینگو

مزایای شرکت در آزمون Duolingo

محبوبیت آزمون Duolingo به دلیل راحتی و قابلیت اطمینان بودن آن در حال افزایش است. این به زبان‌آموزان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا در هر زمان و در هر نقطه از جهان در آزمون شرکت کنند. تنها چیزی که نیاز دارند اتصال به اینترنت پایدار است. برخی از مزایای آزمون دولینگو عبارتند از:

 • راحت بودن انجام آزمون: آزمون Duolingo یک آزمون آنلاین است، بنابراین می‌توانید با اتصال به اینترنت آن را از هر کجا انجام دهید. این مزیت باعث می‌شود برای افرادی که قادر به حضور در یک مرکز آزمون زبان فیزیکی نیستند، گزینه ایده آلی باشد.
 • مقرون به صرفه است: شرکت در آزمون دولینگو یک روش مقرون به صرفه برای نشان دادن مهارت زبان است. هزینه آزمون نسبت به سایر آزمون‌های مهارت زبان مانند تافل یا آیلتس بسیار کمتر است.
 • نتایج سریع: نتایج آزمون Duolingo خود را ظرف ۴۸ ساعت پس از انجام آزمون دریافت خواهید کرد. این باعث می‌شود که برای کسانی که نیاز به ارائه سریع نتایج آزمون مهارت زبان دارند، گزینه ای عالی باشد.
 • دقیق: آزمون دولینگو برای ارزیابی دقیق مهارت زبان طراحی شده است. این آزمون بر اساس چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان‌ها (CEFR) است که توسط متخصصان زبان توسعه یافته است.
 • درک آسان: آزمون Duolingo به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی قابل درک و در دسترس برای همه باشد، صرف نظر از پیشینه یا سطح مهارت زبان شرکت کننده.

آزمون دولینگو

بهترین منابع برای تمرین گرامر آزمون دولینگو Duolingo

۱. کتاب Oxford English Grammar

این کتاب توسط سیدنی گرین باوم (زبان شناس بریتانیایی) در سال ۱۹۹۶ به رسمیت شناخته شده و شهرت یافته است. این کتاب شامل درس‌های دستور زبان دقیق برای زبان و همچنین تمرین‌های متعدد برای درس‌های است.

۲. کتاب Gain Control Over English Writing

تالیف پروفسور Shrikant Prasoon یک کتاب کار انگلیسی با تمرین‌های متعدد برای تمرین گرامر انگلیسی است. این کتاب را می‌توان به تنهایی یا به عنوان مکمل کتاب درسی استفاده کرد. همچنین کلیدهای پاسخ در کتاب موجود است.

۳. کتاب English Grammar In Use

این کتاب که توسط ریموند مورفی نوشته شده است، در میان کتاب‌های معروف تمرین و دستور زبان انگلیسی است. تحت تالیف انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شده است و به طور منظم برای مطابقت با روندها و رفع اشتباهات به روز می‌شود.

۴. کتاب Practical English Usage

این کتاب توسط مایکل سوان در سال ۱۸۶۰ تالیف شده است و در حال حاضر نسخه چهارم آن هم منتشر شده است. این کتاب توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده است و به عنوان یک کتاب تمرینی شگفت انگیز برای استفاده رایج انگلیسی شناخته شده است.

۵. کتاب Cobuild English Grammar

گرامر مدرن انگلیسی به شیوه‌ای ساده در این کتاب توسط Collin Corpus ارائه شده است. کتاب به شیوه‌ای کاربر پسند نوشته شده است و تفاوت‌های اساسی بین دستور زبان آمریکایی و انگلیسی را با مثال‌ها نشان می‌دهد. می‌توانید مهارت‌های نوشتاری و گفتاری خود را با ابن کتاب بهبود ببخشید.

۶. کتاب Oxford Practice Grammar With Answers

این کتاب توسط جی ایستوود برای دانش آموزانی طراحی شده است که درک اولیه‌ای از گرامر دارند. بنابراین اگر در سطح متوسط ​​یا متوسط رو به ​​​​بالا هستید، باید از این کتاب استفاده کنید. ساختارهای گرامری به تفصیل توضیح داده شده و تمرینات متنوع برای زبان آموزان ارائه شده است.

۷. کتاب گرامر کامل زبان انگلیسی

این کتاب توسط موسسه ایستگاه زبان تالیف شده و در زمینه آموزش گرامر زبان انگلیسی یکی از بهترین و جامع ترین کتاب‌ها می‌باشد. این کتاب شامل آموزش صوتی و تمرین‌های متنوع نیز هست. شیوه آموزش گرامر در این کتاب بسیار ساده است و همراه با توضیحات کامل و فایل صوتی استاد که باعث درک هرچه بهتر دستور زبان می‌شود. توصیه می‌کنیم برای موفقیت قطعی در بخش گرامر آزمون دولینگو از کتاب گرامر کامل زبان انگلیسی استفاده کنید.

 

بهترین منابع برای تمرین لغات آزمون دولینگو Duolingo

۱. The Dictionary

مجموعه‌ای از کلمات، عبارات، و کالوکیشن‌هایی است که تا به امروز شناخته شده است. هر زبان آموزی باید حداقل یک فرهنگ لغت از آن زبان را داشته باشد، زیرا هیچ راهی بهتر از ساختن واژگان وجود ندارد. این کتاب و لغاتش به صورت زمانی مشخص شده است، بنابراین به راحتی می‌توان به آن اشاره کرد.

۲. The Thesaurus

این کتاب نوعی فرهنگ لغت است اما برای دسته خاصی از کلمات، مانند مترادف، متضاد، اصطلاح، ضرب المثل و غیره. استفاده از آنها و داشتن یک اصطلاحنامه به اندازه یک فرهنگ لغت مهم است.

۳. کتاب Word Power Made Easy

این کتاب که در ابتدا در سال ۱۹۴۹ توسط نویسنده نورمن لوئیس منتشر شد، شامل رایج‌ترین کلمات، معانی توصیفی، فرمول‌بندی‌ها (اسم، فعل و صفت)، کلمات مرتبط (مترادف، متضاد، و غیره) و کاربرد آنها است. این مانند یک فرهنگ لغت و اصطلاحنامه ترکیبی برای رایج ترین اصطلاحات زبان انگلیسی است.

۴.مجموعه کتاب های Oxford Word Skills

مجموعه‌ای از کتاب‌های آموزشی لغات زبان انگلیسی است که توسط انتشارات آکسفورد تهیه و منتشر شده‌اند. این مجموعه کتاب‌ها به تقویت دایره واژگان می‌پردازند.

کتاب‌های Oxford Word Skills به صورت سطح‌بندی شده برای سطوح مختلف زبان‌آموزان ارائه می‌شوند (مبتدی، متوسط، پیشرفته). هر کتاب این مجموعه در مورد یک سطح خاص از زبان‌آموزی و توسعه دایره واژگان طراحی شده و موضوعات آن‌ها متناسب با سطح کتاب است. این کتاب‌ها به زبان آموزان کمک می‌کنند تا با واژگان پرکاربرد، اصطلاحات، و عبارات مرتبط با موضوعات روزمره آشنا شوند و مهارات خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری خود را ارتقاء دهند.

۵. کتاب ۵۰۴ Absolutely Essential Words

کتاب ۵۰۴ لغت ضروری انگلیسی یک منبع آموزشی برای تقویت و افزایش دایره واژگان زبان انگلیسی است. این کتاب بر اساس لیستی از ۵۰۴ واژه کلیدی و ضروری در زبان انگلیسی تألیف شده و به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا این واژگان را به صورت مؤثر یاد بگیرند.

هدف اصلی این کتاب، ارائهٔ واژگانی است که در مکالمات روزمره، مطالعات، نوشتاری، آزمون‌های زبانی مختلف و ارتباطات روزمره استفاده می‌شود. واژه‌های آموزش داده شده در این کتاب اغلب از نظر استفاده و اهمیت بالا هستند و می‌توانند به تقویت مهارات زبانی و درک مطلب کمک کنند.

اگر می‌خواهید واژگان کتاب ۵۰۴ را به صورت اصولی و استاندارد یاد بگیرید توصیه می‌کنیم از دوره آموزش کتاب ۵۰۴ با فیلم استفاده کنید تا در کمترین زمان به این لغات مسلط شوید.

مهارت خواندن آزمون دولینگو

بهترین منابع برای تمرین مهارت خواندن آزمون دولینگو Duolingo

۱. مجموعه کتاب های Active Skills For Reading

یک مجموعه کتاب آموزشی در زمینه مهارت خواندن (Reading Skills) است. این کتاب‌ها به ارتقاء مهارات خواندن و درک متون زبان انگلیسی کمک می‌کنند. این مجموعه کتاب‌ها در سطوح مختلف ارائه می‌شوند، که از مبتدی تا پیشرفته است. این کتاب‌ها تمرینات و فعالیت‌های متنوعی برای ارتقاء مهارات خواندن و درک مطلب، توسعه واژگان، و درک مفهوم و ساختار جملات فراهم می‌کنند.

از ویژگی‌های مهم این کتاب‌ها می‌توان به تمرینات تفکری و تحلیلی در مورد متون، ترجمه‌ی کلمات و جملات، فهم مفهومی و نقدهای درست و غلط اشاره کرد. این تمرینات کمک می‌کنند تا زبان‌آموزان بتوانند متون را بهتر درک کنند.

۲. مجموعه کتاب های Inside Reading

یک مجموعه کتاب در زمینه مهارت خواندن (Reading Skills) برای زبان انگلیسی است. این کتاب‌ها به طور گسترده در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی(آموزشگاه‌ها و موسسات) استفاده می‌شوند تا به زبان‌آموزان کمک کنندمهارت خواندن و درک متون را ارتقاء دهند. این مجموعه در سطوح مختلف ارائه می‌شوند (مبتدی، متوسط، پیشرفته)، به طوری که زبان‌آموزان با متونی با پیچیدگی و سطح مناسب برای خود مواجه شوند. این کتاب‌ها به وسیله تمرینات، فعالیت‌ها و تمرینات عملی که بر اساس متون و موضوعات واقعی تدوین شده‌اند، به بهبود مهارات خواندن، درک مطلب، و توسعه واژگان کمک می‌کنند.

هدف این مجموعه کتاب‌ها آموزش دادن استراتژی‌ها و مهاراتی است که آن‌ها را قادر به خواندن و درک متون مختلف، از جمله متون آکادمیک و تخصصی می‌کند. توصیه ما این است که برای تقویت مهارت خواندن حتما از رمان انگلیسی برای تقویت زبان استفاده کنید اگر نمی‌دانید کدام رمان‌ها مناسب است روی لینک کلیک کنید تا بتوانید بهترین آنها را دانلود کنید.

 

بهترین منابع برای تمرین مهارت شنیداری آزمون دولینگو Duolingo

۱. Tactics for Listening

مجموعه کتاب های تکتیس برای توسعه مهارات شنیداری در زبان انگلیسی طراحی شده است. این کتاب‌ها به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا مهارات شنیداری (Listening) و درک متون را ارتقاء دهند.

اینمجموعه کتاب‌ها در سه سطح، از مبتدی تا پیشرفته، ارائه می‌شوند. هر کتاب به ارائه تمرینات و فعالیت‌های متعددی برای تقویت مهارت شنیداری، فهم و درک متون می‌پردازد. این تمرینات معمولاً بر پایهٔ موضوعات و واژگان کاربردی در زندگی روزمره ساخته شده‌اند.

هر کتاب از سری “Tactics for Listening” از ویژگی‌هایی مانند تمرینات مکرر، تمرینات تقویت واژگان، فهم جملات و توسعه مهارات گرامری برخوردار است. این کتاب‌ها با ارائه فایل‌های صوتی همراه شده‌اند که به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا متون را به صورت شنیداری متوجه شوند و تمرینات مرتبط با آن‌ها را انجام دهند.

Duolingo

دوره‌های آموزشی برای موفقیت در آزمون دولینگو Duolingo

۱. دوره آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز

یکی دیگر از بهترین منابع برای موفقیت قطعی در آزمون دولینگو Duolingo یادگیری زبان به روشی استاندارد و به شیوه محلی می‌باشد. اگر می‌خواهید در بخش مکالمات، شنیداری، واژگان و اصطلاحات کاملا تسلط داشته باشید به شما آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز را پیشنهاد می‌کنیم. در این دوره آموزشی با سریال جذاب فرندز شما به منبع بی نظیری از واژگان، اصطلاحات انگلیسی و آمریکایی، عبارات و فرهنگ زندگی آمریکایی دست پیدا خواهید کرد.

۲. استفاده از پلتفرم دولینگو Duolingo

یکی از بهترین منابع یادگیری زبان برای شرکت در آزمون دولینگو پلتفرم Duolingo می‌باشد. دولینگو (Duolingo) یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های آموزش زبان آنلاین است که شامل مدارس زبان مختلفی از جمله انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و غیره می‌شود. برای تمرین مهارت مکالمه در دولینگو، می‌توانید از انجام تمرینات و فعالیت‌های مرتبط با گفتار و گوش دادن در این برنامه استفاده کنید. این سایت و اپلیکیشن به کمک درس‌های فوق العاده و تعامل با کاربر و بازی آموزشی، زبان را به شیوه‌ای خاص به افراد آموزش می‌دهد. شما می‌توانید اپلیکیشن این پلتفرم را در موبایل خود نصب کنید و روزانه به صورت منظم از آن استفاده کنید.

۳. استفاده از سریال Extra

سریال اکسترا یک مجموعه تلویزیونی آموزشی است که برای آموزش زبان انگلیسی با طنز طراحی شده است. این سریال با هدف آموزش زبان انگلیسی به زبان‌آموزان غیر بومی ساخته شده و از طریق موضوعات کوتاه و جذاب به آموزش و تقویت مهارت‌های زبانی می‌پردازد.

سریال Extra یکی از منابع مفید و محبوب برای یادگیری زبان انگلیسی است، زیرا از واژگان و جملات ساده تا پیچیده‌ترین ساختارهای زبانی را در قالب یک داستان سرگرم‌کننده ارائه می‌دهد. این سریال به صورت کاربردی و متنوع، اصطلاحات روزمره، گرامر، و تلفظ کلمات را در معرض یادگیری قرار می‌دهد.

توصیه می‌شود که با تماشای سریال اکسترا با زیرنویس فارسی و انگلیسی، مهارات زبانی خود را تقویت کرده و به بهبود زبان انگلیسی خود بپردازید.

 

نکاتی برای آماده سازی آزمون دولینگو Duolingo

شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo می‌تواند برای زبان‌آموزان دلهره آور باشد، اما چند نکته وجود دارد که می‌تواند روند را آسان‌تر کند. آزمون انگلیسی Duolingo باید در فضایی که از قبل آماده کرده‌اید انجام شود. نکات زیر برای آماده شدن برای آزمون Duolingo بسیار ضروری هستند:

 • زود مطالعه را شروع کنید. هرچه آمادگی بیشتری داشته باشید، نتایج بهتری خواهید داشت.
 • تا حد امکان تمرین کنید. تست های نمونه بگیرید و پاسخ‌های خود را مرور کنید تا بدانید چه اشکالاتی دارید.
 • مهارت‌های گرامر، واژگان و تلفظ خود را تقویت کنید. دانستن اصول اولیه زبان انگلیسی برای کسب نمره خوب ضروری است.
 • آرامش و سکوت در این مکان ضروری است. نور باید کافی، صندلی راحت و فضای تنفسی مناسب داشته باشد(مثل یک پنجره یا سیستم تهویه).
 • یک کامپیوتر متصل به اینترنت (با سرعت مناسب) و پاسپورت آزمون دهنده باید همیشه در دسترس باشد.
 • برای اینکه بتوانید به راحتی در آزمون دولینگو Duolingo شرکت کنید، توصیه می‌شود که آن را با کامپیوتر انجام دهید نه موبایل.
 • آزمون Duolingo را می‌توان در هر زمانی انجام داد، اما داوطلبان باید زمانی را انتخاب کنند که بتوانند کاملاً بدون هیچ مشکلی تمرکز کنند. صبح زود یا اواخر شب می‌تواند زمان مناسبی باشد.
 • در طول بخش مصاحبه ویدیویی آزمون اعتماد به نفس داشته باشید و واضح صحبت کنید.

با پیروی از این نکات، می‌توانید با احساس آمادگی و اعتماد به نفس وارد آزمون انگلیسی Duolingo شوید. موفق باشید!

 

نکات مهم روز آزمون دولینگو Duolingo

داوطلبان باید برای روز آزمون Duolingo به خوبی آماده باشند. داوطلبان هنگام شرکت در آزمون باید نکات زیر را رعایت کنند:

 • برای انجام آزمون یک ساعت زمان نیاز دارید. هنگامی که آزمون در حال انجام است، باید به همه اطرافیان توصیه شود که وارد اتاق نشوند. 
 • تست انگلیسی Duolingo اجازه استفاده از هدفون را نمی‌دهد. اگر زبان‌آموزان از هدفون استفاده کنند، ممکن است آزمون آنها تایید نشود. دید واضح از صورت و گوش‌های آزمون دهنده باید حفظ شود.
 • برای حفظ امنیت و اعتبار در طول آزمون، داوطلبان باید تمام قوانین آزمون انگلیسی Duolingo را از قبل بررسی کنند و انجام دهند.
 • قبل از شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo، توصیه می‌شود که آزمون‌دهندگان کتاب‌های آمادگی را در اختیار داشته باشند تا به آنها کمک کند ذهنیت درستی پیدا کنند. علاوه بر این، آنها باید با انگلیسی زبانان نِیتیو صحبت کنند، فیلم‌های انگلیسی را تماشا کنند و به پادکست‌های انگلیسی گوش دهند.
 • محدودیت زمانی آزمون را بررسی کنید. آزمون دهندگان باید از زمان اختصاص داده شده تا حد امکان در هنگام نوشتن یا صحبت کردن استفاده کنند.

آزمون دولینگو Duolingo

تجربه شخصی درباره آزمون دولینگو Duolingo

من در تابستان ۲۰۲۰ در آزمون دولینگو شرکت کردم و چیزی که بیش از همه مرا در مورد آن ترساند عدم توانایی در آماده سازی قبل از آزمون بود. تقریباً هیچ منبع آموزشی در اینترنت وجود نداشت و هیچ کتاب یا کتاب درسی قابل دانلودی وجود نداشت. بنابراین، من تمام ویدیوهایی را که در مورد این موضوع در اینترنت دیدم تماشا کردم، نظرات زیر آنها را خواندم و کارهای مشابهی برای خودم انجام دادم. 

خود آزمون برای من آسان‌تر از تافل یا آیلتس بود که چندین سال پیش شرکت کردم، چون آنقدرها خسته کننده نیست و به چنین تمرکزی نیاز ندارد. به عنوان مثال، در تافل فقط “Reading” حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد و برای من دشوار بود که به این مدت روی متن تمرکز کنم. در Duolingo، تمام سوالات در قالب بازی ارائه می‌شوند، که یادآور آزمون‌ها یا جدول کلمات است.

وقتی برای اولین بار در آزمون شرکت کردم، بسیار عصبی شدم و خیلی اتفاقی قوانین را رعایت نکردم: ماوس را به پایین صفحه نمایش بردم تا زمان را در کامپیوتر ببینم و سیستم مرا از آزمون بیرون انداخت. خوب است که به من اجازه دادند دوباره در آزمون شرکت کنم و پرداخت را لغو نکردند. اولین تلاش ناموفق من مانند یک نسخه توسعه یافته از تست تمرین برای من بود.

اگر شما هم مثل من یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم را انتخاب کردید بهتره که منابع مناسبی را برای این آزمون انتخاب کنید و قوانین را رعایت کنید تا دچار مشکل در زمان آزمون نشوید.

 

چه چیزی دولینگو را از آیلتس و تافل متمایز می‌کند؟

با افزایش تعداد دانشگاه‌هایی که آزمون دولینگو را به رسمیت می‌شناسند، می‌توان گفت که این آزمون ممکن است جایگزین واقعی آیلتس و تافل در آینده باشد، به خصوص با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان به دلایل زیر آن را ترجیح می‌دهند:

 1. مدت زمان آزمون کوتاهتر است: آزمون Duolingo تنها ۶۰ دقیقه است و به موقع به پایان می‌رسد، در حالی که مدت زمان آزمون آیلتس و تافل حدود ۳ ساعت است و ممکن است آزمون به دو روز تقسیم شود.
 2. هزینه آزمون ارزان‌تر است: آزمون Duolingo تنها ۴۹ دلار هزینه دارد، در حالی که آزمون های آیلتس و تافل حدود ۲۰۰ دلار هزینه دارند.
 3. آزمون دولینگو را می‌توان از منزل و در هر زمان انجام داد: آزمون نیازی به مراجعه به مراکزی برای دریافت آزمون ندارد، می‌توانید از خانه و در هر زمانی آن را انجام دهید.
 4. آزمون از کلیشه به دور است: یکی از مهم ترین ویژگی‌های آزمون این است که مانند آیلتس و تافل از کلیشه‌ای بودن در سؤالات دور است، زیرا فاقد جملات طولانی و پیچیده یا موضوعاتی است که چیزی ندارند. برای انجام زبان، مانند موضوعات طولانی نوشتن و گوش دادن، که ممکن است در زمینه های بسیار تخصصی باشد. در مورد آزمون Duolingo، این آزمون بر اساس سوالات کوتاه و واضح و هوش مصنوعی است که سوالات را مطابق پاسخ شما و آنچه که مناسب شما است را نشان می‌دهد.

 

۴ استراتژی برای آمادگی آزمون دولینگو

آزمون انگلیسی دولینگو کمی دشوار برای مطالعه است زیرا هیچ مجموعه سؤال یا کتاب درسی قبلی برای این آزمون جدید موجود نیست!

در اینجا ۴ استراتژی که باید قبل از انجام آزمون انجام دهید، قرار خواهیم داد!

 • با ایجاد چندین مورد مشابه، در مورد سوالات آزمون بیاموزید و تمرین کنید! اول از همه، در آزمون تمرینی Duolingo شرکت کنید! شما نمی‌توانید بدون شناخت دشمن خود آماده شوید!
  Duolingo راهنماهای استراتژی رایگان و تست های تمرینی را ارائه می‌دهد، که بهترین راه برای آشنایی با انواع سوالاتی است که از شما پرسیده می‌شود (همانطور که در بالا توضیح دادیم).
  https://englishtest.duolingo.com/readiness
 • خواندن جملات انگلیسی را با صدای بلند تمرین کنید (جملات کوتاه کافی است، جملات طولانی لازم نیست). در آزمون Duolingo، باید جملات کوتاه را با صدای بلند بخوانید. هنگام انجام این کار، مهم این است که تصمیم بگیرید که کجا جمله را بشکنید (کجا نفس بکشید). با خواندن وبلاگ‌ها و مقالات خبری با صدای بلند تلفظ را تمرین کنید.
 • این مهم است که شما به خوبی از مبانی واژگان، دستور زبان و املای انگلیسی درک خوبی داشته باشید. در آزمون دولینگو، شما باید لیستی از کلمات را بخوانید و گوش دهید و تصمیم بگیرید که کدام یک واقعی هستند. اگر قصد دارید نمره ۶۰-۱۱۵ در آزمون انگلیسی Duolingo کسب کنید، باید به سطح لغات B1/B2 تسلط داشته باشید. برای این کار از دیکشنری Oxford Learners’ Dictionary استفاده کنید و سطح B1/B2 را جستجو کنید. این فرهنگ لغت همچنین تلفظ آمریکایی و انگلیسی را ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما در تمرین تلفظ خود کمک کند.
 • تمرینات دیکته! در آزمون انگلیسی دولینگو باید جملات کوتاهی را که می‌شنوید بنویسید. سعی کنید به یک پادکست یا ویدیوی انگلیسی گوش دهید، توقف کنید و آخرین جمله‌ای که شنیدید را یادداشت کنید. سپس سعی کنید با صدای بلند بخوانید.

 

سخن پایانی

آزمون دولینگو یک آزمون جدید است که در چند سال اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده، بنابراین در حال حاضر هیچ پرسشنامه آمادگی در دسترس نیست. از این رو، مهم است که برای آزمون با استفاده از منابع مختلف به روش خود آماده شوید. همچنین بهتر است نظرات و روش‌های متخصصان را مطالعه کنید تا روش‌های آماده سازی خود را ایجاد کنید. پس از دریافت منابع لازم مطالعه هدفمند را شروع کنید. برای شما آرزوی موفقیت در دستیابی به اهداف و نمرات خود را در مدت کوتاهی داریم!

۵/۵ - (۴۶ امتیاز)

دیدگاه‌ها (2)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

  علیرضا مهمان مهر 23, 1402 پاسخ

  درسته که Duolingo را میشه برای پذیرش در تمام دانشگاه های آمریکا گرفت؟ ممنون میشم پاسخ بدید

   ایستگاه زبان مدیر کل مهر 23, 1402 پاسخ

   مدرک Duolingo توسط اکثر دانشگاه های ایالات متحده به عنوان جایگزینی برای نمرات TOEFL/IELTS پذیرفته می‌شود. از جمله دانشگاه هایی که این آزمون را قبول می کنند عبارتند از: دانشگاه هاروارد، ییل، NYU، MIT، UC Berkely، دانشگاه پنسیلوانیا و خیلی از دانشگاه های دیگه. لطفا توجه داشته باشید که اگر اطلاعاتی در مورد آزمون در سایت دانشگاه شما وجود ندارد، بهتر است با پذیرش دانشگاه تماس بگیرید. البته این احتمال وجود دارد که آخرین اطلاعات مربوط به قبول آزمون‌ها هنوز در سایت قرار نگرفته باشد.

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد