ایستگاه زبان

بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی

هرکسی به گونه‌ای متفاوت عمل می‌کند، فکر می‌کند و یاد می‌گیرد، حتی وقتی نوبت به بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی می‌رسد باید در بهترین حالت خود باشیم. با تمرین و اهدافی که برای تسلط بر زبان انگلیسی نیاز داریم، منطقی است که سعی کنیم از هر دقیقه‌ای که صرف مطالعه می‌کنیم حداکثر استفاده را ببریم. بیایید مزایای یادگیری زبان انگلیسی در زمان‌های مختلف را با سبک یادگیری خودتان بسنجیم تا بتوانید زمان‌بندی مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

 

فواید یادگیری زبان انگلیسی در صبح

یادگیری زبان در ساعات اولیه روز مزایای زیادی دارد. در این زمان، هوش و انرژی ذهنی شما در اوج است و ذهنتان بهترین عملکرد را دارد. این زمان مناسب برای تمرین مهارات مختلف زبانی مانند گرامر، واژگان، و مکالمه است. در ساعات اولیه صبح، ذهن بهترین توانایی تمرکز و توجه را دارد. این امر باعث می‌شود که بتوانید به یادگیری زبان با دقت بیشتری بپردازید و مفاهیم را بهتر درک کنید.

ممکن است عمیق‌تر یاد بگیرید

یک مطالعه نشان می‌دهد که صبح یکی از مفیدترین زمان‌ها برای یادگیری است. در این مطالعه دلایل احتمالی این افزایش بهره‌وری بررسی شده است که نشان می‌دهد که می‌تواند به یادگیری عمیق منجر شود. یادگیری عمیق‌تر می‌تواند به زبان آموزان کمک کند در زمان صرفه جویی کنند، استرس را کاهش دهند و در نهایت سریع‌تر مسلط شوند، این یک مزیت بسیار ارزشمند است.

نور طبیعی برای یادگیری بهتر است

نور مصنوعی می‌تواند منجر به خستگی چشم شود، بنابراین استفاده از نور روز مفید است. به هر حال، کاهش چنین مشکلاتی می‌تواند به آسان‌تر خواندن کتاب‌های مانند کتاب گرامر کامل زبان انگلیسی، مطالعه واژگان یا تمرین خواندن (Reading) بدون نیاز به استراحت کمک کند.

استراحت مناسب داشته باشید

از خواب شبانه خود استفاده کنید! مطالعه صبحگاهی بدون یک روز کامل انجام فعالیت‌ها، کارهای روزمره یا استرس عمومی می‌تواند برای تمرکز بر یادگیری زبان عالی باشد. اگر اتفاقاً شخص سحرخیزی هستید، حتی ممکن است هوشیارتر نسبت به زمان‌های دیگه باشید.

شروع روز با یادگیری زبان انگلیسی، باعث می‌شود که انرژی مثبتی را به خود جلب کنید. این انرژی می‌تواند به شما در طول روز کمک کند تا پیشرفت خود را ادامه دهید و انگیزه بیشتری داشته باشید.

 

فواید یادگیری زبان انگلیسی هنگام ظهر

ظهر نیز ممکن است بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. در این زمان، مغز هنوز خسته نشده و ذهنتان همچنان فعال است. مطالعه و تمرین در این زمان می‌تواند باعث بهبود مهارت شنیداری و تلفظ شما شود. یادگیری ظهر ممکن است حافظه بلندمدت را بهبود بخشد. البته، یادگیری زبان نیاز به حفظ طولانی مدت قابل توجهی از همه چیز از واژگان و اصطلاحات گرفته تا قوانین صرف و موارد دیگر دارد، بنابراین این می‌تواند برای بسیاری از زبان آموزان مهم باشد.

  1. انرژی و تمرکز بالا: بعد از صرف ناهار و کمی فعالیت‌های روزانه، هنگام ظهر انرژی و تمرکز بالایی دارید. این انرژی می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین عملکرد را در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. پس از صرف ناهار، ذهن و بدن آماده به یادگیری است. این زمان آرامش و شادابی است که می‌توانید از آن برای مطالعه زبان بهره‌مند شوید.
  2. تثبیت مطالب یادگرفته: زمان ظهر، می‌تواند برای مرور مطالب یادگرفته در صبح یا قبل‌تر در روز بسیار مفید باشد. این کمک می‌کند تا اطلاعات بهتر در حافظه شما ثبت شود.
  3. تقویت مهارات تلفظ و گفتاری: این زمان مناسبی است تا به تقویت مهارات تلفظ و گفتاری بپردازید. می‌توانید از فرصت آرامش بعد از ناهار برای تمرین مکالمه و تلفظ صحیح استفاده کنید.
  4. مطالعه تحلیلی: زمان ظهر، زمانی است که مغز به تمرکز بیشتر بر روی مطالب پیچیده و تحلیلی آماده می‌شود. می‌توانید از این زمان برای مطالعه عمیق‌تر موضوعات زبانی و درک بهتر آنها استفاده کنید.
  5. تأمل و تفکر: بعد از فعالیت‌های روزانه، زمانی است که می‌توانید به تأمل و تفکر درباره‌ی مطالب یادگرفته بپردازید. این تأملات می‌توانند به درک بهتر موضوعات کمک کنند.

 

فواید یادگیری زبان انگلیسی در عصر

ساعات عصر نیز می‌تواند یک زمان ارزشمند و حتی بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. در این زمان، بدن و ذهن با انرژی بوده و با زمان آرام و دلنشین عصر بعد از یک روز کاری، افراد می‌توانند به بهترین شکل به یادگیری انگلیسی بپردازند. عصر یک زمان آرام است که می‌توانید پس از فعالیت‌های روزانه خود، به آرامش و تمرکز بپردازید. این آرامش می‌تواند برای مطالعه زبان و جذب مفاهیم جدید و حتی تماشای یک فیلم آموزش زبان مانند سریال اکسترا بسیار مفید باشد.

ممکن است حواس پرتی کمتر باشد

از آنجایی که عصر عموماً زمان خالی و خلوت شما هست، ممکن است در موقعیت بهتری برای به حداقل رساندن حواس‌پرتی‌ها باشید. داشتن حواس‌پرتی کمتر می‌تواند منجر به تمرکز بهتر شود، و به شما امکان می‌دهد تا به طور کامل در مطالعه زبان خود شرکت کنید.

ممکن است حفظ کردن راحت باشد

تحقیقات نشان داده است که مطالعه بعد از انجام فعالیت‌های روزانه می‌تواند به شما کمک کند تا آنچه را که آموخته‌اید بهتر به خاطر بسپارید. این مطالعه در نهایت نشان داد که شرکت‌کنندگانی که درست بعد از انجام همه فعالیت های روزانه مطالعه می‌کردند، واژگان بخصوص افرادی که آموزش ۵۰۴ را مطالعه می‌کنند را بهتر به خاطر می‌آوردند.

مرور و تثبیت بهتر مطالب

عصر، زمان مناسبی است برای مرور و تثبیت مطالب یادگرفته شده در طول روز. می‌توانید از این فرصت برای مرور و تثبیت واژگان، گرامر و مفاهیم یادگرفته استفاده کنید.

آزادی زمانی

معمولاً در این زمان از فشار کاری کمتری برخوردارید، این به شما زمان بیشتری برای مطالعه زبان و تمرین فراهم می‌آورد. این آزادی زمانی می‌تواند به یادگیری زبان به شکل مؤثر کمک کند.

آمادگی برای فعالیت‌های شبانه

مطالعه زبان در عصر، می‌تواند شما را برای فعالیت‌های شبانه یا مطالعه بیشتر در شب آماده کند. این باعث می‌شود تا در ترکیبی از زمان‌های مختلف، یادگیری زبان ادامه پیدا کند. استفاده از ساعات عصر به عنوان یک زمان مناسب برای مطالعه و تمرین زبان انگلیسی، اگر با برنامه‌ریزی مناسب و تمرین منظم انجام شود، می‌تواند به تقویت مهارات زبانی و پیشرفت در یادگیری زبان کمک کند.

فواید یادگیری زبان انگلیسی در شبفواید یادگیری زبان انگلیسی در شب

برای افرادی که شب‌ها بیشتر بیدار هستند، اوج انرژی آنها در ساعات پایانی شب است. بنابراین شب می‌تواند گزینه بهتری نسبت به صبح برای یادگیری موثر زبان باشد. محققان دریافتند که بهترین زمان برای یادگیری یک زبان جدید، قبل از خواب است. کارشناسان عادات مطالعه دانش آموزان را پیگیری کردند و دریافتند که زمان بین ۱۰ شب تا نیمه شب برای یادگیری زبان ایده آل است.

 این زمان بهتر از مطالعه در صبح زود یا مطالعه در حین کار در طول روز است. مطالعه در شب قبل از رفتن به رختخواب کمک می‌کند تا اطلاعات را به خوبی حفظ کنید تا بعداً به خاطر بسپارید، بنابراین بی خوابی یادگیری زبان به یک مزیت برای دانش آموزان تبدیل می‌شود. دانشمندان آزمایشی را برای تایید نتایج خود انجام دادند که در آن ۴۰ دانش آموز شرکت کردند و آنها به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول صبح و گروه دوم قبل از خواب شبانه یاد گرفتند.

گروه اول عصر همان روز که لغات را یاد گرفتند و از گروه دوم صبح روز بعد بعد از مطالعه شبانه امتحان گرفتند. محققان دریافتند که خواب بعد از مطالعه به تثبیت و به خاطر سپردن اطلاعات به ویژه در مورد واژگان جدید خارجی کمک می‌کند. در اینجا برخی از مزایای بالقوه مطالعه در شب را برای شما نوشته‌ایم.

محیطی ساکت تر و حواس پرتی کمتر

برخی از مطالعات نشان می‌دهد که خوابیدن بلافاصله پس از یادگیری اطلاعات جدید می‌تواند به تثبیت آن کمک کند. برخی از افراد در شب وضوح بهتر ذهن و بهبود تفکر خلاق را تجربه می‌کنند.
برخی تحقیقات نشان می‌دهد که به طور متوسط ​​شروع نسبتاً زود هنگام صبح ممکن است برای اهداف یادگیری مفید باشد با این حال، تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که یک زمان مطلوب نیز بین ساعت ۸ تا ۱۱ شب خواهد بود.

با این حال، به اندازه کافی جالب توجه است، مطالعات دیگر نشان می‌دهد که ترکیب جلسات مطالعه اواخر شب و اوایل صبح ممکن است بهترین نتایج را به همراه داشته باشد. طبق این تحقیق، خواب بعد از یادگیری یک استراتژی حفظ خوب است، اما خواب بین دو جلسه یادگیری می‌تواند نرخ تثبیت بهتری را به همراه داشته باشد.

تمرکز بر مهارت شنیداری

شب و قبل از خواب یک زمان مناسب برای تمرکز بر مهارت شنیداری است. می‌توانید به گوش دادن به موسیقی، پادکست انگلیسی یا مکالمات صوتی بپردازید و مهارات شنیداری‌تان را بهبود دهید. یادگیری مهارت شنیداری در زمانی که در رختخواب هستید و در حال استراحت هستید نیز ممکن است. پس بهتر است از این زمان طلایی برای بهبود مهارت شنیداری خود استفاده کنید.

مطالعه زبان در شب می‌تواند به بهبود حافظه کمک کند. این زمان مناسبی است که می‌توانید مطالب یادگرفته را مرور کرده و در حافظه خود تثبیت کنید.

بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی

زمان‌های مختلف را امتحان کنید

یادگیری زبان انگلیسی مستلزم تلاش و تمرکز بالا است. زمان‌های مختلفی برای یادگیری وجود دارند که ممکن است برای شما مناسب باشند. برخی افراد در صبح زود انرژی بیشتری دارند و این ممکن است بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی برای آنها باشد. در عوض، برخی دیگر در بعد از ظهر یا حتی در شب بهتر می‌توانند به خوبی یاد بگیرند. امتحان کردن این زمان‌ها و یافتن زمان مناسب برای خود می‌تواند به یادگیری شما کمک کند.

باور کنید یا نه، بهترین زمان از روز برای مطالعه مختص به خود فرد است. به خصوص از آنجایی که یادگیری زبان یک کار پیچیده با عوامل مختلف است، شما باید کاری را انجام دهید که برای شما مفید است. هر کس به طور متفاوتی یاد می‌گیرد، بنابراین سعی کنید مطالعه خود را برای زمانی که بهترین یادگیری را انجام می‌دهید برنامه‌ریزی کنید.

تنها راه برای دانستن اینکه بدانید بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی شما کدام است اینه که مطالعه را در ساعات مختلف روز آزمایش کنید. چه حسی برای یادگیری زبان بهتر است؟ به نظر می‌رسد چه ساعتی بیشترین نتیجه را دارد؟ چه زمانی باعث می‌شود در مورد مهارت‌های زبانی خود بهترین احساس را داشته باشید؟

همانطور که مطالعه را در زمان‌های مختلف آزمایش می‌کنید، باید سعی کنید موضوعات مختلف را هم در ساعات مختلف روز مطالعه کنید. بسته به زمان ممکن است موضوعات مختلف را به طور موثرتری یاد بگیرید.

به عنوان مثال، از آنجایی که تحقیقات ثابت کرده که حفظ لغات برای مطالعه عصر بهتر است، ممکن است بخواهید واژگان را قبل از خواب مطالعه کنید تا ببینید روز بعد بیشتر به خاطر می‌آورید یا خیر. از آنجایی که تحقیقات دیگری حاکی از افزایش بهره‌وری در صبح است، ممکن است این زمان مناسبی باشد تا برخی از قوانین دستور زبان سختی را که با آنها دست و پنجه نرم می‌کنید را یاد بگیرید.

علاوه بر این، نور طبیعی ملایم ممکن است صبح را به زمان ایده آلی برای تمرین خواندن تبدیل کند زیرا برای چشمان شما بهتر خواهد بود. شما می‌توانید از هر شیوه‌ای که برای شما منطقی است استفاده کنید، اما با گذشت زمان، ممکن است متوجه شوید که ترجیح می‌دهید در زمان‌های مختلف روز بر موضوعات مختلف تمرکز کنید.

بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی

چند ساعت در روز باید انگلیسی بخوانیم

این یک سوال عالی است، این سوالی است که زبان‌آموزان اغلب می‌پرسند. ۳۰ دقیقه، ۴۰ دقیقه، ۱ ساعت؟ چقدر بهتر است؟ ۲۴ ساعت شبانه روز بهتره اما مطمئناً باید کارهای دیگری هم انجام بدیم. شما احتمالا زندگی خود را دارید، شغل دارید، باید به مدرسه بروید، دوستان، همسر، شوهر، فرزند دارید. زندگی شلوغی دارید بدیهی است که اکثر مردم زمان زیادی در طول شبانه روز برای یادگیری زبان ندارند. نمی‌توان زمان زیادی را به این موضوع اختصاص داد. و این اشکالی ندارد، زیرا واقعاً اختصاص زمان زیاد ضروری نیست.

بهترین پاسخ من به شما این است. هر روز ۱ ساعت. اگر می‌توانید فقط یک ساعت در روز انگلیسی یاد بگیرید. این زمان خوبی است، به شما کمک می‌کند تا مطالعه خود را بهتر و بهتر کنید. هر روز در عرض یک ساعت زبان انگلیسی خود را بهبود خواهید داد.

اگر فردی بسیار پرمشغله هستید، یک ساعت زمان زیادی به نظر می‌رسد. اما، در واقع، اگر آن را به زمان‌های کوتاه تقسیم کنید، خیلی زیاد نیست. بنابراین، برای مثال، یک ساعت در روز را اینطور تقسیم کنید. صبح که از خواب بیدار می‌شوید، برای خیلی از ما این بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی است و می‌توانید به مدت ۱۵ دقیقه به زبان انگلیسی گوش دهید. بعداً وقتی به محل کار یا مدرسه می‌روید یا خانه را تمیز می‌کنید، می‌توانید دوباره به مدت ۱۵ دقیقه به زبان انگلیسی گوش دهید. حالا شما ۳۰ دقیقه در روز زبان تمرین کردید. سپس، وقتی به خانه می‌روید، از مدرسه، در اتوبوس یا در حین رانندگی، می‌توانید ۱۵ دقیقه دیگر گوش دهید. حالا شما ۴۵ دقیقه کار کردید. در پایان، قبل از رفتن به رختخواب، می‌توانید دوباره به مدت ۱۵ دقیقه یا بیشتر مطالعه کنید. این یک ساعت شماست. فقط زمان‌های پراکنده در طول روز. هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد. البته که می‌توانی. این حداقل یک ساعت در روز به شما فرصت می‌دهد. با این کار مطمئناً مهارت شنیداری و گفتاری خود را بهبود خواهید بخشید.

یادگیری انگلیسی بدون لذت باعث می‌شود احساس کنید در مدرسه هستید، بسیار جدی، احتمالا یک احساس کسالت‌آور است. بهتره انگلیسی را بازی کنید. به عنوان مثال، به ورزش فکر کنید، مردم دوست دارند از خانه بیرون بروند و یک یا دو ساعت یا بیشتر بازی یا ورزش کنند. خیلی از مردم عاشق فوتبال بازی کردن هستند. اگر بازی را در واقع تمرین کنند بهتر می‌شوند. سعی کنید هنگام گوش دادن به زبان انگلیسی، هنگام تمرین انگلیسی، همین احساس را داشته باشید. انگلیسی را بازی کنید نه اینکه یاد بگیرید.

حداقل یک ساعت در روز اگر بتوانید تمرین بیشتری انجام دهید، عالی است. البته هرچه زمان بیشتری را در روز اختصاص دهید، سریعتر زبان انگلیسی خود را بهبود خواهید بخشید. بنابراین، اگر دو ساعت در روز را به تکه‌های زمان تقسیم کنید، خیلی بهتر است! ۳ ساعت در روز فوق العاده خوب است! ۵ ساعت در روز باور نکردنی است! نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید این است که مطالعه خود را به زمان‌های کوتاه تقسیم کنید، هنگام پیاده روی، انجام تمرینات، رانندگی، اتوبوس، قطار از گوشی خود استفاده کنید، در این مدت می‌توانید با استفاده از هدفون به انگلیسی گوش دهید. بنابراین، از این روش با حداقل یک ساعت در روز استفاده کنید. زمان بیشتر بهتر است اما یک ساعت هم کافیست.

 

مطالعه خود را به زمان‌های کوتاه تقسیم کنید

ترفند دیگری که ممکن است بخواهید امتحان کنید این است که مطالعه خود را در زمان‌های مختلف به صورت دوره‌های کوتاه تقسیم کنید. مطالعه یک زبان ممکن است براتون تکراری بشه، بنابراین اگر سعی کنید برای مدت طولانی در یک سطح مطالعه کنید، ممکن است بهتر باشد. با این حال، اگر مطالعه خود را به بخش‌های کوتاه‌تری تقسیم کنید، ممکن است تمرکز بهتری داشته باشید.

به عنوان مثال، شاید بخواهید ۲۰ لغت را یاد بگیرید. ممکن است ۴۰ دقیقه را برای حفظ کردن آنها اختصاص دهید، اما در پایان، احتمالاً تمرکز شما بسیار کمتر خواهد شد. با این حال، اگر فقط دو دقیقه را به هر کلمه اختصاص دهید و در طول روز آنها را به خاطر بسپارید، احتمالاً شرایط آسان‌تری برای تمرکز روی هر کلمه خواهید داشت.

شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چگونه یادگیری خود را در یک روز تقسیم بندی کنید، با توجه به اولویت‌های مطالعه خود. به طور مداوم آزمایش کنید که چه تعداد کلمه یا دستور زبان را می‌توان در مدت زمان معین مطالعه کرد. این باید به اندازه‌ای باشد که یک بخش مطالعه مشخص، هم مفید و هم راحت باشد.

به یاد داشته باشید که یادگیری عادات مطالعه شما می‌تواند به اندازه یادگیری خود زبان مهم باشد! پذیرای پیشرفت خود باشید و تغییراتی را انجام دهید تا هر لحظه از مطالعه ارزشمند باشد، اما استرس‌زا نباشد.

 

یک برنامه تنظیم کنید

هنگامی که آزمایش کردید که چه زمانی از شبانه روز برای شما بهتر است، تنظیم یک برنامه لازم است. مطالعه در زمان مشخص هر روز به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که به طور مداوم آن را به خاطر بسپارید. به هر حال، بخشی از برنامه روزانه شما می‌شود.

به عنوان مثال، اگر هر روز ساعت ۴ بعد از ظهر به خواندن یک فصل از کتاب مورد علاقه خود عادت کنید، همیشه این کار را به یاد خواهید آورد. بدون یک برنامه مشخص، این امکان وجود دارد که شما نیت مطالعه را داشته باشید اما به سادگی فراموش کنید.

شرایط شما برای یادگیری زبان انگلیسی

شرایط خود را در نظر بگیرید

هنگام تصمیم گیری در مورد زمان مطالعه، مهم است که شرایط خود را نیز در نظر بگیرید. به هر حال، ممکن است مستقیماً به زمان‌های خاصی از روز اشاره کند.

به عنوان مثال، اگر مشغول هستید، ممکن است تمرین گوش دادن را در مسیر رفت و آمد خود انجام دهید. اگر تمرین صحبت کردن را انجام می‌دهید، ممکن است بخواهید این کار را در زمانی که افرادی که با آنها زندگی می‌کنید در خواب هستند و یا کنار شما نیستند انجام بدهید. اگر در حال جابجایی هستید و اغلب به مکان‌های مختلف می‌روید، ممکن است بخواهید یک برنامه یادگیری زبان با قابلیت‌های یادگیری در حال حرکت مانند دوره جامع زبان انگلیسی را استفاده کنید.

 

پس کی باید یاد بگیرم؟

ما همیشه از خود می‌پرسیدیم: آیا زمان خاصی از روز وجود دارد که برای یادگیری بهتر از سایرین باشد؟ با مطالعه زیست شناسی انسان، متوجه می‌شویم که مطالعات زیادی در رابطه با مراحلی که مغز در طول روز طی می‌کند، وجود دارد و از طریق این تحقیق می‌توانیم با بهترین زمان‌هایی که برای مطالعه و به خاطر سپردن مغز ما مناسب است، آشنا شویم که بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر کسی در لحظه‌ای که از خواب بیدار می‌شوید، از شما یک سوال بپرسد. این برای شما گیج کننده خواهد بود و اغلب نمی‌توانید پاسخ صحیح را ارائه دهید.

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه چیزی باعث این احساس می‌شود؟ در واقع، دانستن دلیل این امر بسیار مهم است، زیرا به شما امکان می‌دهد تا به نحوه تغییر مغز در طول روز توجه بیشتری داشته باشید و از آن برای استفاده از زمان برای یادگیری استفاده کنید.

مطالعات در زمینه زیست‌شناسی زمانی بر این است که نیمروز بهترین زمان برای یادگیری مغز است، اما از سوی دیگر، محققان در این زمینه در مورد اعتبار این اطلاعات اختلاف نظر دارند، اما افکار عمومی بر این باورند که دو ایده‌آل وجود دارد. در طول روز برای یادگیری از ساعت ده صبح تا دو بعد از ظهر و به دنبال آن یک دوره استراحت وجود دارد زیرا مغز از دریافت اطلاعات در دوره قبل خسته شده است، زیرا فرآیندهای مغز در این دوره کند می شود. دوره‌ای شروع می‌شود که در آن مغز آماده دریافت اطلاعات است که از ساعت چهار تا ده شب است.

شاید برجسته ترین دلیل تفاوت بین محققان این باشد که هر فردی عادات خاص خود را در مورد خواب و بیداری دارد، بنابراین نمی‌توان این موضوع را به همه افراد تعمیم داد.

با توجه به موارد ذکر شده بهترین زمان مطالعه و حفظ چند ساعت پس از بیدار شدن از خواب است که مغز آماده دریافت اطلاعات است و برای تثبیت اطلاعات و حفظ بهتر آن، دوره مطالعه باید با چرت زدن همراه باشد. و از آنجایی که هیچ پاسخ روشنی در مورد بهترین زمان برای یادگیری، برای همه وجود ندارد، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که چندین سوال از خود بپرسید تا مشخص کنید چه زمانی برای یادگیری آمادگی بیشتری دارید: چه زمانی بیدار می‌شوم؟ و کی می‌خوابم؟ چه زمانی بیشتر احساس هوشیاری می‌کنم؟ آیا خواب کافی دارم؟

بدن شما متعلق به شماست، بنابراین با مطالعه خود و دانستن اینکه چه زمانی بیشترین بهره وری را دارید، می‌توانید بهترین زمان برای یادگیری را تعیین کنید.

 

توصیه مهم و سخن پایانی

ممکن است برخی اوقات روز برای مطالعه یک زبان موثرتر از سایر اوقات باشد، اما قرار گرفتن در معرض زبان بسیار ارزشمند است. هرچه بیشتر با یک زبان از طریق مطالعه، استفاده از آن، خواندن یا شنیدن آن بیشتر تعامل داشته باشید، آن زبان کمتر خارجی به نظر می‌رسد (مانند یادگیری زبان مادری).

به همین دلیل، هیچ زمان اشتباهی از روز برای مطالعه وجود ندارد. حتی اگر آنچه را که سعی کردید یاد بگیرید به خاطر نمی‌آورید، همین که خود را در معرض زبان قرار می‌دهید مفید است.

در حالی که فاکتورهای زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد، انتخاب زمان مناسب روز نباید سخت باشد. با در نظر گرفتن تمام مزایا، بهترین زمان را برای خودتان انتخاب کنید!

۵/۵ - (۶۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد