ایستگاه زبان

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟

بسیاری از زبان‌آموزان به این فکر می‌کنند که چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟ یا برای خواندن متون انگلیسی باید همه لغات انگلیسی را بدانیم. اما این باور کاملا غلط و آسیب‌زا است. حتی خود انگلیسی‌ زبان‌ها هم بر تمام لغات انگلیسی مسلط نیستند. احتمالا آموزش ۵۰۴ برای شروع کفایت می‌کند. اما چگونه می‌توان بدون تسلط کامل، متن‌های انگلیسی را روان بخوانیم؟ مهارت روان خواندن به زبان انگلیسی، یکی از مهارت‌های مهم در یادگیری زبان انگلیسی است، زیرا یکی از چهار مهارتی است که برای یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبانی لازم است. این چهار مهارت ضروری شامل مهارت‌های نوشتاری، خواندن، صحبت کردن و مهارت شنیداری می‌باشند.

خواندن یکی از مهارت‌های کلیدی زبان است که در همان ابتدای یادگیری بر آن تاکید می‌شود. این مهارت به افراد اجازه می‌دهد تا اطلاعات را به زبان خارجی تشخیص دهند، دایره لغات خود را گسترش دهند و افکار خود را منتقل کنند. علاوه بر این، مهارت خواندن انگلیسی به شما کمک می‌کند تا مهارت نوشتاری خود را بهبود بخشیده و توسعه دهید، زیرا انواع روش‌های نوشتاری مختلف را یاد می‌گیرید و زبان انگلیسی خود را از عبارات و واژگان مختلف با توجه به بافت آن‌ها توسعه می‌دهید،  یادگیری کلمات در در هنگام خواندن متن بسیار زیاد است و بهتر از یادگیری آنها خارج از موضوع و به صورت حفظی است. ما در این مقاله سعی کردیم راهکارهای چگونگی روان خوانی زبان انگلیسی را بررسی کنیم. در ادامه همراه ایستگاه زبان باشید.

برای دست‌یابی به روان‌خوانی زبان انگلیسی چند تکنیک و نکته وجود دارد که به انجام این فرآیند کمک بسیاری خواهد کرد. در ادامه مقاله، این نکات مهم را باهم بررسی خواهیم‌کرد.

 

چرا به خواندن کتاب به زبان انگلیسی نیاز دارید؟

خواندن کتاب بهترین راه برای کسانی است که می‌خواهند هر چه سریعتر زبان انگلیسی را بیاموزند. این به شما کمک می‌کند نه تنها تلفظ خود را بهبود ببخشید، بلکه دایره لغات خود را نیز گسترش دهید. و در کتاب‌ها با ساختارهای گرامری متفاوتی مواجه می‌شوید که سپس می‌توانید از آنها در مکالمه خود استفاده کنید. نکته اصلی این است که اگر می‌خواهید برای تلفظ شما مفید باشد، آن را با صدای بلند بخوانید.

آنچه باید به زبان انگلیسی بخوانید

اغلب از ما می‌پرسند که دقیقاً چه چیزی باید خوانده شود تا دشوار، خسته کننده نباشد. به همین دلیل است که ما در این مقاله نکاتی را در مورد چگونگی بهبود خواندن به زبان انگلیسی جمع آوری کرده‌ایم. برای راحتی شما، آنها را به سطوح مختلف تقسیم کرده‌ایم تا هر یک از شما بتوانید گزینه مناسب را انتخاب کنید یا تمرینی را برای خود برنامه ریزی کنید.

آنچه باید به زبان انگلیسی بخوانید: برای مبتدیان (A0–A1)

برای کسانی که انگلیسی را در سطح مبتدی یا ابتدایی می‌دانند، یافتن مطالب ساده با واژگان مفید اما ساده مهم است. به آثار کودکان نگاه دقیق‌تری بیندازید: داستان‌ها، آهنگ‌ها، مجلات کودکانه و شعرها. بسیاری از آنها طرح جالبی دارند که حتی یک بزرگسال را مجذوب خود می‌کند.

آنچه باید به زبان انگلیسی بخوانید: برای سطوح Pre-Intermediate و Intermediate (A2-B1)

در سطوح تقریباً متوسط ​، فرد انگلیسی را به خوبی می‌داند که به آن اجازه می‌دهد جایگاه برجسته‌تری در زندگی داشته باشد. برای بهبود مهارت‌های خواندن و صحبت کردن، شبکه‌های اجتماعی را به آموزش خود متصل کنید. به عنوان مثال، می‌توانید لیست‌های مقالات انگلیسی را بر اساس علایق خود پیدا کرده و در آنها مشترک شوید. و همچنین پست‌های وبلاگ نویسان معروف و اخبار را بخوانید. به این ترتیب شما به طور منظم با زبان انگلیسی مواجه خواهید شد.

آنچه باید به زبان انگلیسی بخوانید: برای سطح متوسط ​​​​بالا (B2)

در سطح متوسط ​​​​بالا، یک فرد می‌تواند به اندازه کافی خوب بخواند تا به مطالب جدی‌تر برسد. اینها می‌توانند مقالات غیرداستانی یا داستانی باشند. اگرچه در اینجا شما هنوز هم باید هر از گاهی در فرهنگ لغت جستجو کنید. یا نگاهی دقیق تر به اصطلاحات بیندازید. برای خواندن بیشتر آنها، به سطح متوسط ​​بالایی نیاز دارید. ما قبلاً چندین نمونه رمان جالب را در مقاله بهترین رمان‌های انگلیسی برای تقویت زبان مورد بحث قرار داده و معرفی کرده‌ایم .

همچنین در سطح متوسط ​​​​بالا، مهم است که روی تلفظ کار کنید تا آن را به تلفظ یک شخص نِیتیو نزدیک کنید. خوب بریم در ادامه ببینیم که چه کارهایی برای مطالع باید انجام بدیم همراه ما باشید.

مهارت خواندن انگلیسی

۱. موضوعات موردعلاقه و کتاب‌های ساده

اگر عجله زیادی برای تقویت مهارت Reading ندارید، از موضوعات موردعلاقه خود شروع‌کنید. برخی از زبان‌آموزان به‌ قصد شرکت در آزمون‌های بین‌المللی مثل تافل و آیلتس به سراغ مطالعه منابع آزمون آیلتس و تافل می‌روند. اما این روش تنها برای این گروه از زبان‌آموزان کاربردی است. متن‌های آزمون‌های تافل و آیلتس یا سایر کتاب‌های آموزشی، معمولاً، آکادمیک و دشوار است. چرا باید اولین قدم را برای خودمان سخت کنیم؟ در این‌جا بهترین‌ راه، رفتن به سراغ کتاب‌های داستان و موضوعات موردعلاقه است. به‌این‌ترتیب تقویت مهارت خواندن انگلیسی  برای شما به یک تفریح تبدیل می‌شود. در انتخاب کتاب هم پیشنهاد می‌کنیم از ساده‌ترین کتابی که درباره موضوع موردعلاقه شما وجود دارد، شروع کنید.

 

۲. ماژیک‌های هایلایت

ممکن است به این فکر کنید “این‌که چگونه انگلیسی را روان بخوانیم چه ارتباطی به ماژیک‌های هایلایت دارد؟” شما باید این‌ نکته را بدانید که هنگامی‌که یک متن یا کتاب انگلیسی را می‌خوانیم باید ماژیک‌های هایلایت را در کنار دستمان بگذاریم. معمولاً زبان‌آموزان حرفه‌ای از چندرنگ ماژیک استفاده می‌کنند. در انتخاب رنگ‌ها هیچ بایدی وجود ندارد. این رنگ‌ها به طبقه‌بندی لغات و اصطلاحات در ذهن ما کمک می‌کند. برای مثال می‌توانیم کلمات ناآشنا اما جالب را با رنگ قرمز، کلمات دشواری که معنی آن‌ها را می‌دانیم با رنگ سبز و کلماتی را قبلاً دیده‌ایم اما معنی آن را به خاطر نداریم با رنگ زرد مشخص‌کنیم. رنگ کردن کلمات باعث می‌شود در حین خواندن توجه بیش‌تری نسبت به متن داشته باشیم. همچنین با گذشت زمان، کلمات ناآشنا را سریع‌تر یاد می‌گیریم و متوجه تاثیر استفاده از ماژیک‌های هایلایت در گسترش یادگیری لغات انگلیسی خودمان می‌شویم.

 

۳. از تخیلت استفاده کن

هما‌ن‌طور که در ابتدا گفته شد. نیازی نیست که معنی همه کلمات را بدانید تا متن را متوجه شوید. درواقع، توقف برای معنی کردن هر کلمه، زمان زیادی را از شما می‌گیرد وشما را از فهم و درک کل متن منحرف می‌کند. هنگام خواندن به زبان انگلیسی، ترجمه نکردن همه چیز به صورت ذهنی به زبان مادری برای شما دشوار است. درنتیجه بهتراست سعی کنید آنچه را که در مورد آن می‌خوانید تصور کنید.

وقتی به کلمه‌ای برخورد می‌کنید که آن را نمی‌شناسید. از خودتان سوال بپرسید که آیا بدون این کلمه هم شما می‌توانید این جمله را متوجه شوید؟

مثال:

And the media or other technologies we use in learning and practicing the craft.

شما ممکن است معنی کلمه “craft” را ندانید، اما واقعا به دانستن معنی آن نیازی ندارید. اگر شما آن را در نظر نگیرید، هنوز هم می‌توانید مفهوم جمله را متوجه شوید.

“And the media or other technologies we use in learning and practicing reading.”

البته اگر کنجکاو هستید ”craft” به معنی مهارت به وجود‌آوردن یا ساختن یک چیز است.حالا شما معنی این کلمه را می‌دانید!

 

۴. جملات را به تکه‌های کوچک بشکنید

حالا که شما می‌توانید کلمات را متوجه شوید و شیوه‌ی یادگیری کلمات جدید را آموخته‌اید، می‌توانید از این دانش برای فهمیدن معنی جملات کامل استفاده کنید. بعضی از جملات برای خواندن هم سخت می‌باشند. چرا‌ که خیلی طولانی هستند یا ساختار سختی دارند. برای این‌که این جملات را بفهمید باید آن‌ها را ساده‌تر کنید. برای این کار باید آن‌ها به قطعات کوچکتری بشکنید. شما می‌توانید جملات را با ویرگول و یا در ذهنتان جدا کنید.

مثلا:

“Experiments demonstrate that readers of ideograms, such as the Chinese, develop a mental circuitry for reading that is very different from the circuitry found in those of us whose written language employs an alphabet.”

این جمله واقعا طولانی است! سعی کنید این جمله طولانی را بشکنید و از هم جدا کنید و در عین واحد آن را به یک بخش تبدیل کنید. اگر شما سعی کنید هر بخش را با کلمات خودتان بگویید واقعا به شما کمک خواهد کرد.

به عنوان مثال:

Experiments demonstrate that — studies show that.

readers of ideograms — people who read characters (which show meaning instead of sounds).

such as the Chinese — Chinese people are an example of ideogram readers.

develop a mental circuitry for reading — create paths in their brains when they read.

   . that is very different from the circuitry — which are not like the paths.

found in those of us whose written language employs an alphabet — found in people who use an alphabet.

از آن‌جایی‌که شما بخش‌های مختلف جمله را می‌فهمید. حالا می‌توانید با کلمات خودتان آن را در کنار هم قرار دهید.

Studies show that people who read characters instead of an alphabet (like Chinese people, for example) have very different brain paths for reading than those of people who do use an alphabet .

می‌بینید که، آن‌چنان که انجام این کار سخت به نظر می‌رسید، سخت نبود!

مهارت خواندن انگلیسی

۵. با صدای بلند بخوانید

یکی دیگر از موارد مهم به پاسخ پرسش این‌که “چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟ ” این روش است که مزایای زیادی هم دارد. بنابراین شما به طور هم‌زمان روی هر کلمه تمرکز می‌کنید، آن‌ها را تلفظ می‌کنید، تلفظ خود را چک می‌کنید این‌گونه معنی کلمات ناآشنا را بهتر یاد می‌گیرید. یا حداقل، سعی کنید کلمات ناشناخته را با صدای بلند بخوانید. به این ترتیب آن‌ها را خیلی سریع‌تر به خاطر خواهید آورد.

 

۶. مورب خوانی کنید

بگذارید با یک مثال ساده توضیح دهیم. مثلا در مورد رفتن به سینما. شما بلیت یک فیلم را بدون اطلاع از جزئیات آن یا دانستن موضوع و ژانر فیلم نمی‌خرید و اگر کسی را ندارید که از او در این‌باره بپرسید، احتمالاً تریلر فیلم را تماشا می‌کنید، درست است؟ تریلر یا آنونس فیلم، یک دید کلی از موضوع و داستان فیلم به شما می‌دهد. خواندن مورب هم بر این اساس استوار است. خواندن مورب زمانی است که بدون خواندن متن، فقط برای این‌که یک ایده کلی از محتوای آن داشته باشید، چشم خود را روی متن می‌چرخانید. با گذشت زمان، مورب خوانی انگلیسی، برای شما آسان و آسان‌تر می‌شود.

چند نکته مفید برای مورب خوانی:

 • عنوان تیتر‌های اصلی را بخوانید.
 • تیترهای تمام بخش‌ها و زیربخش‌ها را بخوانید.
 • جملات اول چند پاراگراف را بخوانید.
 • متن را برای کلمات پررنگ و مورب و همچنین نمودارها، تصاویر و فهرست‌ها، جستجو کنید.
 • صفحه را مرور کنید و به دنبال کلمات ناآشنا باشید.
 • سعی کنید بفهمید ایده و هدف اصلی متن چیست. ببینید آیا می‌توانید به ۵ سوال با W پاسخ دهید: چه‌کسی (who)، چه‌چیزی (what)، کجا (where)، چه زمانی (when)، چرا (why).
 • زمان زیادی را صرف مطالعه مورب نکنید، ۵ دقیقه مناسب است! 

با صدای بلند انگلیسی بخوانید

۷. از سرنخ‌ها استفاده کنید

استفاده از سرنخ‌ها به شما کمک می‌کند تا معنای یک کلمه جدید را از سایر کلمات اطراف آن در یک جمله یا پاراگراف درک کنید. اگر روی کلمه‌ای گیر کردید، به کل جمله نگاهی بیندازید تا مفهوم آن را پیدا کنید و سعی کنید معنای آن را حدس بزنید.

کلمات جدید را در فرهنگ لغت جستجو نکنید. هر‌چه بیش‌تر از خواندن حواستان پرت شود، تمرکز روی آن برایتان دشوارتر خواهد بود. می‌توانید کلمه را یادداشت کنید و بعداً معنی آن‌را جستجو کنید. فقط به دنبال معانی آن کلماتی باشید که بدون آن‌ها نمی‌توانید آنچه را که می‌خوانید درک کنید.

 

۸. درک مطلب 

اگر بخواهیم فقط و فقط به یک قانون کاربردی در خواندن متن‌های انگلیسی اشاره‌کنیم، توجه به درک موضوع است. حتی حرفه‌ای‌ترین خوانندگان و زبان‌آموزان نیز هنگام مواجه با متن، لغات نا‌آشنای زیادی را می‌بینند. اما این مسئله نباید توجه زبان‌آموز را از درک متن تحت تأثیر قرار دهد. زمانی‌که به جزئیات متن توجه می‌کنیم، دچار استرس می‌شویم. این مسئله خصوصاً در متن‌های طولانی اتفاق می‌افتد. اما باید به خاطر داشته باشیم که هر نویسنده از نوشتن یک متن، هدف خاصی را دنبال می‌کند. زمانی‌که هدف و مقصود نویسنده را درک کنیم، درک جزئیات نیز آسان می‌شود. پس از اتمام روان‌ خوانی به زبان انگلیسی، چند دقیقه به خود فرصت دهید تا در مورد آنچه خوانده‌اید فکر کنید. چقدر توانستید مفهوم مطلب را بفهمید؟ سعی کنید آنچه‌ را که می‌فهمید از زبان خودتان بازگو کنید. می‌توانید بنویسید و یا شفاهی بگویید. شاید به این موضوع پی‌ببرید که، با اینکه شما به کلمات توجه زیادی کرده‌اید اما به اندازه کافی به معنی متن توجه نکرده‌اید. دفعه بعدی که مطالعه کردید، سعی کنید کمتر به معانی تک تک کلمات توجه کنید و به جای آن، بر مفهوم متن تمرکز کنید.

 

۹. تلفظ کلمات و حروف را یاد بگیرید

اگر در اولین مرحله خود در زمینه یادگیری زبان انگلیسی هستید، به شما توصیه می‌کنیم بر یادگیری تلفظ صحیح کلمات و حروف دقت کنید زیرا اگر تلفظ واژه‌ای را اشتباه یاد بگیرید تصحیح آن به مراتب دشوارتر خواهد بود.

لطفا به یاد داشته باشید: یادگیری یک زبان جدید باید سرگرم کننده باشد! در غیر این صورت نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود، ممکن است به دلیل اتلاف وقت ناامید شوید.

۱۰. با یک لهجه شروع کنید

لهجه‌های زیادی در زبان انگلیسی وجود دارد، بنابراین برای اینکه پراکنده نشوید و بین لهجه‌ها گم نشوید، باید یک لهجه را انتخاب کنید. معروف‌ترین لهجه‌های زبان انگلیسی لهجه آمریکایی و انگلیسی است. بنابراین توصیه می ‌کنیم یکی از این دو گویش را انتخاب کنید و به همان گویش، کتاب صوتی یا مطلبی صوتی را گوش دهید. برای درک بهتر این موضوع و اینکه بدانیم کدام لهجه بهتر است، می‌توانیم به مقاله لهجه آمریکایی بهتره یا بریتیش مراجعه کنیم.

 

۱۱. صدای خود را ضبط کنید

یک موضوع کلی برای مهارت مکالمه و خواندن وجود داره. داستانی درباره کتاب مورد علاقه خود انتخاب کنید. ضبط صدا را در تلفن هوشمند یا لپ تاپ خود روشن کنید و صدای خود را ضبط کنید. پس از آن، با دقت به آن گوش دهید. به زمان تردید، محل مکث، سرعت گفتار، تلفظ خوب و لحن صحیح توجه کنید.

معمولاً اولین ضبط‌ها برای زبان‌آموزان انگلیسی کمی عجیب به نظر میاد. اولاً ما عادت نداریم از بیرون خودمان را بشنویم و ثانیاً صحبت به زبان انگلیسی در مراحل اول یادگیری عجیب و نامفهوم به نظر می‌رسد. توصیه می‌کنیم ناامید نشوید. تصور کنید که این صدای شما نیست، بلکه یک دانش آموز خارجی است که واقعاً می‌خواهد انگلیسی یاد بگیرد. به او توصیه می‌کنید روی چه چیزی کار کند؟ پس از یک یا دو ماه، صداهای روزهای اول و آخر را با هم مقایسه کنید، تفاوت قابل توجه خواهد بود و این به شما انگیزه می‌دهد تا در یادگیری زبان انگلیسی بیشتر بهره برداری کنید.

 

۱۲. خواندن را راحت کنید

یک حرکت عالی این است که شروع به خواندن کتابی به زبان اصلی کنید که قبلاً به زبان مادری خود خوانده‌اید. کتاب‌هایی که در آنها فیلم‌ها یا سریال‌های تلویزیونی ساخته شده‌اند نیز مناسب هستند. فیلم را تماشا کنید و شروع به خواندن کتاب آن کنید.

مطالعه کنید تا خود فرآیند تا حد امکان راحت باشد. اگر عادت به حمل حجم سنگین در کیف خود ندارید، خواندن از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر بسیاری از امکانات اضافی را در اختیار شما قرار می‌دهد. به عنوان مثال، می توانید کلمات ناآشنا را بدون وقفه در خواندن ترجمه کنید.

 

۱۳. از تکنیک‌های خاص استفاده کنید

اگر در خواندن انگلیسی تازه کار هستید، سعی نکنید متن را مانند فارسی، کلمه به کلمه، جمله به جمله بخوانید. طرح دیگری را امتحان کنید. ابتدا کل پاراگراف را نگاه کنید و سعی کنید ایده اصلی را درک کنید.
کلمات ناآشنا را پیدا کنید، آنها را ترجمه کنید و دوباره پاراگراف را بخوانید و سعی کنید جزئیات را بفهمید. با کلماتی که تازه یاد گرفتید یک یا دو جمله بسازید و به این فکر کنید که در چه موقعیت‌های روزمره می‌توانید از آنها استفاده کنید. چرخاندن زبان همچنین به بهبود مهارت‌های خواندن (و در عین حال صحبت کردن) در زبان انگلیسی کمک می‌کند. با کمک آنها، تلفظ صداهایی را که سخت تر از دیگران هستند، تقویت خواهید کرد.
پس از یادگیری اصول اولیه خواندن، می‌توانید از روش تکرار بعد از سخنران استفاده کنید. به این ترتیب حافظه شنوایی خود را فعال می‌کنید و به یاد می‌آورید که کلمات چگونه به درستی تلفظ می‌شوند و چه لحنی در جملات وجود دارد.

کتاب‌های صوتی فرمت عالی برای آموزش هستند. منتخبی از کتاب‌ها را با موضوعات متوع بگیرید. یا، دوباره، به آنچه قبلاً به زبان فارسی خوانده‌اید گوش دهید. به این ترتیب می‌توانید به راحتی متن را حدس بزنید، حتی پس از شنیدن یک کلمه ناآشنا.

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟

نکاتی برای آسان کردن مطالعه در هر سنی

همه نمی‌توانند بلافاصله مهارت خواندن در انگلیسی را بیاموزند. به هر حال، قوانین بسیار زیادی وجود دارد، و نکات گرامری برای آنها وجود دارد. برای سهولت در یادگیری مهارت خواندن، نکاتی را آماده کرده‌ایم.

۱. حرکت از ساده به پیچیده

به محض اینکه فردی تمایل به یادگیری زبان انگلیسی پیدا می‌کند، ممکن است تسلیم انگیزه شود، مثلاً کتاب مورد علاقه خود را به صورت زبان اصلی بخواند. در مواجهه با زبانی پیچیده و جدید، کلمات طولانی و جملات رایجی که حتی نمی‌توانید آن‌ها را کامل بخوانید، کتاب را مانند یادگیری یک زبان، پشت سر می‌گذارید.

بهتر است از حروف الفبا و صداهای ساده شروع کنید، مثال‌های آسان را برای آنها انتخاب کنید و بخوانید و به تدریج آنها را پیچیده کنید. بعد به سراغ کلمات دو بخشی بروید و از آنها عبارات و جملات کوتاه بسازید.

۲. روش مناسب آموزش مهارت خواندن را انتخاب کنید

در ابتدای این مقاله در مورد چگونگی یادگیری سریع خواندن به زبان انگلیسی صحبت کردیم. هنگام آموزش خواندن به کودکان، از داستان‌ها زیادی استفاده می‌کنند، جایی که کارت‌هایی به دیدن آنها می‌آیند و به آنها می‌گویند که نامشان چیست و چگونه صدا می‌کنند. از استفاده از تخیل خود در یادگیری نترسید، به این ترتیب به سرعت خواندن انگلیسی را از ابتدا یاد خواهید گرفت.

۳. یادگیری مکالمه انگلیسی دیداری و شنیداری

خواندن و شنیدن ارتباط بسیار نزدیکی دارند. به هر حال، در هر مورد، متنی داریم که باید آن را بفهمیم. در دوره‌های آموزشی ایستگاه زبان، خواندن با استفاده از روش‌های خاص آموزش داده می‌شود، اما تمرین مداوم ضروری است! پس از تسلط بر قوانین، در سطوح اولیه، کتاب‌های آموزشی با فایل‌های صوتی به کمک شما می‌آیند. به این ترتیب می‌توانید همزمان گوش کنید و بخوانید و هر دو مهارت را بهبود ببخشید. تلفظ و لحن گوینده را تکرار کنید، که مطمئناً نتیجه موفقیت آمیز هنگام یادگیری خواندن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مثلا می‌توانید از دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش CLT برای یادگیری مکالمه و مهارت شنیداری استفاده کنید که البته با توجه به جزوه‌های کامل این دوره مهارت خواندن را هم به صورت ناخودآگاه می‌آموزید. با لذت بخوانید!

 

چگونه درست خواندن انگلیسی را یاد بگیریم

روش‌های مختلفی برای یادگیری خواندن انگلیسی وجود دارد. برخی افراد به رونویسی متوسل می‌شوند. برخی دیگر تلفظ کلمات انگلیسی را با استفاده از حروف فارسی ضبط می‌کنند. افرادی هستند که خیلی دوست دارند با صدای بلند بخوانند. و برخی بر روی فایل‌های صوتی تمرکز می‌کنند. در واقع همه روش‌ها در نوع خود خوب هستند. هنگام یادگیری خواندن، یادگیری حروف و به خاطر سپردن تمام قوانین کافی نیست. تمرین مداوم در این مورد مهم است. در اینجا چند نکته وجود دارد که به تقویت مهارت خواندن انگلیسی شما کمک می‌کند.

 • یاد بگیرید انگلیسی را با گوش درک کنید. به اندازه کافی عجیب، توانایی شنیدن آنچه انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها می‌گویند مستقیماً بر توانایی خواندن ما تأثیر می‌گذارد. در مرحله اولیه، کتاب‌های اقتباسی دارای فایل صوتی بسیار مفید هستند. با داشتن متنی که گوینده در مقابل چشمان شما می‌خواند، خواندن صحیح را ناخودآگاه یاد می‌گیرید.
 • سعی کنید هر روز مطالعه کنید. این را به یک قانون تبدیل کنید که هر روز حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به خواندن کتاب‌های انگلیسی اختصاص دهید. کتاب‌ها را با توجه به سطح مهارت زبان خود انتخاب کنید. در مرحله اولیه، می‌توانید رمان و داستان‌های کوتاه را بخوانید. و به منظور توسعه مهارت‌های زبان گفتاری، گاهی اوقات مشاهده نشریات و وبلاگ‌های انگلیسی زبان نیز مفید است.
 • به نوشتن به زبان انگلیسی عادت کنید. همانطور که می‌دانید خواندن و نوشتن رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. یکی از دیگری پیروی می‌کند. اگر فردی انگلیسی را در سطح مناسبی بخواند، به احتمال زیاد افکار خود را روی کاغذ بسیار ماهرانه بیان می‌کند. قرار گرفتن در معرض افراد بومی یکی از در دسترس ترین و موثرترین راه ها برای بهبود مهارت‌های خواندن و نوشتن است. ارتباطات در جامعه مدرن اغلب بر اساس مکاتبات در اتاق‌های گفتگو و شبکه‌های اجتماعی است. بنابراین، هنگامی که با یک خارجی آشنا می‌شوید، حتی متوجه نمی‌شوید که چگونه مکاتبات به زبان انگلیسی بخشی از زندگی روزمره می‌شود. می‌توان به درونگراها توصیه کرد که یک دفتر خاطرات داشته باشند که با نوشته‌هایی به زبان انگلیسی پر می‌شود.
 • تلفظ خود را تمرین کنید. برای تمرین صداهایی که برای فارسی زبانان غیرعادی هستند، وقت بگذارید. به عنوان مثال، هر دانش آموزی اولین بار این ترکیب را دریافت نمی‌کند . و البته، ساده ترین راه برای یادگیری تلفظ صحیح، گوش دادن به دیالوگ‌های انگلیسی است.

 

حرف آخر

بررسی کردیم و پی‌بردیم که چگونه فقط با رعایت چند نکته ساده می‌توان به روان‌خوانی زبان انگلیسی خود کمک کرد. صبور باشید و هر چقدر هم که پیشرفت شما کند باشد تسلیم نشوید، زیرا همه افراد توانایی‌های یکسانی برای یادگیری ندارند و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. پیش‌تر اشاره کردیم که یادگیری و بهبود هر مهارت زبان به پیشرفت مهارت دیگر، کمک خواهد کرد در نتیجه این‌گونه، هر چهار مهارت خود را ارتقا می‌دهید. شما می‌توانید از فیلم فرندز برای یادگیری زبان هم برای یادگیری هم‌زمان این مهارت‌ها بهره ببرید.

 در کتاب‌هایی که خیلی دشوار است. توجه و تمرکز کمتر می‌شود، آگاهی از تمرکز بر کلمات و عبارات متوقف می‌شود، معنای کلمات بلافاصله به خاطر نمی‌آید. به جای لذت، شما علیه خودتان خشونت می‌کنید. بنابراین ثبات مهمتر از سختی کتاب است.

اغلب اتفاق می‌افتد که در زبان فارسی یک کتاب خوب به نظر می‌رسد، اما در واقع اینطور نیست. این طبیعی است، زیرا ترجمه اساساً بومی سازی با سلیقه مترجم است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم برای خواندن متون به زبان نویسنده انگلیسی یاد می‌گیرند.

یک استثنا منحصر به فرد وجود دارد. نسخه اصل بسیاری از کتاب‌ها به زبان انگلیسی نوشته شده است، اما در عین حال خود برخی نویسندگان نیز در ترجمه آنها به فارسی یا دیگر زبان ها مشارکت می‌کنند.در نهایت برای لذت‌بخش کردن آموزش، همه تلاش خود را بکنید زیرا اصل یادگیری زبان در لذت بردن از آن است.

۵/۵ - (۳۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد