ایستگاه زبان

چگونه بدون کلاس و معلم، زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم

آنچه در این مقاله می‌خوانید

با بیش از ۲۰ میلیون نفر (فقط در ایران) که می‌خواهند زبان انگلیسی را یاد بگیرند، تعجبی ندارد که با افزایش تقاضا، قیمت کلاس‌های انگلیسی یا معلم خصوصی افزایش یابد. به طور متوسط، دانش آموزانی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی هستند، حداقل ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان در ساعت هزینه می‌کنند. این نرخ بسته به شایستگی و توانایی معلم شما تغییر می‌کند که گاهی تا ساعتی ۱ میلیون تومان هم می‌رسد.

برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی خود نیازی به شرکت در کلاس رسمی زبان انگلیسی ندارید. در واقع شما می‌توانید معلم خود باشید! راه‌های بی‌شماری وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید بدون معلم انگلیسی، به زبان مسلط شوید. در اینجا چند استراتژی و نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند زبان انگلیسی را خودتان یاد بگیرید.

 

آیا یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم امکان پذیر است؟

مطالعه یک زبان ناآشنا می‌تواند ترسناک باشد. شما نمی‌دانید از کجا شروع کنید و به دنبال چه چیزی برای شروع یادگیری خود باشید. ساده‌ترین و رایج‌ترین راه حلی که به آن فکر می‌کنید رفتن به کلاس و معلم خصوصی است. نمی‌توانیم انکار کنیم که کمک گرفتن از یک معلم انگلیسی یک اقدام عالی است. با این حال، اگر شرایطی مانند محدودیت‌های مالی و محدودیت‌های زمانی به شما اجازه این کار را ندهد، چه؟

البته کمک یک معلم با استعداد و با تجربه همیشه مفید است. اما مثلاً در رابطه با آشپزی هم همینطور است. با راهنمایی یک سرآشپز حرفه‌ای می‌توانید طرز پخت غذاهای شگفت انگیز را بیاموزید. اما مردم چند وقت یکبار در کلاس آشپزی شرکت می‌کنند؟ به ندرت، هرکسی با کمک کتاب‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، توصیه های والدین، دوستان، آشپزی را از تجربه خود یاد می‌گیرد، زیرا این کار بسیار ساده‌ای است که مطالعه در آن جایی ندارد.

ما اینجا هستیم تا با گفتن اینکه یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم امکان پذیر است شما را نجات دهیم. شما می‌توانید آن را به تنهایی و با انجام کارهای سرگرم کننده انجام دهید. بنابراین، لازم نیست نگران پرداخت پول برای هزینه به معلم یا برای شرکت در کلاس زبان انگلیسی باشید. 

بر اساس مطالعه‌ای که توسط دانشگاه آکدنیز ترکیه انجام شده است که عدم تکلم دانش آموزان به زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار داده است، آنها دریافته‌اند که دلیل اصلی ناتوانی دانشجویان در صحبت کردن به زبان انگلیسی، عدم مواجهه با زبان است. منابع کافی برای استفاده و یادگیری زبان انگلیسی برای آنها وجود ندارد. 

در تحقیقی دیگر، توسعه اقتصادی عامل اصلی محرک مردم کشورهای آسیایی به ویژه فیلیپین، تایلند، ژاپن، چین، کره، ویتنام و اندونزی برای یادگیری زبان انگلیسی حتی بدون حضور معلم است. این تحقیق نشان داد که علاوه بر کمک معلمان، آسیایی‌ها به دلیل نفوذ غرب، زبان انگلیسی را با موفقیت یاد گرفته‌اند. این را می‌توان در فیلم‌های آنها، کتاب‌هایی که می‌خوانند، موسیقی، روش‌هایی که دنبال می کنند و ارتباط با دوستان انگلیسی زبان آنها مشاهده کرد. در یکی از مصاحبه‌ها، یک سلبریتی معروف کره‌ای (گروه BTS) گفت که در کودکی آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز را انتخاب کرده و با آن انگلیسی را یادگرفته است.

یادگیری زبان انگلیسی با نظم و انضباط عالی امکان‌پذیر است. حتی بدون معلم و کلاس، سخت کوشی در مطالعه و تعهد زمانی به برنامه خود به سرعت به شما در یادگیری زبان کمک می‌کند.

خودآموزی زبان یک عیب دارد، شما متوجه اشتباهات خود نخواهید شد و آنها را اصلاح نخواهید کرد. بنابراین، توصیه می‌کنیم حداقل در ابتدای مسیر یادگیری زبان انگلیسی، از دوره‌های آموزشی زبان و یا یک معلم استفاده کنید. دروس دوره و معلم انگیزه و آموزش لازم را به شما می‌دهد و به شما کمک می‌کند جهت حرکت صحیح را انتخاب کنید، دقیقاً همان چیزی که یک مبتدی به آن نیاز دارد.

چرا هدف برای خودآموزی زبان انگلیسی مهم است؟

اولین قدم برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم و به تنهایی این است که کتاب آموزشی رنگارنگ نخرید یا برچسب‌هایی با کلمات انگلیسی روی لوازم خانگی نچسبانید. شما باید با تعیین هدفی که می‌خواهید به آن برسید شروع کنید. هرچه دقیق تر آن را فرموله کنید، بهتر است.

“من می‌خواهم انگلیسی را خوب صحبت کنم” یک هدف ارزشمند اما بسیار مبهم است.
“من می‌خواهم بفهمم که در چندلر در سریال فرندز بدون زیرنویس چه می‌گوید” – این کمی بهتر است!
بدون یک هدف روشن، بهتر است مطالعه مستقل زبان انگلیسی را انجام ندهید به احتمال زیاد، در نیمه راه آموزش را رها خواهید کرد، به خصوص که معلمی نخواهید داشت که به شما انگیزه و آموزش دهد. اگر تصمیم دارید به تنهایی زبانی را یاد بگیرید، به یاد داشته باشید که باید همزمان چندین کار را به عهده بگیرید: ایجاد یک برنامه، انتخاب منابع آموزشی، پیگیری پیشرفت. به نظر می‌رسد زمان یا انرژی کافی برای مطالعه وجود ندارد، اما در کل مشکل کمبود انگیزه است.

بگذارید هدف همیشه جلوی چشمان شما باشد. آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید و بالای میز خود آویزان کنید. یا تصویری را روی صفحه نمایش گوشی خود قرار دهید که هدفتان را به شما یادآوری کند.

 

مثل یک کودک فکر کنید

ممکن است برای شما کمی احمقانه به نظر برسد، اما استفاده از منابع انگلیسی برای کودکان بهترین راه برای شروع یادگیری زبان است. کتاب‌ها، فیلم‌ها و انیمیشن‌ها برای کودکان عالی هستند. وقتی کودکی برای اولین بار صحبت کردن به زبان انگلیسی را یاد می‌گیرد، همان مراحلی را طی می‌کند که شما اکنون در حال انجام آن هستید. همه چیز با واژگان اولیه و صداها شروع می‌شود.

وقتی از کتاب‌ها و فیلم‌های کودکان در کنار سایر کتاب‌های درسی خودآموز و منابع یادگیری زبان استفاده کنید، چیزهای بیشتری متوجه خواهید شد. چیزهای بسیار کمی وجود خواهد داشت که شما متوجه آنها نمی‌شوید و این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود. هیچ احساسی بهتر از این نیست که بتوانید چیزی را به زبان دیگری بفهمید.

هیچ وقت برای شروع یادگیری یک زبان خارجی جدید دیر نیست! این هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان صدق می‌کند. البته، یادگیری لغات، عبارات و مفاهیم جدید برای کودکان آسان‌تر از بزرگسالان است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که بسته به کار سیستماتیک و آمادگی هر فردی در هر سنی می‌تواند یک زبان خارجی را به طور موثر یاد بگیرد.

برای کودکان، یادگیری یک زبان خارجی قطعا ساده‌تر است. این به این دلیل است که کودکان چیزی که مانع زبانی نامیده می‌شود ندارند. کودکان با میل و آزادانه خود را بیان می‌‎کنند، بی اختیار آهنگ‌ها و قافیه‌های انگلیسی را می‌خوانند و به راحتی از عبارات تازه به دست آمده استفاده می‌کنند. کودکان ترسی از خطاهای زبانی ندارند.

 

۲۰ نکته برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم

راه های زیادی وجود دارد که می‌توانید زبان انگلیسی را بدون کلاس و معلم یاد بگیرید. شما دسترسی به منابع رایگان اینترنت، خانواده و دوستان خود در خارج از کشور و چیزهای دیگری را دارید که می‌تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم کمک کند. ما می‌خواهیم این کار را برای شما آسان‌تر کنیم، بنابراین این ۲۰ نکته را انتخاب کرده‌ایم که به سرعت شما را برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم راهنمایی می‌کند.

برنامه مطالعاتی

۱. یک برنامه مطالعاتی ایجاد کنید

صرف نظر از چیزهایی که می‌خواهید یاد بگیرید یا انجام دهید، بهتر است برنامه‌ریزی کنید که همه چیز به آرامی جریان داشته باشد و از هدر رفتن تلاش‌های خود جلوگیری کنید. قبل از رفتن ناگهانی به فرآیند یادگیری، ابتدا باید یک برنامه مطالعه مشخص ایجاد کنید ما قبلا نمونه برنامه ریزی برای زبان انگلیسی را برای شما آماده کرده‌ایم. برنامه مطالعه به شما جهت می‌دهد که می‌خواهید فرآیند یادگیری به کجا برود و چگونه به اهداف خود خواهید رسید. 

برای تهیه یک برنامه، باید به پنج عنصر حیاتی یک برنامه مطالعه خوب توجه کنید. ایجاد یک برنامه مطالعه می‌تواند به شما کمک کند انگلیسی را سریع‌تر یاد بگیرید زیرا مراحل و اهداف را طی می‌کنید.

یک برنامه مطالعه موثر عبارت است از:

 1. ساده: برنامه مطالعه خود را تا حد امکان ساده کنید. این برای آسان کردن مطالعه و نگه داشتن شما در مسیر است.
 2. شخصی شده: بهتر است برنامه مطالعه خود را با توجه به نقاط قوت، ضعف، اهداف و سرعت یادگیری خود تنظیم کنید. با در نظر گرفتن عواملی که بر روند یادگیری شما تأثیر می‌گذارد، یک برنامه مطالعه شخصی ایجاد کنید. از برنامه تحصیلی کسی کپی نکنید و انتظار داشته باشید که برای شما کاملاً کارساز باشد.
 3. قابل تنظیم: همانطور که در فرآیند یادگیری پیش می‌روید، قابلیت‌های شما نیز تغییر می‌کند. با زبان راحت‌تر می‌شوید. حالا می‌توانید حداقل سه کتاب در هفته بخوانید، فیلم‌هایی با سطح بالاتر تماشا کنید و بدون لکنت زبان انگلیسی را روان صحبت کنید.
 4. دارای چهارچوب زمانی: البته داشتن یک برنامه مطالعاتی اساسی بسیار حیاتی است. به این معنی که دارای اطلاعات و عواملی است که برای یادگیری زبان انگلیسی مهم است. برای یادگیری زبان یا به پایان رساندن آن، تلاش و چارچوب زمانی اختصاص دهید. این شما را منظم و با ثبات نگه می‌دارد و شما را به یادگیری زبان انگلیسی وادار می‌کند.
 5. قابل اندازه‌گیری: با پیگیری پیشرفت خود و به روز رسانی مطالب خود، برنامه مطالعه خود را مدام اندازه‌گیری کنید. تنها راه برای اطلاع از اینکه آیا برنامه مطالعاتی شما جواب می‌دهد یا خیر، پیشرفت شماست، بنابراین اطمینان حاصل کنید که پیشرفت‌های خود را ثبت کرده‌اید. پس از ارزیابی آن را بهبود دهید و اطمینان حاصل کنید که با تغییرات سازگار است. 

 

۲. اهداف واقع بینانه تعیین کنید

تعیین اهداف شما باید هوشمندانه، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع باشد. خواندن حداقل سه کتاب در هفته یا تماشای سه فیلم زبان اصلی کاملا هوشمندانه است. اهداف باید واقع بینانه باشند تا قابل دستیابی باشند. تصور اینکه در فرآیند یادگیری به کجا می‌خواهید بروید و چه مراحلی را برای دستیابی به آنها انجام خواهید داد، برای شما یادگیری را آسان‌تر می‌کند.

همچنین تعیین اهداف در مراحل اولیه به شما کمک می‌کند تا منابع آموزشی را به درستی انتخاب کنید. شما می‌توانید با اهدافی که به راحتی قابل دستیابی هستند مانند خواندن یک کتاب داستان انگلیسی و یادگیری ۳۰ کلمه در یک هفته شروع کنید. 

برای کمک به شما در این مرحله، در زیر چند نمونه از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت هوشمندانه آورده شده است که می‌توانید از آنها به عنوان مرجع برای اهداف یادگیری زبان انگلیسی خود استفاده کنید:

 • حداقل روزی ۱ کتاب داستان انگلیسی بخوانید
 • یادگیری ۳۰ لغت در یک هفته
 • برای خانواده و دوستان به زبان انگلیسی نامه بنویسید
 • سعی کنید به انگلیسی سفارش غذا بدهید

مهم! اگر هدف جدی دارید، ثبت نام در یک دانشگاه خارجی، مسافرت، مهاجرت بهتر است به یک معلم حرفه‌ای مراجعه و یا از یک دوره آموزشی مناسب استفاده کنید. خودآموزی همیشه به شما این امکان را نمی‌دهد که در مدت زمان کوتاهی به نتایج دلخواه برسید. خودآموزی برای کسانی که زمان دارند مناسب است.

به زبان انگلیسی فکر کنید

۳. به زبان انگلیسی فکر کنید

ترجمه کلمات از انگلیسی به فارسی، یک کار رایج است. با این حال، برای تمرین انگلیسی خود و استفاده راحت از زبان، باید از ترجمه کلمات خودداری کنید. روش تفکر در زبان انگلیسی به یادگیری کلمات و عادت کردن به زبان کمک می‌کند.

همانطور که به زبان انگلیسی فکر می‌کنید، به تدریج کلمات را در ذهن خود نشانه‌گذاری کنید و به مرور زمان به زبان عادت می‌کنید. وقتی فکر کردن به زبان انگلیسی به یک عادت تبدیل می‌شود، متوجه افزایش راحتی در صحبت کردن به زبان خواهید شد.

 

۴. از فلش کارت برای یادگیری لغات استفاده کنید

فلش کارت‌ها می‌توانند در هنگام یادگیری زبان انگلیسی باعث شوند که زمان زیادی را صرف یادگیری کلمات کنید. با این حال، همراه با تمرین مکالمه، فلش کارت‌ها روشی آسان برای یادگیری نسبتاً سریع واژگان جدید هستند. خوشبختانه، تعداد زیادی برنامه رایگان عالی وجود دارد، بنابراین می‌توانید بدون توجه شرایط فعلی شروع به حفظ کلمات کنید!
خبر خوب اینه که یکی از استادان دانشگاه وسترن انتاریو کشف کرده است که برای درک ۷۵ درصد از انگلیسی روزمره، فقط به ۸۰۰ کلمه از رایج ترین کلمات نیاز دارید. این قطعا تعداد مناسب و قابل دستیابی است! می‌توانید برای شروع با آموزش کتاب ۵۰۴ با فیلم شروع کنید تا لغات ضروری را یادبگیرید.

 

۵. مطالب متنوع بخوانید

خواندن همیشه در یادگیری زبان انگلیسی مهم است. برای بهتر شدن در زبان انگلیسی با معلم یا بدون معلم باید تا حد امکان مطالب را بخوانید. گزینه‌های خود را گسترده‌تر کنید و منابع مختلف اطراف خود را کشف کنید. با انتشارات آنلاین و منابع رایگان در اینترنت، می‌توانید هر مطلبی و در هر مکانی که می‌خواهید بخوانید.

مثال های زیر را در نظر بگیرید و نزدیک‌ترین روزنامه یا کتاب را بردارید و شروع به خواندن کنید.

 • روزنامه 
 • کتاب ها
 • مجلات
 • سایت‌ها

خوشبختانه در حال حاضر نه تنها کتاب، بلکه بسیاری از مطالب صوتی و تصویری، برنامه‌های آموزشی و مهمتر از همه، امکان برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با استفاده از اینترنت وجود دارد. اکنون با استفاده از این فرصت‌ها می‌توانید بدون کمک معلم و رفتن به کلاس مکالمه کردن به یک زبان خارجی مثل انگلیسی را در سطح مناسبی یاد بگیرید.

۶. به پادکست انگلیسی گوش دهید

قبل از تسلط بر یک زبان خاص مانند انگلیسی، باید زمان و تلاش خود را برای گوش دادن به صحبت‌های افراد بومی اختصاص دهید. گوش دادن به شما امکان می‌دهد تلفظ و لحن صحیح کلمات را در حین صحبت کردن آنها متوجه شوید. همچنین دایره واژگان شما را غنی‌تر می‌کند، زیرا به شما ایده می‌دهند که چگونه کلمات انگلیسی در مکالمه استفاده می‌شوند.

پادکست‌ها راه مناسبی برای گوش دادن فراهم می‌کنند. علاوه بر این، گوش دادن به پادکست‌ها راحت است زیرا می‌توانید آن را در هر جایی که می‌خواهید یا در حین انجام کارهایتان گوش دهید. یکی از بهترین گزینه ها پادکست انگلیسی با متن است که ایستگاه زبان به صورت رایگان برای زبان آموزان آماده کرده است.

گوش دادن به موسیقی انگلیسی

۷. از گوش دادن به موسیقی لذت ببرید

گوش دادن به موسیقی یکی از لذت بخش‌ترین راه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم است. گوش دادن به موسیقی انگلیسی یک فعالیت عالی برای تسهیل یادگیری در عین لذت بردن از هنر است. به پلتفرم‌های پخش موسیقی دلخواه خود مانند YouTube Music یا Spotify بروید و آهنگ‌های انگلیسی مورد علاقه خود را با اشعار آنها جستجو کنید. همراه با موسیقی آواز بخوانید و اشعار را دنبال کنید تا واژگان انگلیسی خود را به روز کنید. 

 

۸. فیلم و سریال انگلیسی تماشا کنید

عادت کردن به تماشای سریال‌ها یا نمایش‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی در شروع فرآیند یادگیری بسیار مفید است. تماشای فیلم‌های انگلیسی یکی از راه‌های گوش دادن به صحبت‌های افراد نیِتیو، مشاهده زبان بدن آنها و تقلید از مکالمات است. با تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی، می‌توانید رفتار و فرهنگ‌های آنها را متوجه شوید. این کمک بسیار خوبی برای یادآوری معنای کلمات و نحوه استفاده از آنها است. فیلم‌های مختلف را مشاهده کنید و به دنبال مواردی باشید که بیشتر به آن علاقه دارید. می‌توانید از فیلم‌هایی که اختصاصی برای یادگیری زبان انگلیسی ساخته شده‌اند مانند سریال اکسترا استفاده کنید.

 • اخبار انگلیسی: اطلاع از اخبار و رویدادهای جاری در سراسر جهان نباید به منطقه یا زبان شما محدود شود.
 • سریال تلویزیونی: سریال های انگلیسی مورد علاقه خود را تماشا کنید تا در حین یادگیری استرس خود را از بین ببرید.

 

۹. به انگلیسی صحبت کنید

صحبت کردن به زبان انگلیسی برای تمرین مهارت مکالمه انگلیسی شما حیاتی است. هنگامی که هر روز به طور معمولی با دوستان و خانواده خود صحبت می‌کنید، برخی از اصطلاحات انگلیسی را بیان کنید. با صحبت مداوم انگلیسی، به تدریج زبان را با خود تطبیق دهید و در طول زمان برقراری ارتباط با آن را آسان‌تر کنید. اصطلاحات انگلیسی در مکالمات روزمره بسیار مورد استفاده هستند. می‌توانید بهترین و کاربردی‌ترین اصطلاحات انگلیسی را با اصطلاحات سریال فرندز به صورت تصویری و رایگان یادبگیرید.

 

۱۰. با خود در آینه صحبت کنید

خود گفتاری روشی اثبات شده و آزمایش شده در یادگیری زبان انگلیسی و کسب اعتماد به نفس صحبت کردن با آن است. اگر هنوز برای صحبت به زبان انگلیسی با دیگران آماده نیستید، می‌توانید با صحبت کردن با خودتان در آینه شروع کنید. می‌توانید زبان بدن افراد بومی در برنامه‌های تلویزیونی را که تماشا کرده‌اید یا کتاب‌هایی که خوانده‌اید را تمرین کنید.

زمانی را به تمرین در مقابل آینه اختصاص دهید که گویی با فرد دیگری صحبت می‌کنید. همچنین می‌توانید تصور کنید که در حال ارائه گزارش در کلاس هستید و یا دارید به شخص دیگری انگلیسی درس می‌دهید. بازآفرینی این سناریوها به شما کمک می‌کند تا کلمات را به طور طبیعی بیان کنید و انسجام خود را در صحبت کردن به زبان تمرین کنید.

صدای خود را ضبط کنید

۱۱. صدای خود را ضبط کنید

ضبط کردن صحبت کردن خود یک توصیه استاندارد است که توسط انگلیسی زبانان بزرگ ارائه می‌شود. هنگامی که آنها شروع به یادگیری زبان کردند، صدای خود را ضبط کردند تا پیشرفت خود را اندازه‌گیری کنند و به نحوه صحبت خود گوش دهند. با ثبت کلیپ‌هایی از صحبت کردن خود به زبان انگلیسی و گوش دادن به آن، متوجه خواهید شد که نقاط ضعف و قوت شما در چه زمینه‌هایی است. از این طریق می‌توانید استراتژی خود را در یادگیری، کنار آمدن با نقاط قوت و ضعف خود و بهبود توانایی‌های خود بهبود بخشید.

خودتان را به نوشتن عادت دهید

۱۲. خودتان را به نوشتن عادت دهید

نوشتن یک فعالیت عالی برای حفظ کلماتی است که می‌خوانید یا از مطالب آموزشی خود می‌شنوید. یادداشت‌نویسی یا صرفاً یادداشت روزانه می‌تواند یادگیری یک زبان جدید را تسهیل کند، زیرا به شما کمک می‌کند ساخت و ترکیب صحیح کلمات را در جملات درک کنید.

یک مطالعه آکادمیک در سال ۲۰۱۵ نشان داد که وقتی افراد در نوشتن به زبان انگلیسی مهارت دارند، به احتمال زیاد در صحبت کردن به این زبان مهارت دارند. نوشتن و صحبت کردن در یادگیری به طور مستقیم با یکدیگر مرتبط هستند، بنابراین وقتی مهارت‌های نوشتاری خود را تمرین می‌کنید، به بهبود توانایی‌های مختلف زبان خود نیز کمک می‌کنید. به‌علاوه، می‌توانید به جای فکر کردن به افکارتان، وقتی آنها را می‌نویسید، بهتر سازماندهی کنید.

 • یک دفتر خاطرات داشته باشید: نوشتن مدام در دفتر خاطرات انگلیسی شما را برای بهبود می‌بخشد. نوشتن به زبان انگلیسی را برای بهبود مهارت‌های خود به عادت تبدیل کنید.
 • یک وبلاگ راه اندازی کنید: هنگامی که در استفاده از زبان پیشرفته‌تر شدید، می‌توانید دفتر خاطرات خود را با راه اندازی یک وبلاگ هفتگی یا روزانه ارتقا دهید.

 

۱۳. به انجمن‌های آنلاین انگلیسی بپیوندید

شروع مکالمه به زبان انگلیسی در انجمن های آنلاین، به کارگیری آنچه آموخته‌اید در موقعیت‌های واقعی زندگی مانند شرکت در گفتمان‌ها یا صحبت با مردم به صورت آنلاین بهترین راه برای آزمایش توانایی‌های شماست. لطفا مواردی که تا کنون آموختید را هدر ندهید و از آن به خوبی استفاده کنید.

در اینجا برخی از باشگاه ها و انجمن های معروف انگلیسی وجود دارد که می توانید برای تمرین مهارت های مکالمه خود به آنها ملحق شوید:

 • Reddit یک پلت فرم گفتگوی آنلاین است که در آن کاربران از هر نقطه در سراسر جهان می‌توانند در گفتگوها شرکت کنند.
 • Quora به دلیل ویژگی پرسش و پاسخ مشهور است. یک کاربر معمولاً سؤالاتی می‌پرسد و دیگران می‌توانند به آن بپیوندند و پاسخ‌های خود را برای آن سؤال به اشتراک بگذارند.

با خارجی ها ارتباط برقرار کنید

۱۴. با خارجی ها ارتباط برقرار کنید

با خارجی‌ها و افراد بومی به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید تا یادگیری زبان انگلیسی را تسهیل کنید. می‌توانید از طریق پلتفرم‌های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و HelloTalk دوست پیدا کنید. این پلتفرم‌های آنلاین به شما امکان می‌دهند با خارجی‌ها صحبت کنید و دوست شوید تا مهارت‌های خود را در صحبت کردن به زبان تمرین کنید. اگر خانواده و دوستانی دارید که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، از طریق تماس‌های ویدیویی و چت روزانه با آنها در تماس باشید.

 

۱۵. تقلید از زبان انگلیسی افراد نِیتیو

تقلید مستلزم مطالعه دقیق واژگان، رفتار، اصطلاحات، تلفظ و زبان بدن گوینده است. این به شما کمک می‌کند تا زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرید زیرا آن را از طریق یک انگلیسی زبان مادری مشاهده می‌کنید. تجزیه و تحلیل نحوه صحبت و تجسم آنها روشی موثر برای درک استفاده از زبان و لحن است. از طریق این فعالیت ساده، به تدریج روش بومی صحبت کردن انگلیسی را در خود ادغام می‌کنید.

سفر به کشورهای انگلیسی زبان

۱۶. سفر به کشورهای انگلیسی زبان

محاصره شدن توسط افرادی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول خود دارند، شما را در صحبت کردن با آن تحت تاثیر قرار می‌دهد. علاوه بر این، سفر به کشورهای انگلیسی زبان برای شما چاره‌ای جز استفاده از زبان برای برقراری ارتباط باقی نمی‌گذارد. این یک راه عالی برای به کارگیری مهارت‌های انگلیسی شما در کارهایی مانند سفارش غذا، پرسیدن مسیرها، یا فقط شروع مکالمه با یک انگلیسی زبان است. اگر زمان و توانایی مالی دارید، سفرهای خود را در کشورهای انگلیسی زبان مانند آمریکا، انگلستان و برخی از نقاط اروپا رزرو کنید.

 

۱۷. در آزمون آنلاین شرکت کنید

هیچ راهی بهتر از شرکت در آزمون های آنلاین برای تست دانش خود در زبان انگلیسی وجود ندارد. زمان کافی را برای شرکت در آزمون آنلاین تعیین سطح زبان، ترجیحاً پس از تکمیل یک هدف در برنامه مطالعاتی خود اختصاص دهید. لطفاً به نمرات خود و محل اشتباهات خود توجه داشته باشید تا دفعه بعد آنها را بهبود و اصلاح کنید. تست‌های مهارت زبان انگلیسی زیادی برای انتخاب وجود دارد.

تا زمانی که به سطح متوسط ​​نرسیده‌اید، به شما توصیه نمی‌کنیم در آزمون تعیین سطح شرکت کنید. در غیر این صورت، اگر خیلی زود این آزمایش‌ها را انجام دهید، می‌تواند ناامید کننده و دلسرد کننده باشد.

پیشرفت خود را بررسی کنید

۱۸. پیشرفت خود را بررسی کنید

ضبط و بررسی پیشرفت خود! تنها راهی که می‌توانید متوجه شوید که چیزی یاد می‌گیرید و در حال پیشرفت هستید، یا خیر. توجه داشته باشید که بهبود قابل توجه ممکن است زمان ببرد، اما بهتر است حتی کوچکترین آنها را تحسین کنید زیرا نشان می‌دهد که شما در حال یادگیری هستید. به خودتان اعتماد کنید و تشویق کننده شماره یک خود باشید.

 

۱۹. همیشه تمرین کنید

تمرین باعث بهتر شدن شما می‌شود. ثابت قدم باشید و برنامه مطالعاتی خود را به شدت دنبال کنید که شما را در تسلط بر زبان انگلیسی راهنمایی می‌کند. ادامه دادن به جلو مستلزم استقامت و انگیزه است، بنابراین هر بار که می‌خواهید سست شوید، کمی برای خودتان صحبت کنید. به تمرین ادامه دهید و مهارت‌های انگلیسی خود را در حین گذراندن این فرآیند مشاهده کنید. 

همیشه تمرین کنید و ثابت قدم باشید

۲۰. ثابت قدم باشید

برای تسلط بر زبان انگلیسی، باید خود را منظم و با انگیزه نگه دارید، هرگز یادگیری را متوقف نکنید. ثبات کلید موفقیت در یادگیری هر چیزی است. ثابت بودن هر روز در یادگیری، خواندن، نوشتن، صحبت کردن و مطالعه زبان انگلیسی، دستیابی به اهداف یادگیری زبان شما را تضمین می‌کند. پس امید خود را از دست ندهید و به رفع عطش خود برای دانش جدید ادامه دهید.

مهم! از این همه سختی نترسید. آنها کاملاً قابل غلبه هستند. تنها دشمن واقعاً جدی شما در مسیر تسلط به زبان انگلیسی تنبلی و بی انگیزگی شماست. آنها را شکست دهید و مطمئن باشید موفقیت تضمین شده است!

 

دلایل شروع یادگیری زبان انگلیسی

تصمیم برای شروع یادگیری یک زبان خارجی برای هر فرد ممکن است دلیل کاملا متفاوتی داشته باشد. کودکان خردسال و والدین آنها انگیزه‌های متفاوتی برای یادگیری خواهند داشت و نوجوانان و بزرگسالان یا بزرگترها انگیزه‌های متفاوتی خواهند داشت. همانطور که بالاتر گفتیم برای شروع یادگیری زبان انگلیسی هیچ وقت دیر نیست.

برای دانش آموزان جوان، انگیزه یادگیری زبان بیشتر الزام والدینی است که می‌خواهند فرزندانشان در سنین پایین انگلیسی یاد بگیرند. یا صرفاً یک الزام مدرسه که می‌گوید همه بچه‌ها باید در کلاس‌های زبان خارجی شرکت کنند. برای فرزندان بزرگتر، انگیزه اضافی برای یادگیری یک زبان خارجی، اغلب انگلیسی، ممکن است علاقه به کشوری باشد که در تعطیلات از آن بازدید کرده‌اند. یا قصد رفتن به آنجا یا رفتن به یک تبادل دانشجویی به کشور دیگری را دارید. یکی از دلایل رایج پرداختن به یادگیری زبان انگلیسی در بین جوانان نیز تمایل به درک فیلم‌ها، سریال‌ها، کتاب‌ها، بازی‌های رایانه‌ای و برنامه‌های تلفن خارجی است.

دلایل زیادی برای بزرگسالانی وجود دارد که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی یا یک زبان خارجی دیگر می‌گیرند، که برخی از آنها می‌تواند بسیار فردی باشد. اما اغلب انگیزه یادگیری زبان انگلیسی ممکن است در میان بزرگسالان اینها باشد: یک سفر کاری، نیاز به استفاده از یک زبان خارجی در محل کار، رفتن به خارج از کشور برای همیشه، ملاقات با عشق خارجی، یا تمایل به برقراری ارتباط با افراد خارجی.

 

نحوه یادگیری انگلیسی به تنهایی

مهم نیست که چقدر منابع رایگان یادگیری زبان انگلیسی فوق‌العاده هستند، یادگیری زبان انگلیسی به تنهایی بدون آموزش‌های جامع دشوار خواهد بود. در کتاب‌های درسی، اطلاعات به صورت منظم از ساده به پیچیده آورده شده‌اند. کتاب‌های درسی جدید فقط از واژگان مرتبط استفاده می‌کنند، یعنی واژگانی که واقعاً به آن نیاز دارید، و به لطف درس‌هایی که به دقت فکر شده‌اند، اطلاعات را سریع‌تر به خاطر خواهید آورد.

راهنمای گرامر

کسانی که انگلیسی را به تنهایی یاد می‌گیرند اغلب از اینکه قادر به درک و یادگیری گرامر انگلیسی نیستند شکایت دارند. در این مورد، توصیه می‌کنیم علاوه بر منابع اصلی، یک کتابچه راهنمای اضافی همراه با تمرینات گرامر نیز همراه داشته باشید.

راهنمای یادگیری لغت

دایره لغات خوب به شما این امکان را می‌دهد که افکار خود را به طور دقیق بیان کنید، بنابراین سعی کنید به طور مداوم کلمات را مطالعه کنید. توصیه می شود واژگان جدید را نه تنها از کتاب اصلی خود، بلکه از کتابچه های راهنمای تخصصی نیز بگیرید. با انجام تمرین‌های عملی این کتاب‌ها یاد می‌گیرید که چگونه از کلماتی که یاد گرفته‌اید به درستی در مکالمات خود استفاده کنید.

راهنمای تلفظ

تلفظ صحیح برای اینکه طرف مقابل شما را درک کند لازم است، بنابراین این مهارت نیز باید توسعه یابد. هنگام یادگیری زبان انگلیسی در کلاس یا با معلم می‌توانید تلفظ صحیح را بیاموزید، زیرا معلم نحوه تلفظ صحیح صداها را به شما آموزش می‌دهد. پس هنگام مطالعه زبان انگلیسی به تنهایی در خانه به یک راهنمای آموزش تلفظ نیاز خواهید داشت.

فرهنگ لغت

یک فرهنگ لغت خوب یک ویژگی ضروری برای یادگیری زبان انگلیسی است. توصیه می‌کنیم ابتدا از یک فرهنگ لغت فارسی-انگلیسی آنلاین استفاده کنید. وقتی به سطح متوسطی از دانش رسیدید، از فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی مانند macmillandictionary یا cambridge استفاده کنید.

مهم! “یادگیری زبان” یک مفهوم بسیار مبهم است. شما می‌توانید زبان را در طول زندگی خود مطالعه کنید، دایره لغات خود را گسترش دهید و اصطلاحات و عبارات بیشتری بیاموزید. بهتر است که در مورد تسلط بر یک زبان در یک سطح خاص صحبت کنیم.

چگونه با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کنیم

صحبت کردن به زبان انگلیسی روان هدف نهایی یادگیری زبان انگلیسی است. فرآیندهای مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی یا مسلط شدن به مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد. اما همه این روش‌ها عملی نیستند. حالا چطور روان و مطمئن انگلیسی صحبت کنیم؟ اگر می‌خواهید برای یادگیری مکالمه انگلیسی از یک دوره آموزشی خوب و استاندارد استفاده کنید توصیه من به شما دوره مکالمه زبان انگلیسی CLT هست، این بهترین شیوه برای یادگیری سریع مکالمات زبان انگلیسی می‌باشد.

بدون شک از دوران کودکی این باور را در ذهن خود جای داده‌اید که انگلیسی زبان سختی است و صحبت کردن به انگلیسی برای همه امکان پذیر نیست. اما این چیزی جز یک باور غلط نیست. همه چیز در این دنیا سخت است تا زمانی که از آن عبور نکنیم. اگر به خودتان ایمان داشته باشید قطعا می‌توانید با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کنید.

برای اینکه یاد بگیرید انگلیسی روان و با اطمینان صحبت کنید، همانطور که بالاتر هم گفته شد، باید با شنیدن شروع کنید. سعی کنید تا حد امکان گوش کنید. شما می‌توانید فیلم‌ها، آهنگ‌ها و ویدیوهای مختلف انگلیسی را در اینترنت تماشا کنید.

برای صحبت کردن به زبان انگلیسی، باید انگلیسی صحبت کنید 🙂 فقط تمرین شفاهی، شما را به سخنران مطمئنی تبدیل نمی‌کند. صحبت کردن مداوم به زبان انگلیسی، به شما کمک می‌کند در موضوعات مختلف صحبت کنید و کلمات جدید یاد بگیرید. بعضی جاها مکالمه دارای اشتباه و غلط بهتر از سکوت کامل است. اشتباهات طبیعی است و برای همه اتفاق می‌افتد. هدف شما انتقال پیام است و حتی سخنرانان ماهر نیز اشتباه می‌کنند! پس فقط به مکالمه ادامه دهید بدون نگرانی از قضاوت شدن.

شما باید به صدای انگلیسی خود عادت کنید. مغز خود را به صدای خود به زبان انگلیسی عادت دهید. دستگاه گفتار خود را برای آواها، ریتم و لحن انگلیسی آموزش دهید. بهتر است بعد از گوینده، هر رسانه‌ای را در هر منبعی که به آن گوش می‌دهید، تکرار کنید.

هر بار که با کسی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید یک موفقیت است. هر تعاملی که دارید، مهم نیست که چقدر کوچک باشد، به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را در طول زمان بهبود بخشید. به دستاوردهای خود افتخار کنید و فراموش نکنید که خودتان را تحسین کنید و موفقیت‌های خود را در تسلط بر زبان جشن بگیرید. 
 

تسلیم نشو

تسلیم نشو

بدیهی است که وقتی از صفر شروع به یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری می‌کنید، مرتکب اشتباهات زیادی خواهید شد. با این حال، ناامید نشوید و از یادگیری بیشتر خودداری کنید. یادگیری زبان یک هدف بلند مدت است، بنابراین شکاف‌های جزئی رخ خواهد داد و باید به عنوان یک درس ارزشمند برای آینده تلقی شود. اگر یک بار کلمه اشتباه را بگوییم و یکی ما را اصلاح کند، خوب است!

حتی اگر به خود اجازه دهیم در حین یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا تنبل باشیم و عقب بیفتیم، دلیلی وجود ندارد که ناامید شویم و کاملاً تسلیم شویم. ارزش آن را دارد که انگیزه خود یا فرزندتان را برای یادگیری زبان به خاطر بسپارید و برای رسیدن به هدف پیگیرانه تلاش کنید. هر گونه معوقه قابل بازیابی است و هر خطایی را می‌توان اصلاح کرد. هیچ انسان کاملی وجود ندارد، همه از اشتباهات بهترین درس را می‌گیرند!

 

سخن پایانی

یادگیری زبان انگلیسی بدون راهنمایی معلم می‌تواند گیج کننده باشد. در ابتدا نمی‌دانید از کجا شروع کنید و چه برنامه‌ای را دنبال کنید. اما رعایت نکات این مقاله شما را برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم آماده می‌کند.  
باید بدانید یادگیری زبان انگلیسی به تنهایی یک کار کاملاً قابل انجام است. نکته اصلی این است که به طور متعهدانه، مداوم و منظم به آن نزدیک شوید. اگر یادگیری خود را به درستی سازماندهی کنید و یک روش موثر انتخاب کنید، اولین نتایج خیلی سریع ظاهر می‌شوند.

مطمئن شوید که هر نکته و فعالیتی را که بسیار برای شما جذاب است، به طور کامل مطالعه کنید و انجام دهید. اهداف واقع بینانه را تعیین کنید و با توجه به بازه زمانی تمام تلاش خود را برای رسیدن به آنها انجام دهید. به یاد داشته باشید، تا زمانی که بخواهید زمان و تلاش کافی برای مطالعه آن صرف کنید، می‌توانید هر چیزی را یاد بگیرید.

یادگیری و تسلط بر هر زبانی زمان می‌برد، بنابراین باید صبور باشید و خود را به تداوم متعهد کنید، به خصوص اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی در خانه هستید. تمرین کلید بهبود مهارت‌های شماست.

به یاد داشته باشید که بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی این است که به طور مداوم تمام مهارت‌ها را تمرین کنید: گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن.

آیا نکات یا ایده‌های دیگری برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم دارید؟ در قسمت نظرات همین صفحه برای ما بنویسید.

۵/۵ - (۶۵ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد