ایستگاه زبان

راز یادگیری زبان انگلیسی

راز یادگیری زبان انگلیسی

راز یادگیری زبان انگلیسی به شما امکان می‌دهد به یکی از شگفت‌انگیزترین رسانه‌های ارتباطی روی کره زمین یعنی زبان انگلیسی مسلط شوید. بزرگ‌ترین رازی که باعث می‌شود در کوتاه‌ترین زمانی که تصور می‌کنید به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید. آیا راز و روش خاصی است که فقط معلمان انگلیسی از آن اطلاع دارند؟ آیا کاری است که فقط تعداد کمی از افراد می‌توانند انجام دهند؟ آیا چیزی است که جادوگران انجام می‌دهند؟ پاسخ به همه این سوالات یک “نه” است!

در این مقاله شما مهارت‌ها و نکات را یاد خواهید گرفت، اما مهمتر از آن طرز تفکری که به شما امکان می‌دهد تا هر سطحی که دوست دارید انگلیسی را یادبگیرید و صحبت کنید. اگر می‌خواهید تجارت کنید، با دوستان خود صحبت کنید، یا صرفاً از ملاقات با افراد دیگر لذت ببرید، صرف نظر از سابقه یا تجربه‌تان، انجام این مراحل ساده توانایی زبان انگلیسی شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

اگر قرار بود فقط یک نکته را به شما بگویم قطعا می گفتم راز یادگیری زبان انگلیسی انگیزه، انگیزه، انگیزه است. وقتی انگیزه یادگیری داشته باشید، می‌توانید به هر چیزی برسید. وقتی انگیزه داشته باشید می‌توانید انگلیسی را زندگی کنید و نفس بکشید.

تسلط بر یک زبان جدید تعهد زیادی می‌خواهد و هیچ دلیلی برای کوتاهی کردن وجود ندارد.

باور کنید که در زبان انگلیسی عالی می شوید

هر کسی می‌تواند در زبان انگلیسی عالی شود. شما هم می‌توانید در زبان انگلیسی عالی شوید. کشور مبدا یا نژاد شما مهم نیست. میلیون‌ها آمریکایی انگلیسی روان صحبت می‌کنند، اما بیشتر آنها از نظر بیولوژیکی دقیقاً مشابه شما هستند. محل تولدت مهم نیست. اکثر انگلیسی زبانان در جهان، امروز زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم یا حتی سوم یاد گرفتند. حتی در کشور شما انگلیسی زبانان بسیار زیادی وجود دارند که مهارت بالایی دارند. جایی که شما زندگی می‌کنید مهم نیست.

در حالی که ۱ سال زندگی در آمریکا یا انگلستان ممکن است شما را سریع‌تر مسلط کند، در این عصر اینترنت، تلویزیون و سفر، این امکان وجود دارد که به سادگی با زندگی در خانه به زبان انگلیسی مسلط شوید.

مهم جایی نیست که شما زندگی می‌کنید، مهم نحوه فکر کردن شماست.

بسیاری از زبان‌آموزان به من می‌گویند که یادگیری زبان انگلیسی دشوار است زیرا کسی را ندارند که با آنها تمرین کنند. خوب، خواندن روزنامه‌های آنلاین، توصیف اتفاقات روزانه و تماشای برنامه‌هایی که به زبان انگلیسی دوست دارید، زمان زیادی را در هر روز برای تمرین انگلیسی به شما می‌دهد. این راز یادگیری زبان انگلیسی است پس هیچ بهانه‌ای وجود ندارد. اگر قدرت اراده دارید، می‌توانید بخش زیادی از روز خود را صرف ساختن مغز خود از زبان خارجی کنید! اگرچه برای بسیاری از مردم انگیزه گرفتن دشوار است.

اولین قانون در مورد یک زبان خارجی این است که “از آن استفاده کن یا آن را از دست بده”!!!

یادگیری انگلیسی آسان است

مطمئن باشید یادگیری انگلیسی آسان است

به نظر شما یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟ اگر پاسخ بدهید “بله”، هرگز خوب صحبت کردن را یاد نخواهید گرفت، و نخواهید فهمید راز یادگیری زبان انگلیسی چیست. اما شما این را با چه مقایسه می‌کنید؟ اگر فکر می‌کنید که انگلیسی سخت‌تر از زبان خودتان است، پس چگونه می‌توانید بفهمید که هنوز انگلیسی صحبت نمی‌کنید؟

کلید خوب بودن این است که بدانید انگلیسی آسان است. آیا جراحی مغز سخت‌تر است یا انگلیسی و یا مکانیک کوانتومی؟ نه. این فقط یک زبان خارجی است، چیزی که روزانه میلیون‌ها نفر بدون هیچ فکری به آن صحبت می‌کنند. سخنرانان بین‌المللی زبان انگلیسی را به عنوان یک چیز ثانویه در نظر می‌گیرند، نه چیزی برای فکر کردن، و مطمئناً نباید نگران آن باشید. زبان انگلیسی فقط یک مهارت دیگر است، مانند دوچرخه سواری یا رانندگی با ماشین. شما می‌توانید به راحتی به آن دست پیدا کنید. تنها چیزی که لازم است کمی تلاش و طرز فکر صحیح است. بر خلاف تصورات انگلیسی واقعاً سخت نیست.

 

کاری را انجام دهید که از آن لذت می برید

دیگر راز یادگیری زبان انگلیسی این است که شما باید عاشق یادگیری زبان انگلیسی باشید. نباید یادگیری زبان را به عنوان کار بینید، بلکه به عنوان یک بازی به آن نگاه کنید. برای دستیابی به این مهم، کاری که شما را هیجان زده می‌کند، انجام دهید، اما آن را به زبان انگلیسی انجام دهید. آیا به ماهیگیری یا مُد علاقه دارید؟ آخرین قیمت سهام یا موسیقی؟ خانواده یا فرزندانت چطور؟ چه چیزی شما را وادار به ادامه دادن می‌کند؟ چه چیزی است که اگر از زندگی شما حذف شود، بیشترین تأثیر را روی شما خواهد داشت؟ حالا در مورد آن موضوع مطالعه کنید، گوش کنید و با علاقه صحبت کنید، اما به زبان انگلیسی.

بیشتر مردم آنقدر روی یادگیری لغات و گرامر متمرکز می‌شوند که انجام این لذت‌های ساده را برای کمک به یادگیری سریع‌تر و آسان‌تر زبان انگلیسی از دست می‌دهند. شما نیاز به ایده‌ای در مورد چگونگی یادگیری زبان و موفقیت با لذت دارید.

 

خودتان را در آینده تصور کنید

اگر سرگرمی یا علاقه‌ای ندارید، این ایده را امتحان کنید. چشماتو ببند خودت را در آینده ببین، شما به زبان انگلیسی مسلط هستید. شما با کسی صحبت می‌کنید. می‌توانی ببینی؟ این شخص کیست؟ رئیس جمهور آمریکا؟ رئیس شرکت شما؟ ملکه الیزابت؟ دیوید بکهام؟ داری میخندی و شوخی می‌کنی شما هر چه می‌گویند متوجه می‌شوید. آنها هر چه شما می‌گویید را می‌فهمند. شما اوقات کاملاً لذت بخشی را سپری می‌کنید. شما انگلیسی را روان صحبت می‌کنید. در آینه نگاه کن. این تویی که راز یادگیری زبان انگلیسی را یافته‌ای. این تصویر را در ذهن داشته باشید؛ این هدف جدید شماست هر روز برای تحقق آن تلاش کنید.

 

اشتباهات خود را در آغوش بگیرید

همه مرتکب اشتباه می‌شوند و فقط با اشتباه در یک زبان می‌توانید آگاهی و دقت خود را بهبود ببخشید. با زبان جدید آزمایش و بازی کنید. هر زمان که می‌توانید کلمات، ساختارها و اصوات جدید خود را امتحان کنید. یک راه عالی برای بهبود تسلط شما بر زبان این است که بخش‌های کوچکی از زبان را به یاد بیاورید، نه فقط یک کلمه. بنابراین، هنگامی که شما یک اسم را یاد گرفتید ببینید که چه صفت‌هایی همراه آن می‌آیند و همین کار را با یک فعل انجام دهید و ببینید که چه قیدهایی فعل را حمایت می‌کنند؟ به این ترتیب می‌توانید تکه‌های کوچکی از زبان را بسازید و شروع به یادآوری کلمات کلیدی یا کلمات با هم کنید.

 

با مردم صحبت کنید

اگر یادگیری زبان برای برقراری ارتباط نیست، برای چیست؟ اخیراً ما فقط از طریق پیامک بدون مکالمه در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار می‌کنیم. می‌توان گفت که صحبت کردن با افراد دیگر سطوح زبان انگلیسی شما را بسیار بیشتر از خواندن و نوشتن آن تقویت می‌کند. شاید شنیده باشید که افرادی که زبان های خارجی را یاد می‌گیرند اغلب می‌گویند که من می‌فهمم اما نمی‌توانم صحبت کنم. اکثر مردم فکر می‌کنند که نمی‌توانند انگلیسی صحبت کنند و از صحبت کردن انگلیسی می‌ترسند. تو نباید اینطوری رفتار کنی اول به خودت اعتماد کن سپس، می‌توانید با افراد بومی صحبت کنید، کلاس های آنلاین را شرکت کنید یا در یک دوره ثبت نام کنید. می توانید همه آنها را امتحان کنید یا برخی از آنها را انتخاب کنید که فکر می کنید برای شما مفید است.

 

به آنچه دیگران فکر می کنند اهمیت نده

خوشبختانه همه چیز در طول چند سال گذشته بسیار تغییر کرده است. اما برخی از مردم هنوز بر این باورند که نباید انگلیسی صحبت کنند زیرا دیگران آنها را به عنوان یک “نمایش” تصور می‌کنند. تنها یک دلیل وجود دارد که مردم اینطور فکر می‌کنند: حسادت می‌کنند. آنهایی که در مورد افرادی که انگلیسی صحبت می‌کنند بد می‌گویند فقط حسادت می‌کنند که نمی‌توانند خودشان صحبت کنند. در اعماق وجود آنها به شما برای صحبت کردن به زبان انگلیسی احترام می‌گذارند و واقعاً می‌خواهند مانند شما شوند، فقط راز یادگیری زبان انگلیسی را نمی دانند. حتی بدترین افراد هم واقعاً به شما برای صحبت کردن به زبان انگلیسی احترام می‌گذارد و آرزو می‌کند مانند شما باشد. بنابراین فانوس خود را زیر یک بوته پنهان نکنید، اگر فرصت دارید، از انگلیسی خود استفاده کنید. این زندگی شماست و شما به تنهایی تصمیم می‌گیرید که چگونه و کی و به چه زبانی صحبت کنید. اجازه ندهید نظر دیگران مانع دستیابی شما به پتانسیلتان شود. صحبت کنید و به انگلیسی صحبت کردن خود افتخار کنید!

فکر نکنید که «خجالتی بودن» مشکلی دارد. اینطور نیست. در هر کشوری ما عاشق برندگان و افرادی هستیم که مهارت های خاصی دارند. به المپیک نگاه کنید وقتی ورزشکاران مدال می گیرند، همه از مهارت های خاص آنها قدردانی می‌کنند، موفقیت آنها را تحسین می‌کنند و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنند. یا زمانی که دانشمندان جوایز نوبل را دریافت می‌کنند، دوباره همه به دستاوردهای خود افتخار می‌کنند، به آنها نگاه می‌کنند و احساس می‌کنند که الهام گرفته شده‌اند تا خودشان بزرگ شوند. در مورد شما و انگلیسی هم همینطور است. اگر بتوانید انگلیسی صحبت کنید و اطرافیانتان این را ببینند، به شما نگاه می‌کنند، شما را تحسین می‌کنند و به شما احترام می‌گذارند. آنها از شناختن شما مفتخر خواهند شد و اطرافیان شما از توانایی های شما الهام می‌گیرند و می‌خواهند خودشان سخنرانان خوبی شوند. الگو باشید، الهام بخش دیگران باشید.

مسئولیت پذیر بودن در یادگیری زبان

مسئولیت را بر عهده بگیرید

همه ما از نقاط مختلف زندگی شروع می‌کنیم. برخی از ما ثروتمند به دنیا می‌آییم، برخی فقیر به دنیا می‌آییم. برخی والدین تأثیرگذار دارند، برخی اصلاً والدین ندارند. به برخی از انسان ها ظاهراً فرصت‌های بزرگی در زندگی داده شده است، برخی مجبور شده‌اند برای هر چیزی که به دست آورده‌اند سخت کار کنند. این زندگی است. و کاری جز پذیرش آن نیست. اگر دائماً بگوییم “بله، اما او در آمریکا به دنیا آمده است، بنابراین مطمئناً می‌تواند انگلیسی صحبت کند” یا “بله، اما او به بهترین دانشگاه رفته و بهترین معلمان را داشته”، فقط مردم را سرزنش می‌کنیم. سرزنش دیگران برای بهانه جویی است و بهانه جویی باز کردن مسیر شکست است. ابتدا باید خودمان مسئولیت‌پذیر باشیم.

اینکه چقدر در زبان انگلیسی خوب هستید به خودتان بستگی دارد. میلیون‌ها نفر در کشورهای توسعه نیافته وجود دارند که نه غذا، نه تحصیل و نه منابع دارند، اما آنها به سادگی تصمیم گرفتند زبان انگلیسی را یادبگیرند و این کار را انجام دادند زیرا به راز یادگیری زبان انگلیسی پی برده‌اند. مسئولیت را پذیرفتند و اقدام کردند. شما دقیقاً همینطور هستید، اگر مسئولیت پذیر باشید و اقدام کنید موفق خواهید شد. شاید احساس می‌کنید وقت ندارید؟ اینکه خیلی سرت شلوغه؟ اما چه کسی تصمیم می گیرد که زمان خود را چگونه بگذرانید؟ دیگران را سرزنش نکنید نحوه گذراندن وقت خود کاملاً توسط شما تعیین می‌شود. بنابراین مسئولیت را بر عهده بگیرید و کنترل را به دست بگیرید، تصدیق کنید که کنترل می‌کنید که چه کاری، چه زمانی و چگونه کارها را انجام می‌دهید و بهترین استفاده را از زمان خود برای رسیدن به اهداف خود ببرید.

پنج دقیقه پس از بردن بچه‌ها به مدرسه، زمانی را می‌توانید اختصاص دهید؟ ۲۰ دقیقه رفت و آمد به محل کار؟ ۱۰ دقیقه اضافی هنگام خوردن ناهار؟ وقت شما مال شماست پنج دقیقه قبل از صبحانه؟

وقت شما مال شماست همه چیز از تو شروع می‌شود. شما ارباب سرنوشت خود هستید، فقط شما می‌توانید تعیین کنید که چقدر می‌خواهید خوب شوید. امروز تصمیم بگیرید که می‌خواهید درخشان باشید. مسئولیت را بر عهده بگیرید.

فقط به افکار مثبت فکر کنید

درست مانند رانندگی با یک ماشین، افکار ما خودآگاه هستند، به هر جهتی که هنگام رانندگی به آن نگاه کنیم یا در طول روز به آن فکر کنیم، مسیری است که خواهیم رفت. زبان آموزان موفق همیشه به جنبه‌های مثبت چیزها نگاه می‌کنند. آنها زبان را چیزی می‌دانند که می‌توان آن را یک مرحله در یک زمان تسلط یافت. اگر در طول مسیر اشتباه کنیم یا ایمان خود را از دست بدهیم، مهم نیست تا زمانی که به طور مداوم به جلو نگاه کنیم. هدف را در ذهن خود ببینید و به سمت آن حرکت کنید. با این حال، متأسفانه بسیاری از مردم این کار را انجام نمی‌دهند. آنها به جای تمرکز بر چیزهای خوب، بر روی بد تمرکز می‌کنند. آنها دائماً به اشتباهاتی فکر می‌کنند که مرتکب شده‌اند، نگران هستند که ممکن است خود را شرمنده کنند، آنها معتقدند که زبان انگلیسی قابل یادگیری نیست، آنها معتقدند که آنها را درک نمی‌کنند.

اما شما متفاوت هستید. شما هر روز به افکار مثبت فکر می‌کنید و به سمت مثبت حرکت می‌کنید. وقتی اشتباه می‌کنید، از آنها درس می‌گیرید و ادامه می‌دهید. وقتی چالش جدیدی را می‌بینید، افراد جدیدی که می‌توانید با آنها صحبت کنید، کلمات جدیدی که نمی‌دانید، مشتاقانه منتظر مقابله با آن‌ها هستید، می‌دانید که مردم برای تلاش کردن به شما احترام می‌گذارند، حتی اگر اشتباه کنید. می‌دانید که انگلیسی مهارتی است که می‌توانید بدست بیاورید. شما می‌دانید که حتی اگر مردم بار اول آنچه را که شما می‌گویید متوجه نشوند، اگر به اندازه کافی تلاش کنید، واقعاً متوجه خواهند شد. چیزهای جدید برای یادگیری چالشی است که باید از آن لذت برد. شما مشتاقانه منتظر موقعیت‌هایی هستید که نمی‌توانید از عهده آنها برآیید تا یادبگیرید که چگونه آنها را برای خود بسازید.

فقط فکر کردن به افکار مثبت، فقط نتایج مثبت به همراه دارد.

در حین حرکت گوش کنید

تا می‌توانید دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، پادکست‌ها و فایل‌های صوتی را دریافت کنید. همیشه به آنها گوش دهید. “اما من خیلی سرم شلوغ است!” شما می‌گویید و من کاملاً درک می‌کنم! به همین دلیل است که توصیه می‌کنم در راه رفتن به محل کار یا مدرسه، چه در ماشین یا تلفن، به آنها گوش دهید. وقت شماست، از آن استفاده کنید. هر روز این کار را انجام دهید و به زودی خواهید دید که چقدر می‌توانید یاد بگیرید.

به یاد داشته باشید، اگر روزانه به تعداد زیادی فایل صوتی انگلیسی گوش دهید، در گوش دادن بسیار خوب خواهید بود. برای اینکه در صحبت کردن خیلی خوب باشید، مطمئن شوید که با صدای بلند صحبت می‌کنید.
شما می‌خواهید کدام باشید؟ کسی که در گوش دادن به زبان انگلیسی خوب است؟ یا کسی که واقعا هم در گوش دادن و هم در صحبت کردن خوب است؟

 

در صورت از دست دادن تمایل به یادگیری

اگر به طور ناگهانی تمایل به مطالعه زبان انگلیسی را از دست دادید، به هیچ وجه متوقف نشوید. سعی کنید روند آموزشی خود را تغییر دهید، به عنوان مثال، به جای مطالعه گرامر، کلماتی را که در درس گذشته یاد گرفتید، تکرار کنید. از دیگر موارد راز یادگیری زبان انگلیسی، ادامه دادن و گول زدن ذهن برای یادگیری می‌باشد. زیرا ذهن از فعالیت‌های روتین و تکراری خسته می‌شود و با تغییر دادن روش یادگیری، می‌توان این مشکل را حل نمود.

 

خودتان را مجبور نکنید

زمانی که مغز شما اطلاعات را درک نمی‌کند، گوش‌ها دیگر قادر به شنیدن نیستند، و دیدتان “تار” می‌شود در نتیجه یادگیری زبان متوقف می‌شود. حتی اگر به تلاش خود ادامه دهید، فقط انرژی خود را هدر داده‌اید. شما باید با علاقه و لذت مطالعه کنید تا بتوانید سرعت یادگیری خود را افزایش دهید و همچنین یادگیری و درک مطلب با علاقه و اشتیاق، منجر به تثبیت آن کلمه یا درس در ذهن شما نیز می‌شود.

 

اتصال عصبی

یکی‌ دیگر از مهم‌ترین موارد راز یادگیری زبان انگلیسی  این روش است. حافظه بصری ذهن ما، پتانسیل زیادی برای درک اطلاعات دریافتی دارد، اما یک نقطه ضعف قابل توجه هم دارد. این حافظه، برای مدت طولانی اطلاعات را ذخیره نمی‌کند و مغز تمام اطلاعات غیر‌ضروری را برای حداکثر صرفه‌جویی در انرژی فیلتر و پاکسازی می‌کند. برای ذخیره اطلاعات بصری، باید آن را با آنچه از قبل آموخته‌اید ، مرتبط کنید. یعنی برای خود یک تداعی ایجادکنید. سعی کنید تصاویر کوچک بکشید تا معنای کلمه‌‌ای را که به تصویر کشیده اید، بهتر به خاطر بسپارید.

 

آموخته های خود را تقویت و مرور کنید

اگر زمانی را برای تکرار مطالبی که چندین بار به آن پرداخته‌اید، در نظر بگیرید، بسیار عالی خواهد‌بود. برای اینکه یک کلمه یا عبارت در حافظه بلند مدتتان ثبت شود، باید ۶-۸ بار آن را به روش‌های مختلف کار کنید. (صحبت کنید، در متن بخوانید، بنویسید، بشنوید). اگر از یک کلمه یا زبان استفاده نکنید، مغز شما ممکن است آن را به عنوان اطلاعات نامربوط دور بیندازد. به همین دلیل است که حتی اگر به آخرین سطح زبان انگلیسی رسیده‌اید، باید حداقل، هفته‌ای یک‌ بار با مکالمه و تمرین، سطح خود را حفظ کرده و در وضعیت خوبی بمانید. تقویت مکالمه زبان انگلیسی، خود یک مهارت و دانش است که برای حفظ آنچه تا به حال آموخته‌اید، بسیار مهم و ضروری است.

 

مراقب انگلیسی عجیب و غریب باشید

وقتی کتاب ها یا دوره های آموزشی خود را خریداری می‌کنید، سعی کنید منابع استاندارد و جدید را خریداری کنید. دلیل آن این است که بسیاری از دوره‌ها توسط افرادی نوشته می‌شود که انگلیسی صحبت نمی‌کنند و از این رو حاوی اشتباهات زیادی هستند. اما اگر منابع استاندارد بخرید و به آنها گوش دهید، به زودی متوجه خواهید شد که انگلیسی واقعی واقعا چطور هست! مثلا می‌توانید برای اطمینان بیشتر از آموزش های نِیتیو استفاده کنید مثل آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز که واقعا بی‌نظیر و کاملا بومی هست.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم راهی عالی برای بهبود مهارت‌های زبانی شماست! گفتار زنده بومی و صحیح را می‌شنوید، با لهجه‌ها و گویش‌های جدید آشنا می‌شوید و دایره لغات خود را با واژگان محاوره‌ای غنی می‌کنید. برای زبان آموزان انگلیسی، سریال فرندز گنجینه‌ای است نه تنها از عبارات مدرن، افعال و اصطلاحات، بلکه ضرب المثل‌ها، تیکه کلام‌ها، جوک‌ها و …

 

هر قدمی راز یادگیری زبان انگلیسی است

بدانید که یادگیری هر روز انگلیسی مانند گذاشتن پول در بانک است. هر بار که پولی پس انداز می‌کنید، مبلغ در حساب شما افزایش می‌یابد. زبان انگلیسی هم همینطور است، هر بار که حتی اندکی کار می‌کنید، به دانش شما می‌افزاید. اگر به جای ۵ دقیقه هر روز ۱۰ دقیقه انجام می‌دادید چه؟ ۲۰ به جای ۱۰ چطور؟ هر دقیقه یک دقیقه سرمایه‌گذاری است. فکر کنید که این دقایق مطالعه چگونه در حال افزایش است، ریال به ریال، دقیقه به دقیقه تا شما را به یک سخنران فوق العاده انگلیسی تبدیل کند.

راز یادگیری زبان انگلیسی تمرین کردن

راز یادگیری زبان انگلیسی تمرین کردن

صحبت با یک دوست با یک زبان مادری همیشه یک روش عالی برای حفظ مهارت‌های زبانی شما است، اما اگر کسی را برای گفتگو با خود ندارید، می‌توانید در خانه کمی با خود صحبت کنید.

تلفظ در هر زبانی یک چالش است بنابراین هرچه تجربه گوش دادن به گفتار اصیل را داشته باشید، بهتر خواهید بود. یک ایستگاه رادیویی به زبان مقصد خود پیدا کنید و پادکست‌های خبری را دانلود کنید، یا یک کانال خبری را انتخاب کنید که در آن بتوانید به زبان معتبر دسترسی پیدا کنید. همه اینها به شما کمک می‌کند صداهای منحصر به فرد زبانی را که یاد می‌گیرید را تشخیص دهید.

آهنگ‌ها یک روش عالی برای یادگیری واژگان جدید و همچنین تمرین استرس، ریتم و لحن شما هستند، بنابراین هر هفته یک آهنگ را انتخاب کنید تا در هنگام دوش گرفتن با خود بخوانید.

 

کلمات را به‌یاد آورید

دیگر راز یادگیری زبان انگلیسی استفاده از فلش کارت است. فلش کارت‌ها، راهی عالی برای کمک به یادآوری واژگان هستند. ترجمه یا تصویر کلمه را در پشت کارت خود قرار دهید و هر زمان که وقت آزاد دارید کلمات را مرور کنید و سعی کنید کلمه انگلیسی را به خاطر بسپارید.

اگر واژه‌نامه جیبی دارید، می‌توانید هر زمان که به کلمات فکر می‌کنید، آنها را از واژه‌نامه یاد بگیرید. هنگامی که معنی کلمه را فهمیدید، با آن جمله بسازید و سپس اگر تنها هستید! آن را با صدای بلند تکرار کنید.

اگر مشکلی برای نوشتن در فرهنگ لغت ندارید، کلماتی را که جستجو می‌کنید هایلایت کنید تا هنگام مطالعه بعدی سریع بتوانید آنها را دوباره پیدا کنید. برای زبان‌آموزان پیشرفته‌تر، خود را به چالش بکشید تا در فرهنگ لغت بومی به جستجوی کلمات ناآشنا بپردازید. همچنین می‌توانید کتاب‌ها و مجلات را به زبان مقصد خود بخوانید، کلماتی را که نمی‌دانید جستجو کنید و در مورد واژگان و دستور زبان جدید یادداشت برداری کنید.

 

متعادل بمانید

مهمترین راز یادگیری زبان انگلیسی متعادل بودن است. اطمینان حاصل کنید که هر هفته زمانی را به خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن اختصاص دهید و حتماً مباحثی را که آموخته‌اید برای خود یادآوری نمایید.

می‌توانید با یک برنامه از قبل مشخص شده هر روز را برای تمرکز بر روی یک مهارت خاص اختصاص دهید و آن را در یک ساعت مشخص از روز انجام دهید و سعی کنید تمام مهارت‌ها را روی موارد مورد علاقه خود بهبود دهید.

برای هر مهارت منبع محتوا داشته باشید. اگر می‌خواهید مهارت شنیداری را تقویت کنید از رادیو و پادکست استفاده کنید. به منظور یادگیری مهارت خواندن، باید یک وب سایت یا کتاب با متون سطح بندی شده پیدا کنید. برای نوشتن، سعی کنید یک موضوع نوشتن را به خواندن یا گوش دادن خود پیوند دهید. می خواهید صحبت کنید؟ سعی کنید یک پارتنر مناسب را پیدا کنید یا زمانی که بتوانید با خود بلند صحبت کنید. اگر می‌خواهید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید بهتر است زیاد انگلیسی گوش دهید.

 

اهداف واقع بینانه تعیین کنید

یک شخص با زبان مادری انگلیسی به طور متوسط حدود ۲۰،۰۰۰ کلمه می‌داند، اما اگر در حال تحصیل در یک زبان دوم هستید، به این تعداد نیاز ندارید. برای تماشا و درک انگلیسی صحبت شده در یک فیلم معروف مانند شرک، باید حدودا ۱۱۰۰ کلمه را بشناسید. با انجام راز یادگیری زبان انگلیسی این قول را به شما می‌دهیم در مدت زمان کوتاهی تغییر محسوسی در سطح زبان خود احساس خواهید کرد. اما فکر نکنید می‌توانید در مدت کوتاهی همه مهارت‌ها را یادبگیرید، اگر می‌خواهید می‌توانید مقاله چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم را مطالعه کنید تا نکات بیشتری یادبگیرید.

 

سوالات زیادی بپرسید

آیا تا به حال مشاهده کرده‌اید که یک کودک چگونه صحبت کردن را یاد می‌گیرد؟ اگر متوجه شده باشید، بچه ها بسیار کنجکاو هستند و مدام سوال می‌پرسند. آنها هر روز با پرسیدن مداوم چیزهای جدیدی یاد می‌گیرند. این روش بسیار مفید است، شما هم می‌توانید از آن استفاده کنید. برای یادگیری زبان انگلیسی، سوالات زیادی در ذهن شما پدید خواهد آمد. بنابراین، خجالتی نباشید و به دنبال پاسخ باشید. این روش طبیعی یادگیری زبان خارجی است. اگر در دوره‌ای ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید از معلم خود بپرسید. زیرا معلمان وظیفه پاسخگویی به سوالات دانش آموزان را دارند. اما، اگر به تنهایی یاد می‌گیرید، می‌توانید پاسخ‌ها را در وب‌سایت‌های زبان، در وبلاگ‌ها، از طریق انجمن‌ها بخوانید یا از دیگر زبان‌آموزان انگلیسی بپرسید. وقتی پاسخ ها را بیابید، شادی یادگیری و موفقیت را تجربه خواهید کرد.

 

هوش زبانی یا استعداد یادگیری زبان

وقتی مردم می‌گویند که فردی استعداد یادگیری زبان دارد، اغلب به این معنی است که آن شخص تا حدودی باهوش است. داشتن هوش زبانی به این معنی است که یک فرد روشی متمایز برای یادگیری دستورزبان، یادگیری واژگان و توانایی درک چگونگی زبان دارد. هوش زبانی باعث می‌شود که قواعد اولیه یک زبان را بفهمید و واژگان جدید را به سرعت حفظ کنید و این باعث می‌شود زبان را سریع‌تر و با تلاش کمتر یادبگیرید.

دفعه بعد که به خود می‌گویید نمی‌توانید زبانی را یاد بگیرید زیرا استعداد آن را ندارید، به آنچه در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم فکر کنید و همیشه به یاد داشته باشید که می‌توانید، به اهداف خود برسید. تلاش کنید حتی زمانی که همه چیز خیلی سخت به نظر می‌رسد. با پشتکار و سخت‌کوشی به زبان خارجی که در حال یادگیری هستید مسلط خواهید شد و توصیه من به شما این است: هر روز به خود بگویید که می‌توانید آن را انجام دهید و در نهایت انجام خواهید داد و به هدف خود خواهید رسید باور کنید.

 

نتیجه گیری راز یادگیری زبان انگلیسی

تصمیم‌گیری برای یادگیری زبان انگلیسی یکی از بهترین تصمیماتی است که می‌توانید بگیرید. این امر باعث پیشرفت تحصیلی و شغلی شما خواهد شد. فرصت‌های بیشتری برای شما فراهم خواهد شد. اما اغلب اوقات، افراد در یادگیری زبان انگلیسی تردید دارند یا به دلیل تمرکز بر تکنیک‌های اشتباه دچار مشکل می‌شوند. یا حتی بعضی حتی نمیدانند از چه سنی باید شروع کنند.

این رازهای ساده می‌توانند در موفقیت شما تفاوت ایجاد کنند. با تعیین اهداف قابل دستیابی شروع کنید. کورکورانه به یادگیری زبان انگلیسی بدون هدف مشخص نپردازید. اگر نه، ممکن است ناامید شوید زیرا ممکن است فکر کنید که انگلیسی را به اندازه کافی سریع یاد نمی‌گیرید.

تا جایی که ممکن است از انگلیسی استفاده کنید. مکرراً با دیگران ارتباط برقرار کنید، پس از ترک مکالمات و کلاس به زبان انگلیسی فکر کنید و سعی کنید به انگلیسی نیز بنویسید. هر چه بیشتر تمرین کنید، سریع‌تر به زبان تسلط خواهید داشت.

در نهایت، از آن لذت ببرید! یادگیری یک زبان جدید باید هیجان‌انگیز باشد. به دنبال راه‌هایی باشید که یادگیری را برای زندگی شخصی خود لذت بخش و ارزشمند کنید. اگر در سطح پایه و مبتدی زبان انگلیسی هستید و می خواهید شروع کنید، بهتر است از آموزش جامع زبان انگلیسی استفاده کنید. خوشحال می‌شویم اگر شما هم تجربه‌ای دارید در بخش کامنت های همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.

۵/۵ - (۱۳ امتیاز)
آموزش زبان با سریال فرندز رایگان

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد