ایستگاه زبان

9 بهانه برای عدم یادگیری زبان انگلیسی

9 بهانه برای عدم یادگیری زبان انگلیسی
در این مقاله قصد داریم ۹ بهانه برای عدم یادگیری زبان انگلیسی را برای شما بازگو کنیم. آیا تحصیل کرده‌اید و در تسلط به زبان انگلیسی مشکل دارید؟  آیا احساس می‌کنید چیز مهمی مانع شما می‌شود، اما مطمئن نیستید که چیست؟ امروز شما در مورد رایج ترین بهانه‌ها، نگرش‌ها و موانعی که مانع یادگیری زبان انگلیسی شما می‌شود، خواهید آموخت. خواه یک زبان‌آموز مبتدی، متوسط یا پیشرفته باشید، این فرصت خوبی است که خود را بررسی کنید و بفهمید که چگونه می‌توانید زبان آموز بهتری باشید.
 

مانع اصلی یادگیری زبان انگلیسی

برایان کوانگ یکی از اساتید زبان برتر دنیا از مخاطبانش پرسید که چه چیزی آنها را از یادگیری زبان باز می‌دارد. اکثریت قریب به اتفاق چه پاسخی دادند؟ کمبود وقت. چه عجیب!

به نظر می‌رسد که مشکل اصلی یادگیری زبان، انتخاب روش تدریس مناسب یا یافتن دوره آموزشی مناسب نیست. سخت‌ترین کار این است که زمانی برای مطالعه پیدا کنید. یافتن فرصتی برای تمرین زبان در زمانی که زمان مخالف شماست، چالش شماره یک زبان آموزان در دنیای مدرن است.

ما خبرهای خوبی داریم، اگر طرز فکر معمول خود را کمی تغییر دهید، تضمین می‌کنیم که حتی در شلوغ‌ترین روز هم می‌توانید یادگیری زبان را به برنامه روزانه خود اضافه کنید، برای شما مقاله‌ای با عنوان بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی نوشته‌ایم که با مطالعه آن می‌توانید برای یادگیری زبان وقت خود را تقسیم‌بندی کنید.

مشکل به هیچ وجه کمبود زمان نیست (اگرچه به نظر می‌رسد که فقط همین). مشکل این است که چگونه از زمان اندکی که در اختیار دارید بهترین استفاده را ببرید. حتی پرمشغله‌ترین افراد هم برای یادگیری زبان انگلیسی وقت دارند. شما فقط باید زمان را به درستی مدیریت کنید.

یادگیری در حال حرکت

ما با این باور بزرگ شدیم که بهترین راه برای یادگیری زبان، گذراندن ساعات طولانی پشت میز، تمرکز روی یک کتاب درسی، بدون هیچ گونه حواس‌پرتی است. و اگر فردی پرمشغله هستید، جای تعجب نیست که پیدا کردن زمان برای یادگیری زبان با این روش‌ها برای شما دشوار است.

اما حقیقت متفاوت است. تکنولوژی همه چیز را تغییر داده است. اکنون، برای یادگیری زبان، لازم نیست پشت میز کلاس بنشینید. در این لحظه، علم دارای تکنولوژی بهتری نسبت به روزی است که انسان برای اولین بار پا بر سطح ماه گذاشت. و با این فناوری‌ها، می‌توانیم مطالعات خود را با برنامه کاری خود وفق دهیم، مهم نیست که چقدر شلوغ باشیم.

هنگامی که از پشت میز خود بیرون می‌آیید و شروع می‌کنید به مطالعه زبان، فرصت‌های شگفت انگیز زیادی برای شما فراهم می‌شود. با مطالعه منظم شما بیشتر در زبان انگلیسی غوطه ور می‌شوید، و این فرآیند بسیار جالب تر و سازنده تر از مطالعه در کلاس درس است. در نتیجه، هر زمانی می‌توانید بدون نگرانی از اینکه فرصتی برای مطالعه مجدد زبان انگلیسی ندارید، به تجارت خود ادامه دهید.

بهانه چیست؟

بهانه، همان افسانه است! این یعنی چه؟ بهتر است بگوییم بهانه، شامل مجموعه توجیه‌ها و داستان‌هایی است که یک‌بار یک نفر به دست آورده و بقیه به آنها اعتقاد دارند و از آن استفاده می‌کنند. اگر به این جمله دقت کنیم، متوجه می‌شویم که بیش‌تر بهانه‌ها تکراری هستند چون هیچ کس حتی سعی نمی‌کند خلاف آن را ثابت کند. دلایل راحتی که برای توجیه خود و دیگران استفاده می‌شود.

 

چرا بهانه می‌آوریم؟

ما در تمام زندگی تلاش می‌کنیم تا به خود و دیگران ثابت کنیم که خوب هستیم و حق این زندگی را داریم. در واقع ما به‌صورت ذاتی میل به توجیه داریم. ما دیگران را از نظر خودمان ارزیابی می‌کنیم و خود را از نظر دیگران! همچنین در بعضی موارد انسان‌ها تمایل دارند که علاوه بر دیگران، خودشان را نیز توجیه‌کنند. توجیه یا بهانه آوردن یک روش عمومی بسیار محبوب، برای برقراری ارتباط‌های اجتماعی و تعامل، در بین مردم است. زمانی‌که شخصی بهانه می‌آورد، سعی می‌کند طرف مقابل را متقاعد کند که اوخوب است. در نتیجه این تلاش باعث از دست دادن اعتماد به نفس و نا‌امیدی می‌شود، چون شما نمی‌توانید همه را راضی نگه دارید و به همه بقبولانید که خوب هستید. در واقع این کار، هم تلاشی بیهوده است و هم اصلا لزومی به انجام این کار ندارید. شما فقط باید به خودتان ثابت کنید که از دیروز بهترید و برای پیشرفت فردی خود تلاش می‌کنید. بهانه تراشی نکردن رفتار آدمی است که بدهکار زندگی نمی کند، شخصی که چیزی برای پرداخت دارد.

بهانه یادگیری زبان انگلیسی

در دنیای مدرن امروز، انگلیسی در حال تبدیل شدن به یک زبان ضروری و مورد استفاده است. کودکان در حال حاضر در مهدکودک شروع به یادگیری ساده ترین واژگان می‌کنند. همانطور که می‌گویند، هر چه زودتر شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید، بهتر است. و همانطور که تحقیقات نشان می‌دهد، پس از یک سال مطالعه یک زبان خارجی، فارغ التحصیلان زبان خارجی را به خوبی متوجه خواهند شد.

اما اگر به اندازه کافی خوش شانس نبودید که در مدرسه به نسخه گفتاری تسلط پیدا کنید، چه؟ مهم نیست، میل وجود خواهد داشت. یک بزرگسال استاد خودش است. اگر بخواهد زبان انگلیسی را یاد می گیرد و اگر بخواهد بهانه ای پیدا می کند که چرا یک زبان خارجی در زمره امور موکول به «فردا» باقی می ماند.

همه مردم روی زمین توانایی کافی برای یادگیری حداقل یک زبان خارجی را دارند. برای انجام این کار لازم نیست استعداد خاصی داشته باشید. یادگیری یک زبان دیگر برای یک فرد کاملاً طبیعی است. در عصر توسعه اطلاعات، ما دیگر در انزوای زبانی و فرهنگی زندگی نمی‌کنیم. فرصت آشنایی با زبان‌های خارجی بیش از پیش واقعی شده است. امروزه زبان انگلیسی از آنجایی که بین المللی است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همه باید آن را بدانند.

پس چرا اخیراً تعداد زبان آموزان خارجی عملاً افزایش نیافته است؟ برخی از افراد به باورهای غلطی که در گذشته بوده وفادار می‌مانند و نمی‌توانند بر آنها غلبه کنند. اما واقعا چگونه توجیه می‌کنند؟

آیا می‌خواهید انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری را یاد بگیرید تا بیشتر سفر کنید، در محل کار خود ترفیع بگیرید، امامدت‌هاست که مانند ماهی روی یخ می‌جنگید، اما نتیجه ای حاصل نمی‌شود، زیرا همیشه دلیلی وجود دارد که نتوانید مطالعه کنید. امروز در مورد مهمترین بهانه‌هایی که شما را از یادگیری زبان انگلیسی باز می‌دارد صحبت خواهیم کرد. قطعا باید از شر آنها خلاص شوند. بنابراین، چرا نمی‌توانید مسیر خود را به عنوان چند زبان شروع کنید.

 

۱. من در یادگیری زبان انگلیسی خوب نیستم

درست است که برخی از افراد در یادگیری زبان انگلیسی بهتر از دیگران هستند، اما شما باید بپذیرید که برخی از افراد، با هدیه یا بدون هدیه، فقط یادگیری زبان را بیشتر می‌خواهند. از این نظر، بزرگترین هدیه‌ای که می‌توانید برای یادگیری داشته باشید این است که واقعاً آن را بخواهید.
ممکن است نیاز به فداکاری و صبر بیشتر، استراتژی‌های بهتر، عادات مطالعه و آگاهی از سبک یادگیری شما باشد، اما اگر بگویید آنچه باعث عدم یادگیری زبان انگلیسی شما هست این دلیل است که مهارت کافی در زبان ندارید، بهانه خوبی نیست.
اکثریت قریب به اتفاق افرادی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد گرفته‌اند، هدیه‌ای دریافت نکرده اند. آنها با تلاش مداوم، اجتناب از بهانه‌گیری و غلبه بر موانعی که همه با آنها روبرو هستند، آموخته‌اند.
 

۲. من خیلی خجالت می کشم که صحبت کنم

اگر از آن استفاده نکنید، آن را گم می‌کنید. تمام خجالت یا تنبلی که مانع صحبت کردن شما می‌شود، منجر به فراموشی همه چیزهایی می‌شود که قبلاً تا آن مرحله یاد گرفته‌اید. این مشکل بزرگ بسیاری از مدارس انگلیسی است. آنها فرصت کافی برای صحبت در شرایط معتبر را برایتان ایجاد نمی‌کنند. اگر از موارد اساسی که یاد می‌گیرید استفاده نمی‌کنید، هیچ دستور زبان پیشرفته‌ای در یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک نمی‌کند آنچه را که به صورت سطحی آموخته‌اید و فراموش کرده‌اید به یاد آورید زیرا از آن استفاده نکرده‌اید. بنابراین بهترین توصیه چیست؟
شروع کن به صحبت کردن
چه در کلاس، زیر دوش، با دوستان، یا حتی خارجی‌ها در زندگی واقعی یا در اسکایپ، فقط خجالت نکشید و دهان خود را باز کنید. این بهترین راه حل برای عدم یادگیری زبان انگلیسی به خاطر خجالت کشیدن است.
 

۳. بزرگسالان زبان را به خوبی یاد نمی گیرند

گرچه قرار نیست یک فرد بزرگسال همان توانایی کودک را در یادگیری زبان خارجی داشته باشد، اما من فکر می‌کنم بسیاری از ما اعتبار کافی را برای خود قائل نیستیم. یادگیری زبان انگلیسی در بزرگسالی مزایای زیادی دارد، از جمله خودآگاهی بیشتر در مورد فرآیندهای یادگیری ما، اینکه می‌دانیم چه می‌خواهیم و می‌توانیم روند خود را برنامه‌ریزی کنیم.
درست است که اکثریت قریب به اتفاق زبان آموزان بزرگسال هرگز لهجه خود را کاملاً از دست نخواهند داد، اما شما می‌توانید با روش‌های هوشمندانه آن را بهتر کنید، و اگر ارتباط خوبی با دیگران برقرار می‌کنید، داشتن لهجه چه مشکلی دارد؟ جهان پر است از زبان آموزان موفق زبان بزرگسال که شما می‎‌توانید یکی از آنها باشید. پس سن هم تاثیری در عدم یادگیری زبان انگلیسی نخواهد داشت.
شاید از خودتان بپرسید بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ قبلا مقاله ای با این موضوع برای شما تهیه کردیم که پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنید.
 

۴. وقت برای یادگیری زبان انگلیسی ندارم

شما نیازی به ثبت نام در یک مدرسه انگلیسی زبان و پرداخت هزینه زیاد و همچنین داشتن هر روز چند ساعت وقت آزاد ندارید. ثبت نام در یک برنامه مناسب و شرکت در آن می‌تواند کمک زیادی به شما در یادگیری زبان انگلیسی کند، اما اگر وقت ندارید، از فناوری برای یادگیری استفاده کنید. ایستگاه زبان یک مکان عالی برای شروع است، دوره‌های رایگانی از جمله دوره رایگان مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده نمایید.
 

۵. لازم است به یک کشور انگلیسی زبان بروم

برای در تماس بودن با زبان شما نیازی به سفر از طریق اقیانوس‌ها و کشورها به کشور دیگری ندارید. اگر واقعاً وقت بگذارید و نگاه کنید، انگلیسی‌زبانان همه جا هستند. شما می‌توانید خارجی‌ها را در شهر خود پیدا کنید.
علاوه بر این، می‌توانید با جریان مداوم منابع انگلیسی‌زبان بومی مانند پادکست‌ها، رادیو آنلاین، نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، موسیقی، یک سبک زندگی ایجاد کنید. مهمترین قسمت یادگیری اضافه کردن زبان انگلیسی به زندگی روزمره شماست. راه‌های سرگرم کننده‌ای پیدا کنید.
با توجه به تکنولوژی و ابزارهای ارتباطی این موضوع هم نمیتواند بهانه ای برای عدم یادگیری زبان انگلیسی باشد.
 

۶. نداشتن هدف برای یادگیری زبان انگلیسی

بسیاری از مردم چرایی برای یادگیری زبان ندارند. در حقیقت حتی اگر مجبور باشید انگلیسی را برای کار خود بیاموزید، وقتی به انگلیسی فکر می‌کنید اولین چیزیکه به ذهنتان می‌رسد، یک روند طولانی، آهسته و دردناک خواهد بود. این منجر به عدم علاقه به کاری که می‌کنید می‌شود.
افرادی که فکر می‌کنند انگلیسی را با یک انگیزه بیرونی یاد بگیرند معمولاً از یادگیری انگلیسی لذت نمی‌برند. آنها به راحتی خسته و خسته می‌شوند و غالباً خیلی فداکار نیستند. راه حل چیست؟ به دنبال هدفی عمیق‌تر باشید و آن را پرورش دهید. واقعاً به دنبال این باشید که چرا یاد می گیرید و از آن به عنوان منبع الهام خود استفاده می کنید نه اینکه دنبال بهانه ای برای عدم یادگیری زبان انگلیسی باشید.
 
یادگیری زبان انگلیسی
 

۷. عدم مسئولیت پذیری

بسیاری از مردم می‌خواهند به کسی مراجعه کنند تا انگلیسی را به آنها یاد بدهد یا این زبان را به دست بیاورد که گویی یک تراشه در مغز است. آنها نمیدانند که برای یادگیری یک زبان، شما باید مسئولیت فرآیند خود را بر عهده بگیرید و آن را به گردن معلم یا مدرسه یا شرایط زندگی نیندازید.
مطمئناً مدرسه و معلم مسئولیت خاص خود را دارند که باید آن را دنبال کنند اما معلم بیشتر یک مجری است و فقط برای نشان دادن درب ورودی به دانش‌آموز لازم است. شما باید کسی باشید که با قدرت خودتان از در عبور می‌کنید.
یادگیری زبان انگلیسی یک تراشه در مغز شما نیست، بلکه یک روند صمیمی است که باید هر روز در آن شرکت کنید. بله هر روز، تسلط به راحتی، به سرعت و حتی احتمالاً با یک تلاش تصادفی دو بار در هفته حاصل نمی‌شود و شما نمیتوانید با عدم مسئولیت پذیری بهانه ای برای عدم یادگیری زبان انگلیسی بتراشید.
 

۸. فقدان یک برنامه و روش خوب

اگر می خواهید انگلیسی یاد بگیرید، باید تصمیم بگیرید و سپس انگیزه‌های خود را برانگیخته کنید، مسیر موفقیت را به خوبی بررسی کنید و سپس زندگی خود را تنظیم کرده و اجرا کنید.
مردم معمولاً زندگی خود را به گونه‌ای سازمان نمی‌دهند که روند یادگیری انگلیسی شان به موفقیت منجر شود زیرا آنها برنامه خوبی ندارند، هر روز وقت لازم برای یادگیری نمی‌گذارند و تحقیق نمی‌کنند. اما چه چیزی باعث ایجاد یک برنامه و روش خوب می‌شود.
مردم به دنبال رفع سریع و آسان مشکلاتی هستند که باید با آنها روبرو شوند. اگر در فکر عدم یادگیری زبان انگلیسی هستید، ابتدا بایستید و از خود بپرسید، چرا یاد نمی‌گیرم؟ و مسئولیت روند خود را بر عهده بگیرید. فقط در این صورت است که باید به دنبال افرادی بگردید که بتوانند به شما کمک کنند.
به مواردی که در اینجا ذکر کردم فکر کنید و سپس با دوستان خود که در یادگیری موفق بوده‌اند صحبت کنید. از آنها مشاوره بگیرید، در اینترنت تحقیق کنید، یک یا دو کلاس را تماشا کنید و تفاوت بین بازاریابی هوشمندانه و کیفیت واقعی را تشخیص دهید.
 

۹. نداشتن تخیل

وقتی از تخیل خود برای یادگیری استفاده می‌کنید می‌بینید که زندگی و انگلیسی دو چیز جداگانه نیستند. مسئله این است که اکثر مردم انگلیسی را مانند یک درس مدرسه می‌دانند که این بدترین راه برای یادگیری زبان است. تسلط به زبان انگلیسی از طریق حفظ کردن یا دستور زبان یا تمرینات کتاب به دست نمی آید.
روان بودن در زبان، یک هنر، یک تمرین و یک اشتیاق است و زبان آموز باید تجربه زندگی خود را با زبان شناسایی کند تا با تخیل و سبک یادگیری خود جریان یابد و به روند معنی دهد. این امر در امتداد داشتن هدف قوی است، زیرا تخیل غالباً از هدف خارج می‌شود.
در اینجا چند نشانه وجود دارد که شما از تخیل خود استفاده نمی‌کنید: شما سرگرم نمی‌شوید، از یادگیری هیجان زده نیستید، بهانه می‌آورید و از توانایی‌های طبیعی خود استفاده نمی‌کنید.
بنابراین چگونه تخیل خود را برانگیخته می‌کنید؟ هدف خود را از اینکه می‌خواهید بیاموزید را روشن کنید و آن را به کاری که قبلاً انجام داده‌اید و از آن لذت می‌برید، از جمله توانایی‌های طبیعی، علایق و زندگی خود متصل کنید، این تخیل است.
 
یکی دیگر از مواردی که می‌تواند عامل بازدارنده برای یادگیری زبان باشد مبحث پول و گرانی است. این را در نظر بگیرید که با یادگیری زبان، دانش فوق‌العاده جالبی به دست خواهید آورد که به شما این امکان را می‌دهد که بیشتر اطلاعات را به زبان انگلیسی درک کنید، با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید. بدست آوردن هیچ چیز در دنیا رایگان نیست، برای خود ارزش قائل شوید زیرا که با دانش زبان انگلیسی، دنیای گسترده‌ای به روی شما باز می‌شود.شما می‌توانید از آموزش رایگان زبان انگلیسی که در شبکه‌های اجتماعی موجود است، برای شروع یادگیری استفاده کنید و برای حرفه‌ای و تخصصی‌تر آموزش دیدن از دوره جامع آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید. در هر‌صورت، از فرصتی که در جامعه امروز برای یادگیری زبان‌های خارجی دارید نهایت استفاده را بکنید.

اما امروز چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

۲۰ دقیقه وقت بگذارید و به آنچه مانع شما می‌شود فکر کنید. یک طوفان مغزی راه بیاندازید. تمام ایده ها را روی کاغذ بیاورید و فیلتر نکنید. چرا شما می‌خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید؟ در چه چیزی مهارت دارید و چگونه می‌توانید آن را در زبان انگلیسی اعمال کنید؟ چگونه می‌توانید لذت یادگیری انگلیسی را افزایش دهید؟
اجازه ندهید بهانه‌ها وارد شوند. مسئولیت را بپذیرید و پاسخ‌ها را بپذیرید. به کاری فکر کنید که کاملاً دوست دارید آن را انجام دهید و تصور کنید که اشتیاق یکسانی به زبان انگلیسی چگونه خواهد بود. به یاد داشته باشید، زندگی یک سفر است، نه یک مقصد، دقیقاً مانند یادگیری انگلیسی شما.
سوال میلیون دلاری: چگونه می‌توانید از هر مرحله لذت ببرید و در عین حال مطمئن باشید که در مسیر تسلط هستید؟ این پاسخ فقط از طرف شما می‌تواند باشد.
در پایان خوشحال میشویم اگر شما هم تجربه هایی که در این زمینه دارید را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید تا همگان از این تجارب استفاده کنند.

۵/۵ - (۲۳ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد