ایستگاه زبان

آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت

آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت

امروزه مهاجرت یکی از گزینه‌های اصلی زندگی برای مردم به شمار می‌رود و حداقل در اطراف شما یک فرد مهاجر وجود دارد و یا دست‌کم خودتان یک‌بار به این موضوع فکر‌کرده‌اید. دانستن زبان انگلیسی برای مهاجرت یعنی قابلیت ارتباط با دنیای جدید و توانایی معاشرت و دوستی با انسان‌های جدید با فرهنگ و تمدن متفاوت. ماهم با توجه به اهمیت مهاجرت و تاثیر دانستن زبان انگلیسی بر پروسه‌ی مهاجرت، به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم.

واضح است که زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌های جهانی و به‌طور خاص در کشورهای پیشرفته، نقش حیاتی در موفقیت مهاجران ایفا می‌کند. در واقع، یادگیری این زبان می‌تواند به مهاجران در زمینه‌های مختلف کمک کند:

 • شغل و کارآفرینی: یکی از اصلی‌ترین مزایای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت، یافتن فرصت‌های شغلی است. مهاجرانی که از تسلط به انگلیسی برخوردارند، می‌توانند به راحتی در بازار کار مشارکت کرده و شغل‌های مرتبط با تخصص خود را پیدا کنند.
 • مشارکت در جامعه: یادگیری زبان انگلیسی به مهاجران کمک می‌کند تا بهتر با جامعه ارتباط برقرار کنند و در فرهنگ کشور مقصد عمیق‌تر نفوذ کنند. این ارتباطات فرهنگی می‌توانند به تعامل اجتماعی و فرصت‌های جدید در زندگی مهاجران منجر شوند.

توجه کنید: لطفا بدون مطالعه این مقاله مهاجرت نکنید.

هدف‌یابی فردی

می‌دانیم که اهداف مهاجرت می‌تواند متفاوت باشد و هرفرد با توجه به شرایط خاص خود هدفی متمایز با دیگری را انتخاب‌نماید. پس در اولین قدم برای مهاجرت باید ابتدا هدف خود را مشخص‌کنید. مثلا برای مهاجرت تحصیلی داشتن تحصیلات آکادمیک زبان الزامیست در صورتی‌که برای مهاجرت سرمایه‌گزاری این الزام وجود ندارد.

زبان انگلیسی برای مهاجرت

دوره انگلیسی برای مهاجرت

رفتن به خارج از کشور بدون دانش زبان انگلیسی انتخاب بسیار سخت و نسنجیده است. ممکن است برای یافتن شغل مشکل داشته باشید، به خصوص اگر می‌خواهید شغل خوبی پیدا کنید. یادگیری زبان انگلیسی از قبل (قبل از حرکت برای اقامت دائم) بهترین انتخاب است! یک دوره آموزشی یا یک معلم خصوصی برای کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند انتخاب مناسبی است و می‌تواند تمام مشکلات پیش بینی نشده را هم رفع کند.

مهمترین مهارتی که در خارج از کشور و بعد از مهاجرت به آن نیاز پیدا می‌کنید، مهارت مکالمه است. اگر نتوانید گفتگو کنید دچار مشکلات جدی خواهید شد. اگر با برنامه‌ریزی و با فرصت مناسب قصد مهاجرت دارید باید روی همه چهار مهارت انگلیسی وقت کافی بگذارید. اما ممکن است برخی افراد زمان زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی نداشته باشند، در این صورت باید بیشتر روی مهارت مکالمه تمرکز کنند.

توصیه می‌کنیم برای یادگیری اصولی و سریع مهارت مکالمه انگلیسی از روش CLT استفاده کنید که بسیار سریع می‌تواند شما را در مهارت مکالمه انگلیسی و همچنین مهارت شنیداری به یک فرد در سطح بسیار بالا تبدیل کند. می‌توانید دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش CLT را از ایستگاه زبان دریافت کنید، روی لینک کلیک کنید و اطلاعات دوره را مطالعه کنید.

 

کلاس زبان برای مهاجرت

آموزش زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای آماده‌سازی مهاجران به کشورهای انگلیسی‌زبان است. شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی نه تنها مهارت‌های زبانی را تقویت می‌کند، بلکه آگاهی فرهنگی و اجتماعی لازم برای زندگی در کشور مقصد را نیز بهبود می‌بخشد. در اینجا چند دلیل برای اهمیت شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی برای مهاجرت آورده شده است:

 1. تسلط بر مهارت‌های زبانی: کلاس‌های زبان انگلیسی به مهاجران کمک می‌کنند تا مهارت‌های چهارگانه زبان (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) را تقویت کنند. این مهارت‌ها برای ارتباط موثر با دیگران در محیط‌های کاری، آموزشی و اجتماعی ضروری هستند. توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی به مهاجران امکان می‌دهد تا در مصاحبه‌های شغلی موفق‌تر باشند، به راحتی با همکاران و کارفرمایان ارتباط برقرار کنند و از منابع آموزشی و اطلاعاتی موجود بهره‌مند شوند.
 2. آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور مقصد: کلاس‌های زبان انگلیسی معمولاً شامل محتوای فرهنگی و اجتماعی هستند که به مهاجران کمک می‌کند تا با آداب و رسوم، سنت‌ها و نحوه زندگی در کشور مقصد آشنا شوند. این آگاهی فرهنگی می‌تواند فرآیند تطبیق و استقرار در کشور جدید را تسهیل کند و مهاجران را برای مواجهه با چالش‌های فرهنگی آماده سازد.
 3. افزایش اعتماد به نفس: شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی و پیشرفت در یادگیری زبان می‌تواند اعتماد به نفس مهاجران را افزایش دهد. احساس تسلط بر زبان مقصد، به مهاجران این امکان را می‌دهد که با اطمینان بیشتری در جامعه جدید حضور یابند، ارتباطات جدید برقرار کنند و به فعالیت‌های اجتماعی و حرفه‌ای بپردازند.
 4. فرصت‌های شغلی بهتر: توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی، شانس مهاجران را برای یافتن شغل‌های بهتر افزایش می‌دهد. بسیاری از کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که بتوانند به راحتی به انگلیسی صحبت کنند و مهارت‌های ارتباطی خوبی داشته باشند. همچنین، تسلط بر زبان انگلیسی می‌تواند به مهاجران کمک کند تا در حوزه‌های تخصصی خود به موفقیت بیشتری دست یابند و به فرصت‌های شغلی بیشتری دسترسی پیدا کنند.
 5. ایجاد شبکه‌های اجتماعی و حرفه‌ای: کلاس‌های زبان انگلیسی فرصتی عالی برای ملاقات با افراد جدید و ایجاد شبکه‌های اجتماعی و حرفه‌ای است. این شبکه‌ها می‌توانند به مهاجران در یافتن شغل، دریافت مشاوره و پشتیبانی و حتی در زندگی روزمره کمک کنند. همچنین، ارتباط با دیگر مهاجران و اشتراک‌گذاری تجربیات می‌تواند فرآیند مهاجرت را کمتر چالش‌برانگیز کند.
 6. دسترسی به منابع آموزشی و اطلاعاتی: توانایی خواندن و درک متون به زبان انگلیسی به مهاجران امکان می‌دهد تا از منابع آموزشی و اطلاعاتی گسترده‌ای که به زبان انگلیسی موجود است، بهره‌مند شوند. این منابع می‌توانند شامل کتاب‌ها، مقالات، دوره‌های آنلاین، ویدئوها و برنامه‌های آموزشی باشند که به یادگیری و توسعه مهارت‌های جدید کمک می‌کنند.

شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی برای مهاجرت نه تنها یک نیاز اساسی بلکه یک سرمایه‌گذاری مهم برای آینده است. این کلاس‌ها به مهاجران کمک می‌کنند تا با اطمینان و آمادگی بیشتری به کشور جدید خود مهاجرت کنند و از فرصت‌های بیشتری بهره‌مند شوند. بنابراین، اگر شما نیز قصد مهاجرت دارید، پیشنهاد می‌کنیم از پکیج آموزش مترجمی زبان انگلیسی ما استفاده کنید تا مهارت‌های زبانی خود را به سطح بالاتری برسانید و برای زندگی و کار در کشور مقصد آماده شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این دوره‌های ارزشمند، اینجا کلیک کنید.

 

دلایل یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

برای پرداختن به پاسخ پرسش اینکه زبان انگلیسی را قبل از مهاجرت یادبگیریم یا بعد از آن لازم است چند افسانه‌ی مورد علاقه مهاجران را باهم بررسی‌کنیم.

افسانه شماره ۱ – من در محله ایرانی زندگی خواهم‌کرد، جایی که ساکنان آزادانه به زبان مادری خود ارتباط برقرار می‌کنند. روی بیلبوردها، تابلوها، چراغ‌های شهر، تمام نوشته‌ها به زبان فارسی است. در مغازه‌ها، آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی توسط کارکنان فارسی زبان به شما خدمات ارائه می‌دهند. به نظر می‌رسد چقدر راحت است، یک ایران کوچک در کشور مقصد! منحصراً با هموطنان ارتباط برقرار خواهم‌کرد. من نیازی به یادگیری زبان ندارم!

اما آیا به خارج از کشور رفتید تا دوباره در کشور خود زندگی کنید؟ ارتباط با هموطنان دور از وطن خوشایند است، اما توصیه نمی‌کنیم خود را منحصراً به چنین ارتباطی محدود کنید. دانستن زبان انگلیسی مزایای خاصی به شما می‌دهد.

از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما می‌توانید در یک موسسه آموزشی تحصیل کنید: تمام سخنرانی‌ها، مطالب آموزشی به زبان انگلیسی برای شما واضح خواهد بود.
 • شما می‌توانید نه فقط یک شغل، بلکه یک شغل خوب با درآمد بالا پیدا کنید.
 • شما می‌توانید به طور مستقل درخواست های مختلف، شکایات، اظهارات بنویسید.
 • می‌توانید دوستان جدید و آشنایان مفید پیدا کنید.
 • شما محدود به منطقه خود، فروشگاه های ایرانی، بیمارستان‌ها و غیره نیستید.
 • اگر به مشاوره‌ی پزشکی نیاز دارید، می‌توانید بدون کمک خارجی به پزشکان انگلیسی زبان مراجعه کنید.
 • می‌توانید از نمایشگاه‌های مختلف، رویدادهای‌فرهنگی، جشنواره‌ها، سینما، تئاتر و کنسرت دیدن کنید. از آنجایی که شما همچنان در یک کشور انگلیسی زبان زندگی خواهید‌کرد، بیشتر سرگرمی‌ها به زبان انگلیسی ارائه خواهند شد.
 • شما می‌توانید آزادانه در سراسر کشور بدون مترجم همراه باشید.

افسانه شماره ۲ – من به خارج از کشور خواهم‌رفت و در محیط زبان را یاد خواهم‌گرفت، بلافاصله انگلیسی صحبت می‌کنم و نیازی به یادگیری زبان ندارم.
بسیاری باور‌ دارند پس از مهاجرت هم با توجه به قرار‌گرفتن فرد در محیط می‌توان به زبان انگلیسی مسلط شد، با توجه به درنظر گرفتن هدفتان از مهاجرت و قوانین سفارت کشور مقصدتان، یادگیری زبان حتی برای گردشگری هم بسیار حائز اهمیت میباشد چراکه نیازهای اصلی‌مان را میتوانیم به راحتی برطرف کنیم.

مهاجرت به کشور دیگری بدون دانستن زبان رسمی آن بسیار خطرناک است. بدون شک، پس از قرار گرفتن در محیط به مرور زمان، زبان را یاد خواهید‌ گرفت، اما چقدر زمان باید بگذرد و آیا به قدر کافی زمان برای یادگیری دارید؟

مهاجرت گردشگری نیست و مقصدی همیشگی است. برای یک مهاجر، ادغام در محیط اجتماعی یک کشور جدید، ایجاد روابط جدید با مردم و بهبود شیوه‌ی زندگی مهم است. علاوه بر این، جابجایی همیشه با کاغذبازی و موقعیت‌های پیش بینی نشده همراه است مانند: پر کردن پرسشنامه، امضای قراردادها، پرداخت قبوض و  هزار و یک فرآیند اداری که به ذهنتان هم ممکن است خطور نکند! در‌نتیجه اولین شرط برای گذراندن سریع و موفقیت آمیز این مرحله از سازگاری در کشوری دیگر، دانستن یک زبان خارجی است. هر چه سطح تسلط به زبان انگلیسی بالاتر باشد، فرد احساس بهتری خواهد داشت، کمتر دچار مشکل می‌شود، کمتر اشتباه می‌کند و روند پیشرفت او سریع‌تر انجام می‌گیرد.

در یک کلام، انگلیسی برای مهاجرت شرط مهمی برای سازگاری اجتماعی در یک محیط جدید می‌باشد. زبان پنجره‌ای است به دنیای اسناد، ارتباطات حرفه‌ای و روزمره، فرصتی برای یافتن یک شغل خوب و بالا‌رفتن از نردبان شغلی، و حتی برای رفتن به مدرسه و… همچنین علاوه‌ بر احساس امنیتی که دانستن زبان به همراه دارد در زمان خود نیز صرفه‌جویی می‌کنید.

افسانه‌ی شماره ۳ – من می‌توانم زبان انگلیسی را در دوره‌های رایگان برای مهاجر‌های فارسی‌زبان یاد‌بگیرم. تقریبا همه‌ی شرایط برای یک زندگی راحت برای مهاجر‌ها در خارج از کشور ایجاد شده است و در بسیاری از موسسات آموزشی، دوره‌ رایگان زبان انگلیسی برای آن‌ها در دسترس است.

اما به گفته‌ی برخی از مهاجر‌ها، دوره‌های رایگان همیشه موثر نیستند. معلم‌های زبان در آموزشگاه‌های رایگان برای مهاجر‌ها یا داوطلب هستند یا معلم‌هایی با حقوق کم در شهرهای کوچک. همچنین مدارس کمی با دوره‌های رایگان وجود‌ دارد، بنابراین ظرفیت محدودی برای افراد مهاجر برای حضور دز کلاس وجود‌ دارد. همچنین برای ورود به کلاس باید در صف منتظر بمانید. در برخی موارد، ممکن است پس از شروع کار مجبور به پرداخت شهریه شوید. البته چند دوره رایگان واقعاً خوب هم وجود دارد، اما پیدا کردن و ورود به آنها آسان نیست. ضمناً مدت تحصیل گاهی به ۲-۳ سال هم می‌رسد که همه مهاجر‌ها وقت و حوصله این کار را ندارند. پس شاید بهتر باشد یادگیری‌زبان را در کشور خود شروع کنید زیرا یادگیری زبان انگلیسی قبل از مهاجرت بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. به‌‌ طور کلی، هرچه دانش زبان شما بهتر و بیش‌تر باشد، زندگی در یک مکان جدید آسان‌تر خواهد بود. ارتباطات در همه جا شما را همراهی می‌کند، در بانک، فروشگاه، محل کار، فرودگاه و…. شما باید بتوانید در تمامی این شرایط گلیمتان را از آب بیرون بکشید!

انگلیسی برای مهاجرت

انگلیسی زبان تجارت است

یکی دیگر از دلایل بسیار مهم برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت، مذاکرات بین‌المللی است. کشورهای بین‌المللی معمولاً از طریق زبان انگلیسی شراکت‌های بزرگی را انجام می‌دهند، به طوری‌که حتی بسیاری از دولت‌ها وقتی نمی‌توانند با طرف‌ مورد مذاکره، به همان زبان ارتباط برقرار کنند، مترجم دارند. صحبت کردن به زبان انگلیسی بخشی از جهانی شدن است، یعنی یادگیری زبان برای کار در کشور دیگر برای شما تضمین مناسبی فراهم کرده و حاشیه امنی ایجاد می‌کند. حتی اگر تحصیلی مهاجرت کنید، در نهایت باید وارد بازار کار شوید و چه بهتر که در زمان مناسب آن‌را یادبگیرید.

 

چگونه مهارت مترجمی می‌تواند فرآیند مهاجرت را تسهیل کند

مهارت مترجمی زبان انگلیسی یکی از ابزارهای قدرتمند و حیاتی است که می‌تواند به طور قابل توجهی فرآیند مهاجرت را تسهیل کند. از ابتدای مراحل مهاجرت، مترجمان می‌توانند در ترجمه دقیق مدارک و مستندات مورد نیاز برای اخذ ویزا و مجوزهای اقامت کمک کنند. این امر باعث کاهش خطاها و تسریع در پردازش درخواست‌ها می‌شود. علاوه بر این، هنگام ورود به کشور مقصد، داشتن مهارت مترجمی می‌تواند به مهاجران کمک کند تا با ادارات دولتی، سازمان‌های خدماتی و محیط‌های کاری به راحتی ارتباط برقرار کنند.

یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت مهارت‌های مترجمی و آمادگی برای این فرصت‌ها، استفاده از پکیج آموزش مترجمی زبان انگلیسی است. این پکیج جامع، شامل دوره‌های تخصصی است که تکنیک‌های حرفه‌ای ترجمه، نکات ضروری برای ارتباط موثر و روش‌های بهبود کیفیت کار را به شما آموزش می‌دهد. با گذراندن این دوره‌ها، شما نه تنها می‌توانید به سرعت و با دقت مدارک خود را ترجمه کنید بلکه قادر خواهید بود در کشور جدید خود به عنوان یک مترجم حرفه‌ای فعالیت کرده و به دیگران نیز در فرآیند مهاجرت کمک کنید.

شرکت در دوره آموزش مترجمی زبان انگلیسی، نه تنها مهارت‌های شما را بهبود می‌بخشد بلکه شانس شما را برای یافتن شغل‌های بهتر و کسب درآمد بیشتر افزایش می‌دهد. همچنین، این دوره به شما اعتماد به نفس لازم برای رویارویی با چالش‌های زبان و فرهنگ جدید را می‌دهد.

با ترکیب دانش مترجمی و استفاده از منابع آموزشی مناسب، می‌توانید به طور قابل توجهی فرآیند مهاجرت خود را آسان‌تر کرده و در کشور جدید سریع‌تر و بهتر استقرار یابید. این مهارت‌ها نه تنها به شما در موفقیت شخصی کمک می‌کنند بلکه می‌توانند به شما اجازه دهند تا در جامعه جدید نیز به دیگران کمک کرده و نقش مثبتی ایفا کنید.

 

بررسی مهارت انگلیسی

اگر شما بخواهید برای تحصیلات و انجام فعالیت‌های حرفه‌ای به خارج از کشور سفر کنید، با دانشگاه‌ها و یا کارفرمایان سر و کار دارید. بنابراین آن‌ها می‌خواهند از دانشتان مطمئن شوند. درنتیجه شما برای اثبات مهارت زبان خود باید مدرک بین‌المللی ارائه دهید و در آزمون مهارت زبان قبول شوید. آزمون‌های بین المللی به طور کلی به رسمیت شناخته شده در زبان انگلیسی به شرح زیر است:

 • تافل: این آزمون بسیار محبوب است و در ۱۳۰ کشور انگلیسی زبان پذیرفته شده است و برای کشورهایی که انگلیسی آمریکایی صحبت می‌شود، مناسب است. گذراندن موفقیت‌آمیز این آزمون برای پذیرش در دانشگاه یا استخدام ضروری است. نمره قبولی برای امتحان ۸۰ است و حداکثر نمره‌ای که می‌توانید کسب کنید ۱۲۰ است. هرچه دانشگاه یا سازمانی معتبرتر باشد، نمره قبولی بالاتری را از شما درخواست خواهد کرد. در برخی از موسسات آموزشی این نمره ۱۰۰ است.
 • آیلتس: بدون گذراندن موفقیت آمیز این آزمون، نمی‌توانید در دانشگاه تحصیل کنید یا ویزا برای زندگی در کشورهایی که زبان انگلیسی کلاسیک، پایه آن است، درخواست دهید. هرکشور معیارهای خود را برای سطح مهارت زبان دارد. حداقل نمره در بریتانیا و کانادا ۶، در نیوزیلند، ۶.۵ و در استرالیا ۵ است.
 • امتحانات در کمبریج: در سراسر جهان در بسیاری از خدمات مهاجرت، موسسات‌آموزشی، در محل کار به رسمیت شناخته شده است. برای مهاجرت به انگلستان باید در مجموع ۹ مرحله امتحانات مختلف را پشت سر بگذارید و حداقل سطح B را ارزیابی کنید.

مهم است بدانید آزمون‌های آیلتس و تافل تاریخ انقضای خاص خود را دارند. اعتبار آن‌ها دو‌سال بعد از تاریخ قبولی در آزمون زبان است. اما زمان اعتبار امتحانات در کمبریج نامحدود است. شاید به همین دلیل است که آن‌ها بسیار محبوب هستند.

انگلیسی برای مهاجرت

انگلیسی برای تحصیل و مهاجرت

هرکسی که قصد تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارد، باید از قبل، اهمیت مسلط بودن به زبان انگلیسی را بداند. برای تحصیل، اکثر دانشگاه‌ها به نمره یک آزمون مهارت، نیاز دارند. اما نکته اصلی خود آزمون نیست، بلکه سهولتی است که برای دانش‌جوها وجود دارد. زیرا ممکن است نمرات درسی که می‌گیرید به سطح زبان انگلیسی شما بستگی داشته باشد. هر چه دانشجو با زبان راحت تر و آشناتر باشد، هم در درک ۱۰۰% کلاس‌ها، سمینارها و سخنرانی‌ها و هم در مطالعه کتاب‌های فنی راحت‌تر خواهد بود. همچنین دانستن زبان، نوشتن گزارش‌ها و مقالات را بسیار آسان‌تر می‌کند.

به عنوان یک مهاجر، باید با کشور جدید خود سازگار شوید، و این شامل یافتن یک شغل خوب نیز می‌شود. دانستن زبان انگلیسی درها را به روی شما باز می‌کند، و این به ویژه در مورد مشاغل صادق است. به دست آوردن یک شغل موقت به عنوان منشی، فروشگاه‌ها یا کافه‌ها نسبتا آسان است، زیرا در آن‌جا زبان انگلیسی داوطلب ممکن است آن‌قدر پیشرفته نباشد و این ممکن است قابل قبول باشد. اما وقتی صحبت از مشاغلی می‌شود که به سطح مسئولیت بیش‌تری در ارتباط نیاز دارند و با عموم مردم سر و کار دارند مثلا در حرفه‌هایی مانند پزشکی، مهندسی، یا منابع انسانی و…، داشتن تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند تفاوتی را برای شما ایجاد کند تا به عنوان یک کاندیدای خوب برای پست خالی در نظر گرفته شوید. به هر‌حال، شما با مهاجران دیگر رقابت خواهید کرد، و شرکت‌ها همیشه به دنبال کاندیدایی هستند که به بهترین وجه با تمام شرایط برای شغل خالی موجود، مطابقت داشته باشد.

 

انگلیسی برای گردشگری

خب به ضرورت یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت‌های کاری و تحصیلی پی‌بردیم اما اگر هدفمان گردشگری باشد چه؟ جه لزومی برای یادگیری زبان وجود دارد؟ لازم به ذکر است برای سفرهای توریستی، این خود شخص است که تصمیم می‌گیرد انگلیسی مهم باشد یا نه. اما ما به ویژه فکر می‌کنیم که موقعیت‌های زیادی در یک سفر توریستی وجود دارد که اگر فرد بتواند انگلیسی صحبت کند، حتی اگر خیلی مسلط هم نباشد، برای او می‌تواند بسیار کاربردی باشد. البته در هنگام قدم زدن در شهر برای عکس گرفتن لزوما نیازی به استفاده از زبان انگلیسی نداریم، اما اگر به رستوران برویم چه؟ اگر تصمیم بگیریم در یک موزه با راهنما گشت بزنیم چه؟ چگونه می‌پرسید که آیا آن فروشگاه آن محصول خاص را می‌فروشد؟ و چگونه می‌توان اطلاعاتی را در خیابان یا هتل درخواست کرد؟ پس دانستن زبان انگلیسی می‌تواند کارتان را در بسیاری از این موارد آسان‌تر کند. همچنین با سطح خوب زبان انگلیسی است که می‌توانیم در سفر به کشورهایی که به این زبان صحبت می‌کنند، یک تجربه فراموش نشدنی و جذاب داشته باشیم، زیرا می‌توانیم با افراد بیش‌تری صحبت کنیم و در مورد فرهنگ محلی، از جمله رفتار گفتاری، لهجه، زبان عامیانه، و همه فرهنگ‌های مرتبط با زبان، چیزهای بسیاری یادبگیریم.

زبان انگلیسی برای مهاجرت

از رویا فروشان دور بمانید!

مهاجرت تصمیم سخت و بسیار بزرگیست که پروسه‌ی آن دارای استرس‌ها و فشارهای روانی بالایی می‌باشد، اما باید بتوانید آرامش خود را حفظ‌ کرده و بر خود مسلط شوید و همچنین ذهنتان را مدیریت کنید زیرا یادگیری‌ زبان‌انگلیسی علاوه بر پشتکار زیاد و تمرین نیازمند صبر و حوصله است برای حرفه‌ای‌ شدن باید صبور باشید! پس از رویا‌فروشانی که وعده‌ی یادگیری‌ زبان‌انگلیسی درخواب یا در زمان کوتاه را می‌دهند دوری‌کنید و با برنامه‌ریزی مناسب به خود، در‌طی‌زمان مشخص پیش‌بروید.

 زبان انگلیسی

 

راهکارهای کارآمد یادگیری زبان برای مهاجرت

می‌دانیم که زبان بسیار فرار‌ است و بیشتر زبان‌آموزان از این مساله شکایت دارند و اگر تمرین و تکرار نداشته‌ باشید به سادگی فراموش‌ شده و زحمت‌هایتان از‌بین‌ می‌رود. برای یادگیری اصولی زبان چند راهکار کاربردی را در ادامه معرفی می‌کنیم که برای ما هم بسیار موثر بوده و حاصل تجربه‌های شخصی‌مان نیز می‌باشد.

 1. با هندزفری موسیقی گوش‌کنید: گوش‌دادن و دقت در نحوه‌ی‌بیان و تلفظ کلمات فرآیندی بسیار مهم و ضروری است که علاوه بر آشنایی گوش با زبان، نحوه‌ی تلفظ صحیح کلمات هم آموزش داده می‌شود. عجله نکنید شاید در ابتدا از موسیقی چیزی متوجه نشوید یا فقط چند کلمه را بدانید اما کم کم با گوش دادن‌های مکرر، جمله‌ها برایتان نمایان می‌شود. برای بالا بردن سرعت‌تان می‌توانید متن و ترجمه فارسی‌ آن را هم سرچ کنید و هنگام پخش موسیقی آن‌ها را بخوانید، این کار باعث آشنایی چشم‌تان نیز با املای کلمات و ثبت آن در ذهنتان خواهد‌شد در نتیجه با یک تیر چندنشان زدید!
 2. انیمیشن ببینید: بله درست است! با دیدن انیمیشن با زبان‌اصلی و زیرنویس‌ انگلیسی به دلیل ادای واضح و درست کلمات برای کودکان می‌توانید زبان را یادبگیرید و تا حدودی نیز با اصطلاحات روزمره هم آشنا شوید اگر تمایل به این کار ندارید دیدن فیلم یا سریال هم می‌تواند موثر باشد اما خب به دلیل بیان سریع و محاوره‌ای جملات این کار تا حدودی مشکل‌تر خواهد‌بود. البته آموزش زبان با سریال فرندز فرصتی بی نظیر برای مهاجران می‌تواند باشد چود در زمان کمتری می‌توانید انگلیسی واقعی را یادبگیرید. به هر‌حال این کار را تا جایی ادامه‌دهید که هم نیازی نباشد زیر‌نویس را بخوانید و هم نیازی نباشد در ذهن‌تان معادل‌فارسی جمله را بیان‌کنید.
 3. در ذهنتان انگلیسی صحبت کنید: خواسته‌ها‌ی خود و‌ یا جملاتی که می‌شنوید و با آنها سر و کار دارید را به انگلیسی ترجمه‌کنید و کلماتی که نمی‌دانید را یادداشت و بررسی‌کنید.
 4. انگلیسی صحبت‌کنید: با دوستتان یا همکلاسیتان قرار‌بگزارید تا با‌هم انگلیسی حرف‌بزنید و از ادای صحیح کلمات خجالت‌ نکشید. مکالمه‌ی‌انگلیسی می‌تواند کمک زیادی به جمله‌سازی شما کرده و تاحدودی قرار‌گرفتن در محیط را برایتان شبیه‌سازی کند.
 5. استفاده از اپلیکیشنهای موبایل: به دلیل در دسترس‌بودن دائمی تلفن‌همراه می‌توان از این ویژگی بهره‌برد و با اپلیکیشن‌های آموزش‌زبان به یادگیری آن کمک‌کرد.
 6. پادکست‌ها: با گوش‌دادن پادکست‌های انگلیسی با موضوع‌های مختلف هم می‌توانید به بهبود‌ زبان‌ خود کمک‌کنید. در ابتدا سعی‌کنید موضوع‌ بحث یا خبر را حدس‌بزنید و کم‌کم سعی‌کنید کلمه یا جمله‌ای را متوجه‌ شوید. کلماتی که تکرار می‌شوند را بنویسید و معانی آنها را چک‌کنید. کم کم پی‌خواهید‌برد که هربار مطالب بیشتری را متوجه می‌شوید. خوب شنیدن از مهمترین ارکان یادگیری‌زبان است چرا که لهجه‌های متفاوتی در انگلیسی زبان‌ها وجود‌دارد و آشنایی با بیان تلفظ‌های مختلف، خالی از لطف نیست.

 

چرا زبان انگلیسی برای مهاجرت مهم است؟

البته، شما می‌توانید به کشوری مهاجرت کنید که همه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما حتی آن را به عنوان بخشی از برنامه درسی مدرسه به خاطر نمی آورید و امیدوارید که زبان را در محیط، یادبگیرید. با این حال، وظیفه اصلی یک مهاجر این است که هر چه سریعتر به یک مکان جدید عادت کند، با زندگی در یک کشور جدید سازگار شود، شغلی پیدا کند و عضوی کامل از جامعه شود. سطح خوبی از تسلط به زبان انگلیسی، روند سازگاری را تا حد زیادی تسهیل و سرعت می‌بخشد.

به جرات می‌توان گفت که در بیشتر موارد افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند به زبان انگلیسی نیاز دارند. دلیل آن ساده است: در توسعه یافته‌ترین کشورها با بیشترین هجوم مهاجران مورد تقاضا است. فقط آلمانی و فرانسوی می‌توانند با انگلیسی رقابت کنند و البته جدیدا زبان چینی.

انگلیسی برای مهاجرت

در کدام کشورها می‌توان با زبان انگلیسی زندگی کرد؟

انگلیسی زبان اصلی تعداد زیادی از کشورها است. این عدد بزرگتر از آن چیزی است که در نگاه اول به نظر می‌رسد. مهمترین آنها ایالات متحده آمریکا، کانادا، بریتانیا، ایرلند، هند، استرالیا و نیوزلند هستند. همچنین آفریقای جنوبی، فیلیپین، نیجریه، پاکستان و بسیاری دیگر. کشورهایی هستند که چندین زبان رسمی از جمله انگلیسی دارند (به عنوان مثال، هنگ کنگ یا مالت).

کشورهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که به دلیل گذشته استعماری بریتانیا انگلیسی صحبت می کنند. زمانی امپراتوری زبان خود را بر بسیاری از مردمان تحمیل کرد و هنوز هم با زبان تاریخی به آن صحبت می کنند (مثلاً در هندوستان).

در تعدادی از کشورها، انگلیسی زبان اصلی محسوب نمی‌شود، اما بسیار رایج است. به عنوان مثال، در امارات متحده عربی زبان رسمی عربی است، اما شما می توانید با زبان انگلیسی احساس راحتی بیشتری داشته باشید. اکثر جمعیت آنجا مهاجرانی هستند که اغلب از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط بین خود استفاده می کنند. دانستن عربی مطلوب است، اما اساساً برای زندگی در آنجا مهم نیست.

گروه دیگری از کشورهایی که می‌توانید با انگلیسی خوب و کمی دانش زبان محلی در آنها احساس راحتی کنید، کشورهای اروپای شمالی هستند. در سوئد، نروژ، فنلاند و هلند سطح تسلط به زبان انگلیسی در میان جمعیت بسیار بالاست.

به طور کلی، بسیاری از کشورها از یک زبان بین المللی پشتیبانی می‌کنند. اما در عین حال، در تعدادی از کشورهای دیگر باید برای یادگیری زبان محلی عجله کنید. به عنوان مثال، جمعیت آمریکای لاتین فقط اسپانیایی صحبت می‌کنند، بنابراین برقراری ارتباط با کسی به زبان انگلیسی دشوار خواهد بود. در چین و ژاپن هم همینطور است. انگلیسی در آنجا عمدتا توسط کسانی صحبت می‌شود که باید با خارجی‌ها کار کنند.

 

در چه سطحی باید انگلیسی بلد باشید؟

اگر فردی تصمیم به تغییر محل سکونت خود به کشور دیگری دارد، باید سطح مهارت زبان خود را در نظر بگیرد. البته، حتی متعهدترین دانش‌آموزان انگلیسی، هنگام جابجایی، بعید است که بتوانند با هرکسی که ملاقات می‌کنند صحبت کنند، حتی کمتر آن‌ها را درک کنند. هنگامی که برای اولین بار با یک خارجی صحبت می‌کند، ممکن است یک فرد سوالات زیادی در مورد دستور زبان، معنای گفتار و بسیاری از مشکلات دیگر داشته باشد.

مسئله این است که هنگام مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان، مردم تفاوت زیادی بین آنچه به آنها آموزش داده شده و مکالمه واقعی می‌بینند. این به هیچ وجه ترسناک نیست، زیرا فرد به مرور زمان به آن عادت می‌کند. اما این بدان معنا نیست که مطلقاً نیازی به آماده سازی نیست.

حداقل سطح مهارت زبان هنگام مهاجرت، Pre-Intermediate (A2) است . این شامل دانش سوالات و کلمات اساسی است. با آن می‌توانید به خرید مواد غذایی بروید یا در یک کافه سفارش دهید. سطح نرمال متوسط ​​(B1) است. و با سطح بالاتر از میانگین (B2)، می‌توانید از قبل با مردم محلی احساس یکسانی داشته باشید، بدون هیچ مانع زبانی در مورد هر موضوعی با آنها به صورت زنده ارتباط برقرار کنید.

 

نتیجه یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

در انتها لازم به ذکراست که شیوه‌ی یادگیری‌زبان برای هر فرد مختص به خود اوست و بی‌نهایت راه برای یادگیری‌زبان وجود دارد آنچه مهم‌است لزوم دانستن‌ زبان قبل از مهاجرت و برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مناسب با سطح زبانتان است. امیدتان را از دست‌ ندهید و در اجرای هدفتان مصمم و صبور باشید و استمرار  و پشتکار کافی را برای یادگیری داشته‌باشید.

باید به خاطر داشته باشید که در هر یک از کشورهای انگلیسی زبان (بزرگترین و تأثیرگذارترین آنها بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا) انگلیسی ویژگی‌های خاص خود را دارد. همانطور که برای مهاجرت به یکی از این کشورها آماده می‌شوید، تفاوت‌های زبان انگلیسی را به طور کامل درک کنید.

۴.۹/۵ - (۶۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (2)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

  محدثه مهمان شهریور 18, 1402 پاسخ

  من که واقعا پشیمونم که چرا تو ایران زبان یادنگرفتم بعد از مهاجرت واقعا سخته دوستان سعی کنید حتما قبلش یادبگیرید تا مشکلی براتون پیش نیاد

   ایستگاه زبان مدیر کل شهریور 19, 1402 پاسخ

   متاسفانه خیلی ها این اشتباه را انجام میدن و در کشور مقصد با مشکلات جدی روبرو می‌شوند. بهتر اینه ابتدا تسلط کافی به زبان داشته باشید و سپس مهاجرت کنید.

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد