ایستگاه زبان

10 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

10 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری کلمات از روی یک تکه کاغذ موثرترین راه برای ارتقای سطح زبان انگلیسی شما نیست. حتی یک فرد کوشا نیز به انگیزه خوبی نیاز دارد. علاوه بر این، یادگیری که با گوش دادن به صحبت‌های انگلیسی زبانان تقویت نشود برای ارتباط عالی کافی نیست. می‌توانید با یادگیری زبان از سریال‌های انگلیسی، آموزش را با لذت ترکیب کنید.

مطالعه یک فیلم خارجی مستلزم زمان، تلاش و توجه است. یک فیلم ۱۰۰ دقیقه‌ای معمولی را به ۳ تا ۵ قسمت تقسیم کنید. توصیه می‌کنیم حداقل سه روز را صرف یک فیلم کنید، حداقل یک ساعت در روز مطالعه کنید، هر قسمت از فیلم انتخابی را مطالعه کنید. به این ترتیب، زمانی برای تمرین، یادگیری و تکرار تمام کلمات، عبارات و دیالوگ‌های لازم خواهید داشت.

یادگیری زبان می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد. شما فقط باید روشی را پیدا کنید که مناسب شما باشد. فیلم‌ها و سریال‌ها یکی از بهترین راه‌های یادگیری مکالمات و اصطلاحات هستند که در کتاب‌ها پیدا نمی‌کنید. همچنین راه عالی برای تمرین مهارت‌های شنیداری شماست.

 

چرا این روش یادگیری انگلیسی عالیه؟

این روش برای افرادی مناسب است که قبلاً اصول زبان را یاد گرفته‌اند، یعنی حداقل به سطح A1-A2 رسیده‌اند. بدون دانستن اصول اولیه، تماشای سریال به صورت زبان اصلی دشوار است. شاید عده‌ای فکر کنند که تماشای سریال انگلیسی یک فعالیت بیهوده است، اما اینطور نیست. میتوانید مقاله تاثیر دیدن فیلم و سریال بر تقویت زبان انگلیسی را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

هنگام تماشای یک ویدیوی جالب، مغز انگیزه بیشتری برای یادآوری کلمات و عبارات ناشناخته پیدا می‌کند. علاوه بر این، کل مکالمه بلافاصله در ذهن ثبت می‌شود. برای درک کاربرد آنها لازم نیست به عبارات موجود در دیالوگ‌ها و متون جداگانه نگاه کنید.

دلایل دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی با سریال‌های زبان اصلی:

 • واژگان مکالمه: همه کتاب‌های آموزشی حاوی کلماتی نیستند که آمریکایی‌ها و بریتانیایی‌ها در مکالمات استفاده می‌کنند. تماشای سریال راه خوبی برای دریافت عبارات مفید است.
 • محیط زبان: با فرو رفتن در دنیایی که فقط انگلیسی صحبت می‌شود، فرد به تدریج به یک زبان خارجی عادت می‌کند. بی جهت نیست که می‌گویند دانش یک زبان با توانایی تفکر در آن همراه است. سریال کوتاه‌تر از یک فیلم چند ساعته است، و برای تکمیل واژگان انگلیسی شما مناسب است. طولانی‌ترین قسمت‌ها حداکثر یک ساعت طول می‌کشد.
 • از نظر آماری، ساکنان اسکاندیناوی و هلند در میان افراد غیر بومی زبان انگلیسی را بهتر صحبت می‌کنند. بعید است که تنها با مطالعه با کتاب‌های درسی بتوانند زبان را در این سطح بیاموزند. راز این است که آن‌ها فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی را در اینجا دوبله نمی‌کنند، بلکه زیرنویس‌ها را به زبان مادری خود در پایین فیلم قرار می‌دهند. مطالعه از روی کتاب مهم است، اما فقط گفتار زنده بهترین نتیجه را می‌دهد.

 

چقدر و چگونه باید تماشا کرد؟

۲ گزینه اصلی برای تماشای سریال‌های انگلیسی وجود دارد: با یا بدون زیرنویس انگلیسی. یک گزینه جایگزین برای مبتدیان مشاهده با زیرنویس فارسی است.

توصیه می‌شود حتی اگر زبان خارجی را به خوبی بلد هستید، تماشا را با روشن بودن زیرنویس انگلیسی شروع کنید. اگر مکالمه به طور کلی قابل درک است، توصیه می‌شود خود را به چالش بکشید و زیرنویس را خاموش کنید. درک بیش از حد آسان آن نیز برای پیشرفت در یادگیری مفید نیست.

تماشای مداوم روزانه یک قسمت ترجیح داده می‌شود، اما تماشای آن باید با دقت باشد. شما باید از نشانه‌های خود پیروی کنید و کلمات ناآشنا را در دفترچه یادداشت خود بنویسید. این نوع تماشا در درجه اول آموزشی است و تنها پس از آن سرگرمی است. اگر بعد از سر کار یا مدرسه زمان کمی دارید، می‌توانید این گزینه را با زمان بندی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در هر قسمت انتخاب کنید.

قبل از اینکه شروع به تماشا کنید، منتظر دانش فوق العاده نباشید. حتی با حداقل دانش، می‌توانید مکالمات را درک کنید. در زیر ۱۰ سریال انگلیسی جالب و مناسب برای ارتقاء سطح زبان انگلیسی شما آورده شده است.

 

۱. The Office

سریال The Office برای یادگیری زبان انگلیسی

The Office” یک گزینه ایده آل برای مبتدیان است. در این مجموعه می‌توانید نه تنها واژگان جدید روزمره، بلکه انگلیسی تجاری را نیز بیاموزید. گفتار شخصیت‌ها کاملاً واضح و ساده است. صداهای اضافی در گوش دادن به کلمات تداخلی ایجاد نمی‌کند. چیزی که به ویژه مفید است این است که این سریال را می‌توان با لهجه بریتانیایی یا آمریکایی یافت.

خلاصه داستان “The Office” حول محور کارمندان عادی اداری می‌چرخد، سریال پر از طنز است. البته، جوک‌ها بیشتر به افرادی که با روزهای خاکستری در دفتر آشنا هستند نزدیک است. اما شوخ طبعی جالبی دارد، حتی یک نوجوان می‌تواند آن را درک کند.

 

۲. Glee

سریال Glee برای یادگیری زبان انگلیسی

انتخابی مناسب برای دوستداران موسیقی، دانش آموزان دبیرستانی و جوانان. اگر یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ کافی نیست، می‌توانید به سریال “Glee” مراجعه کنید. تقریبا ۱/۳ از زمان پخش سریال توسط آهنگ‌ها اشغال شده است.

واژگان اینجا برای دانش آموزان با دانش متوسط ​​انگلیسی مناسب است. موزیکال “Glee” داستان زندگی مدرسه را روایت می‌کند، در مورد گروهی از دانش آموزان بازنده مدرسه که در طول سریال تبدیل به ستاره‌های آنجا می‌شوند. مزیت اضافی این سریال این است که بسیاری از موضوعات در طول سریال تکرار می‌شوند، این به درک آنها کمک می‌کند.

 

۳. Peaky Blinders

سریال Peaky Blinders برای یادگیری زبان انگلیسی

این سریال برای مخاطبان مسن‌تر با موضوعات داستانی جالب است. Peaky Blinders تا حدودی بر اساس رویدادهای واقعی است و بر رویدادهایی تمرکز دارد که برای اعضای گروه تبهکاران Peaky Blinders رخ می‌دهد. اما در عین حال، موضوع کاملاً عاشقانه است، بنابراین برای دیدن پسران و دختران توصیه می‌شود.

در فصل دوم تام هاردی بازیگر بریتانیایی ایفای نقش می‌کند که در حال حاضر مورد علاقه بسیاری از بینندگان قرار گرفته است. برای کسانی که انگلیسی بریتانیایی مطالعه می‌کنند، مکالمات او نمونه خوبی برای دنبال کردن خواهد بود. زبان در اینجا بسیار پیچیده است، گویش‌هایی متفاوتی وجود دارد، بنابراین این گزینه برای مبتدیان مناسب نیست.

 

۴. Vikings

سریال Vikings برای یادگیری زبان انگلیسی

یک جایگزین عالی برای Game of Thrones که همه قبلاً آن را تماشا کرده‌اند. سریالی به همان اندازه هیجان انگیز با نقوش اسکاندیناویایی، پر از دوستی، دسیسه و جنگ. عناصری از عرفان نیز در داستان وجود دارد، اما جزئی هستند. داستان بر روی وایکینگ راگنار لوتبروک، پسر خدای اودین، قهرمان حماسه‌ها و افسانه‌های اسکاندیناوی متمرکز است.

اگرچه لهجه‌ای در گفتار شخصیت‌ها وجود دارد که مخصوصاً برای فضاسازی اضافه شده است، اما انگلیسی سریال سخت نیست. شخصیت‌ها نسبتا آهسته صحبت می‌کنند و به ندرت گفتگوهای طولانی دارند. لهجه به شما کمک می‌کند تا بدون توجه به تحریف کلمات فردی، گفتار انگلیسی را بهتر تشخیص دهید.

 

۵. Sex and the City

سریال Sex and the City برای یادگیری زبان انگلیسی

بیشتر سریالی زنانه که محوریت داستان آن بر سرنوشت ۴ زن موفق است. اما موفقیت همه جا شخصیت‌های اصلی را دنبال می‌کند به جز زندگی شخصی آنها. کل درگیری جنسیت و شهر بر اساس این واقعیت جالب بنا شده است.

این مجموعه مملو از مکالمات روزمره در موضوعات مختلف است: آشپزی، سفر، روابط. این داستان از دیدگاه یکی از قهرمانان می آید، این سریال به درک موقعیت‌های پیچیده زبان کمک می‌کند. سریال طنز زیادی دارد، اما موقعیت‌های دراماتیکی هم برای کسانی که دوست دارند نگران شخصیت‌ها باشند وجود دارد.

 

۶. Friends

سریال فرندز برای یادگیری زبان انگلیسی

یکی از پرطرفدارترین سریال‌های کمدی انگلیسی زبان دهه ۹۰ که نیازی به تعریف کردن ندارد. در این سریال جوک‌های زیادی وجود دارد، حجم عظیمی از واژگان محاوره آمریکایی. اگرچه داستان “Friends” به موضوع خاصی اختصاص ندارد، اما هزاران نفر از سنین و ملیت‌های مختلف را به خود جذب کرده است.

مناسب برای کسانی که می‌خواهند تعداد کلمات و عبارات خود را افزایش دهند. لغت نامه‌های خاصی با زبان عامیانه انگلیسی-آمریکایی وجود دارد، اما یادگیری چنین واژگانی از سریال‌های تلویزیونی بسیار سرگرم کننده‌تر است. اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی با این سریال فوق العاده را دارید توصیه می‌کنیم از دوره آموزش زبان با سریال فرندز استفاده کنید.

 

۷. House M.D

سریال House M.D برای یادگیری زبان انگلیسی

به واژگان پزشکی نیاز دارید؟ یا طنز طعنه آمیز؟ سریال “House M.D” هر دو را به طور کامل ارائه خواهد کرد. دکتر هاوس هنوز هم شناخته شده ترین نقش هیو لوری بازیگر بریتانیایی است. این تعجب آور نیست، زیرا این بازیگر شخصیت دکتر بدبین خود را به خوبی بازی کرد.

تنها نکته منفی برای مبتدیان، کلمات زیادی از رشته پزشکی است. اگر نمی‌خواهید آنها را یادداشت و مطالعه کنید، بهتر است از سریال اجتناب کنید.

 

۸. Jeeves and Wooster

سریال Jeeves and Wooster برای یادگیری زبان انگلیسی

سریال دیگری برای طرفداران هیو لوری که در جیوز و ووستر نقش یک اشراف احمق را بازی می‌کرد. طنز سریال بر تقابل بین اشراف زاده احمق و خدمتکار خردمندش ووستر متمرکز است. علاوه بر این، Jeeves و Wooster می‌توانند طنز بومی بریتانیایی را ارائه دهند، پیچیده و شوخ.

موضوع داستان در اینجا چندان مهم نیست، زیرا هر قسمت در مورد یک قسمت جداگانه از زندگی یک زوج انگلیسی مضحک می‌گوید.

 

۹. True Detective

سریال True Detective برای یادگیری زبان انگلیسی

تماشای آن فقط برای کسانی توصیه می‌شود که مایلند ۴۰ تا ۵۰ دقیقه را به طور متفکرانه در جو سریال و موضوع غوطه ور شوند. این سریال مملو از فلسفه تاریک، درام‌های روزمره و بدبینی است. داستان‌های شخصیت اصلی و کارآگاه پاره وقت شبیه به بازتاب کتاب است. مناسب برای دانش آموزان با سطح خوب آموزش زبان که می‌خواهند واژگان پیچیده را یاد بگیرند.

مانند هر داستان کارآگاهی، این سریال با قتلی شروع می‌شود که یک جفت کارآگاه باید آن را کشف کنند: Rust و Martin. همچنین جالب است که سریال به ۳ لایه زمانی می‌پردازد که هر دو قهرمان در سنین مختلف هستند. مضامین دین و سیاست که در True Detective به آنها اشاره شده است برای بینندگان ۱۸+ مناسب‌تر است.

 

۱۰. Black Mirror

سریال Black Mirror برای یادگیری زبان انگلیسی

سریالی از کمپانی معروف فیلم نتفلیکس که به مشکلات پیشرفت تکنولوژی اختصاص دارد. برخلاف نسخه قبلی، برای طیف وسیعی از مخاطبان در سنین مختلف مناسب است. سطح متوسطی از دانش زبان مورد نیاز است. واژگان بسیار پیچیده به ندرت در اینجا ظاهر می‌شود.

مزیت سریال آینه سیاه این است که قسمت‌ها مستقل هستند. هر کدام داستان جداگانه‌ای را بیان می‌کنند. اگر در برخی از داستان‌ها گیر نکردید، می‌توانید با خیال راحت آن را ببندید و قسمت بعدی را تماشا کنید.

 

نکاتی برای تماشای فیلم به زبان انگلیسی

 • آن فیلم‌ها و سریال‌هایی را تماشا کنید که به آنها علاقه‌مند هستید و متناسب با سطح شماست.
 • در مرحله اولیه زیرنویس انگلیسی را روشن کنید. اگر داستان فیلم آشناست، می‌توانید زیرنویس آن را از قبل مشاهده کنید، کلمات و عبارات ناآشنا را یادداشت و ترجمه کنید و سپس آن را تماشا کنید.
 • صحنه‌ها و قسمت‌های کوچک را انتخاب کنید و چندین بار تماشا کنید. به عنوان مثال، ابتدا با زیرنویس‌ها روی واژگان ناآشنا کار کنید و بعد از مدتی بدون زیرنویس.
 • در سطح پیشرفته، سعی کنید فیلم‌ها را بدون زیرنویس تماشا کنید. در صورت لزوم به عقب برگردید و سعی کنید صحبت‌های بازیگران را بدون زیرنویس ببینید. این کار مهارت‌های شنیداری شما را تقویت می‌کند.
 • عباراتی را که دوست دارید یادداشت کنید و از آنها در مکالمه انگلیسی خود استفاده کنید.
 • مکالمات بازیگران را تکرار کنید و از گفتار آنها تقلید کنید.

 

اگر خیلی سخت باشه چه؟

در لیست انتخابی بالا سریال‌هایی برای هر سلیقه، برای هر سنی وجود دارد. توصیه می‌کنیم قبل از شروع و در حین تماشا به پیچیدگی واژگان توجه کنید. اگر درک گفتار خیلی سخت است، کلمات ناشناخته زیادی برای چندین جمله وجود دارد، بهتر است سریال ساده‌تری را جایگزین کنید. اگر هنگام تماشای فیلم یا سریال به کلمات نامفهومی برخورد کردید، بهتر است به ابتدای داستان بازگردید. اغلب درک تلفظ برای اولین بار دشوار است. برای سهولت در مشاهده می‌توانید زمان لحظات مشکل ساز را ثبت کرده و بعداً به آنها مراجعه کنید. بسیاری از پخش کننده‌های تخصصی توانایی ایجاد نشانک ویدیویی و همچنین کاهش سرعت گفتار را دارند.

 

۶ مزیت یادگیری زبان انگلیسی

اگر هنوز در مورد یادگیری زبان انگلیسی متقاعد نشده‌اید، در اینجا برخی از مزایای مهم وجود دارد:

 1. یادگیری زبان انگلیسی به تقویت اعتماد به نفس شما کمک می‌کند. تسلط بر چیزی که سالها در تلاش برای تسلط بر آن بوده‌اید بسیار رضایت بخش است.
 2. یادگیری زبان انگلیسی این امکان را به شما می‌دهد جدیدترین مطالب را در رشته خود دنبال کنید، در کنفرانس‌ها شرکت کنید و به طور حرفه‌ای در موقعیت‌هایی با صلاحیت بین المللی پیشرفت کنید، حرفه شما را پشتیبانی و ارتقا می‌دهد.
 3. یادگیری یک زبان جدید سلامت روان شما را حفظ می‌کند، حافظه شما را تحریک می‌کند و انعطاف پذیری ذهنی شما را افزایش می‌دهد.
 4. یادگیری زبان انگلیسی به شما امکان دسترسی به منابع بیشتر دانش در سراسر جهان و دیدگاه‌های مختلف را می‌دهد. بیش از نیمی از مطالب منتشر شده به صورت آنلاین به زبان انگلیسی است و تمامی مجلات علمی بزرگ دنیا به زبان انگلیسی منتشر می‌شوند.
 5. کمتر به راهنماها و مترجمان وابسته خواهید بود و می‌توانید به تنهایی دنیا را کشف کنید.
 6. یادگیری زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد که با افراد دیگری از مکان‌های دیگر ملاقات کنید و تجربه و درک فرهنگی خود را گسترش دهید. جهان بیش از هر زمان دیگری به هم مرتبط است.
۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد