ایستگاه زبان

چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم

چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم

آنچه در این مقاله می‌خوانید

سوالی که قطعا ذهن خیلی‌ها را مشغول خود کرده این است که چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم؟! دنیای امروز، دنیای سرعت است. همه می‌خواهند سریع‌تر غذا بپزند، سریع‌تر به سرکار بروند، سریع‌تر ثروتمند بشوند و البته سریع‌تر یادبگیرند. این خواسته کاملا طبیعی است، به‌ ویژه در جهانی که با فشار یک دکمه تلفن یا رایانه، صبح استرالیا در قاره‌ای دور به شب آمریکا در قاره‌ای دیگر پیوند می‌خورد. پس انتظارات همه‌ی ما از سرعت روز‌ به‌ روز بالا و بالاتر می‌رود. همه طرفدار سرعت هستند. اما آیا این توقع در همه چیز منطقی خواهد بود؟

زبان انگلیسی یکی از مهمترین جنبه‌های زندگی امروزی است که نمی‌توان نقش آن را نادیده گرفت. اما برخی تصور می‌کنند صحبت کردن به زبان انگلیسی سخت است. زبان آموزان باید بدانند مدرسه تنها جایی نیست که می‌توان در آنجا به تحصیل دانش پرداخت، و مقدار زمانی که بیرون از مدرسه برای تحصیل دانش صرف می‌کنید، تاثیر مستقیم بر نتیجه کار شما دارد.

زبان‌آموزی یکی از زمینه‌های مهم و مورد توجه دانشمندان است. توانایی آموختن زبان، انسان را از سایر موجودات متمایز می‌کند. علم تاکنون در تلاش برای درک عملکرد مغز بسیار موفق بوده‌ است. دانشمندانِ بسیاری درباره‌ی نحوه‌ی زبان‌آموزی تحقیق کرده‌اند، اما واقعا انسان چگونه زبان می‌آموزد و آن را می‌فهمد. مزایای بسیاری در یادگیری زبان‌های خارجی برای مغز وجود دارد. مطالعات و پژوهش‌های مربوط به یادگیری زبان‌های خارجی به ابعاد مختلفی می‌پردازند؛ بعضی معطوف به بزرگسالان است و بعضی دیگر به کودکان و فرایند یادگیری‌شان می‌پردازد. با درک چگونگی و چرایی آموزش زبان، مسیر ما در سفر یادگیری زبان انگلیسی سریع‌تر و ساده‌تر می‌شود و می‌فهمیم یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد و چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم.

 

۱۰۰% خودت را باور داشته باش

اگر می‌خواهید چالش یک ماهه را قبول کنید، پس باید به خودتان ایمان داشته باشید. شما نمی‌توانید جایی برای شک و تردید باقی بگذارید. تنها چیزی که در ذهن شما وجود دارد باید این باور تزلزل ناپذیر باشد که می‌توانید در عرض چهار هفته تفاوتی در مهارت‌های انگلیسی خود ایجاد کنید.

این کار را انجام دهید: هدف از یادگیری زبان انگلیسی خود را بنویسید و چه زمانی می‌خواهید به آن برسید. از این الگو استفاده کنید:  _______ می‌خواهم به سطح _____ از زبان انگلیسی در یک ماه برسم.

سه کلید یادگیری سریع زبان انگلیسی

۱- علاقه‌مندی

اولین و مهمترین چیزی که شما برای پاسخ به سوال (چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم) نیاز دارید، هیجان و شور و شوق باور نکردنی است. شما باید قدرت هیجانی غیر قابل باوری داشته باشید تا خیلی سریع یادبگیرید. شما باید ۸ الی ۱۴ ساعت در روز انگلیسی بخوانید و شما باید برای هر ساعت آن هوشیار، علاقه‌مند و پرانرژی باشید. اگر کلاس زبان میروید باید فعالیت‌های خارج از کلاس خود را خیلی بیشتر کنید. اگر هم یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و معلم را تجربه می‌کنید بهتر است از منبع آموزشی مناسبی استفاده کنید.

حال سوالی پیش می‌آید که چگونه به زبان انگلیسی علاقه پیدا کنیم؟ برای بهبود سرعت پیشرویتان، شما باید به خودتان هیجان تزریق کنید. یادگیری زبان انگلیسی، باید تمام فکر و ذهن شما را پر کند. شما باید عاشق و فوق‌العاده مشتاق به یادگیری زبان انگلیسی باشید.

یادتان باشد علاقه ۸۰ درصد موفقیت است و روش تنها ۲۰ درصد آن راتشکیل می‌دهد.

برای این که این شور و شوق و هیجان در شما ایجاد شود شما نیاز به دلایل بسیار قانع کننده‌ای برای آموزش زبان انگلیسی دارید. این که فقط امتحانتان را خوب بدهید این دلیل به اندازه کافی قوی نیست! گرفتن یک شغل جدید هم به اندازه کافی قوی نیست. شما باید دلایل بزرگ‌تر و مهمتری برای انجام این کار داشته باشید.
همه‌ی مزایای باور نکردنی‌ای را تصور کنید که به عنوان یک گوینده مسلط به زبان انگلیسی خواهید داشت تصور کنید زندگیتان در ۵ سال آینده نسبت به الان چقدر تفاوت خواهد کرد. ۱۰ سال از هم اکنون، ۲۰ سال از هم اکنون. اگر شما با پول با انگیزه می‌شوید یا به عبارتی دیگر انگیزه شما قوی می‌شود. تصور کنید که چطور انگلیسی، شما را به طور شگفت آوری پول‌دار خواهد ساخت. خانه رویایی‌تان، ماشین رویایی‌تان و زندگی رویایی‌تان را تصور کنید.

اگر عشق انگیزه شما را تحریک می‌کند. تصور کنید که چطور انگلیسی به شما کمک خواهد کرد که افراد باور نکردنی را از کشورهای دیگر ملاقات کنید. قرار ملاقات‌هایی را که با افراد خوشتیپ و زیبا خواهید داشت را تصور کنید. خرید در مراکز خرید بزرگ عشق و شور و شوق باور نکردنی دارد. شما باید مکالمات انگلیسی مربوط به خرید را کاملا بلد باشید. این برای شما امکان‌پذیر است به این دلیل که، شما یک شخص مسلط به زبان انگلیسی هستید.
تصور کنید که اگر نتوانید مسلط به زبان انگلیسی صحبت کنید اتفاقات ناخوشایندی را تجربه خواهید کرد و این اتفاقات ناخوشایند و صد البته وحشتناک را در ذهنتان بزرگ کنید تا انگیزه‌تان قوی‌تر شود. چه شغل‌هایی را از دست خواهید داد! کدام افراد را هرگز ملاقات نخواهید کرد! چه زندگی ناخوشایند و بدی خواهید داشت اگر شما نتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید. مطمئن باشید با این سوالات به این بیشتر فکر می‌کنیم که چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم.

زبان جدید
۲- تلاش فوق‌العاده

دومین کلید یادگیری تلاش فوق‌العاده است. بگذارید این نوشتار را با دو مثال آغاز کنم:

مثال ۱: رهایی از غرق شدن
بنده شنا بلد نیستم ولی یک نکته را خوب یاد گرفته‌ام. اگر درون آبی آرام افتادم، کمابیش کافی است که دست‌وپا نزنم. خودبه‌خود سرم بالای آب می‌ماند و می‌توانم تا رسیدن کمک نفس بکشم.
دست و پا زدن و تحمل سختی به معنی تلاش نیست. تلاش بایستی هدفمند و کارآمد باشد. گاهی اوقات اگر تنها آرامش داشته باشیم موفق می‌شویم. و یا اگر یک قدم آن‌طرف‌تر برویم.

مثال ۲: رسیدن به قله کوه
از سوی دیگر بنده سال‌ها است که کوهنوردی می‌کنم و خوب میدانم که برای رسیدن به قله‌ی کوه نیاز نیست که ورزشکاری کارآزموده باشم و از سوی پرتگاه آن با هزار سختی خود را به بالا برسانم. تنها کافی است که از سویی که شیب کمی دارد، به‌ صورت آهسته و پیوسته بالا روم.

زبان یکی از نخستین مهارت‌هایی است که از آغاز تولد درگیر یادگیری آن هستیم. طراحی مغز انسان طوری است که به‌طور طبیعی بتواند زبان را یاد بگیرد. پژوهش‌های علمی نیز نشان می‌دهد که بهترین راه برای فراگیری زبان دوم به روش طبیعی آن است یعنی زبان مادری. اگر علاقمند هستید مکالمات انگلیسی را به شیوه زبان مادری یادبگیرید توصیه میکنیم حتما دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش CLT را انتخاب کنید. برای پاسخ به این پرسش که چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم بی‌گمان باید بیان کرد که یادگیری زبان انگلیسی مثل آب خوردن نیست که تلاشی نخواهد.

اگر به روش طبیعی (روش یادگیری زبان مادری) پیش بروید در درازمدت بهترین بازده را خواهید گرفت و از یادگیری زبان انگلیسی لذت خواهید برد.

خواندن و شنیدن، راه طبیعی یادگیری زبان انگلیسی است نه رفتن به کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی کسل‌کننده و نه خواندن کتاب‌های گرامری قدیمی و حفظ کردن لغت های انگلیسی است. بلکه خواندن و شنیدن مطالب جذاب و موردنیاز است. این همان راهی است که بچه‌ها با آن زبان مادری خود را با موفقیت یاد می‌گیرند. بچه‌ها با خواندن کتاب آموزشی زبان مادری خود را یاد نمی‌گیرند بلکه بیشتر با استفاده از کتاب داستانی که مادرشان برایشان می‌خواند، مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود می‌بخشند. بنابراین هرگاه که در کارآمد بودن روشی شک داشتید، این سؤال را از خود بپرسید که آیا این روش برای کودکان کارآمد هست یا خیر.

تلاش برای یادگیری زبان جدید

۳- اطلاعات ورودی

سومین کلید یادگیری سریع انگلیسی و افزایش ساعات مطالعه، تمرکز بر روی اطلاعات ورودی انگلیسی یا همان اطلاعاتی است که شما برای یادگیری انگلیسی به ذهنتان وارد می‌کنید می‌باشد. در این مقاله چند نمونه از اطلاعات ورودی در خصوص پاسخ به این سوال که چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم  را بیان می‌کنیم.

 

چگونه انگلیسی صحبت کنیم

صحبت کردن به زبان انگلیسی برای بسیاری از مردم به عنوان زبان دوم، ممکن است چالش برانگیز باشد. اما این مهارت می‌تواند بسیار مهم و کاربردی باشد. در اینجا، به برخی از راه‌هایی که برای بهبود مکالمه در انگلیسی می‌توانید انجام دهید، پرداخته ایم.

فراگیری گرامر و واژگان

بدون گرامر و واژگان مناسب، نمی‌توانید به خوبی صحبت کنید. بنابراین، باید به دنبال فراگیری گرامر و واژگان جدید باشید. می‌توانید از بهترین کتاب آموزش گرامر انگلیسی استفاده کنید. همچنین می‌توانید کتاب‌ها، روزنامه‌ها، فیلم‌ها و پادکست‌های انگلیسی را مطالعه و گوش دهید و با استفاده از واژگان و گرامری که در آن‌ها به کار رفته، خود را بهبود بخشید.

تمرین صحبت کردن

با تمرین صحبت کردن، مهارت مکالمه به خوبی در انگلیسی افزایش پیدا می‌کند. شما می‌توانید با یکی از دوستانتان که انگلیسی صحبت می‌کند، مکالمه کنید یا با یک استاد کلاس خصوصی انگلیسی بگیرید. همچنین می‌توانید با خودتان صحبت کرده و صدای خودتان را ضبط کنید و سپس بازپخش کنید تا بتوانید بازخورد دریافت کنید و اشکالات خود را برطرف کنید.

مشارکت در کلاس‌های آنلاین یا گروه‌های گفتگو

مشارکت در کلاس‌های آنلاین یا گروه‌های بحث و گفتگو، روش دیگری است که می‌توانید از آن برای بهبود مهارت صحبت کردن در انگلیسی استفاده کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا با افراد دیگری که در حال یادگیری انگلیسی هستند، ارتباط برقرار کنید و با آن‌ها درباره موضوعات مختلف گفتگو کنید. مشارکت در کلاس‌های آنلاین، فرصت خوبی برای تمرین مهارت صحبت کردن و شنیداری است. با شنیدن به بحث و گفتگوهای دیگران و شرکت در آن‌ها، می‌توانید بهبود یافته و به موضوعات مختلف آشنا شوید. همچنین، می‌توانید با استفاده از چت یا صدا، خود را در کلاس‌های آنلاین معرفی کنید و با دیگران در تمرین مهارت صحبت کردن همکاری کنید.

 

به کارگیری زبان انگلیسی در زندگی روزمره

اگر داوطلبی بخواهد واقعا در انگلیسی قوی شود، تنها راه ممکن این است که به صورت روتین و دائمی در زندگی خود از انگلیسی استفاده کند. وقتی همه چیز مداوم و روتین شد، آنگاه می‌تواند ریتم و شکل خاص خودش را داشته باشد.

 

شباهت‌ها را دریابید

یکی از سخت‌ترین بخش‌های یادگیری هر زبان جدیدی، آشنایی با صداها و آواهای آن است. مثلا ممکن است در زبان انگلیسی آواهایی موجود باشد که در زبان مادری شما به هیچ عنوان استفاده نمی‌شوند. خوشبختانه بشر به گونه‌ای است که آواهای جدید را می‌شناسد و تفاوت‌ها را به خوبی درک می‌کند و می‌پذیرد. مثلا چسبیدن دو حرف بی‌صدا در کنار هم کمی عجیب است، اما ساختارهای مشترک و توانایی تشخیص آوایی مغزی، استفاده از آنها را به شکل منطقی ممکن می‌سازد. توجه کنید بسیاری از واژگان در انگلیسی با B و L در کنار هم آغاز می‌شوند (مثل Blink)، خب این ساختاری است که به‌ طور طبیعی مغز آن را دریافت و استفاده می‌کند. اما Lb ترکیب عجیبی و تلفظ آن سخت و دشوار است و در ساختارهای آوایی زبانی استفاده نمی‌شود.

منظور وجود شباهت‌ها و ساختارهای منطقی مغزی و آوایی است که در تمام زبان‌ها مشترک است و در نتیجه پذیرش ترکیب‌های جدید را در هنگام یادگیری ممکن می‌سازد. وقتی مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستید، از این ویژگی طبیعی بهره ببرید. مثلا به واژه‌ای بر می‌خورید که نوشتن آن عجیب است و در تلفظ آن شک دارید، سعی کنید واژه را یک بار تلفظ کنید و اگر به شکل غیرمنطقی تلفظ آوایی رسیدید، به احتمال بسیار زیاد واژه اشتباه است یا املای درست آن را نمی‌دانید. در حقیقت مغز ما خود‌به‌خود در تلفظ واژگان جدید و ساخت‌های آوایی ما را تصحیح و یاری می‌کند.

 

با روزنامه در یک ماه زبان انگلیسی یادبگیرید

روزنامه‌ها

روزنامه‌های یکی از منابع اصلی برای یادگیری زبان انگلیسی متداول در زندگی روزمره هستند. باید روزانه روزنامه انگلیسی بخوانید و کلمات جدید را تمرین کنید. سعی کنید لغات جدید را هایلایت کنید و یا در دفتر خود بنویسید. در متن روزنامه‌ها کلمات و عبارات فوق‌العاده پیدا خواهید کرد که در مکالمات روزمره استفاده خواهند شد.

 

فرهنگ لغات جیبی

دیکشنری جیبی یکی از ساده‌ترین روش‌هایی است که برای یادگیری لغات می‌توانید سریع به آن مراجعه کنید. هر کلمه‌ای به نظرتان سخت یا ناشناخته باشد، با مراجعه به دیکشنری می‌توانید معنی آن را بدست آورید. البته امروزه می‌توانید فقط با لمس صفحه موبایل به انواع دیکشنری‌های آنلاین دسترسی داشته باشید. میتوان با اطمینان گفت آموزش کتاب ۵۰۴ با فیلم برای یادگیری لغات مورد نیاز شما بسیار کارآمد و فوق‌العاده است.

 

عبارات مربوط به آداب معاشرت را یاد بگیرید

هنگامی‌که درحین مکالمه زبان انگلیسی می‌ترسید بی‌ادب به نظر برسید، اغلب صحبت‌کردن برای شما سخت و پر‌استرس می‌شود. در بیشتر مواقع حتی با داشتن دانش‌نسبی زبان انگلیسی، هنگام مکالمه نمی‌دانید چه بگویید.  برای جلوگیری از این مشکل بهتر است عبارات و جملات مربوط به آداب و معاشرت را از قبل تمرین کرده و به خاطر بسپارید. به عنوان مثال عبارت‌هایی مانند:

-Hello! Hi!

-Nice to meet you!

-Have a good day!

دیکشنری خود را بسازید

با توجه به هدفی که از یادگیری زبان انگلیسی دارید برای خود دیکشنری یا فرهنگ لغت تهیه کنید. برای این کار ابتدا باید لغات مرتبط به موضوع موردنظر خود را تهیه و یادداشت کنید. مثلا لغاتی که برای سفر کردن لازم است را پیدا کنید. سپس کلمات، عبارات و جملات کاربردی را در مورد این موضوع انتخاب می‌کنیم. کلماتی مثل فرودگاه، گمرک، هتل، کافه، فروشگاه، موزه و… . یا  لغت‌های مورد نیاز انگلیسی، برای مهاجرت کاری. سپس اصطلاحات مرتبط با این موضوع را می‌نویسید و یاد می‌گیرید و این گونه با دسته بندی موضوع‌ها به روند یادگیری زبان انگلیسی خود کیفیت و سرعت می‌بخشید.

 در شبکه‌های اجتماعی نظر دهید

شبکه‌های اجتماعی یک راه آسان برای تمرین زبان انگلیسی می‌باشد.  شما می‌توانید وبلاگ نویسان انگلیسی زبان را در توییتر یا اینستاگرام و … دنبال کنید تا پست‌ها و مطالبشان را بخوانید و همچنین نظر بگذارید. این باعث بهبود هم‌زمان مهارت‌های Writing و Speaking می‌شود، زیرا در شبکه‌های اجتماعی معمولاً گرامر را ساده می‌کنند و به همان روشی که صحبت می‌کنند، می‌نویسند. درنتیجه، شما می‌توانید با زبان انگلیسی عامیانه آشنا شوید.

 

یادگیری سریع زبان انگلیسی

با زمان کنار بیایید

زمان‌های زیادی برای افعال در زبان انگلیسی وجود دارد، اما یادگیری این چهار زمان برای ارتباط معمولی شما کاربردی خواهد‌بود.

Present Simple، Present Continuous، Future Simple و Past Simple.

به یاد داشته باشید که آنها چگونه در جمله‌ها به کار برده می‌شوند و چه تفاوتی باهم دارند.

Present Simple یا زمان حال ساده برای گفتن اینکه معمولاً چه اتفاقی می‌افتد.
مثلا:

I usually work from 9 till 17. (من معمولاً از ۹ تا ۱۷ کار میکنم)

Present Continuous  یا زمان حال استمراری برای بیان آنچه درحال حاضر اتفاق می‌افتد.
مثلا:

I am working now. (من در حال‌ حاضر مشغول به کار هستم)

Future Simple یا آینده ساده برای مواقعی است که می‌خواهیم آنچه در آینده اتفاق خواهد‌افتاد را بیان کنیم.
مثلا:

I will work tomorrow. (فردا کار خواهم کرد)

Past Simple یا گذشته ساده برای بیان آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است کاربرد دارد.
مثلا:

I worked yesterday. (من دیروز کار کردم)

 

صداهای جدید را جداگانه بیاموزید

یادگیری زبان‌های جدید مثل انگلیسی شیوه عملکرد مغز را تغییر می‌دهد، پس سعی کنید برای پرسشِ چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم، پاسخی بیابید، چون با یادگیری زبان انگلیسی مغز شما شروع به رشد می‌کند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد با یادگیری زبان انگلیسی یا سایر زبان‌های خارجی، بخشی از مغز رشد می‌کند و بزرگ‌تر می‌شود. هر چه این رشد بیشتر باشد یادگیری سایر زبان‌ها هم ساده‌تر می‌شود. بخش جالب این پژوهش درباره واکنش‌های مغز نسبت به صداهای جدید است. مثلا برای یادگیری حروفی مثل L و R در انگلیسی، شنونده‌ی غیربومی در برخی موارد با مشکل مواجه است. مثلا ژاپنی‌ها این مشکل را دارند، چون برای تلفظ این صداها دو شکل الفبایی جداگانه ندارند.

در نتیجه تنها یک بخش از مغز ژاپنی‌ها به این دو صدای مجزا واکنش نشان می‌دهد. پس قبل از یادگیری زبان انگلیسی با صداها و آواهای آن آشنا شوید و تلفظ‌ های هر یک را به خوبی یاد بگیرید. بعضی حروف و صداها سخت‌تر هستند، پس روی آنها بیشتر کار کنید. مثلا همه ما تجربه خنده‌دار تلفظ «TH» را داشته‌ایم، تلاش برای بیان درست آن معمولا منجر به فوران مقدار متنابهی بزاق دهان به صورت مخاطب می‌شود یا «ع» در زبان عربی که به شکل اصوات عجیب و غریب درمی‌آید، اما با تکرار و شنیدن و تمرین به راحتی و بدون حرکات محیرالعقول می‌توان این حروف تازه را تلفظ کرد. می‌توانید با شنیدن واژه‌ها و حروف جدید به شکل آرام و بخش به بخش به تلفظ‌های جدید و دقیق دست پیدا کنید.

 

از مجموعه واژگان مرتبط کمک بگیرید

وقتی از واژه‌های مشابه و مترادف از لحاظ معنی کمک می‌گیرید، پلی میان صدای واژه‌ها، تصاویر و شکل آنها ایجاد می‌شود. یعنی چه؟ مثلا هنگامی که واژه‌ی انگلیسی خورشید را می‌‌آموزید، در کنار آن واژه‌های گرم و داغ و پرتو و… را نیز یاد بگیرید. بعدا هنگام استفاده از واژه‌های مذکور، خانواده‌ی واژه‌های مرتبط با آنها سریعا به ذهن شما می‌آیند و در حرف زدن و جمله‌سازی به شما کمک خواهند‌ کرد.

دانشمندان دریافته‌اند پیدا کردن ارتباط میان واژه‌ها برای حرف زدن، فرایند یادگیری را ساده و سریع می‌کند.

این مسئله از طریق مطالعه‌ زبان ناشنوایان و یادگیری آنها از طریق یافتن ارتباطات میان علایم ناشنوایی بررسی شده‌ است. پس وقتی یک لغت جدید را یاد می‌گیرید، سعی کنید ارتباطات آن را با واژگان دیگر به ذهن بسپارید. از دست و بدن خود نیز برای یادگیری استفاده کنید یا می‌توانید به جای نوشتن معنای آنها به شکل حروف، از کشیدن تصاویر بهره ببرید. به‌طور کلی با نقاشی کردن یا یافتن واژگان مرتبط از لحاظ معنی، واژه را در مغز خود همراه با یک نشانه حفظ می‌کنید. این روش هم کمک زیادی برای پاسخ به سوال چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم می‌کند.

 

با موزیک در یک ماه زبان انگلیسی یادبگیرید

گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی

چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم؟ آیا با موسیقی و آهنگ و شعر می‌توان آموخت؟ بله. آیا اشعار کودکانه‌ای مثل «شبا که ما می‌خوابیم آقا پلیسه بیداره» یا «اتل متل توتوله…» و… را به خاطر دارید. بله، حتما این اشعار شیرین و بعضا بی‌منطق را به یاد دارید. علی‌رغم اینکه از زمان یادگیری آنها هزاران سال نوری که نه، اما سال‌ها می‌گذرد، همچنان در مغز شما جا خوش کرده‌اند. علت این است که وقتی کودک هستیم، موسیقی نقش تعیین‌کننده‌ای در یادگیری ما دارد. تکرار شعر و موسیقی به کودکان برای به خاطر‌سپاری زبان کمک شایانی می‌کند. این مسئله برای بزرگسالان هم صادق است. مهارت‌های زبانی موضوعی جدی است و وقتی در کنار موضوعی مفرح چون موسیقی قرار می‌گیرد، تأثیرگذاری یادگیری بیشتر می‌‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد نحوه عملکرد مغز ما در هنگام یادگیری موسیقی و زبان مشابه است. تفکیک صداها در زبان‌آموزی دقیقا شبیه تفاوت صداهای آلات موسیقی مختلف است. به‌عبارتی‌دیگر، زبان نوعی موسیقی است. یادگیری مهارت‌های زبانی با استفاده از موسیقی، روند آموزش را سریع‌تر و ساده‌تر می‌کند. اشعار و آهنگ‌های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. به این اشعار گوش بدهید و با آنها هم‌خوانی کنید.  همچنین موزیک‌های کودکانه‌ای همچون مجموعه FAIRYLAND و یا ترانه های کودکانه انگلیسی Mother goose club می‌تواند نقش موثری در یادگیری زبان انگلیسی برای کودکانتان باشد.

 

تماشای فیلم‌های انگلیسی

تلاش کنید فیلم‌های انگلیسی زبان را تماشا کنید؛ فیلم‌های انگلیسی زبان بهترین مراجع یادگیری زبان انگلیسی با فیلم هستند. اگر نمی‌توانید زبان آنها را بفهمید از زیرنویس استفاده کنید. از فیلم‌هایی با لهجه درست و صحیح استفاده کنید. شاید انیمیشن‌ها گزینه بهتری باشند. همچنین مجموعه‌هایی همچون مجموعه آموزش زبان EXTRA می‌تواند کمک بسیار زیادی در یادگیری زبان انگلیسی به شما داشته باشد.

 

مشتاقانه به مکالمات گوش کنید

همیشه می‌گویند برای اینکه بتوانید سخنور خوبی شوید باید شنونده‌ی خوبی باشید. بنابراین تلاش کنید در گروه‌هایی شرکت کنید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و تا می‌توانید به نحوه‌ی حرف زدن آنها گوش کنید. می‌توانید از گروه‌های مجازی و برنامه هایی مثل کلاب هاوس استفاده خوبی بکنید. برای اینکه بدانیم چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم باید ابتدا شنونده خوبی باشیم.

 

الگوها را به خاطر بسپارید

در یادگیری زبان انگلیسی سعی کنید الگوهای موجود در زبان را بیابید و آنها را به خاطر بسپارید. اگر سال‌ها هم گرامر و دستور زبان بخوانید، همچنان نمی‌توانید به سادگی صحبت کنید. برای حرف زدن باید مغز خود را با الگوهای موجود در زبان آشنا کنید. به جای تلاش بیهوده برای حفظ کردن گرامر به مثال‌ها نگاه کنید. مثلا در آغاز یادگیری همه می‌دانند که جملات را چگونه منفی کنند، اما عده‌ی کمی در هنگام صحبت کردن سریع‌تر می‌توانند از آن در جملات‌شان بهره ببرند. در عوض با تهیه‌ی فهرستی از الگوهای منفی کردن در مثال‌ها می‌توانید برای مغز محترم‌تان شیوه و الگوی منفی کردن را جا بیندازید.

 

کتاب برای چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم

کتاب بخوانید

۲۰ دقیقه مطالعه در روز چه کتاب، چه مجله یا روزنامه به زبان انگلیسی، برای زبان‌آموز می‌تواند بسیار مفید باشد. علاوه بر این، مطالعه برای سلامتی نیز مفید است. همچنین برای بسیاری از زبان‌آموزان، خواندن کتاب در مقایسه با دیگر الزامات، کار چندان سخت و دشواری نیست. بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی می‌تواند نقش بزرگی در زندگیمان داشته باشد. می‌توانید از رمان انگلیسی شروع کنید که هم جذاب هستند و هم منبعی از لغات.
با توجه به پیشرفت زبان، اثرات مثبت مطالعه‌ی روزانه در جنبه‌های مختلف زبان دیده می‌شود. از آنجایی که زبان‌آموز خودش مشخص می‌کند که چه چیزی را بخواند، به جای اینکه متنی به او از سوی معلم دیکته شود، درک کلی مهارت خواندن افزایش پیدا می‌کند و مفاهیم پیرامون به خوبی یاد گرفته می‌شوند. علاوه بر این، خواندن یک متن مناسب، تاثیری زیادی در فراگیری واژگان دارد، و اگر زبان‌آموز متن را با صدای بلند بخواند، سرعت خوانش و همچنین تلفظ او نیز تقویت می‌شود.

 

به انگلیسی بنویسید

موضوعی را انتخاب کنید و به زبان انگلیسی درباره‌ی آن بنویسید. سپس دوباره آن را بخوانید و مشکلاتی که هنگام نوشتن داشتید پیدا کنید.

 

همیشه در حال تمرین کردن باشید. یک ضرب المثل انگلیسی می‌گوید تمرین کردن مرد را کامل می‌کند. بنابراین تا می‌توانید تمرین کنید، صدایتان را ضبط کرده و اشتباهات‌تان را اصلاح کنید.

چگونه سریع و واضح مختصرنویسی کنیم

کار امروز ما در مختصرنویسی پیشرفت سریع است. مختصرنویسی برای نوشتن دیکشنری‌های کاری، سخنان افراد سیاستمدار و کوتاه کردن یادداشت‌ها لازم است تا در امتحانات و یادگیری پاراگراف‌های بزرگ از آنها استفاده کنیم. مختصرنویسی یعنی نوشتن متن کوتاه با سرعت زیاد. به محض اینکه مهارت‌های مختصرنویسی را کسب کنید، بسیاری از دریچه‌های موجود برای پیشرفت در زندگی، پیش روی شما باز می‌شود.

 1. ابتدا از یک کاغذ خط دار یا شطرنجی و خودکار برای نوشتن یادداشت‌های کوتاه استفاده کنید.
 2. نیاز به توسعه‌ی میان‌برهایی برای لغاتی دارید که بیشتر استفاده می‌شوند.
 3. هنگام مختصرنویسی استرس نداشته باشید و عصبی هم نباشید. این کار روی سرعت شما تاثیر منفی دارد.
 4. طوری با دقت بنویسید که بتوانید بعدا آن را بخوانید.
 5. شما باید دایره‌ی لغات خود را افزایش دهید. هر چه لغات بیشتری بدانید سرعت نوشتن شما به همان نسبت بیشتر می‌شود.
 6. موقع نوشتن کمتر خودکار را فشار دهید، به طوری که بدون فشار به دست بتوانید بنویسید.
 7. ترجمه کردن مقالات روزنامه ‌ها و مجلات را برای مختصرنویسی تمرین کنید.
 8. با نگرش مثبت نسبت به این باور نگاه کنید که در حال بهتر و بهتر شدن هستید.

 

لغت‌ها را در جمله و عبارت یاد بگیرید

بعضی لغت‌ها به تنهایی یک معنا دارند، اما وقتی در عبارات و جملات قرار می‌گیرند، معنایی کاملا متفاوت ایجاد می‌شود. پس چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم؟

در زبان انگلیسی تعداد این واژه‌ها خیلی زیاد است. پس سعی کنید به جملات و کاربرد واژه‌ها در آن دقیق شوید. در گذشته زبان‌شناسان معتقد بودند انسان ابتدا جملات را می‌شنود و سپس آنها را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کند، اما مطالعات اخیر نشان می‌دهد توجه مغز درباره‌ی جملات و عبارات بیشتر به ترتیب لغات است. این ترتیب و توالی در مغز الگوهایی ایجاد می‌کند که حفظ و به خاطرسپاری را ساده‌تر می‌کنند. مصداق این مسئله در زبان فارسی ترکیبی مثل باد و باران است. توالی به خاطرسپاری واژگان را آسان‌تر می‌کند.

حال اگر به هزار و یک دلیل زبان‌شناسی و مغزی جای این دو عوض شود به خاطرسپاری و به‌ کار بردن این عبارت سخت‌تر می‌شود. گذشته از این‌ها به خاطرسپاری یک لغت تنها خیلی سخت‌تر است، زیرا اغلب لغات تنها یک معنی ندارند. اگر لغتی را تنها با یک معنا می‌شناسید لزوما نمی‌توانید از آن استفاده کنید. پس وقتی مشغول یادگیری لغات هستید، یاد بگیرید چگونه در عبارات و مکالمه‌ها از آنها استفاده می‌شود. گاهی حروف اضافه معنی افعال را به کلی تغییر می‌دهند. پس دوستان زبان‌دوست، اگر می‌خواهید یادگیری زبان برای‌تان دوست‌داشتنی باشد، لغات را در عبارات بیاموزید. اگر راهکارهای ظریف را بدانیم، به‌طور قطع به سادگی درمی‌یابیم که چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم. به طور مثال در سریال فرندز برای یادگیری زبان شما تمامی لغات و اصطلاحات را در قالب جملات واقعی آموزش می‌بینید پس پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را مشاهده کنید.

 

 

فکر کردن به انگلیسی

به انگلیسی فکر کنید

این گام خیلی مهم است. اینکه حتی فکر کردن‌هایتان نیز به صورت انگلیسی باشد مهمترین گام برای به کارگیری انگلیسی در زندگی روزانه است. وقتی در ذهن خود به هر چیزی فکر می‌کنید، مغز شما تلاش می‌کند با انگلیسی ارتباط برقرار کند و در نتیجه قدرت تکلم شما نیز بهبود می‌یابد. وقتی ذهنتان آماده است و در طول روز وقت آزاد پیدا کردید، هر چقدر هم که ساده باشد، شروع به فکر کردن با کلمات کنید. ممکن است هنوز نتوانید جملات کامل را به زبان انگلیسی کنار هم بچینید، اما حداقل می‌توانید به نام چیزهای اطراف خود یا اعمالی که در آن زبان انجام می‌دهید فکر کنید. وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید می‌توانید به «صبح بخیر» فکر کنید، یا وقتی به خواب می‌روید به کلماتی مانند «روز طولانی، خسته، شاد، شب بخیر» فکر کنید. این کلمات ساده هستند، اما مغز شما به فکر کردن عادت می‌کند.

 

نظریه پردازی نکنید

تمرین، تمرین و تنها تمرین صحبت کردن، نتایج مطلوب را به همراه خواهد داشت. تئوری به تنهایی کافی نخواهد بود. مهم نیست که چقدر توصیه‌های مفید در مورد نحوه شروع صحبت کردن به زبان انگلیسی بخوانید، تا زمانی که شروع به عملی کردن همه توصیه‌ها نکنید، انگلیسی را یاد نخواهید گرفت. هر کاری که متعهد می‌شوید، خواه رانندگی، آشپزی یا ورزش، بدون تمرین به کاغذ باطله تبدیل می‌شوند.

 

از همان ابتدا به تلفظ توجه کنید

این نکته ترکیبی از نکته‌های قبلی است که می‌خواهیم آن را در یک توصیه به شما بگوییم: از همان سطوح اولیه‌ی یادگیری زبان بر تلفظ تمرکز کنید، زیرا تصحیح کردن مشکلات تلفظ بعدا در فرآیند زبان مشکل خواهند بود. اگر مشکلات خود را از همان ابتدا تصحیح کنید، نیازی نیست بعدا که این اشتباهات قوام پیدا کردند آنها را به سختی درست کنید.

اگر حداقل به مدت نیم ساعت هر روز به برنامه‌های صوتی انگلیسی گوش ندهید، در واقع پیشرفت نمی‌کنید، هر چقدر هم که گرامر را یاد بگیرید و کلمات را حفظ کنید، بدون گوش دادن، پیشرفت نمی‌کنید. گوش دادن ساده‌ترین راه برای تسلط بر تلفظ صحیح است، هنگامی که گوش می‌دهید، کلمه بارها و بارها در زمینه‌های مختلف از ذهن شما عبور می‌کند و ضمیر ناخودآگاه شما بدون اینکه متوجه شوید آن را در ذهن ثبت می‌کند.

بنابراین توصیه من به شما این است که هر روز حداقل یک ساعت گوش دهید و هر چه زمان بیشتر باشد بهتر است حتی اگر متوجه نشدید چه چیزی گوش می‌دهید گوش کنید اما ترجیحاً برنامه‌های صوتی متناسب با سطح خود را انتخاب کنید.

 

داشتن پارتنر برای صحبت کردن مهم است. نداشتن مکالمه طبیعی مانند این است که فقط برای فوتبال تمرین کنید و هرگز بازی نکنید.

 

مدت زمان روان صحبت کردن به انگلیسی

اگر با حداقل دانش شروع کنید، حداقل به ۶ ماه زمان نیاز دارید. ما هم موافقیم، این زمان تاثیرگذار به نظر می‌رسد. با این حال، این یک بازه زمانی تقریبی است، برخلاف وعده‌هایی که برای یادگیری زبان انگلیسی در ۱۰-۲۰ روز، که تعداد زیادی از آنها در اینترنت وجود دارد.

۶ ماه زمان تقریبی برای یادگیری زبان انگلیسی و استفاده روان از آن برای کار یا تحصیل در آمریکا و کشورهای انگلیسی زبان است. در این صورت باید حداقل ۵ ساعت در هفته را به زبان اختصاص دهید.

 

دوره آموزش ویدیویی یادگیری زبان انگلیسی در ۳۰ روز

ایستگاه زبان برای شما زبان آموز عزیز دوره فوق العاده کاربردی را تهیه کرده که به صورت آموزش تصویری منتشر شده و شما با تماشای این دوره میتوانید سطح زبان خودتان را در مدت زمان یک ماه ارتقا دهید. برای استفاده از دوره آموزش زبان انگلیسی در ۳۰ روز بر روی لینک کلیک کنید.

یادگیری سریعتر زبان انگلیسی

۴ روش برای یادگیری سریعتر زبان انگلیسی

 1. آرام باشید: موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی تا حد زیادی به میزان آرامش مغز شما بستگی دارد. ترس از اشتباه کردن، مغز انسان را در حالت آمادگی رزمی قرار می‌دهد که این امر اثربخشی یادگیری را بسیار کاهش می‌دهد.
 2. اهداف هوشمندانه: قبل از شروع مطالعه زبان، مهم است که انگیزه درونی واقعی برای یادگیری زبان پیدا کنید. دقیقا چه چیزی به شما انرژی می‌دهد؟ زندگی شما در آینده چگونه تغییر خواهد کرد؟ این اهداف خاصی است که توسط احساسات پشتیبانی می‌شود و مغز به آنها نیاز دارد تا از آنچه شروع کرده است دست نکشد، بلکه به سمت جلو حرکت کند. دوپامین مسئول احساس موفقیت و سرخوشی هنگام دستیابی به هدف است. ما را تشویق می‌کند که کاری را شروع کنیم و فوراً آن را رها نکنیم و همچنین پس از اتمام موفقیت آمیز به ما تقویت هورمونی می‌دهد.
 3. برای ۳ ماه آینده برنامه ریزی کنید نه بیشتر: چند بار در شب سال نو به خود قول داده‌اید که زندگی جدیدی را شروع کنید؟ ما اغلب در محاسبه منابع زمانی مشکل داریم که منجر به تعویق می‌شود. به همین دلیل است که برنامه‌های سالانه جواب نمی‌دهد. برنامه ریزی برای ۱۲ هفته به شما کمک می‌کند کارهای انجام شده را با جزئیات ببینید، به شما تمرکز می‌دهد و احساس فوریت را به شما القا می‌کند.
 4. انرژی خود را در جهت درست هدایت کنید: هرچه به اهداف زبانی خود توجه بیشتری داشته باشیم، مغز ما به طور موثرتری ارتباطات عصبی را تقویت می‌کند. آنها چیزی هستند که به ما اجازه می‌دهند در طول زمان از یک مهارت جدید به طور موثرتر و کارآمدتر استفاده کنیم. برای یادگیری زبان، باید آن را بخشی از زندگی روزمره خود قرار دهید. عادت کنید کم کم اما هر روز زمانی را به انگلیسی اختصاص دهید.

همه انسان‌ها اشتباه می‌کنند. آنچه شخصیت یک فرد را تعیین می‌کند، اشتباهاتی نیست که ما مرتکب می‌شویم. اینگونه است که ما آن اشتباهات را می‌گیریم و آنها را به درس تبدیل می‌کنیم تا بهانه.

نتیجه گیری چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم

چالش یک ماهه بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی نیست. در این مقاله سعی کردیم تمام راه‌های مفید را برای سوال چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم برای شما توضیح بدیم و البته با مثال‌های واقعی حال اگر شما هم پیشنهادی دارید و یا تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می‌شویم با ما و کاربران دیگه در بخش نظرات در میان بگذارید.

امروز شما یک راهنمای عملی در مورد نحوه یادگیری زبان انگلیسی در یک ماه دریافت کردید. امیدواریم نه تنها نکات ما را با دقت بخوانید، بلکه شروع به اجرای آنها نیز کنید. اگر می‌خواهید در انگلیسی به مهارت‌های بالا برسید، از تجربه اساتید ما در مقاله چگونه در زبان انگلیسی پیشرفت کنیم؟ الهام بگیرید.

یک ماه می‌تواند برای هر چیزی در زندگی شما تفاوت ایجاد کند، بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی نباید مشکلی وجود داشته باشد. فقط مطمئن شوید که آماده هستید و تمام کتاب‌ها و منابع مورد نیاز را در اختیار دارید. سی روز درس خواندن به این شکل کار سختی خواهد بود. اما اگر هر روز وقت و انرژی خود را اختصاص دهید، پیشرفت زیادی خواهید دید. اگر برای شروع یادگیری خود می‌خواهید تدریس خصوصی زبان انگلیسی را امتحان کنید می‌توانید از اساتید ایستگاه زبان استفاده کنید و انگلیسی را با روشی استانداردو صحیح یادبگیرید.

۵/۵ - (۴۰ امتیاز)
تعیین سطح انگلیسی

 

دیدگاه‌ها (1)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

  امیر ۲۰۶ مهمان خرداد 25, 1402 پاسخ

  واقعاً میشه یک ماهه انگلیسی صحبت کنیم ؟ باورکردنی نیست خوب خیلی سخته انگلیسی یاد گرفتن

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد