ایستگاه زبان

یادگیری سریع زبان انگلیسی

یادگیری سریع زبان انگلیسی

آیا قبل از سفر یا مصاحبه سفارت، مذاکرات تجاری یا امتحانات نیاز به یادگیری سریع زبان انگلیسی دارید؟ در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور می‌توانید به سرعت زبان انگلیسی را یاد بگیرید و بهترین روش رسیدن به این هدف کدام است. بیایید بلافاصله بریم سر اصل مطلب ما راز یادگیری زبان را قبلا فاش کردیم، در اینجا شما یاد خواهید گرفت که چگونه به طور موثر انگلیسی را با سرعتی فوق العاده یاد بگیرید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی یکی از مهارت‌های غنی و پر ارزش است که می‌توانیم در زندگی خود بدست آوریم، اما چرا یادگیری سریع زبان انگلیسی تا این حد دشوار است؟ اگر شما در مدرسه زبان خوانده‌اید، چرا هنوز قادر به انجام یک مکالمه ساده نیستید؟ همراه ما باشید تا تمام تکنیک‌ها را بررسی کنیم.

هیچ معجزه‌ای در آموزش زبان انگلیسی وجود ندارد و بعید است که در اولین درس یاد بگیرید که به یک آمریکایی توضیح دهید چگونه به مترو برود. افرادی هستند که انگلیسی برای آنها کمی راحت‌تر از دیگران است. اما همه باید برای یادگیری تلاش کنند.

آیا امکان یادگیری سریع زبان انگلیسی وجود دارد؟

برای شروع، اجازه دهید به سوال اصلی که اغلب زبان‌آموزان از ما می‌پرسند پاسخ دهیم: “آیا یادگیری سریع زبان انگلیسی امکان‌پذیر است؟” بله، در مواردی که شما نیاز فوری به آمادگی برای هر یک از رویدادهای زیر دارید، امکان‌پذیر است و قابل توجیه است.

 1. قبولی در آزمون پذیرش در یک دانشگاه خارجی
 2. گذراندن مصاحبه به زبان انگلیسی
 3. سفر به خارج از کشور
 4. مهاجرت به خارج از کشور
 5. موقعیت‌های کاری و شغلی

اگر برای یکی از رویدادهای فوق آماده می‌شوید، توصیه می‌کنیم زبان انگلیسی را به روش الگوها یاد بگیرید. آیا می‌توانید الگو را تکرار کنید؟ اینکه چقدر خوب می‌توانید الگوها را به خاطر بسپارید و تکرار کنید، برای یادگیری یک زبان جدید، اهمیت زیادی دارد.

در یک مطالعه به دانش آموزان اشکال هندسی یکی پس از دیگری نشان داده شد. دانش‌آموزانی که در یافتن الگوهای هندسی بهترین بودند، در یادگیری الگوهای زبانی نیز بهترین بودند. زبان ها از الگوها تشکیل شده‌اند و هر چه پیدا کردن این الگوها برای شما آسان‌تر باشد، یادگیری زبان برای شما آسان‌تر خواهد بود.

این روش به چند دلیل تا حد امکان کارآمد و سریع خواهد بود:

 • یک برنامه منظم: استاد پشتیبان منابع لازم را برای دوره در اختیار شما قرار می‌دهد. وقتی به تنهایی مطالعه می‌کنید، در معرض خطر یافتن صدها لینک غیرمفید در اینترنت قرار می‌گیرید و نمی‌دانید چه چیزی را انتخاب کنید.
 • درک کامل مطالب: در این دوره اطلاعات به ترتیب منطقی و استاندارد ارائه شده تا همه چیز را بفهمید و برای مدت طولانی در یک موضوع “گیر” نکنید.
 • کنترل و انگیزه: استاد پشتیبان روند یادگیری شما را کنترل می‌کند، پیشرفت شما را کنترل می‌کند و شما را برای مطالعات بیشتر تشویق می‌کند.
 • تخصص: ما تمام نیازهای مربوط به هدف شما را می‌دانیم، به عنوان مثال، ما تجربه آماده‌سازی زبان آموزان برای یک مصاحبه موفق به زبان انگلیسی را داریم.

اگر زمان کم است و نیاز به یادگیری سریع زبان انگلیسی دارید، حتما از آموزش تصویری امریکن انگلیش فایل ویرایش سوم استفاده کنید. در این دوره به بهترین و سریعترین روش ممکن زبان انگلیسی را خواهید آموخت.

هدف از یادگیری انگلیسی

هدف و انگیزه برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

فرض کنید تصمیم دارید زبان انگلیسی را خودتان یاد بگیرید. ارزش آن را دارد که با هدف‌گذاری و یافتن انگیزه شروع کنید. کودکان در مدرسه اغلب تمایلی به یادگیری کلمات انگلیسی ندارند و وقتی مجبور به حفظ گرامر می‌شوند عصبی می‌شوند، دقیقاً به این دلیل که نمی‌دانند چرا اصلاً به این همه مطلب نیاز دارند. اما اگر هنوز بتوان دانش‌آموزان مدرسه‌ای را با امتحانات و نمرات ترغیب کرد، در مورد بزرگسالان، بعید است که چنین روشی کار کند. ما باید بفهمیم که چرا در حال یادگیری زبان هستیم. سپس این روند بسیار سریع‌تر و آسان‌تر پیش خواهد رفت.

یک هدف واقع بینانه تعیین کنید و یک برنامه یادگیری ایجاد کنید و روی هدف خود تمرکز کنید و از یادگیری لذت ببرید.

فراموش نکنید برای یادگیری با سرعت صوت، به احساسات قوی و همچنین هدف مهم نیاز دارید. برای چی؟ شما باید زمان زیادی در روز انگلیسی بخوانید و برای هر دقیقه از این زمان به توجه، علاقه و انرژی نیاز دارید.

هدف و انگیزه

راهکار برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

آیا تصمیم گرفته‌اید خودتان برای این هدف آماده شوید؟ خوب، این کار آسان نیست، اما جالب و چالش برانگیز است. در این قسمت از مقاله تکنیک‌های کاربردی و چند راهکار برای یادگیری سریع زبان انگلیسی را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

اما حتی اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی با یک دوره آموزشی یا معلم هستید، هیچ کس کار مستقل و خودآموزی را منع نکرده است. هر چه زمان بیشتری را به زبان انگلیسی اختصاص دهید، سریع‌تر آن را یاد خواهید گرفت و مطالب بیشتری را خواهید آموخت. بنابراین می‌توانید از مواد زیر در اوقات فراغت خود استفاده کنید.

۱. یک منبع معتبر و استاندارد انتخاب کنید

این نکته برای کسانی که بدون کمک معلم مطالعه می‌کنند مهم است. کتاب و منبع معتبر به شما کمک می‌کند یادگیری را ساختاردهی کنید و به درستی آن را یادبگیرید. می‌توانید از آموزش پیشرفته زبان انگلیسی استفاده کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید به سرعت بر مطالب مسلط شوید، هرروز برای یادگیری وقت بگذارید.

۲. متون موضوعی را بازگو کنید

این تکنیک به شما کمک می‌کند واژگان لازم را ناخودآگاه یادبگیرید، عبارات پرکاربرد را به خاطر بسپارید. برای مثال، فرض کنید برای مصاحبه با یک شرکت نفتی آماده می‌‌شوید. متون مربوط به تولید روغن را جستجو کنید تا با اصطلاحات حرفه‌ای آشنا شوید. متن را پس از خواندن با استفاده از کلمات و عبارات مفید جدید بازگو کنید.

۳. خود را در محیط زبان غرق کنید

برای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی، باید سعی کنید محیط زبانی مناسبی را در اطراف خود ایجاد کنید. می‌توانید بصورت زیر انجام دهید:

 1. مدام به مطالب صوتی انگلیسی گوش دهید.
 2. ویدیوهای زبان اصلی تماشا کنید.
 3. سخنرانی انگلیسی گوش دهید.
 4. کتاب و مقاله انگلیسی بخوانید.
 5. در هر موقعیتی انگلیسی صحبت کنید.
 6. دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید.

 

۴. تجربه شخص دیگری را مطالعه کنید

در اینترنت در مورد تجربیات دیگران بخوانید. چگونه آنها در امتحان شرکت کردند، برای مصاحبه آماده شدند، انگلیسی را برای سفر یاد گرفتند. آنها معمولاً نه تنها در مورد چگونگی یادگیری سریع زبان انگلیسی، بلکه در مورد اشتباهات اصلی، مشکلات، سوالات متداول، منابع مفید برای آماده سازی و غیره صحبت می‌کنند.

۵. تعصب را از خود دور کنید

آیا یادگیری زبان انگلیسی فقط در دوران کودکی امکان پذیر است؟ اینطور نیست، انگلیسی را می‌توان حتی در هفتاد سالگی یاد گرفت. بزرگسالان چندین نکته مثبت را به‌ همراه دارند، نظم، علاقه، توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات، توانایی کنترل توجه خود و… کودکان دانش را مانند اسفنج جذب می‌کنند، اما قادر به تجزیه و تحلیل و دیدن روابط علت و معلولی نیستند. که این خود برای بزرگسالان، برعکس است.

۶. انگلیسی را بدون توجه به آن تمرین کنید

زبان تلفن همراه، کامپیوتر و سایر دستگاه‌های خود را به انگلیسی تغییر دهید. به این ترتیب کلمات و عبارات جدیدی را یاد خواهید گرفت و به تعامل با متن انگلیسی عادت خواهید‌ کرد.

۷. تنوع در فعالیت‌ها

سعی کنید هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه تمرینات آموزشی خود را تغییر دهید، تا ذهنتان را با کارهای یکنواخت و تکراری خسته نکنید. اینگونه دیرتر خسته و کسل می‌شوید، بنابراین، دانش جدید را بهتر جذب خواهید کرد و مطالعه برای شما جالب و جذاب خواهد‌ بود. به طور کلی درگیر‌شدن در فعالیت‌های مختلف تنها راه صحیح برای یادگیری سریع انگلیسی است.

دفتر خاطرات انگلیسی

۸. دفتر خاطرات

یکی از نکات مهمی که باید در نظر بگیرید این است برای افزایش سرعت یادگیری باید شروع به نوشتن کنید. برای رهایی از اینکه درباره چه چیز بنویسم؟ و چه موضوعی را انتخاب کنیم بهتر است؟ پیشنهاد می‌کنم وقایع و رویداد‌های روزانه خود را بنویسید و به نوعی دفتر خاطرات تهیه کنید. زیرا این یکی از راه‌های مؤثری است که به شما امکان می‌دهد لغات و کلماتی را که یاد گرفته‌اید به خاطر بیاورید و از فراموش کردن سریع آنها جلوگیری کنید و همچنین شکل دادن جملات ساده به زبان انگلیسی را تمرین کنید.

یک دفترچه کوچک بردارید و شروع کنید به نوشتن هر چیزی که به ذهنتان می‌رسد، احساس خود را در حین نوشتن به زبان انگلیسی بیان کنید. از نوشتن خجالت نکشید و به افکار خود آزادی عمل بدهید.

 

۹. با رایج ترین واژگان شروع کنید

برای صحبت کردن به زبان انگلیسی حتی در سطح ابتدایی، محبوب‌ترین کلمات و عبارات را یادبگیرید که برای ارتباط روزمره کافی است. به عنوان یک قاعده کلی، این لغات مهم آن دسته از اسم‌ها، صفت‌ها، ضمایر و افعال هستند که در طول مکالمه نمی‌توانید بدون آنها صحبت کنید. بارها و بارها با آنها جمله بسازید و برای استفاده صحیح از آنها بر ساختارهای دستوری لازم تسلط پیدا کنید. سپس می‌توانید به سرعت مکالمات را در مورد اساسی‌ترین موضوعات شروع کنید.

 

فکر کردن به انگلیسی

۱۰. انگلیسی فکر کنید و صحبت کنید

چگونه تفکر انگلیسی را یاد بگیریم؟ با افکار ساده و تکراری که در مغز شما به وجود می‌آیند شروع کنید، به عنوان مثال: “من گرسنه هستم – دلم می‌خواهد غذا بخورم”، “برای امروز کافی است” یا “این چه بویی است؟ “. عبارات خود را انتخاب کنید (به افکار خود در طول روز توجه کنید و آنها را یادداشت کنید)، آنها را به انگلیسی ترجمه کنید، یا عبارات مشابه را در اینترنت پیدا کنید، آنها را در یک دفتر یادداشت کنید و به خاطر بسپارید. آنها را چند بار با صدای بلند تکرار کنید. دفعه بعد، خود را مجبور کنید، سعی کنید از فکر کردن به آن به زبان انگلیسی لذت ببرید.

مهارت فکر کردن به انگلیسی را برای یادگیری سریع زبان انگلیسی توسعه دهید، به تدریج تبدیل به یک عادت می‌شود و شما می‌توانید به راحتی به مسائل روزمره به زبان انگلیسی فکر کنید. هر زمان که ممکن است افکار خود را با صدای بلند بیان کنید. ایده‌آل این است که یک شریک پیدا کنید که مایل به یادگیری با شما باشد. در این صورت، او به شما گوش می‌دهد و به شما پاسخ می‌دهد، و اگر بتوانید به طور کامل به انگلیسی تغییر مکالمه دهید و از صحبت به زبان فارسی امتناع کنید، نتیجه فوق‌‌العاده خواهد بود. در ابتدا به نظر می‌رسد که بسیار دشوار است، اما اگر طعم آن را بچشید، متوقف کردن شما تقریبا غیرممکن خواهد بود! از اشتباهات نترسید، آنها اجتناب‌ناپذیر هستند، اما کاملا بی‌ضرر هستند.

مهمتر از همه، هر کاری که به زبان انگلیسی انجام می‌دهید، باید آن را دوست داشته باشید. به دنبال افرادی باشید که علاقه‌مند به برقراری ارتباط با آنها هستید.

بر تنبلی غلبه کنید و موفق شوید

بیایید در مورد تنبلی صحبت کنیم: تنبلی در هر قدم ما را تعقیب می‌کند، در هر گوشه‌ای کمین می‌کند و ما موجودات ضعیف همیشه خوشحالیم که به او کمک می‌کنیم و آماده هستیم تا او را دنبال کنیم! تنبلی را می‌توان با وجود خستگی و … شکست داد و بر آن غلبه کرد. بله، همه ما کار می‌کنیم، خسته می‌شویم، اما وقتی عصر به خانه می‌آییم، هنوز می‌توانیم حداقل نیم ساعت برای یادگیری زبان پیدا کنیم. با این حال، به گفته متخصصان، ساعات صبح برای مطالعه موثرتر است، اما هر کسی موفق می‌شود. از روند لذت ببرید و از نتایج خوشحال شوید، سپس همه چیز آسان‌تر و سریع‌تر پیش خواهد رفت.

توجه: زمانی که تصمیم می‌گیرید به تنهایی زبان انگلیسی را مطالعه کنید، برای نشان دادن اراده، صبر و استقامت آماده باشید. یکی از کلیدهای موفقیت در تسلط بر زبان، ثبات است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که آمادگی درونی برای تمرین منظم را دارید تا بتوانید خود را مجبور به تنبلی نکنید.

از اشتباه کردن نترسید

اشتباهات بخشی از هر فرآیند یادگیری هستند و شما نباید از انجام آنها بترسید. در اولین مراحل یادگیری یک زبان جدید، ما چیزهای زیادی نمی‌فهمیم. ما ساختار زبان، واژگان، تلفظ و … را نمی‌دانیم.

طبیعی است که هنگام درک چیز جدید اشتباه کنیم. خودتان را خیلی سخت قضاوت نکنید، صبور باشید، قطعاً به موفقیت خواهید رسید.

وانمود کنید که یک انگلیسی زبان هستید، و در انگلیس یا آمریکا متولد شده‌اید. نگران اشتباهاتت نباش، هرروز مانند یک فرد متعصب مطالعه کنید و بدانید که موفق خواهید شد. محتوای مورد علاقه خود را پیدا کنید. اگر می‌خواهید انگلیسی را با زبان طنز یادبگیرید بهتر است یادگیری زبان با سریال فرندز را امتحان کنید. به خودتان شک نکنید و در مقابل یادگیری تدریجی زبان توسط مغزتان مقاومت نکنید. مطمئن باشید که اگر فقط فعال و مصمم بمانید و پیشرفت خود ادامه دهید موفق خواهید شد.

 

اولویت بندی کنید

نکته مهم دیگر: اگر به دنبال یادگیری سریع زبان انگلیسی هستید و می‌خواهید چیزهای دیگری را فدای این کار کنید، آن را در اولویت خود قرار دهید، چند ساعت در روز را کنار بگذارید و تا حد امکان مطالعه کنید، اما استراحت را فراموش نکنید. یک پارتنر انگلیسی زبان پیدا کنید، حضوری یا غیر حضوری از طریق پیام رسان ها و یا اپلیکیشن‌های موجود برای پیدا کردن پارتنر زبان با آنها ارتباط برقرار کنید. بنابراین پس از ۳-۴ هفته شاهد تغییرات قابل توجهی خواهید بود.

 

یادگیری سریع انگلیسی با سفر

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی سفر بروید

در صورت امکان، سفری به کشوری برنامه‌ریزی کنید که زبان انگلیسی در آن زبان مادری است. شما نه تنها تجارب ارزشمندی را به دست خواهید آورد، بلکه فرصت فوق‌العاده ای نیز خواهید داشت تا آموخته‌های خود را عملی کنید. بدون شک در چنین محیطی جنبه‌هایی مانند تلفظ، لحن و ریتم و همچنین مهارت شنیداری بهبود می‌یابد.

مهمتر از آن، در نهایت می‌توانید از شر موانع یادگیری زبان خلاص شوید. در خارج از کشور چه بخواهی و چه نخواهی، باید انگلیسی صحبت کنی. بدون زبان نمی‌توانی دوام بیاوری.

حتی می‌توانید سفر و مطالعات زبان را با هم ترکیب کنید; کمپ‌های زبان ویژه در خارج از کشور و برنامه‌های داوطلبانه وجود دارد که در آن می‌توانید انگلیسی بخوانید و آن را با تفریح، طبیعت و غیره ترکیب کنید.

هنگام برقراری ارتباط به زبان انگلیسی، در هر صورت خجالت نکشید و از اشتباه نترسید. آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها با کسانی که می‌خواهند این زبان را یادبگیرند بسیار دوستانه هستند و قطعا از شما حمایت خواهند کرد. حتی یک ارتباط کوتاه با آنها به راحتی موانع یادگیری زبان را برطرف می‌کند.

خود را مقایسه نکنید

ممکن است در کنار شما افرادی باشند که سطح زبانشان از شما بالاتر یا پایین‌تر باشد. این نکته را به یاد داشته باشید که سرعت یادگیری انسان‌ها با یکدیگر متفاوت است، در هر سطحی که هستید، باید به خودتان افتخار کنید که تمام تلاشتان را برای رسیدن به هدفتان انجام داده‌اید، و از سطح زبان خود شرمسار نباشید. اعتماد به نفس در روند آموزشی شما بسیار موثر است.

مهمترین چیز این است که هر کاری که به زبان انگلیسی انجام می‌دهید، باید آن را دوست داشته باشید. به دنبال افرادی باشید که علاقه‌مند به صحبت با آنها هستید. کتاب‌هایی را انتخاب کنید که در یک نفس بخوانید. نمایش‌هایی را تماشا کنید که نمی‌توانید از تماشای آن دست بردارید (اما زیاده روی نکنید). در فعالیت‌هایی شرکت کنید که می‌توانید زبان را تمرین کنید. زیرا زبان انگلیسی را نمی‌توان یک بار برای همیشه یاد گرفت، یادگیری آن یک سفر مادام العمر است، بنابراین باید از این سفر لذت برد.

نتیجه گیری

با درک اصول اولیه نحوه یادگیری سریع زبان انگلیسی و اجتناب از اشتباهات اساسی، مزایای بی‌شماری را در دانستن زبان انگلیسی کشف خواهید کرد. شاید زبان انگلیسی رایج‌ترین زبان روی کره زمین نباشد، اما امروزه بیش از ۵۳ کشور به آن صحبت می‌کنند. انگلیسی پرمطالعه‌ترین زبان خارجی است، به این معنی که اگر نیاز به صحبت با فردی از یک کشور غیر انگلیسی زبان دارید، احتمال زیادی وجود دارد که آن را به زبان انگلیسی انجام دهید.

زبان انگلیسی نه تنها به شما این فرصت را می‌دهد که با مردم از سراسر کره زمین ارتباط برقرار کنید، بلکه ممکن است بتوانید در یک شرکت بین المللی شغلی پیدا کنید. در واقع، در اکثر شرکت‌های بین‌المللی، زبان شرکت دقیقاً انگلیسی است، به این معنی که حتی اگر بخواهید به یک کشور غیر انگلیسی زبان مهاجرت کنید، انگلیسی همیشه یک الزام اجباری برای هر کارفرما خواهد بود.

برای مدت طولانی، این زبان، زبان اکثر رسانه‌ها و صنعت سرگرمی بوده است، سالانه بیش از ۸۰ درصد فیلم‌ها به زبان انگلیسی منتشر می‌شوند.

و خوشبختانه زبان انگلیسی در مقایسه با سایر زبان‌ها بسیار ساده است. الفبای ساده و گرامر بدون پیچیدگی یادگیری این زبان را بسیار آسان کرده است! و با مطالعه هر زبان خارجی، حافظه را توسعه می‌دهید و مهارت‌های تحلیلی خود را بهبود می‌بخشید. تفکر خلاق هنگام به خاطر سپردن کلمات و جملات رشد می‌کند.

یادگیری سریع زبان انگلیسی سرگرم کننده است. شما فرهنگ‌های مختلفی را برای خود کشف می‌کنید، آداب و رسوم کشور دیگری برای شما واضح‌تر می‌شود، زیرا هر زبانی بازتاب فرهنگ آن است. انگلیسی دنیای کاملا متفاوتی را برای شما باز می‌کند و به شما کمک می‌کند آنچه را که قبلا ناشناخته بود درک کنید.

۵/۵ - (۱۲ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد