ایستگاه زبان

تفاوت until و by

تفاوت until و by

در این ویدیو تفاوت‌های بین Until و By رو با هم یاد می‌گیریم و صورت کامل یاد می‌گیریم که هرکدام چطور و برای چه مقصودی در جمله به کار گرفته می‌شوند. با درست به کار بردن هر کدام از این ضمایر در جمله به خوبی می‌توانید مفهوم خود را از نظر زمانی در جمله بیان کنید. این مفاهیم در درک بهتر فیلم‌های زبان اصلی و دوره هایی مثل آموزش زبان با سریال فرندز کمک زیادی خواهند کرد پس پیشنهاد می‌کنم این درس را خوب یادبگیرید.

 

(کاربرد By در جمله)

By refers to the deadline or the end of

بای به یک مهلت زمانی یا پایان چیزی اشاره می‌کند و به نقطه ی شروع کاری ندارد. فقط زمان انجام یک کار تا یک زمان فرضی را مشخص می‌کند.

We should leave Tehran by Friday (ما باید تا جمعه به تهران برگردیم.)

در اینجا کلمه By یک زمان خاص برای انجام یک کار را مشخص کرده است.

 

(کاربرد until در جمله)

Until talks about the period of the action

Until درباره یک اقدام در یک بازه زمانی اشاره می‌کند و به صورت واضح یک شروع و یک پایان مشخص را برای انجام یک کار در نظر می گیرد.

I watched TV until 10 last night (دیشب تا ساعت ۱۰ تلویزیون تماشا کردم.)

در اینجا Until طول یک بازه زمانی را مشخص می‌کند.

برای درک بهتر این درس حتما ویدیو زیر را تماشا کنید.

پس در این ویدیو یادگرفتیم که Until برای بیان طول مدت یک کار و By برای نقطه ی پایانی و مهلت انجام یک کار تا یک زمان مشخص به کار گرفته می‌شود.

تفاوت اصلی این است که By نشان‌دهنده آخرین لحظه‌ای است که در آن کاری باید انجام شود، در حالی که Until نشان‌دهنده کل زمانی است که فرد باید کاری را انجام دهد. بنابراین By بیشتر شبیه یک اولتیماتوم است، در حالی که Until مانند داشتن وقت برای انجام کاری است.

Until به معنای کاربرد است که یک عمل یا فعالیت را در دوره‌ای قبل از دوره زمانی که پس از کلمه دنبال می‌کند تعریف می‌کند، اما نه بعد از آن زمان. از سوی دیگر، By برای نشان دادن یک اتفاق قبل از یک زمان معین استفاده می شود.

این دو اصطلاح کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند، به این معنا که عبارت By، نقطه هدفی است که باید به آن رسید، و بنابراین، باید عجله کرد. Until فرصتی را که برای انجام یک کار  نیاز دارید، می دهد.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*