ایستگاه زبان

نحوه مطالعه زبان انگلیسی برای امتحان

نحوه مطالعه زبان انگلیسی برای امتحان

امتحان زبان انگلیسی در پیش است و مطمئن نیستید که برای آن آماده هستید؟ ما به شما خواهیم گفت که چگونه بدون دردسر و بی‌خوابی برای امتحان زبان انگلیسی به درستی آماده شوید. تعجب آور نیست که هر ساله افراد بیشتری شروع به مطالعه زبان انگلیسی با هدف دریافت گواهی مهارت زبان انگلیسی می‌کنند تا مدرکی دال بر دانش خود داشته باشند. اما قبل از دریافت گواهینامه ارزنده، باید سخت تلاش کنید: آماده شدن برای امتحان زبان انگلیسی یک موضوع جدی است و نیاز به زمان دارد.

یادگیری زبان انگلیسی فرصتی عالی برای خودسازی است. اول از همه، مفید است. یک زبان جدید می‌تواند به شما در ایجاد شغل و حتی در صورت لزوم سفر به کشور دیگری کمک کند. دوم اینکه، یادگیری زبان لذت بخش است. لذت برقراری ارتباط واضح برای اولین بار به زبانی جدید، با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.

آزمون زبان انگلیسی کار ساده‌ای نیست و نیاز به آمادگی جدی دارد. مهم نیست در مورد چه آزمونی صحبت می‌کنیم. امتحان زبان انگلیسی در مدرسه یا دانشگاه، آیلتس یا تافل. برای کسب نمره بالا، باید به طور منظم با یک معلم و یا به تنهایی مطالعه کنید. مهم است که منابع مطالعه مناسب را که به طور خاص برای آزمونی که قرار است شرکت کنید، انتخاب کنید. اگر به تنهایی در حال مطالعه هستید دوره آموزش تصویری American English File را به شما پیشنهاد میکنیم. در این دوره تمامی مهارت های زبان انگلیسی از صفر تا صد آموزش داده شده است. در ادامه به شما نکات مهمی درباره نحوه مطالعه زبان انگلیسی برای امتحان خواهیم گفت.

 

نکاتی برای موفقیت در امتحان زبان انگلیسی

۱. ضرب الاجل‌های واقع بینانه تعیین کنید

بسیاری از افراد می‌توانند چندین سال برای امتحان آماده شوند و هر بار لحظه امتحان را به تاخیر بیاندازند. در عین حال ممکن است فردی برای آزمون زبان آماده باشد، اما به دلیل ترس از رد شدن در امتحان، به نظر او زود است. داشتن رویا یک هدف با ضرب‌الاجل است. اگر ضرب‌الاجل داشته باشید، می‌توانید فعالیت‌های آماده سازی خود را تا آخرین جزئیات برنامه ریزی کنید.

۲. برای مطالع سخت آماده شوید

شما باید روزانه حداقل ۱ ساعت در مطالعه و تمرین کنید. نزدیک به تاریخ امتحان، توصیه می‌شود مدت زمان مطالعه را به ۲ تا ۴ ساعت در روز افزایش دهید. با این حال، استراحت را فراموش نکنید.

۳. دانش خود را بیازمایید

قبل از آماده سازی، سطح مهارت انگلیسی خود را به وضوح مشخص کنید، شکاف‌ها و نقاط ضعف را پیدا کنید. برای انجام این کار، می‌توانید در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی شرکت کنید تا سطح دانش زبان انگلیسی شما مشخص شود، این آزمون دستاوردهای شما را در مهارت‌های زبان انگلیسی نشان می‌دهد.

۴. معلم “درست” را انتخاب کنید

با کدام معلم درس بخوانم: فارسی زبان یا بومی انگلیسی زبان؟ به عنوان یک قاعده، معلم انگلیسی زبان در کمک به شکستن موانع زبانی عالی هستند. معلمان انگلیسی زبان فارسی نمی‌دانند، بنابراین شما باید انگلیسی صحبت کنید، و معلم در این زمان اشتباهات شما را تصحیح می‌کند و کلیشه‌های محاوره‌ای، واژگان مفید را آموزش می‌دهد. به گفتار شما کمک می‌کند تا “پویا” شود.

۵. وظایف معمولی را کامل کنید

ببینید در امتحان انتخابی‌تان چه وظایفی در انتظار شماست، سپس نمونه‌هایی از تمرین‌های مشابه را در اینترنت بیابید و روزانه، حداقل چند آزمون در روز را تکمیل کنید. شما می‌توانید با فرمت آزمون‌های کمبریج آشنا شوید و قوانین استاندارد را در این وب سایت examenglish.com تمرین کنید. در آنجا آزمون‌های رایگانی برای آمادگی برای IELTS، TOEFL، TOEIC، CAE، FCE، KET، PET، PTE Academic، PTE General خواهید یافت.

۶. همه مهارت ها را توسعه دهید

هر آزمون شامل چندین بخش است که تمام مهارت‌های انگلیسی را آزمایش می‌کند: نوشتن و صحبت کردن، گوش دادن، خواندن، واژگان، گرامر، تلفظ. هر کدام از ما نقاط قوت و ضعف خود را داریم. باید از نقاط قوت خود به طرز ماهرانه‌ای استفاده کنیم و نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنیم. چگونه روی هر مهارت کار کنیم؟ ما روش های زیر را ارائه می‌دهیم:

 • مهارت خواندن: متون با موضوعات مختلف را بخوانید، از روزنامه‌ها و مجلات گرفته تا ادبیات داستانی و علمی عامه پسند. به این ترتیب کلمات جدید را از متن یاد می‌گیرید، سرعت مطالعه خود را افزایش می‌دهید، از حافظه بصری خود برای به خاطر سپردن املای کلمات جدید استفاده می‌کنید و دانش خود را از کلمات و عبارات در موضوعات خاص تجدید می‌کنید.
 • مهارت نوشتن: یک وظیفه در امتحان معمولا نوشتن انشاء است. یاد بگیرید که آن را درست بنویسید، هر حرفی که می‌نویسید باید یک مقدمه، چندین پاراگراف متن اصلی و یک نتیجه داشته باشد. لطفاً توجه داشته باشید که در برخی از امتحانات ممکن است از شما خواسته شود نامه‌ای به سبک خاصی بنویسید: رسمی یا غیر رسمی. بنابراین استفاده صحیح از واژگان و گرامر مناسب را تمرین کنید. علاوه بر این، هنگام نوشتن، سعی کنید آن را در حجم و زمان مشخصی نگه دارید. به عنوان مثال، اگر می‌دانید که در امتحان باید یک انشاء با حدود ۲۰۰-۲۵۰ کلمه بنویسید، خود را برای نوشتن چنین متونی آموزش دهید، سپس وقتی موفق شدید نیازی به شمارش کلمات نخواهید داشت، خواهید دید که شما به طول ایده آل دست یافته‌اید.
 • مهارت شنیداری: یکی دیگر از وظایف امتحانات گوش دادن به یک فایل صوتی و پاسخ دادن به سوالات مربوط به آن است. تست درک شنیداری انگلیسی یکی از سخت‌ترین بخش‌های امتحان است. اما اگر لیسنینگ را تمرین کنید با این تست مشکلی نخواهید داشت. یکی از موثرترین و در دسترس‌ترین راه ها برای آموزش مهارت، گوش دادن به پادکست های صوتی است.
 • مهارت صحبت کردن: یک وظیفه دیگر در امتحانات یک مکالمه خودجوش در مورد هر موضوعی است. بهتر است این بخش از امتحان را با معلم خود تکرار کنید: او به شما کمک می‌کند اشتباهات رایج را اصلاح کنید و به شما یاد می‌دهد که به طور طبیعی صحبت کنید. یک تمرین ساده و بسیار موثر برای آموزش گفتار خود به خودی وجود دارد: هر موضوعی را انتخاب کنید و سعی کنید ۱ دقیقه در مورد آن صحبت کنید. به این ترتیب یاد خواهید گرفت که در مورد هر چیزی صحبت کنید و این دقیقا همان چیزی است که در امتحان به آن نیاز دارید. شما همچنین می‌توانید روی مهارت مکالمه خود به تنهایی کار کنید. برای این کار روش زیر را امتحان کنید. یک ویدیوی جالب بگیرید، چندین بار تماشا کنید، زیرنویس را یاد بگیرید. پس از آن، ویدیو را بدون صدا روشن کنید و سعی کنید با سرعت اسپیکر مطابقت داشته باشد. این تمرین به شما کمک می‌کند واژگان مفیدی را یاد بگیرید و به زبان انگلیسی مسلط شوید. علاوه بر این، خواندن با صدای بلند را فراموش نکنید: تلفظ خود را بهبود می‌بخشید، روی لحن و لهجه صحیح کار می‌کنید و یاد می‌گیرید که افکار خود را به وضوح و با مهارت فرموله کنید.

مطالعه زبان انگلیسی برای امتحان

۷. امتحان را تمرین کنید

ببینید آزمون چگونه پیش می‌رود، چقدر زمان برای تکمیل هر وظیفه دارید. همراه با یک معلم یا دوستی که باید در امتحان شرکت کند، سعی کنید مقاله بنویسید، متن را بخوانید و به سؤالات پاسخ دهید، گوش دادن را تمرین کنید. تمرینات و مکالمه به زبان انگلیسی انواع موضوعات. در این صورت، باید زمان مشخصی را که برای هر بخش از امتحان در نظر گرفته شده است، رعایت کنید. تا زمان امتحان، شما باید زمان هر بخش از آزمون را درک کنید.

۸. تمام اطلاعات را به زبان انگلیسی دریافت کنید

سعی کنید تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در طول روز به زبان انگلیسی دریافت کنید. به دنبال یک مایکروویو جدید هستید؟ توضیحات مدل‌ها و نقدها را در وب سایت‌های فروشگاه‌های آنلاین خارجی مشاهده کنید. آیا می‌خواهید یک کیک بپزید؟ به دنبال دستور غذا در سایت‌های انگلیسی زبان بگردید. نمی‌توانید زندگی خود را بدون کتاب تصور کنید؟ آنها را به زبان انگلیسی بخوانید. آیا می‌خواهید بدانید چگونه برای آزمون زبان انگلیسی به درستی آماده شوید؟ به دنبال اطلاعات به زبان انگلیسی باشید! با این روش ساده، دایره لغات خود را با واژگان حوزه‌های مختلف زندگی غنی می‌کنید و منابع مفید و هیجان انگیز زیادی را کشف خواهید کرد.

۹. فریب رویا فروشان را نخورید

مطمئناً قبل از امتحان به دنبال دوره‌های آموزش زبان انگلیسی می‌روید که بتوانید مهارت‌های خود را تقویت کنید. متاسفانه در حال حاضر برخی افراد سودجو دوره‌های بی کیفیت زبان انگلیسی را تحت عناوین مختلف از آموزش زبان در ۲۰ روز و یک هفته، بفروش می‌رسانند که فقط باعث سردرگمی و نا امیدی شما می‌شوند. پس مراقب باشید در دام آنها نیافتید.

۱۰. از زبان انگلیسی در زندگی واقعی استفاده کنید

یکی از مؤثرترین روش های آماده سازی برای آزمون زبان خارجی، استفاده مداوم از مطالب مورد مطالعه در زندگی واقعی است. متن‌ها را به زبان انگلیسی بخوانید، سریال‌ها و فیلم‌ها را به زبان اصلی تماشا کنید، آهنگ‌های آمریکایی مورد علاقه خود را با بدون ترجمه گوش کنید. از زبان خارجی به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با دوستان، اقوام و همکلاسی ها استفاده کنید. با طرفداران خارجی مکاتبه کنید و در انجمن های انگلیسی عضو شوید. هر گونه تمرین به نفع شما خواهد بود.

۱۱. به انواع فعالیت‌های گفتاری توجه کنید

در آزمون زبان انگلیسی، شما به یک اندازه به مهارت‌های خواندن، صحبت کردن، شنیدن و نوشتن نیاز دارید. شما نباید فکر کنید که مثلاً خواندن برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند، به این معنی که نیازی به کار روی آن ندارید. لازم است – و نه کمتر از صحبت کردن. ما به شما می‌گوییم که چگونه مهارت‌ها را در انواع مختلف فعالیت گفتاری توسعه دهید:

 • خواندن: روزنامه ها، مجلات، آثار هنری را بخوانید. می‌توانید آنها را هم در فروشگاه‌ها و هم در اینترنت پیدا کنید. خواندن به گسترش دایره لغات و تقویت حافظه بصری شما کمک می‌کند.
 • نوشتن: در طول آزمون، شما باید یک نامه و یا مقاله در مورد یک موضوع خاص بنویسید. بنابراین، هنگام آماده شدن برای امتحان نهایی زبان انگلیسی، مهم است که با ساختار چنین آثاری آشنا شوید و یاد بگیرید که در یک حجم خاص بنویسید.
 • گوش دادن: به منابع صوتی مختلف (پادکست، دیالوگ‌های ضبط شده، نمایش‌های رادیویی، سریال‌های صوتی) گوش دهید و وظایف را بر اساس آنها کامل کنید. هرچه بیشتر با چنین موادی کار کنید، مهارت شنیداری انگلیسی شما بهتر می‌شود.
 • صحبت كردن: شما می‌توانید نه تنها در کلاس‌های با یک معلم یا در جلسات باشگاه زبان، بلکه در موقعیت‌های دیگر انگلیسی صحبت کنید. به عنوان مثال، سعی کنید در مورد موضوعی که به شما مرتبط است حدس بزنید یا شیئی را که در مقابل خود می‌بینید توصیف کنید. برای تاثیرگذاری بیشتر کار خود، مونولوگ خود را روی یک ضبط صوت ضبط کنید و سپس اشتباهات و کاستی‌های احتمالی را با معلم در میان بگذارید.

 

آیا می‌توان در مدت زمان کوتاهی برای امتحان آماده شد؟

بدون شک، شما باید از لحظه‌ای که زبان انگلیسی در برنامه درسی مدرسه شما ظاهر می‌شود، آماده سازی برای آزمون را آغاز کنید. اگر نتوانستید با پشتکار مطالعه کنید و متوجه شدید که دانش شما برای آزمون کافی نیست، حداقل از ابتدای سال تحصیلی شروع به آماده سازی کنید. شما ۹ ماه کامل فرصت خواهید داشت تا به سرعت به عقب برگردید و به خوبی آماده شوید.

همچنین در مورد آموزش سریع در دوره‌های ویژه برای آماده شدن برای آزمون‌های زبان فکر کنید – اینها عبارتند از:

 • فشرده ترین آموزش، که شامل ۳-۵ درس در هفته است.
 • تاکید بر روش‌های ارتباطی که به لطف آنها دانش آموزان می‌توانند به سرعت از ترس روانی اشتباه خلاص شوند و انگلیسی صحبت کنند.
 • مقدار زیادی تمرین با تأکید بر گرامر و یادگیری واژگانی که تضمین شده است در آزمون زبان مفید باشد.
 • تکالیف خلاقانه و جالبی که به معنای واقعی کلمه می‌خواهید سریع انجام دهید، که خستگی شدید را از بین می‌برد.

برای صرفه جویی در زمان، توصیه می‌کنیم گزینه دوره‌های زبان را برای آمادگی برای آزمون مورد نظر خود در نظر بگیرید که به صورت آنلاین برگزار شود. چنین کلاس‌هایی به دانش آموز این امکان را می‌دهد که در خانه بماند، اما در عین حال در یک درس کامل انگلیسی با یک معلم مجرب شرکت کند و همچنین با دانش آموزان دیگر ارتباط برقرار کند. ایده دوره‌های آنلاین والدین را نیز خوشحال می‌کند، زیرا این قالب کلاس‌ها معمولاً هزینه کمتری نسبت به دوره‌های حضوری دارد. درست است، همه چیز ارزان قیمت با کیفیت بالا نیست، بنابراین انتخاب یک گزینه آموزشی برای فرزندان شما که شروع به آماده شدن برای آزمون زبان می‌کنند باید با نهایت دقت انجام شود.

امیدواریم پس از خواندن مقاله ما، دیگر گوگل را با سوال “نحوه مطالعه زبان انگلیسی برای امتحان” عذاب ندهید، بلکه سخت و سازنده شروع به کار کنید. اگر به کمک نیاز دارید، دوره‌های آموزش زبان انگلیسی ما را امتحان کنید. معلمان باتجربه با کمال میل به شما کمک می‌کنند تا برای آزمون آماده شوید. اگر به طور کامل برای آن آماده شوید، قبولی در امتحان چندان سخت نیست. ما برای شما صلح و آرامش آرزو می‌کنیم! موفق باشید.

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)
آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز

 

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد