ایستگاه زبان

5 استراتژی عالی برای آزمون تافل

آزمون تافل

شرکت در آزمون TOEFL اغلب یک تجربه استرس‌زا است. شما باید استراتژی داشته باشید. برای شرکت در آزمون هزینه زیادی پرداخت می‌کنید. شما ماه هاست که در حال آماده سازی هستید. مرکز آزمون ممکن است شلوغ یا پر سر و صدا باشد. ممکن است شب قبل خوب نخوابیده باشید.

با تصمیم به آماده شدن برای امتحان به تنهایی و بدون معلم، مهم است که همه چیز را به درستی محاسبه کنید. از این گذشته، در هر صورت در آزمون موفق خواهید شد، اما نمره گواهی ممکن است همیشه شما را خوشحال نکند. برای اینکه نتیجه خواسته‌ها و انتظارات شما را برآورده کند، باید پشتکار داشته باشید و سخت تلاش کنید. البته، ابتدا باید زبان انگلیسی خود را تا سطح Intermediate ارتقا دهید و در مورد زمانی که مایلید برای آماده شدن برای تافل صرف کنید، تصمیم بگیرید.

هنگام آماده شدن برای امتحان، مهم است که به یاد داشته باشید که تأکید اصلی بر گوش دادن است. این بدان معناست که تلاش های اصلی باید بر روی بهبود درک شنیداری شما از زبان انگلیسی متمرکز شود. برای این کار سعی کنید دائماً روی گسترش دایره لغات خود کار کنید، فیلم‌های زبان اصلی را تماشا کنید و به کتاب‌های صوتی به زبان انگلیسی گوش دهید.

هیچ کاری نمی‌توانید در مورد همه اینها انجام دهید، اما شروع آمادگی برای تافل با یک مقدمه خوب یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید تا استرس خود را کاهش دهید. در اینجا ۵ استراتژی آماده سازی تافل وجود دارد که به نظر من برای اکثر افراد موثر بوده است.

  1. در یادداشت برداری مهارت داشته باشید: در طول امتحان TOEFL، فقط یک بار به کلیپ‌های صوتی گوش می‌دهید. در مرحله بعد، باید در مورد موضوعی که شنیدید، به سوالات پاسخ دهید، صحبت کنید یا بنویسید. از آنجایی که نمی‌توانید صدا را دوباره پخش کنید، باید در یادداشت برداری مهارت داشته باشید. می‌توانید یادداشت برداری را به زبان مادری یا انگلیسی خود تمرین کنید. بهتر است هر دو را کمی انجام دهید. هدف شما این است که یادداشت برداری را در زمان واقعی، بدون از دست دادن چیزی که گوینده می‌گوید، یاد بگیرید. با انواع کلیپ‌های صوتی مختلف در سطوح مختلف امتحان کنید، سپس دوباره به کلیپ گوش دهید و ببینید بازخورد شما چقدر دقیق است. احتمالا کلیپ‌های آموزشی و کوتاه دوره آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز به شما کمک زیادی برای این تمرین میکند. به چیزهایی که ممکن است ابتدایی به نظر برسند، مانند چیدمان یادداشت‌ها و خوانایی دست خط خود توجه کنید. اینکه بتوانید با اطمینان یادداشت برداری کنید و تمام اطلاعات مهم را در زمان واقعی ثبت کنید، کمک بزرگی در آزمون تافل شما و همچنین در مطالعات آینده شما خواهد بود.
  2. در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید: زمانی که برای تافل آماده می‌شوید، تقریباً همیشه هدفتان کسب یک نمره خاص است. در طول آمادگی برای آزمون تافل، می‌توانید با انجام تست‌های تمرینی متوجه شوید که به هدف خود نزدیک شده‌اید یا خیر. آزمون‌های تمرینی همچنین به شما کمک می‌کند تا احساسی نسبت به محیط آزمون و انواع سؤالات و محدودیت‌هایی که در روز آزمون با آن‌ها مواجه خواهید شد، داشته باشید. راه‌های زیادی برای شرکت در آزمون‌های تمرینی تافل وجود دارد، از جمله استفاده از آزمون رایگان EF SET برای پیگیری پیشرفت شما.
  3. هر روز بخوانید: حتی افراد بومی انگلیسی زبان خود را از طریق خواندن تقویت می‌کنند. هرچه مطالعه شما گسترده تر باشد، بیشتر در معرض مفاهیم و واژگان قرار خواهید گرفت. هر چه دقیق تر بخوانید، مهارت‌های درک مطلب را بیشتر می‌کنید. به طور گسترده و دقیق بخوانید تا دامنه موضوعاتی را که با آن به زبان انگلیسی راحت هستید گسترش دهید. شما هرگز نمی‌دانید که چه موضوعاتی در آزمون تافل شما ظاهر می‌شود، بنابراین بهتر است دانش بسیار وسیعی داشته باشید.
  4. به پادکست‌ها گوش دهید: برنامه‌های رادیویی انگلیسی زبان زیادی به صورت آنلاین وجود دارد، خواه از بی بی سی یا NPR، کمدی یا اخبار خوشتان بیاید. شنیدن سخنرانان بومی انگلیسی به زبان انگلیسی با سرعت طبیعی خود به توسعه درک شنیداری شما کمک می‌کند. همچنین می‌توانید با پخش قسمت‌هایی از پادکست انگلیسی و تلاش برای تقلید تلفظ گوینده، مهارت‌های تلفظ خود را توسعه دهید. درک یک ضبط صوتی دشوارتر از درک یک ضبط ویدیویی است زیرا سرنخ‌های زمینه یکسانی وجود ندارد. این باعث می‌شود پادکست‌ها برای تمرین درک شنیداری بهتر از تماشای فیلم یا برنامه‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی باشند.
  5. تایپ را بیاموزید: بخش تایپ امتحان نیاز به تایپ پاسخ‌های خود در یک رایانه ناآشنا مجهز به صفحه کلید لمسی دارد. این یک مهارت ساده به نظر می‌رسد، اما بسیاری از مردم فراموش می‌کنند که برای آن آماده شوند. مطمئن شوید که می‌توانید به سرعت به زبان انگلیسی روی صفحه کلید لمسی قبل از تاریخ آزمون تایپ کنید. ابزارهای رایگان زیادی به صورت آنلاین وجود دارد که به شما در یادگیری تایپ لمسی کمک می‌کند.

آمادگی برای آزمون تافل

آماده شدن برای تافل را از کجا شروع کنیم؟

با برنامه ریزی شروع کنید. زمانی را که قبل از شرکت در آزمون خواهید داشت، تخمین بزنید و با یک برنامه هدفمند اقدام کنید. به یاد داشته باشید که آمادگی شما باید شامل کار در هر بخش از امتحان باشد. علاوه بر این، بسیار مهم است که دانش فعلی خودتان را در تمام مهارت‌های زبان تخمین بزنید. سوالات تافل نه تنها توانایی شما در صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی، بلکه دانش و توانایی شما در تجزیه و تحلیل و ترکیب اطلاعات را ارزیابی می‌کند. نکات مهم و مشاهدات جالب را یادداشت کنید. اگر روزی چند یادداشت بردارید، پاسخ دادن به سوالات و نوشتن در امتحان بسیار آسان‌تر خواهد شد.

هنگام بحث آمادگی برای آزمون‌های بین المللی، همیشه تاکید می‌کنم که باید با استفاده از یک برنامه از هدفمند که شامل تمام مهارت‌ها و استراتژی‌های مورد نیاز برای امتحان، برای آنها آماده شوید. چنین طرحی پس از تعیین سطح، تجزیه و تحلیل و تست تشخیصی ترسیم می‌شود. می‌توانید از کتاب‌های آمادگی کمبریج برای آزمون تافل، دوره آمادگی لانگمن iBT، تافل iBT بارون، تست‌های رسمی تافل iBT شروع کنید. با مطالعه دقیق و گام به گام این کتاب‌ها و همچنین تکرار مداوم آموخته‌های خود، می‌توانید به خوبی برای تافل آماده شوید.

 

سخن پایانی

هنگام آماده شدن برای تافل به تنهایی، باید زمان زیادی را صرف مطالعه عمیق گرامر، خواندن متون و مهارت نوشتاری کنید. همچنین برای گذراندن موفقیت آمیز Speaking، باید به بهبود مهارت‌های گفتاری توجه ویژه‌ای شود.

در طول مراحل آماده سازی باید با ویژگی‌های خود آزمون آشنا شوید. برای انجام این کار، باید ساختار و قالب آن را درک کنید، که شما را از بسیاری از مشکلات در هنگام شرکت در آزمون نجات می‌دهد. در واقع، در هر یک از چهار بخش اصلی تافل حدود ۱۰ نوع کار مختلف وجود دارد. برای اینکه در آنها گیج نشوید، باید از قبل با تکنیک اجرای آنها آشنا شوید.

آماده شدن برای تافل به تنهایی بسیار دشوار است، بنابراین این گزینه برای همه مناسب نیست. برای افزایش شانس موفقیت در قبولی در این آزمون، بهتر است با یک استاد راهنما مطالعه کنید یا در دوره‌های آمادگی شرکت کنید. یک معلم باتجربه به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعف خود را شناسایی کنید، توصیه‌های مفیدی ارائه دهید، اشتباهات خود را تصحیح کنید و دانش خود را ارتقا دهید، و باعث می‌شود که احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و مطمئن شوید که نمره بالایی کسب خواهید کرد.

امیدوارم با همین نکات به ظاهر ساده بتوانید آمادگی بهتری برای آزمون تافل پیدا کنید و استرس را از خود دور کنید. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید می‌توانید از همکاران ما در ایستگاه زبان کمک بگیرید. خوشحال می‌شویم صدای گرمتان را بشنویم.

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد