ایستگاه زبان

عادات روزمره برای بهبود زبان انگلیسی

بهبود زبان انگلیسی

غیرقابل انکار است که یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری نیازمند زمان، تلاش و فداکاری است. برای بهبود زبان انگلیسی، نکته کلیدی این است که به طور مداوم در هر جنبه پیشرفت کنید. این کار مستلزم منظم بودن است در حالی که نیاز به تمرین به اندازه دارد تا احساس خستگی نکنید. بهترین راه برای بهتر کردن زبان انگلیسی، اتخاذ عادات کوچکی است که می‌توانید هر روز آن‌ها را حفظ کنید تا یادگیری خود را به جلو ببرید. آنها نباید چیزهایی باشند که زمان زیادی را صرف کنند یا به تلاش زیادی نیاز داشته باشند.

بسیاری از افرادی که یک زبان خارجی یاد می‌گیرند از کمبود زمان، محیط زبان یا فرصت برای سفر به خارج شکایت دارند. اما هیچ چیز مانع از ایجاد یک محیط زبانی مشابه در زندگی شما نمی‌شود. البته شما نمی‌توانید اطرافیان خود را مجبور کنید که انگلیسی صحبت کنند و نمی‌توانید زبان تابلوهای مغازه‌ها را تغییر دهید، اما می‌توانید هر روز بیشتر با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.

در این مقاله چند مورد مهم را با شما در میان می‌گذاریم که می‌توانید و باید هر روز انجام دهید تا زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید. آنها به هیچ وجه وظایف بزرگی نیستند، و در واقع، شما می‌توانید آنها را نیز کمی سرگرم کننده کنید. بدون شک مسیر یادگیری همچنان دشوار و طولانی است، اما می‌توان سریعتر و کارآمدتر بر آن غلبه کرد. اگر واقعاً به آن متعهد باشید، حتی پس از سال‌ها زندگی با این عادت‌ها، کار سختی به نظر نمی‌رسد. منتظر چی هستی؟ بیایید با هم بررسی کنیم!

تلفظ

۱. تلفظ

تلفظ صحیح صداهای یک زبان برای زبان آموزان مهم است، بنابراین باید هر روز زمانی را صرف تمرین تلفظ خود کنید. هدف این نیست که سعی کنید از لهجه خود خلاص شوید، بلکه باید آن را به اندازه کافی واضح و دقیق بیان کنید تا وقتی صحبت می‌کنید دیگران بتوانند شما را کاملا درک کنند. بسیاری از زبان آموزان پیشرفته انگلیسی وجود دارند که مهارت‌های گرامر و واژگان شگفت انگیزی دارند اما هنگام برقراری ارتباط مشکل دارند زیرا لهجه آنها درک آنچه را که صحبت می‌کنند برای شنوندگان چالش برانگیز می‌کند.

در کلاس، معلمان شما ممکن است روی تلفظ شما تمرکز نکرده باشند، زیرا در آن زمان اولویت آنها نیست. هدف اصلی معلمان این است که دایره لغات و گرامر را گسترش دهند تا بتوانید در امتحانات نمرات بالایی کسب کنید، نه تلفظ را. با این حال، در دنیای واقعی که از انگلیسی برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می‌کنید، تلفظ و تسلط شما فوق العاده مهم است. به همین دلیل است که شما باید تلفظ خود را هر روز به تنهایی تمرین کنید، که به شما کمک می‌کند در مدت زمان کوتاهی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته باشید. توصیه می‌کنم مقاله چگونه در زبان انگلیسی پیشرفت کنیم را مطالعه کنید تا بهتر متوجه شوید. 

پس چگونه می‌توانید این کار را شروع کنید؟ می‌توانید ویدیوهای انگلیسی را تماشا کنید و سعی کنید لهجه آنها را تقلید کنید. این یک راه عالی و ساده برای تمرین تلفظ شما است. ویدیوهای مورد علاقه خود را پیدا کنید و تا جایی که می‌توانید آنها را تماشا کنید. همچنین می‌توانید صدای خود را ضبط کرده و آن را با گوینده مقایسه کنید تا اشتباهاتی را که معمولاً هنگام تلفظ مرتکب می‌شوید شناسایی کنید. انجام هر روز این کار به ماهیچه‌های دهان شما کمک می‌کند تا کار کنند و صداها هنگام انجام آن طبیعی‌تر شود. به همین سادگی است و زمان زیادی از شما نمی‌گیرد، فقط پنج یا ده دقیقه در روز کافی است. فقط مطمئن شوید که آن را به طور مداوم انجام می‌دهید.

حتی می‌توانید با خواندن آهنگ‌های انگلیسی مورد علاقه خود این کار را انجام دهید. قبلا درباره یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ و موسیقی مقاله مفصلی نوشته‌ایم. هنگام آواز خواندن، باید هر صدا را بسیار واضح و بلندتر از زمانی که صحبت می‌کنید بسازید. این به ماهیچه‌های دهان شما یک تمرین واقعی می‌دهد، درست مانند رفتن به باشگاه برای بدن شما، و صحبت کردن در زندگی واقعی را آسان تر می‌کند.

با این حال، چیزی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید، آواز خواندن به زبان انگلیسی برای تلفظ و لحن شما شگفت‌انگیز است، اما وقتی صحبت از دستور زبان می‌شود، این کار در واقع کمکی نمی‌کند. آهنگ‌هایی با اشتباهات املایی و گرامری وجود دارد که به عمد اضافه شده‌اند تا جذاب باشند. به عنوان مثال، در رمان معروف جاستین بیبر به نام “Love Yourself” این جمله وجود دارد: “My mama don’t like you and she likes everyone”. به وضوح می‌توانید ببینید که به جای «دوست ندارم» باید «دوست ندارد» باشد. این مدرکی است که نشان می‌دهد آهنگ‌های انگلیسی فقط باید برای تقویت تلفظ شما استفاده شود، نه دستور زبان. برای یادگیری کامل گرامر انگلیسی بهتره کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

 

۲. جذب!

جذب کردن به معنای دریافت اطلاعات است، بنابراین شما مانند اسفنجی هستید که چیزها را جذب می‌کند، ایده‌های جدید، کلمات جدید، روش‌های جدید بیان خود را می‌پذیرد و می‌توانید این کار را به روش‌های مختلف انجام دهید. تماشای یک فیلم انگلیسی، گوش دادن به آهنگ، خواندن یک کتاب، صدها کار روزانه وجود دارد که می‌توانید برای بهبود زبان انگلیسی خود انجام دهید. لازم نیست این کار وقت گیر باشد، اما نکته مهم جستجوی نوع مناسب محتوا است. چیزی را پیدا کنید که به آن علاقه دارید.

سپس می‌توانید مقالاتی را بخوانید یا ویدیوهایی در مورد آن موضوع تماشا کنید. در مورد ویدیوها، باید آنهایی را انتخاب کنید که زیرنویس انگلیسی دارند، تا بتوانید همزمان به سخنران گوش دهید و زیرنویس را بخوانید. به یاد داشته باشید که یک دفترچه یادداشت در کنار خود داشته باشید. اگر کلمه یا عبارت جالبی دیدید که نمی‌دانید، آن را یادداشت کنید! نباید احساس کنید که مجبور هستید انگلیسی را تمرین کنید، بلکه باید احساس کنید که وقتی اطلاعات بیشتری در مورد محتوای مورد علاقه خود پیدا می‌کنید، سرگرم می‌شوید. چه چیزی هیجان انگیزتر از یادگیری زبان انگلیسی و لذت بردن همزمان؟

فکر کردن به انگلیسی

۳. به زبان انگلیسی فکر کنید

این ممکن است دشوار یا حتی غیرممکن به نظر برسد، اما دور از واقعیت نیست. لازم نیست همیشه به انگلیسی فکر کنید، از کوچک شروع کنید. به عنوان مثال، شما یک شی را می‌بینید، روی آن تمرکز کنید، به تمام جزئیات ممکن توجه کنید و آنها را در ذهن خود توصیف کنید، البته به زبان انگلیسی. در ابتدا آسان نخواهد بود، اما نکته اصلی این است که این تمرین را باید به طور منظم انجام دهید. کم کم متوجه خواهید شد که افکار شما از جملات و عبارات انگلیسی مملو شده‌اند. در این حالت خیلی راحت می‌توانید لغات و عبارات مورد نیاز در مکالمه را به یاد بیاورید.

 

۴. بنویس!

ما در مورد مقاله نویسی صحبت نمی‌کنیم. ما فقط از شما می‌خواهیم که هر روز چند فکر بنویسید و هیچ کس مجبور نیست آن را ببیند، فقط برای شماست. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا نوشتن به ماندگاری واژگان شما کمک می‌کند. اگر در نوشتار مشکل دارید بهتره قبل از شروع مقاله روش‌های عملی برای بهبود مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

نوشتن یکی از بهترین راه‌ها برای یادآوری کلمات و عبارات جدیدی است که با آنها برخورد کرده‌اید. وقتی چیزی را تماشا می‌کنید یا می‌خوانید، ممکن است کلمات جدید جالبی پیدا کنید، اما به زودی آنها را فراموش خواهید کرد مگر اینکه واقعاً از آنها استفاده کنید. هنگام نوشتن، به جملات و ایده‌های خود در مورد نحوه استفاده از این کلمات فکر می‌کنید. به این ترتیب شما به جای گوش دادن به جملات دیگران، جملات خود را تولید می‌کنید، و این به شما کمک می‌کند خیلی بهتر به خاطر بسپارید. شما باید در مورد چیزهایی که واقعاً به آنها علاقه دارید بنویسید تا بتوانید انگیزه خود را حفظ کنید و سعی کنید تا جایی که می‌توانید کلمات جدید را وارد کنید.

اگر به اندازه کافی در مورد دستور زبان خود اطمینان ندارید، می‌توانید نوشته خود را در یک چک کننده گرامری بررسی کنید تا ببینید آیا اشتباهی مرتکب شده‌اید یا خیر. این سایت‌های گرامر عمدتا رایگان هستند و یافتن آنها بسیار آسان است. همچنین می‌توانید از دیکشنری برای یافتن مترادف‌ها و جایگزین کردن کلمات خود با کلمات پیشرفته‌تر استفاده کنید یا سعی کنید جمله خود را به روش‌های مختلف ترجمه کنید. اینها تنها چند ایده هستند، اما وارد شدن به یک عادت نوشتن روزانه فرصت‌های زیادی برای شما ایجاد می‌کند تا آنچه را که آموخته‌اید یا آنچه را که در زبان انگلیسی دیده‌اید به کار ببرید و سپس آن را مرور کنید.

یادگیری نباید به تئوری و تمرکز روی گرامر محدود شود، باید زیاد صحبت کنید و جملات خودتان را بسازید. شما فقط نیازی به یادگیری زبان انگلیسی ندارید، بلکه باید نحوه استفاده از آن را نیز بیاموزید.

 

۵. هر روز حداقل ۱۰ کلمه یاد بگیرید

افزایش دایره لغات زبان خود بدون شک یک جنبه بسیار مهم در یادگیری یک زبان است. به خاطر سپردن حداقل ده کلمه جدید در روز عادت کنید. این فرآیند باید عاقلانه برخورد شود تا به ثمر بنشیند. انتخاب تصادفی کلمات از فرهنگ لغت موثر نخواهد بود. برای انجام این کار، بهتر است یک فرهنگ لغت تصویری بردارید و کلمات را در متن یاد بگیرید، همه اشکال هر کلمه را به طور همزمان حفظ کنید و سعی کنید فوراً برای آنها کاربرد پیدا کنید. برای مثال، تصمیم گرفتید نام غذاها را یاد بگیرید و با میوه‌ها شروع کردید. هنگام بازدید از سوپرمارکت، در کنار جعبه‌های میوه قدم بزنید و نام هر یک از آنها را به انگلیسی به خاطر بسپارید.

 

۶. به یک گفتگو بپیوندید!

باز هم، این ممکن است جدی و پیچیده به نظر برسد، اما اصلاً اینطور نیست. زمانی یافتن یک انگلیسی زبان دست نیافتنی بود. اکنون همه می‌توانند چنین دوستانی پیدا کنند و برای تبادل اطلاعات و تمرین فعال زبانی به طور دوره‌ای با آنها ارتباط بگیرند.  ما از شما می‌خواهیم که به بحث‌های انگلیسی در مورد چیزهایی که مورد علاقه شما هستند بپیوندید. این کار را می‌توان به صورت آنلاین یا حضوری انجام داد. در مورد آنلاین، می‌توانید به راحتی گروه‌های فعالی را در رسانه‌های اجتماعی پیدا کنید که در آن افراد با علاقه‌های مشابه شما در حال تعامل هستند. آنها ایده های خود را به اشتراک می‌گذارند، نظر می‌دهند و شما می‌توانید پاسخ دهید. بنابراین می‌توانید نظر بدهید و در واقع بخشی از بحث باشید. شما باید به چند انجمن مختلف بپیوندید تا ببینید کدام یک فعال ترین است و بحث‌های واقعا جالبی در آن اتفاق می‌افتد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک بار در روز گروه‌ها را بررسی کنید و ببینید آیا پست جدیدی وجود دارد یا خیر. اگر کسی چیزی را به اشتراک می‌گذارد و نظر دیگران را می‌پرسد، در نظر دادن دریغ نکنید. آیا این خوب نیست که بدانید می‌توانید انگلیسی یاد بگیرید، در ارتباط باشید و در مورد چیزهای مورد علاقه خود به یکباره صحبت کنید؟

در حالی که پیوستن به بحث‌های آنلاین عمدتاً نوشتن انگلیسی شما را تقویت می‌کند، مکالمه چهره به چهره مهارت‌های شنیداری و گفتاری شما را تقویت می‌کند. اول از همه، برای خود یک شریک مکالمه انگلیسی زبان پیدا کنید. هر کسی این کار را انجام می‌دهد، چه دوست باشد، چه یکی از اعضای خانواده. سپس موضوعی را انتخاب کنید که هر دوی شما به آن علاقه دارید و در مورد آن صحبت کنید. هنگامی که در یک بحث هستید، مطمئن شوید که بین گوش دادن و صحبت کردن خود تعادل برقرار می‌کنید. باید با دقت به صحبت‌های طرف مقابل گوش دهید تا پاسخ مناسب را بدهید. باز هم، نباید این احساس را داشته باشید که شما در حال تمرین هستید، زیرا در واقع در حال گفتگوی غیررسمی با یک دوست نزدیک در مورد آنچه که هر دو از آن لذت می‌برید دارید. همچنین می‌توانید مکالمه‌تان را ضبط کنید تا بعداً دوباره گوش کنید و ببینید آیا اشتباهات تلفظی مرتکب شده‌اید که باید حل شوند.

ادامه بده

۷. متوقف نشوید

شما باید برای این واقعیت آماده باشید که حتی اگر تمام توصیه‌ها را رعایت کنید، به سرعت پیشرفت را احساس نخواهید کرد. برای مطالعه سخت آماده باشید و تلاش‌های شما به ثمر خواهد نشست، زیرا دانش زبان انگلیسی یک دستاورد جدی است که فرصت‌های زیادی را برای شما فراهم می‌کند. چه به تنهایی یا با یک معلم این کار را انجام دهید، توصیه می‌کنیم برای انجام کارهای سخت آماده باشید. هر چه بیشتر روی زبان انگلیسی خود کار کنید، سریع‌تر به سطح مورد نظر خود خواهید رسید.

یادگیری یک زبان جدید دشوار است و هر کسی که بخواهد آن را به تنهایی انجام دهد، باید سخت کار کند. اگر می‌خواهید به سرعت سطح زبان انگلیسی خود را ارتقا دهید، آموزش‌های انگلیسی را از طریق دوره های آموزش زبان ما امتحان کنید.

 

چند ترفند برای عادت‌های یادگیری زبان

  • تسلیم نشو! همیشه به هدف بزرگتر نگاه کنید. اگر به نظر می‌رسد که آهسته پیش می‌روید، پیشرفت به آن سرعتی که می‌خواهید نیست، به یاد داشته باشید که با تسلط بر زبان چه چشم اندازهای وسیعی برای شما باز خواهد شد. یک شغل جدید، یک حرفه غرور برانگیز، تحصیل در خارج از کشور، گردشگری مستقل، بسیاری از موارد.
  • فعالیت‌های سرگرم کننده‌ای را پیدا کنید که یادگیری را برای شما آسان تر می‌کند. همیشه انجام کاری که دوست داریم برای ما آسان تر است. راهی را برای یادگیری زبان انتخاب کنید که باعث اعتراض درونی نشود، بلکه شما را به این فرآیند بکشاند. می‌توانید این زبان را از جوک‌ها و داستان‌های خنده دار، تصاویر جذاب یاد بگیرید. به آهنگ‌های مورد علاقه خود گوش دهید و سعی کنید متن آن را به زبان انگلیسی مطالعه کنید. در انجمن‌ها با علاقه‌مندان چت کنید.
  • از فلش کارت‌های کاغذی یا برنامه‌های ابزار برای یادگیری کلمات جدید استفاده کنید. یک روش قدیمی که هنوز هم عالی کار می‌کند. می‌توانید کارت‌ها را همیشه برای مطالعه در زمان استراحت در محل کار یا در حال حرکت نگه دارید.
  • از تداعی برای به خاطر سپردن کلمات یا مفاهیم سخت واژگانی استفاده کنید. روش تداعی نیز روی عادت کار می‌کند. به هر حال، مغز ما دوست دارد به مفاهیم آشنا بچسبد. اگر کلمات خاصی را به وضوح با تصاویر واضح مرتبط کنید، در صورت نیاز فوراً به ذهنتان خطور خواهند کرد.
  • یک شریک مطالعه پیدا کنید و مفاهیم را به یکدیگر آموزش دهید. مطالعه با هم بسیار سرگرم کننده تر است. افراد همفکری را که در حال یادگیری یک زبان هستند پیدا کنید و به صورت حضوری، از طریق پیام رسان های آنلاین یا اسکایپ به یکدیگر درس بدهید.
  • سعی کنید تا جایی که ممکن است به زبان انگلیسی صحبت کنید، حتی با خودتان. تلفظ صحیح به خودی خود اتفاق نمی‌افتد و توانایی صحبت کردن به صورت روان به خودی خود ظاهر نمی‌شود. برای صحبت کردن، باید صحبت کنید.

 

سخن پایانی

اگر بتوانید این موارد را به نحوی وارد برنامه روزانه خود کنید، بدون شک زبان انگلیسی خود را به طور کامل بهبود خواهید بخشید. گفتن آسان تر از انجام دادن است. به یاد داشته باشید که ایجاد عادت‌های خوب به سادگی تصمیم گیری در مورد انجام آن نیست. بنابراین ما چند نکته اضافی برای کمک به شما در شروع کار داریم.

روانشناسان دریافته‌اند که به طور متوسط ​​۲۱ تا ۳۰ روز طول می‌کشد تا یک عادت پایدار شکل بگیرد. برای معرفی یک شیوه مفید یادگیری زبان روزانه به زندگی خود باید عادات خود را تغییر دهید. علاوه بر این، مطلوب است که این امر به هیچ وجه شما را تحت فشار قرار ندهد، زیرا مغز حیله‌گر ما تمام تلاش خود را می‌کند تا در برابر آنچه که تحریک کننده یا نیاز به تلاش بیش از حد است مقاومت کند. 

اول تحقیق کنید چند موضوع را یادداشت کنید که شما را علاقه مند می‌کند. این می‌تواند هر چیزی باشد: آرایش، فوتبال، باغبانی، سیاست، و علم. یک هفته یا بیشتر به خود فرصت دهید تا نوع مناسبی از رسانه‌‎های اجتماعی را پیدا کنید تا بپیوندید و در بحث شرکت کنید. مثلا اگر به تماشای فیلم و سریال علاقمند هستید سریال فرندز برای یادگیری زبان را توصیه می‌کنیم.

سپس یک برنامه منظم ایجاد کنید تا به شما کمک کند شروع کنید و تصمیم بگیرید که چه زمانی این کارها را انجام می‌دهید. به عنوان مثال، تمرین تلفظ ممکن است هر روز صبح به مدت پنج تا ده دقیقه در حمام باشد، زمانی که شما برای بیرون رفتن از منزل آماده می‌شوید. سپس در راه رفتن به محل کار به پادکست مورد علاقه خود گوش می‌دهید و کلمات خود را در اتوبوس یادداشت می‌کنید. استراحت ناهار شما ممکن است زمان بررسی یک صفحه اینستاگرام و نوشتن یک نظر گروهی باشد. سپس ده دقیقه در پایان روز خود را صرف نوشتن در مورد کارهایی که انجام داده‌اید یا آموخته‌های قبل از شام کنید و به سادگی آن را تکرار کنید. این برنامه منعطف است، فقط آن را طوری تنظیم کنید که در برنامه روزانه شما قرار گیرد و شما احساس راحتی کنید که آن را دنبال کنید. فقط چند روز طول می‌کشد تا اینکه واقعاً به جدول زمانی جدید عادت کنید. خیلی سریع متوجه خواهید شد که زبان انگلیسی به بخشی منظم از زندگی روزمره شما تبدیل شده است.

امیدواریم همه این ایده‌ها و این پیشنهادات برای شما مفید بوده باشد. موفق باشید.

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد