ایستگاه زبان

چگونه با سریال فرندز زبان یاد بگیریم

چگونه با سریال فرندز زبان یاد بگیریم

همه می‌دانند که یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال راهی جالب برای توسعه مهارت‌های زبانی ما و یادگیری تلفظ صحیح است. اگرچه هزاران فیلم و سریال انگلیسی وجود دارد که می‌توانید از آنها لذت ببرید و انگلیسی یاد بگیرید، یکی از آنها بدون شک سریال فرندز است، حتی با اینکه سال‌ها از اولین پخش آن می‌گذرد. سوال بسیاری از زبان‌آموزان این است “چگونه با سریال فرندز زبان یاد بگیریم“.

کمدی Friends به طور خاص موضوع مطالعات و مقالات مختلف دانشگاهی بوده است که بر تاثیر فرهنگی و زبانی آن تمرکز دارد. تعداد زیادی از مردم در جهان وجود دارند که زبان انگلیسی را تنها با تماشای سریال Friends در سطح بسیار بالایی آموخته‌اند. مطالعات زیادی نشان می‌دهد که چرا سریال فرندز برای یادگیری زبان، حتی با گذشت بیش از ۱۰ سال از پخش آن، هنوز هم می‌توان آن را یکی از بهترین سریال‌ها برای یادگیری در نظر گرفت.

 

فرندز مفهوم کاملی برای تدریس دارد

ابتدا، شایان ذکر است که Friends یک کمدی است که زندگی روزمره را نشان می‌دهد، که در زندگی خود ما نیز صدق می‌کند. برای مثال، کمدی‌ها برای یادگیری بهتر از درام هستند، زیرا سناریوهایی را به تصویر می‌کشند که ممکن است هر روز خود را در آن بیابید و شامل مفیدترین کلمات برای آموختن مکالمات خوب و روان است.

این بدان معنا نیست که نمی‌توانید چیزهای زیادی از درامی مانند Game of Thrones یا Breaking Bad بیاموزید، اما کلماتی که به یاد می‌آورید چندان مفید نخواهند بود زیرا آن درام‌ها کاملاً متمرکز هستند. بنابراین، اگر هنوز یک زبان‌آموز پیشرفته نیستید، توصیه می‌کنیم که با تماشای کمدی‌های انگلیسی شروع کنید.

Friends نمایشی درباره افرادی است که مانند بقیه ما با دوستان و خانواده دور هم می‌نشینند و صحبت می‌کنند، و از نظر زبانی این موضوع کمک کرد تا آن را به نمونه‌ای بسیار مشابه از مکالمه طبیعی در زندگی واقعی تبدیل کنیم.

همچنین تمرین مکالمه خواهید داشت. سریال‌هایی مانند Friends پایه و اساس بزرگی برای مهارت‌های زبان انگلیسی شما فراهم می‌کند، بسیار فراتر از آنچه در مدرسه یاد گرفته‌اید. مرتبط بودن نمایش نیز بخشی از دلیل تأثیرگذاری آن بر زبان و دستور زبان انگلیسی است.

 

تأثیر زبانی سریال فرندز

آمریکایی‌ها حدود ۳۵ تا ۴۰ ساعت در هفته تلویزیون تماشا می‌کنند (تقریباً به همان اندازه که کار می‌کنند!)، بنابراین طبیعی است که این موضوع بر زبان تأثیر بگذارد. ممکن است فرندز در سال ۱۹۹۴ در تلویزیون نمایش داده شده باشد، اما این زبان هنوز هم بسیار مرتبط است. در واقع، تحقیقات ثابت کرده است که به شکل‌گیری شیوه صحبت کردن مردم به زبان انگلیسی امروزه کمک کرده است.

 

تأثیر گرامری سریال فرندز

این سریال بر نحوه صحبت آمریکایی‌ها به انگلیسی، از جمله دستور زبان، تأثیر گذاشت. یک نمونه تحقیق در مورد استفاده از عبارات است. به طور نسبی، “very” و “really” رایج ترین عبارات در نظر گرفته می‌شوند. به احتمال زیاد این را در مدرسه یا در دوره‌های زبان آموزش داده‌اند.

با این حال، تا حدی به لطف تأثیر دوستان، “so” به یکی از رایج ترین عبارات در زبان انگلیسی تبدیل شده است. این توسط یک مطالعه دانشگاه تورنتو انجام شده است که “so” را به عنوان رایج ترین عبارت در دیالوگ‌های Friends شناسایی کرد و آن را با انگلیسی آمریکای شمالی قبل و بعد از نمایش مقایسه کرد.

 

چگونه با فرندز انگلیسی یاد بگیریم

اگر مطمئن هستید که تماشای سریال به زبان انگلیسی امتیاز افراد انگلیسی زبان و حرفه‌ای است، می‌خواهیم شما را خوشحال کنیم! تماشای “Friends” بدون ترجمه و زیرنویس برای مبتدیان در سطح ابتدایی و برای کسانی که به مطالعه زبان در سطوح پایین ادامه می‌دهند مناسب است.

بدون اغراق اعلام می‌کنیم که «سریال فرندز» یکی از رازهای اصلی یادگیری موفق زبان انگلیسی است.

اولاً، اثربخشی منابع ویدیویی در مقایسه با منابع استاندارد مانند متن، تصاویر، کتاب‌های درسی چندین برابر بیشتر است. ثانیا، شما نه تنها دستور زبان و کلمات را به یاد می‌آورید، بلکه موقعیت‌هایی را که در آنها استفاده می‌شود نیز به خاطر می‌آورید.

اگر در ابتدا فهمیدن برای شما دشوار است، طوری که نمی‌توانید حتی یک کلمه را تشخیص دهید، چه رسد به اینکه به طنز و عبارات جذاب را درک کنید، زیرنویس‌ها به کمک شما می‌آیند.

شاید بپرسید چرا با سریال فرندز زبان را بیاموزیم؟ قطعاً نمی‌توانید تماشای آن را متوقف کنید و این مورد نادری است که تماشای سریال اتلاف وقت نیست، بلکه یک تمرین مؤثر است.

 • موضوعات کوتاه و خنده دار.
 • سرعت گفتار راحت برای مبتدیان.
 • شخصیت‌ها نه مانند دانش‌آموزان آکسفورد که در امتحان شرکت می‌کنند، بلکه مانند نیویورکی‌های عادی صحبت می‌کنند که گفتارشان مملو از اصطلاحات عامیانه است.

بنابراین، اگر هدف شما ارتباط آزاد با آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها باشد، روش بهتری وجود ندارد. شما می‌توانید سریال مورد علاقه خود را در خلال استراحت بین کارهای روزمره تماشا کنید. همچنین زیرنویس به شما کمک می‌کند تا به گفتار انگلیسی عادت کنید و به راحتی می‌توانید از پس هر وظیفه شنیداری برآیید.

بخش قابل توجهی از جوک‌ها در زبان انگلیسی مبتنی بر بازی با کلمات است، بنابراین اگر بعد از تماشای سریال فرندز به یک متخصص واقعی در طنز مرموز انگلیسی تبدیل شوید، تعجب نکنید.

و دایره لغات هر یک از شش کاراکتر جنبه‌های مختلف زبان انگلیسی را به شما آموزش می‌دهد. بنابراین، به عنوان مثال، راس کلمات نادری را به شما معرفی می‌کند که هیچ کتابچه راهنمای خودآموزی به شما یاد نمی‌دهد و در مواردی، دوستان خود را با آنها غافلگیر می‌کند.

جویی مسئول افزایش عزت نفس است. فرهنگ لغت آن متشکل از عبارات ساده و پرطرفدار انگلیسی است که قطعا در ارتباطات روزانه به آنها نیاز خواهید داشت و تنها پس از چند قسمت به یاد خواهید آورد.

ریچل عبارات اصطلاحی و تعجب‌های احساسی را به شما آموزش می‌دهد. مونیکا و چندلر با جوک‌ها و دیالوگ‌های درخشان خود یادگیری زبان انگلیسی را آسان و سرگرم کننده خواهند کرد. و شما به راحتی می‌توانید عبارات عامیانه قوی را با فیبی یاد بگیرید، به خصوص که آنها برای حفظ بهتر قافیه هستند.

 
نکات مهم برای شروع تماشای فرندز

دیالوگ‌های خنده دار، طنز درخشان، زبان ساده که جدا کردن خود از آن بسیار دشوار می‌کند. برای استفاده بیشتر از سریال فرندز، از تکنیک‌های ویدیویی ساده استفاده کنید.

 • برای اینکه تمایل به تماشای سریال در قسمت اول از بین نرود، انتخاب کنید که با کدام زیرنویس ویدیو را تماشا کنید. برای کسانی که به تازگی شروع به یادگیری کرده‌اند، زیرنویس فارسی مناسب است، برای کسانی که ادامه می‌دهند، زیرنویس انگلیسی.
 • آیا تلفظ شما مشکل دارد؟ یک تمرین ساده به شما کمک می‌کند صدای خود را بهبود ببخشید: دیالوگ شخصیت مورد علاقه خود را تکرار کنید. سعی کنید نه تنها تلفظ کلمات، بلکه لحن را نیز کپی کنید.
 • عبارات ناآشنا را در دفتر خود بنویسید و آنها را به طور مرتب تکرار کنید. به این ترتیب حداکثر بهره را از مشاهده خواهید برد. اگر عبارتی را نمی‌دانید، ویدیو را مکث کنید و کلمه را با ترجمه پیدا کنید. در صورت لزوم سرعت ویدیو را کم کنید تا راحت‌تر به سرعت صحبت کردن عادت کنید و معنای آنچه گفته شد را درک کنید.
 • از کلماتی که از “فرندز” شنیده‌اید در هر موقعیت مناسب استفاده کنید! به راحتی می‌توانید یک جوک یا یک عبارت مناسب را که اخیراً هنگام تماشای قسمت یاد گرفته‌اید بیان کنید. شما سریعتر بر سد زبان غلبه خواهید کرد.

سریال Friends یک برنامه سرگرمی معمولی برای کسانی نیست که می‌خواهند از ته دل بخندند. این کمدی مدت‌هاست که به یک پدیده افسانه‌ای تبدیل شده است و نه تنها بر توسعه سریال‌های سرگرمی بلکه حتی در زبان انگلیسی نیز تاثیر گذاشته است.

سریال فرندز موضوع یک پایان نامه علمی واقعی شد که در آن محققان تورنتو ثابت کردند که این مجموعه مستقیماً با توسعه زبان انگلیسی مرتبط است.

 آماده باشید که قسمت‌های اول برای شما سخت خواهد بود. هرازگاهی توقف را فشار داده و لغات ناآشنا را در فرهنگ لغت جستجو کنید. ولی بعد از قسمت‌های اول همه چیز عوض میشه قول میدم!

مشکلات ترجمه دیگر مانعی نخواهد بود و شما می‌توانید کاملاً خود را در فضای سرگرم کننده سریال غوطه ور کنید، از جوک‌ها قدردانی کنید و موضوع را با علاقه دنبال کنید. چنین دروس تصویری آرزوی هر زبان‌آموزی است!

همراه با “Friends” نه تنها اوقات خوبی را سپری خواهید کرد، بلکه عبارات اساسی، اصطلاحات و عباراتی را که آمریکایی‌ها اغلب استفاده می‌کنند را نیز یاد خواهید گرفت، یاد می‌گیرید که زبان گفتاری و جوک‌ها را درک کنید.

 

نتیجه گیری و سخن پایانی

 • یادگیری زبان انگلیسی با کمک سریال مورد علاقه‌تان دو برابر جذاب‌تر است.
 • حداکثر بهره برای مکالمات روزمره انگلیسی را می‌توان از سریال‌های کمدی یاد گرفت.
 • سریال دوستان شباهت زیادی به زندگی روزمره ما دارد، بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی بهترین است.
۵/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد