ایستگاه زبان

رابطه جویی و ریچل در فرندز

رابطه جویی و ریچل در فرندز

در تاریخ سینما زوج‌هایی بوده‌اند که امتحان خود را پس داده‌اند. ما با زوج‌هایی صحبت می‌کنیم که سام و دایان، راس و ریچل، ران و هرمیون، استیو راجرز و پگی کارتر، و غیره هستند. این زوج‌ها به محض اینکه به فیلم مربوطه اشاره می‌شود، مستقیماً به ذهنتان خطور می‌کند. دلیل این امر به دلیل حس فوق‌العاده بین بازیگران و مهمتر از آن شخصیت پردازی در داستان است.

آوردن یک زوج در داستان فیلم کار آسانی نیست. شما به داستان مناسب، شخصیت‌های مناسب، محیط مناسب و زمان‌بندی مناسب نیاز دارید. هیچکدام از اینها در جفت شدن ریچل و جوی در سریال فرندز وجود نداشتند. این زوج در سال ۲۰۰۲ با استقبال منفی روبرو شد و این استقبال منفی اکنون در سال ۲۰۲۴ نیز ادامه دارد. دوستان همیشه داستان‌های فوق العاده‌ای داشتند و زوج‌هایی که ما در برنامه دیدیم مانند مونیکا و چندلر، راس و ریچل، فیبی و مایک همگی منطقی بودند. با این حال، ریچل و جویی قرصی بود که نمی‌توان آن را قورت داد.

این یک تصمیم افتضاح بود که این طرح را در وهله اول روشن کنیم و در بین بدترین داستان‌ها در کمدی‌ها مانند پایان وحشتناک How I Met Your Mother قرار می‌گیرد. دلیل منفور بودن این زوج به دلیل سابقه قوی در شخصیت‌های ریچل و جویی و دوستی آنها بود. که همه آنها با جفت شدن نهایی این دو در تضاد بودند. خوشبختانه این رابطه دوام نیاورد. حتی در کلیپ‌های آموزش زبان با سریال فرندز هم به این رابطه بارها اشاره شده.

در اینجا دلایل دیوانه کننده در مورد رابطه ریچل و جویی آورده شده است پس همراه ما باشید.

جویی و ریچل

۱. آنها از ۸ سال قبل با هم دوست بودند

چیزی که باعث شد کل رابطه عاشقانه ریچل و جویی سخت شود، این واقعیت بود که آنها برای سال‌های زیادی دوستان خوبی بودند. وقتی تقریباً یک دهه تمام با کسی دوست صمیمی بودید و در آن زمان هیچ احساس عاشقانه‌ای نسبت به یکدیگر نداشتید، ظهور ناگهانی این احساسات چیزی نیست که بتوان به راحتی توضیح داد. ریچل حتی به جویی گفت که آنها هشت سال با هم دوست بودند قبل از اینکه او اعتراف کند که عاشق او بوده است.

 

۲. جویی قبلاً به ریچل علاقه نداشت

جدا از معاشقه تصادفی یک طرفه، جویی هرگز پیشرفتی به سمت ریچل نکرد. نشان داده شد که او همه دخترها را جذاب می‌داند، اما همانطور که جویی در مورد اورسولا به وضوح بیان کرد، او هرگز دوستان زن خود را اینطور ندید.

در فصل ۷، زمانی که جویی به خاطر داشتن یک کتاب شیطنت آمیز ریچل را به شدت اذیت کرد، ریچل وانمود کرد که جذب او شده است تا جویی را بترساند. این کار به این دلیل بود که جویی نه تنها با این ایده مخالف بود، بلکه اعتراف کرد که چقدر از این ایده می‌ترسید.

 

۳. احساسات جویی واقعی بود

با این حال، پس از اینکه عاشق هم شدند، احساسات جویی همیشه واقعی بود. این هرگز به یک موضوع ساده تبدیل نشد، حتی زمانی که احساسات او فروکش کرد زیرا جویی مرتباً از ریچل به عنوان اولین عشق واقعی خود در فصل‌های ۹ و ۱۰ یاد می‌کرد.

عشق او آنقدر واقعی بود که یکی از معدود ارجاعات به Friends در اسپین آف جویی بود. در صحنه‌ای از برنامه، جویی به خواهرش در مورد ریچل گفت که چگونه او تنها کسی است که تا به حال عاشق او بوده است.

 

۴. جدایی آنها معنا پیدا کرد

حداقل نویسندگان اذعان داشتند که ریچل و جویی نمی‌توانند با هم باشند زیرا آنها به عنوان بهترین دوستان بسیار خوب بودند. در اپیزود اول که آنها را به عنوان یک زوج نشان داد، آنها نتوانستند تمام راه  را ادامه دهند، زیرا هیچ کدام واقعاً نمی‌خواستند.

این در زندگی واقعی نیز صدق می‌کند، زیرا شما نمی‌توانید فردی را که بهترین دوست‌شان بوده‌اید، پس از مدت زمان مشخصی به یک دید دیگر مشاهده کنید. رابطه آنها به همان اندازه که ناگهانی شروع شد ناگهانی به پایان رسید، اما حداقل به روشی معقول به پایان رسید.

 

۵. جویی آخرین دوست پسر ریچل قبل از راس بود

هنگامی که در مورد آن فکر کنید متوجه خواهید شد که ریچل در سه سالی که بین بارداری‌اش و در نهایت توافق با راس وجود داشت، هیچ کس دیگری جز جویی نداشت. داشتن اما به این معنی بود که ریچل هرگز زمانی برای دنبال کردن روابط عاشقانه نداشت، تا زمانی که جویی و رابطه او شکل گرفتند.

از چند جهت، زمان او با جویی او را به سمت پذیرش واقعیت وضعیت مجردی سوق داد و او در نهایت به عشق واقعی خود به راس، زمانی که قرار بود به پاریس برود، اذعان کرد.

رابطه جویی و ریچل

۶. آنها فقط برای یک هفته قرار گذاشتند

اگرچه آنها چندین هفته قبل از پایان فصل نهم جذابیت طولانی برای یکدیگر داشتند، اما جویی و ریچل فقط برای یک هفته یک زوج واقعی بودند. هنگامی که راس واقعاً با شرایط خوب بود، آن دو پیش رفتند و به طور رسمی با هم قرار ملاقات گذاشتند.

با این حال، همه ما می‌دانیم که تلاش آنها برای نزدیک شدن چگونه نتیجه داد و آنها به همه چیز پایان دادند. بعداً معلوم شد که آنها فقط یک هفته به معنای واقعی کلمه با هم بوده‌اند، همانطور که خود ریچل گفته است.

 

۷. ریچل آن را پیش بینی کرد

در یک چرخش سرنوشت، چیزی که بین آنها اتفاق افتاد چیزی بود که ریچل سال‌ها قبل به جویی پیشنهاد کرده بود. در فصل ۵، پس از اینکه جویی به رابطه چندلر و مونیکا حسادت کرد، پس از اینکه فکر کرد به سراغ کسی که می‌شناسد برود، سعی کرد به ریچل ضربه بزند.

ریچل، با این حال، به جویی توصیه کرد که قبل از اینکه عاشقانه دنبال کسی باشد، با او یک بنیاد بسازد. در پایان، این تقریباً همان چیزی است که اتفاق افتاد زیرا مدتی طول کشید تا هر یک از آنها در چارچوب ذهنی درستی قرار بگیرند تا با هم باشند.

 

۸. رابطه آنها اساساً فراموش شده بود

همانطور که با همه چیز در دنیای کمدی به شکل طنز پیش می‌رود، زمانی که یک قسمت خاص به پایان می‌رسد، رویدادهای آن نه بار دیگر و نه فقط هر چند وقت یکبار به آن ارجاع داده نمی‌شود. همین اتفاق در مورد ریچل و جویی به عنوان جذابیت جوانه زدن آنها افتاد و رابطه نهایی پس از جدایی آنها چیزی جز یک فکر نبود.

به نظر می‌رسید که این رابطه از ابتدا در فصل ۱۰ اتفاق نیفتاده باشد زیرا این دو دوستی قبلی خود را از سر گرفتند. زمانی که به آن اشاره شد گذرا و برای اهداف کمدی بود.

رابطه جویی و ریچل

۹. آنها نمی‌خواستند پشتیبان دیگران باشند

این دو از همان ابتدا می‌دانستند که قرار نیست برای یکدیگر باشند. در فینال فصل ششم، فیبی و ریچل تصمیم گرفتند جویی یا راس را به‌طور تصادفی به‌عنوان پشتیبان ازدواج انتخاب کنند، اگر هر یک از آنها تا سن چهل سالگی مجرد باشند.

اگرچه فیبی در ابتدا نام راس را کشید، ریچل به سرعت با فیبی برای جویی تغییر داد، زیرا در درون می‌دانست که همیشه با راس حس بهتری نسبت به جویی دارد.

 

۱۰. رابطه منفی دریافت شد

تقریباً همه کسانی که سریال فرندز را تماشا کردند از ایده کنار هم قرار دادن ریچل و جویی متنفر بودند. هیچ وقت خیلی منطقی نبود و هیچ حسی هم بین آنها وجود نداشت. علیرغم اینکه دوستان بیش از چهارده سال پیش به پایان رسیده است، زوج آنها هنوز در بین بدترین زوج‌های تاریخ تلویزیون قرار دارد.

در لیست‌های متعدد منتقدان و نظرسنجی‌های طرفداران، این زوج یک زوج بد شمرده شده‌اند. ما نمی‌توانیم ادعا کنیم که با آنها مخالفیم، زیرا باید واقعاً عجیب و غریب باشید تا فکر کنید ریچل و جویی لیاقت با هم بودن را داشتند.

 

۱۱. جویی عاشق ریچل بود

اگرچه احساسات جویی نسبت به ریچل پس از زاویه اولیه در فصل ۸ به ندرت ذکر شد، جایی که او به تدریج عاشق او شد، اگر به گذشته نگاه کنید، واضح است که او هرگز از دوست داشتن ریچل دست برنداشت تا اینکه سرانجام در فصل ۱۰ از هم جدا شدند.

این در اپیزودی که به طور تصادفی از او خواستگاری کرد واضح است در حالی که جویی با فکر کردن به اینکه با ریچل بود، احساساتش را از بین می‌برد، «او را در آغوش می‌گرفت و… » بقیه آن با نگاه‌های مبهوت‌آمیز فیبی قطع شد.

رابطه جویی و ریچل

۱۲. جویی وانمود کرد که عاشق ریچل نیست

بعدها، در کل فصل نهم، جویی هرگز به ریچل اشاره نکرد که هنوز عاشقش است. تنها باری که او مستقیماً به احساسات گذشته خود اشاره کرد، راس بود، پس از اینکه ریچل پیش او نقل مکان کرد، زمانی که او اطمینان داد که راس دیگر چیزی از عشق سابقش به ریچل وجود ندارد.

به محض اینکه متوجه شد ریچل در باربادوس به او علاقه‌مند است، این یک دروغ بود، جویی فوراً به او گفت که بیش از هر چیز می‌خواهد با او باشد.

 

۱۳. جنیفر آنیستون از طرفداران داستان نبود

وقتی بازیگرانی که داستان را بازی می‌کنند اعتراف می‌کنند که داستان بدی بوده است، می‌گوید که چقدر خط داستانی وحشتناک است. خود جنیفر آنیستون به پرسشی در توییتر در مورد رابطه بین ریچل و جویی پاسخ داد.

آنیستون اعتراف کرد که ریچل و جویی فقط به عنوان دوستان عالی بودند و نه به صورت معشوقه. صحبت‌های قابل توجهی در مورد این زوج در توییتر وجود داشت، اما به نظر می‌رسد که پس از توییت‌های خود آنیستون در مورد این موضوع، از بین رفته است. ای کاش این رایطه از ابتدا هرگز شروع نمی‌شد، زیرا این رابطه به بهترین شکل فراموش نشد.

 

۱۴. فیلم‌های دیگر در مورد رابطه جویی و ریچل

با فراتر رفتن از دنیای دوستان و دنیای واقعی، نفرت از رابطه ریچل و جویی در نهایت در دنیای The Good Place قرار گرفت. در این نمایش، شخصیت مایکل با اشاره به مواردی که نویسندگان ایده‌هایشان تمام می‌شوند و در نهایت داستان‌های بدی مانند مجبور کردن جویی و ریچل برای با هم بودن می‌سازند، به دوستان اشاره کرد.

این اساساً به این معنی است که این رابطه به قدری بدنام است که حتی سایر برنامه‌های تلویزیونی نیز آن را تأیید می‌کنند.

 

۱۵. ریچل به روش‌های جویی احترام گذاشت

ریچل قبل از فصل ۹ هرگز به خود جویی علاقه‌مند نبود، اما مطمئناً به مسائلی که از طریق آنها قرار ملاقات و دوست دخترش را به دست می‌آورد احترام می‌گذاشت. در فصل ۴، او کاملاً شیفته تکنیک “ How You Doin؟” شد و سعی کرد از آن در جاشوا استفاده کند.

در فصل ۸، او تأثیر داستان جویی (یا بهتر است بگوییم کن آدامز) اروپا را هنگامی که از آن در راس استفاده کرد، نشان داد. بعداً، ریچل اعتراف کرد که تکنیک جویی در قرارهای ملاقات زمانی که آنها به قرار جعلی خود می‌رفتند، چشمگیر بود.

رابطه جویی و ریچل

۱۶. ریچل زندگی با جویی را ترجیح داد

مونیکا و راس هر دو بسیار قوی هستند. اگرچه حضور آنها در یک گروه دوستان لذت بخش است، اما نگهداری از این زوج خواهر و برادر در محیط‌های نزدیک، مانند هم اتاقی بودن، بسیار بالاست.

اگرچه ریچل در پنج فصل اول با مونیکا زندگی کرد، اما زمانی که مجبور شد برای مدت کوتاهی با مونیکا به خانه برگردد، از این ترتیب متنفر بود و در عوض شرکت جویی و هم اتاقی او را ترجیح داد. زمانی که ریچل از راس دور شد و به جویی بازگشت، دوباره همین را می‌توان دید.

 

۱۷. جویی پس از یک قرار عاشق ریچل شد

چیزی در مورد ریچل وجود دارد که ما نمی‌توانیم آن را توصیف کنیم. ریچل هر پسری را که تا به حال می‌خواست به دست آورده است. حتی زمانی که او به دنبال این نیست که با کسی باشد، او این توانایی را دارد که آن مرد را عاشق خود کند.

بهترین مثال برای این می‌تواند جویی باشد که عاشق ریچل شد. با او در مجموع یک قرار جعلی بیرون رفت! در پایان این قرار، جویی سخت به ریچل علاقه مند شد و احساساتی نسبت به او داشت که تقریباً دو سال طول کشید.

جویی و راس

۱۸. دوستی راس برای جویی ارزشمند بود

اجازه ندهیم اینطور به نظر بیاید که جویی وقتی عاشق ریچل شد فقط به خودش فکر می‌کرد، چون این موضوع خیلی دور از ذهن بود. ویژگی اصلی جویی این است که او یک دوست خوب است و راس بهترین دوست جویی (به همراه چندلر) بود.

علیرغم اینکه ریچل در نهایت علاقه عاشقانه‌ای به او داشت، اما جویی پس از اینکه دید که راس با او خوب نیست، مایل بود فرصتی را برای کنار او بودن کنار بگذارد. مهم نیست که او چقدر ریچل را دوست داشت، جویی هرگز نمی‌توانست با او باشد مگر اینکه راس با آن خوب باشد.

 

۱۹. جذابیت ریچل برای او بی معنی بود

به همان اندازه که برای جوبی مضحک بود که پس از یک قرار عاشق ریچل شد. هشت سال پس از دوستی صمیمی با او، مضحک‌تر بود که ریچل بعد از یک رویا نسبت به او ابراز احساسات کرد.

هرگز منطقی نبود که چگونه ریچل پس از دیدن یک رویا عاشقانه در مورد جویی، ناگهان شیفته او شد. این فقط در دنیای کمدی‌ها ممکن است اتفاق بیفتد، زیرا مواردی از این دست واقعا وجود ندارند، نه زمانی که حدود یک دهه با کسی دوست هستید.

 

۲۰. هیچ کس فکر نمی‌کرد که آنها عاشق شوند

جنیفر آنیستون در همان بحثی که رابطه بین ریچل و جویی را فقط رابطه دوستی خواند، رابطه کوتاهی که آنها به عنوان دوست داشتند را نیز دارای مزایایی دانست. به نظر می‌رسد آنیستون واقعاً نمی‌داند که یک دوستی مفید به چه معناست، زیرا چیزی از این قبیل بین ریچل و جویی در نمایش وجود نداشت.

به احتمال زیاد منظور جنیفر این بوده که این دو فقط به عنوان دوست جذب یکدیگر شده‌اند و متوجه شده‌اند که نمی‌خواهند زمانی که فرصت کشف این جاذبه را داشتند، با هم باشند.

جویی

۲۱. همه مخالف آن رابطه بودند

مت لبلانک آنچه را که مخاطبان در مورد ایده راشل و جوی احساس کردند، تکرار کرد. به گفته خالق سریال کوین برایت، مت به شدت با ایده کنار هم قرار دادن این دو مخالف بود و آن را به یک رابطه خواهر و برادر تشبیه کرد.

البته، خود ایده بودن با خواهر یا برادرتان افتضاح است و این به شما می‌گوید که مت چقدر از خط داستانی متنفر بود. همچنین آنچه که ما از جویی و ریچل قبل از این داستان دیده بودیم، پشتیبانی می‌شود، زیرا جویی همیشه به روشی برادرانه مراقب ریچل بوده است.

 

۲۰. جویی وفادار بود

با وجود تمام ناکامی‌هایش، رابطه بین این دو، رشد شخصی قابل توجهی را برجسته کرد. مخصوصاً برای جویی، بودن با ریچل نشان داد که او چگونه می‌تواند به زن دیگری دلسوز و وفادار باشد.

در یک مورد، زمانی که رابطه آنها پس از جدایی آنها ذکر شد، ریچل به فیبی اشاره کرد که جویی زمانی که آنها با هم بودند متفکر و بالغ بود، و جالب تر اینکه در یک هفته‌ای که با هم بودند، هیچ زن دیگری را دنبال نکرد. حالا این بلوغ واقعی است، آیا موافق نیستید؟

راس در سریال فرندز

۲۱. راس تفاوت را ایجاد کرد

به نظر می‌رسد که ایده با هم بودن آنها اما ممنوع بودن آن چیزی بود که برای جویی و ریچل فریبنده شد. قبل از اینکه رسماً تلاش کنند با هم باشند، این دو هیچ مشکلی برای صمیمیت نداشتند. نمونه‌ای که به نظر می‌رسید آنها مسافت را طی می‌کردند، همانی بود که راس در نهایت حرف آنها را قطع کرد.

در آن زمان، حتی جویی اعتراف کرد که اگر راس وارد نمی‌شد، احتمالاً تمام راه را می‌رفتند. خدا را شکر که مردم درهای آپارتمان خود را قفل نمی‌کنند، مواقید؟

 

خوشحال می‌شویم اگر شما هم ایده‌ای درباره رابطه جویی و ریچل دارید در بخش کامنت‌ها مطرح کنید. موفق باشید!

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد