ایستگاه زبان

با Friends انگلیسی بیاموز (هالووین)

تو این قسمت از فرندز نکته عبارات و لغات مهم مربوط با جشن هالووین (Halloween) را با سکانس‌هایی از سریال فرندز یاد خواهیم گرفت. سعی شده علاوه بر مثالی که در خود سکانس هست از فیلم‌های دیگر هم مثال‌هایی زده بشه تا بهتر درک کنید. به توضیحات استاد هنگام تماشای کلیپ با دقت گوش کنید که می‌توانید زبان خودتان را خیلی خوب تقویت کنید. راستی به شما توصیه می‌کنیم برای یادگیری بهتر و اصولی فیلم فرندز برای یادگیری زبان را تماشا کنید، روی لینک بزنید و توضیحات دوره را مطالعه کنید.

هالووین چیست؟

هالووین Halloween شاید یکی از خاص‌ترین تعطیلات سال باشد که ریشه آن به سنت‌های اقوام باستانی ایرلند و اسکاتلند بر می‌گردد. هالووین در سراسر جهان محبوب است و جشن گرفته می‌شود.

هالووین یک تعطیلات باستانی مربوط به قوم سِلتیک است که به نام Samhain تغییر یافته و پایان یک سال کشاورزی و آغاز سال بعد را نشان می‌دهد. اقوام سِلتیک در گذشته سال را به دو نیمه مساوی تقسیم می‌کردند: روشن (تابستان) و تاریک (زمستان).

این جشن یک هفته برگزار می‌شود. با این حال، اوج جشن در شب از ۳۱ اکتبر تا ۱ نوامبر رخ می‌دهد، محل اتصال دو فصل. سِلت‌ها بر این باور بودند که آخرین شب سال عرفانی‌ترین شب بود.

طبق افسانه، در این زمان بود که ارواح وحشتناک وارد دنیای زنده‌ها شدند. سِلت‌ها برای ترساندن ارواح شیطانی آتش را در خانه‌های خود خاموش کردند، پوست حیوانات را پوشیدند، صورت آنها را نقاشی کردند و سپس رفتند تا از روی آتش بپرند و آوازهای عجیب بخوانند. برای جلوگیری از بازی ارواح شیطانی در خانه‌های متروکه، سِلت‌ها چهره‌های حک شده از کدو حلوایی را درست می‌کردند کردند. برای آرام کردن ارواح، غذا در نزدیکی خانه‌ها گذاشته شد.

پس از پذیرش مسیحیت، سرگرمیهای سلتی به عنوان اهریمنی شناخته شدند. در قرن هشتم، پاپ گرگوری سوم تصمیم گرفت که روز مقدس را به اول نوامبر منتقل کند. با این کار، کلیسای مسیحی می‌خواست سنت‌های بت پرستی را ریشه کن کند.

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد