ایستگاه زبان

مزایا و معایب یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور

یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور

آنچه در این مقاله می‌خوانید

در سال‌های گذشته، علاقه به یادگیری زبان انگلیسی هر روز افزایش یافته است. دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور به ویژه برای اقشار ثروتمند بسیار محبوب شده‌اند. در کشوری که زبان مادری ساکنان آن انگلیسی است، می‌توانید بسیار سریع این زبان را یاد بگیرید؟ غوطه ور شدن در یک محیط زبانی و شنیدن مداوم زبان انگلیسی بهترین فرصت برای صحبت کردن انگلیسی در مدت زمان کوتاهی است. علاوه بر این، این فرصتی است برای ترکیب تجارت با لذت سفر، ملاقات با افراد جدید و برای همیشه غلبه بر ترس از صحبت با خارجی‌ها.

یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور فرصتی عالی برای تسلط بر زبان انگلیسی گفتاری است. اما یک نکته ظریف وجود دارد. توصیه می‌شود قبل از رفتن حداقل دانش اولیه زبان را بیاموزید. به این ترتیب می‌توانید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و اثربخشی یادگیری در محیط زبان بسیار سریعتر و موثرتر خواهد بود.

بنابراین، قبل از رفتن به دوره‌های زبان انگلیسی در خارج از کشور، توصیه می‌کنیم ابتدا حداقل چند ترم مقدماتی دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش CLT گذرانده باشید. این دوره آموزش مکالمه به شما کمک می‌کنند در مدت زمان کوتاهی اصول اولیه را یاد بگیرید و شما را برای سفر آماده می‌کند. به خاطر داشته باشید که باید دائماً در دوره‌ها، فروشگاه‌ها، کافه‌ها و وسایل نقلیه با مردم ارتباط برقرار کنید. بنابراین، باید دانش خود را در زمینه گفتگوهای اولیه و مهارت‌های ارتباطی از قبل ارتقا دهید.

فراموش نکنید ماهیت یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور، ارتباط و تعامل مداوم با ساکنان یک کشور دیگر و معلمان در شرایط طبیعی است.

یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور

اشتباه است اگر فکر کنیم که یک زبان خارجی فقط واژگانی است که با قواعد دستور زبان ترکیب شده است. هنگام یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور، مطمئناً با جهان بینی و شیوه زندگی جدیدی مواجه می‌شویم و با سنت‌ها، فرهنگ و تاریخ آنها آشنا می‌شویم. این فرآیندها در سرزمین مادری انگلیسی زبان‌ها، در ریشه‌های آنجا، در میان کسانی که برایشان مکالمه انگلیسی طبیعی است، به رشد سریع شما منجر می‌شود.

تحصیل یک زبان خارجی در خارج از کشور امکان تسلط و تجربه آن را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی فراهم می‌کند، به گونه‌ای که حتی پس از چندین سال تحصیل در کشور خودتان امکان پذیر نخواهد بود. دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور، بیش از هر چیز، امکان ترکیب فرآیند آموزشی و سفر، آشنایی بهتر با کشور و مردم آن را فراهم می‌کند و در نتیجه زبان جدید را نه یک رشته خشک، بلکه به معنای واقعی کلمه بخشی از زندگی می‌کند. به همین دلیل ارزش یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور را دارد.

 

چرا در خارج از کشور انگلیسی بخوانیم؟

آیا می‌خواهید دنیایی از امکانات جدید را کشف کنید؟ دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور زندگی شما را به طور اساسی تغییر می‌دهد. اکنون ساختن رویاهای خود را شروع کنید! در دنیایی که به سرعت در حال توسعه است، رشد شخصی کامل بدون دانش زبان انگلیسی غیرممکن است. تحصیل در یک دانشگاه معتبر، موقعیت در یک شرکت خارجی، یک حرفه بین المللی. اگر به یک زبان خارجی تسلط نداشته باشید، همه اینها فقط یک رویا باقی می‌ماند.

 

مزایای یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور

۱. غوطه ور شدن در محیط زبان

این دقیقاً هدف اصلی زبان‌آموزان است. برای مدتی زبان مادری خود را فراموش کنند، خود را مجبور کنند که منحصراً به زبان انگلیسی صحبت کنند و فقط به گفتار انگلیسی گوش دهند. شما قطعاً این کار را ۱۰۰٪ انجام خواهید داد. و اگر در حال حاضر فرصت رفتن به نیویورک را ندارید، مقاله “چگونه در زبان انگلیسی پیشرفت کنیم؟” به شما کمک می‌کند تا در زبان انگلیسی پیشرفت کنید.

۲. غلبه بر مانع زبان

هر کسی که در خارج از کشور بوده است به یاد می‌آورد که شروع به صحبت کردن انگلیسی چقدر دشوار است. اما این نیاز به توضیح دادن خود به دیگران است که باعث می‌شود شرم و ترس را فراموش کنید. و حتی اگر اولین عبارات سخت و دشوار باشند، این اولین قدم به سوی مکالمه انگلیسی خواهد بود.

۳. آشنایی با کشوری دیگر

در خارج از کشور، نه تنها مطالعه خواهید کرد، بلکه با فرهنگ کشور دیگری نیز آشنا خواهید شد و مکان‌های جالب جدیدی را نیز مشاهده خواهید کرد. البته این بسیار جالب‌تر و انگیزه‌بخش‌تر از نشستن در خانه است.

۴. دایره آشنایان خود را گسترش دهید

در سفر خود قطعا با افراد جدید ارتباط برقرار خواهید کرد. با آنها دوست شوید، با آنها تعامل کنید. به ارتباط آنلاین با آنها ادامه دهید. به این ترتیب می‌توانید یک همکار جالب برای تمرین مکالمه کردن پیدا کنید.

۵. قرار گرفتن در معرض لهجه‌های مختلف

در حین سفر، به احتمال زیاد با افرادی از ملیت‌های مختلف به زبان انگلیسی ارتباط برقرار خواهید کرد. در ابتدا ممکن است به دلیل لهجه آنها حتی متوجه حرف آنها نشوید. نگران نباشید، گوش‌های شما به تدریج به آن عادت می‌کند و به راحتی متوجه خواهید شد که طرف مقابل چه چیزی می‌خواهد به شما بگوید. همچنین مطمئن خواهید شد که لهجه شما بدترین لهجه کلاس نیست.

در زیر به برخی از مزایای دیگر از یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور می‌پردازیم.

 • روش نوآورانه: درس های سنتی، روش‌های تعاملی و غوطه ور شدن در یک فرهنگ خارجی.
 • دوره‌های زبان انگلیسی در خارج از کشور توسط معلمان حرفه‌ای تدریس می‌شود. آنها با تجربه بالا، یک شیوه درس موثر را برای هر گروه انتخاب می‌کنند، از جمله سخنرانی‌ها، سمینارها در مورد موضوعات مختلف، تمرین سخنرانی و انواع تمرین‌های تعاملی.
 • معمولا آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور در موسساتی مدرن با کلاس‌های تعاملی مجهز به تابلوها و پروژکتورهای و ابزارهای خلاقانه انجام می‌شود.
 • دانشجو می‌تواند با توجه به سطح مهارت زبان خارجی و اهداف یادگیری خود دوره‌های مختلف یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور را انتخاب کند. زمان دروس، مدت دوره، گزینه زندگی در کشور میزبان. این پارامترها و سایر پارامترها به صورت جداگانه برای یک دانش‌آموز باید مورد توجه قرار گیرد.
 •  یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا مهارت‌های گفتاری خود را در عمل در قالب‌های مختلف، از طریق کار داوطلبانه یا کارآموزی توسعه دهند.
 • شما می‌توانید زبان انگلیسی را در خارج از کشور در یک محیط غیررسمی با پشتیبانی دائمی از ارتباط با معلم یاد بگیرید. دانش‌آموزان به منابع آنلاین مختلف و برنامه‌های کاربردی مفید دسترسی دارند که به آنها امکان می‌دهد تا در خارج از کلاس‌های مدرسه با معلمان در ارتباط باشند و تکالیف خود را تکمیل کنند.
 • پیشرفت دانش آموز در هر مرحله از آموزش نظارت می‌شود.
 • پس از اتمام دوره آموزشی، دانش آموز گواهینامه‌ای دریافت می‌کند که تأیید می‌کند دوره‌های زبان انگلیسی را در خارج از کشور گذرانده است و گزارش دقیقی از نتایج و مهارت‌های خود دارد.
 • دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور به شما این امکان را می‌دهد که در فرهنگ یک کشور ناشناخته غوطه ور شوید و دانش کاملاً جدیدی به دست آورید که به شما کمک می‌کند تا به سرعت از سد زبان خلاص شوید و گنجینه واژگان خود را گسترش دهید.

 

معایب یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور

۱. معجزه اتفاق نخواهد افتاد

تحصیل انگلیسی در خارج از کشور، اگرچه موثر است، اما هنوز تضمینی نیست که در بدو ورود مانند یک انگلیسی زبان صحبت کنید یا فوراً در یک آزمون بین المللی مانند آزمون دولینگو با بالاترین امتیاز قبول شوید. موفقیت شما به طور مستقیم فقط به تلاش خودتان بستگی دارد. انگلیسی به صورت جادویی در ذهن شما ظاهر نمی‌شود. برای به دست آوردن حداکثر سود، همچنین باید کلمات جدید را یاد بگیرید، عبارات شنیده شده را تکرار کنید، ساختارهای دستوری را درک کنید و تمرین‌های دیگر.

۲. مناسب برای سطح متوسط و بالاتر

ما یادگیری زبان سطح مبتدی را در خارج از کشور توصیه نمی‌کنیم. درک توضیحات به زبانی که نمی‌دانید غیرممکن است، و اگر همه چیز به زبان فارسی برای شما توضیح داده شود، معنای سفر تقریباً از بین می‌رود. سفرهای آموزشی را برای افرادی که حداقل سطح Pre-Intermediate دارند توصیه می‌کنیم.

۳. از هموطنان خود دوری کنید

البته، همیشه خوب است که فردی در کنار شما باشد که زبان مادری خود و ویژگی‌های ذهنیت ایرانی را درک کند. با این حال، این ممکن است باعث شود که شما با یک دوست جدید به زبان فارسی صحبت کنید، یعنی از محیط زبان بیرون بیایید و هدف سفر محقق نشود.

۴. ضربه به کیف پول

سفر به خارج از کشور در هر صورت ارزان نیست. حتی اگر یک پروژه داوطلبانه را انتخاب کنید، باز هم باید برای تهیه مدارک، بیمه، غذا و غیره پول بپردازید. یادگیری زبان در داخل کشور همچنان ارزان‌تر است، به خصوص که می‌توانید از دوره‌های آموزشی مانند سریال فرندز برای یادگیری زبان استفاده کنید.

۵. مشکلات غربت و آب و هوا

مهم نیست که چقدر پیش پا افتاده به نظر می‌رسد، همه مردم تغییرات آب و هوایی و تنهایی را به راحتی تحمل نمی‌کنند و حال نامساعد می‌تواند در مطالعات شما اختلال ایجاد کند. بنابراین کشور و زمان سال را برای سفر خود با دقت انتخاب کنید. همچنین قبل از سفر با سنت‌های ساکنان آن کشور آشنا شوید، در این صورت شوک فرهنگی چندان قوی نخواهد بود.

یادگیری زبان در خارج از کشور

۶ دلیل برای یادگیری زبان در خارج از کشور

 1. غوطه ور شدن در محیط زبان: این مهم‌ترین مزیت یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور است. تعامل روزانه با سخنرانان بومی در داخل و خارج از کلاس درس به سرعت مهارت‌های گفتاری و درک شنیداری شما را بهبود می‌بخشد.
 2. تبادل فرهنگی: دوره‌های زبان انگلیسی در خارج از کشور به شما این شانس را می‌دهد که به عنوان یک دانشجو و نه فقط یک توریست، از یک کشور جدید دیدن کنید. دانش‌آموزان مدرسه در خوابگاه‌های اقامتی بین المللی زندگی می‌کنند. این به شما این امکان را می‌دهد که سنت‌ها، زندگی و غذاهای محلی را از بشناسید و همچنین دوستان جدیدی پیدا کنید.
 3. غلبه بر مانع زبان: در آموزشگاه‌های زبان، بر ترس اصلی همه دانش‌آموزان غلبه می‌شود. ترس از شروع صحبت کردن به یک زبان خارجی. در کلاس‌های گروهی، دانش آموز چاره‌ای ندارد. او باید خود را به زبان جدیدی بیان کند. به طور متوسط، پس از ۱۰ تا ۱۴ روز، دانش‌آموزان احساس اعتماد به نفس بیشتری می‌کنند و از اشتباه کردن نمی‌ترسند.
 4. خلاص شدن از لهجه: در دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور، دانش‌آموز می‌تواند در اسرع وقت از لهجه فارسی خلاص شود و تلفظ انگلیسی زبانان را کپی کند و یاد بگیرد. این نیز با استفاده از زبان در موقعیت‌های روزمره تسهیل می‌شود.
 5. ایجاد رزومه عالی: کارفرمایان برای دانش زبان‌های خارجی ارزش زیادی قائل هستند. تسلط به زبان انگلیسی در حال حاضر به یک مهارت ضروری تبدیل شده است و باعث تمایز بیشتر داوطلب از سایر متقاضیان خواهد شد.
 6. مسیر ورود به دانشگاه: یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور می‌تواند اولین قدم برای کسانی باشد که قصد ثبت نام در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند.

 

انتخاب دوره برای یادگیری زبان در خارج از کشور

مهمترین معیار انتخاب مدت زمان برنامه است. دوره‌هایی وجود دارد که یک ماه و حداکثر یک سال طول می‌کشد. طبیعتا هر چه طولانی تر بهتر. در اینجا باید از توانایی‌های مالی خود و همچنین اهداف سفر مطمئن شوید.

دوره‌های فشرده‌ای وجود دارد که به شما امکان می‌دهد در چند هفته مهارت‌های ارتباطی و انگلیسی خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید. حداکثر ۲۵ ساعت کلاس در هفته به مطالعه اختصاص داده شده است، بقیه زمان را می‌توان صرف سفر، کار یا ارتباط با دوستان جدید کرد.

البته اگر در آینده قصد کار یا تحصیل در خارج از کشور را دارید، باید دوره‌های بلند مدت را انتخاب کنید. آنها نه تنها تسلط کامل بر زبان را تضمین می‌کنند، بلکه به شما امکان می‌دهند فرهنگ، شیوه زندگی و ذهنیت ساکنان را بهتر یاد بگیرید و درک کنید.

دوره‌های عمیق انگلیسی در خارج از کشور برای کسانی طراحی شده است که قصد تحصیل و ارتقای مهارت‌های خود را در موسسات آموزش عالی محلی دارند. یا کسانی که برای امتحانات بین‌المللی آماده می‌شوند مانند آزمون آیلتس، تافل، CAE، FCE.

دوره‌های زبان انگلیسی در خارج از کشور

انواع دوره‌های زبان انگلیسی در خارج از کشور

برای مبتدیان – سطح ابتدایی

آموزشگاه‌های زبان همیشه برنامه را برای مبتدیان به صورت جداگانه برگزار نمی‌کنند. اغلب این اولین سطح در دوره‌های زبان است است. قبل از شروع دوره، همه موسسات آزمون تعیین سطح زبان  می‌گیرند. بر اساس نتایج آن، مشخص خواهد شد که آیا زبان‌آموز باید با اصول اولیه شروع کند یا می‌تواند بلافاصله به دروس اصلی برود. به عنوان یک قاعده کلی، دوره‌ها برای زبان‌آموزان سطح صفر در تاریخ‌های مشخص شروع می‌شود.

دوره عمومی – انگلیسی عمومی

دوره عمومی زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان با هر سطح زبانی مناسب است و با هدف بهبود زبان انگلیسی می‌باشد. زبان‌آموزان، انگلیسی را در گروه‌هایی یاد می‌گیرند، که هر کدام برنامه خاص خود را دنبال می‌کنند. از مطالعه ساختارهای ابتدایی تا برگزاری جلسات گفتگوی موضوعی. همه دوره‌ها در این مورد یک چیز مشترک دارند، یک روش غوطه‌وری کامل و آموزش فقط به زبان انگلیسی. حدود ۲ تا ۳ ماه دوره عمومی طول می‌کشد تا به سطح بعدی بروید.

در اکثر کشورها، دوره عمومی انگلیسی بر اساس یک استاندارد واحد تدریس می‌شود. کلاس‌ها تا ۲۰ ساعت در هفته طول می‌کشد، بقیه زمان به گشت و گذار، تفریح ​​و رویدادهای فرهنگی اختصاص داده می‌شود. سازماندهی تفریحات توسط موسسه یا خود زبان‌آموز انجام می‌شود.

دوره نیمه فشرده

دوره نیمه فشرده زبان انگلیسی برای زبان‌آموزانی طراحی شده است که مایلند زمان زیادی را صرف کلاس‌ها کنند. کلاس‌ها هرروز هفته و صبح برگزار می‌شود، بنابراین می‌توانید بعد از ظهر استراحت کنید یا جاذبه‌های توریستی را مشاهده کنید. دوره نیمه فشرده فقط از نظر تعداد ساعات آموزشی با دوره عمومی تفاوت دارد. برنامه درس همچنین شامل تمام بخش‌های اصلی زبان انگلیسی است (خواندن، گرامر، نوشتن و تمرین صحبت کردن).

دوره فشرده انگلیسی

دوره فشرده انگلیسی یک دوره تسریع شده برای کسانی است که نیاز به یادگیری زبان انگلیسی در سریع‌ترین زمان ممکن دارند. برای کسانی که به زودی به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند یا برای تحصیل می‌روند عالی است. برای کارهای تجاری، بهتر است یک دوره تخصصی انگلیسی تجاری را انتخاب کنید. دوره‌های فشرده انگلیسی به سطوح از مبتدی تا پیشرفته تقسیم می‌شوند، اما انتقال به سطح بعدی حدود یک ماه طول می‌کشد. کلاس‌ها معمولاً ۵ روز در هفته به مدت ۶ ساعت برگزار می‌شود و با تکالیف گسترده تکمیل می‌شود. برای یک نتیجه خوب، باید فداکاری کنید و برای مطالعه سخت آماده باشید.

دوره فوق فشرده انگلیسی

دوره‌های فوق فشرده معمولا توسط موسسات خصوصی در خارج از کشور ارائه می‌شود و زمان کمی برای یک برنامه فرهنگی باقی می‌گذارد، زیرا تا ۴۰ ساعت در هفته برای تحصیل در اینجا اختصاص داده می‌شود. این دوره‌ها برای کسانی طراحی شده است که نیاز به تسلط بر زبان در کوتاه‌ترین زمان ممکن را دارند. دوره‌های فوق فشرده برای بازرگانان که نیاز فوری به بهبود مهارت‌های گفتاری خود قبل از مذاکرات مهم دارند، ضروری است. معمولا کلاس‌ها در گروه‌های کوچک ۶ تا ۸ نفر برگزار می‌شود. دوره‌های فوق فشرده ۲ هفته طول می‌کشند و به ندرت طولانی می‌شوند، زیرا همه نمی‌توانند چنین ریتمی را تحمل کنند.

انگلیسی تجاری

دوره‌های انگلیسی تجاری شامل مطالعه واژگان تجاری و نحوه انجام مذاکرات و جلسات به زبان انگلیسی است. دوره‌های کسب و کار به طور متوسط ​​۳۰ ساعت در هفته طول می‌کشد. بیشتر زمان به تمرین اختصاص می‌یابد. زبان‌آموزان از هفته اول آموزش، کاملاً به زبان انگلیسی ارتباط برقرار می‌کنند.

در طول دوره انگلیسی تجاری، زبان‌آموزان به طور قابل توجهی دایره لغات خود را گسترش می‌دهند، قوانین اخلاق تجارت و مکاتبات تجاری را می‌آموزند و مکالمه را خیلی سریع شروع می‌کنند. اکثر این دوره‌ها کسب و کار را به زبان انگلیسی آموزش می‌دهند. از ساختار شرکت تا هدف و انگیزه. همچنین برنامه‌های خاصی برای تسلط بر واژگان در این تخصص وجود دارد. برای معلمان، حسابداران، مدیران فروش، متخصصان فناوری اطلاعات، پزشکان و غیره.

برخی از مدارس به عنوان بخشی از دوره‌های تخصصی، بازدید از شرکت‌ها را ترتیب می‌دهند که می‌توانید با کار همکاران خارجی آشنا شوید و ارتباطات تجاری کسب کنید.

دوره‌های خصوصی یا انفرادی

دوره خصوصی با یک معلم یک راه عالی برای یادگیری سریع یک زبان است. این گزینه بسیار گرانتر از کلاس‌های گروهی است، اما در عین حال موثرتر است. یک دوره خصوصی را می‌توان متناسب با اهداف شخصی انتخاب کرد. بهبود مهارت‌های نوشتاری، آماده شدن برای مصاحبه و شروع به صحبت کردن، خلاص شدن از شر لهجه، و غیره. پیدا کردن یک معلم از طریق یک آموزشگاه زبان مزایای خود را دارد، مثل قیمت‌های بهتر نسبت به مذاکره مستقیم با خود معلم.

دوره‌های آموزشی در خانواده معلم

دوره‌های آموزشی با خانواده معلم یکی از موثرترین و گران‌ترین گزینه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور است. زبان‌آموز در خانه معلم انگلیسی خود به تنهایی یا با زبان‌آموزان دیگر زندگی می‌کند. دروس تئوری در کلاس تدریس می‌شود و مهارت‌های زبانی در خانه یا هنگام بازدید از جاذبه‌های محلی تمرین می‌شود. در این قالب می‌توانید برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی نیز آماده شوید. نتایج چنین دوره‌‎هایی فراتر از همه انتظارات است. زبان‌آموز شبانه روز در محیط زبان قرار دارد و پس از مدتی شروع به صحبت به زبان انگلیسی می‌کند بدون اینکه فکر کند. یکی دیگر از مزیت‌های این روش این است که شما نیازی به جستجوی هتل، پرداخت هزینه اقامت و غذا ندارید، همه اینها در قیمت دوره گنجانده شده است. والدین زبان‌آموزان جوان نباید نگران ایمنی آنها باشند.

دوره های انگلیسی کاربردی

دوره‌های زبان انگلیسی کاربردی یکی از جالب‌ترین زمینه‌های گردشگری آموزشی است. در اینجا می‌توانید یادگیری زبان را با فعالیت مورد علاقه خود ترکیب کنید. دوره‌های آشپزی، عکاسی، بازیگری، آرایش، رقص، موسیقی، فروشندگی و همه اینها به زبان انگلیسی. چنین دوره‌هایی معمولاً حدود ۸ هفته طول می‌کشد. غوطه ور شدن در چیزی که دوست دارید روند یادگیری زبان را بسیار سرعت می‌بخشد. علاوه بر این، در دوره‌های کاربردی گاهی اوقات می‌توانید ۲ گواهینامه را به طور همزمان دریافت کنید: تسلط بر زبان انگلیسی و یک هنر جدید.

دوره‌های آموزش زبان برای کودکان

دوره‌های کودک برای کودکان در سنین پیش دبستانی و دبستان همیشه به روشی جالب و آموزشی برگزار می‌شود. این دوره‌ها می‌توانند نمایش‌ها، گشت و گذارها، بازی‌ها و غیره باشند. برنامه‌ای غنی از رویدادها برای آنها آماده شده است. بازدید از مکان‌های تاریخی، سینما، نمایشگاه‌ها و پارک‌های تفریحی. اکثر آموزشگاه‌های زبان در خارج از کشور، کودکان را از ۸ سالگی می‌پذیرند. کودکان بسته به سنشان بین ۱۲ تا ۲۰ ساعت در هفته مطالعه می‌‎کنند. طول دوره می‌تواند از ۲ هفته تا چند ماه متغیر باشد. برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی در یک کمپ تابستانی نیز محبوب هستند.

دوره‌های آموزش زبان خانوادگی

دوره‌های خانواده با هدف کودکان و والدین آنها انجام می‌شود. این بهترین گزینه برای بزرگسالانی است که نمی‌خواهند فرزند خود را به تنهایی به خارج از کشور بفرستند. صبح‌ها، در حالی که بچه‌ها در کلاس هستند، والدین می‌توانند در شهر قدم بزنند، در گردش‌ها و رویدادها شرکت کنند و بعد از ظهر را با تمام خانواده بگذرانند. نوجوانان تمام روز را در جمع همسالان خود می‌گذرانند و فقط به زبان  انگلیسی صحبت می‌کنند و عصرها زیر نظر والدین خود هستند. بزرگسالان نیز می‌توانند در همان مدرسه با فرزند خود دوره زبان را بگذرانند تا نگران نباشند و در عین حال مهارت مفیدی را بیاموزند.

دوره‌های آموزشی برای معلمان

دوره‌های آموزشی برای معلمان بر تسلط بر روش‌های مدرن آموزش زبان، توسعه مهارت‌های ارتباطی شفاهی و نوشتاری، گسترش دایره لغات و توضیح پیچیدگی‌های دستور زبان متمرکز است. این دوره‌ها به معلمان آینده و فعلی کمک می‌کند تا مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشند و دستمزد خود را برای خدمات خود افزایش دهند. در پایان دوره، زبان‌آموزان معمولاً در آزمون‌های حرفه‌ای شرکت می‌‎کنند(TKT,CELTA,TESOL) و گواهی مربوطه را دریافت می‌کنند.

 

اسکان در دوره‌های خارج از کشور

معمولاً دو گزینه اصلی برای اسکان وجود دارد. یک آموزشگاه زبان می‌تواند اقامت یک‌نفره/دو نفره را در خوابگاه، محوطه دانشگاه یا هتل مرتبط با این مؤسسات آموزشی و معمولاً در نزدیکی محل تحصیل ارائه دهد، یا اقامت با خانواده‌ای از افراد محلی.
خانواده میزبان یعنی تمرین روزانه زبان و غوطه‌وری فرهنگی حتی در خارج از کلاس. دانش آموزان اغلب توسط افراد صمیمی پذیرایی می‌شوند که آماده‌اند نه تنها به آنها غذا بدهند و یک اتاق جداگانه با امکانات رفاهی برای آنها فراهم کنند، بلکه شهر و جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری را به آنها نشان دهند. در عوض، دانش آموز باید خود را با برنامه‌های روزمره، قوانین و عادات موجود خانواده وفق دهد. همچنین خانواده‌های میزبان همیشه در نزدیکی مدرسه زندگی نمی‌کنند و ممکن است رفت و آمد کمی سخت باشد.
اسکان در اقامتگاه. با زندگی در خوابگاه یا محوطه دانشگاه یا موسسه، دانش‌آموزان معمولاً احساس استقلال و آزادی بیشتری می‌کنند و همچنین می‌توانند با همکلاسی‌های خود ارتباط برقرار کنند و خارج از زمان کلاس زبان را تمرین کنند و دوستان جدیدی پیدا کنند. در مرحله رزرو دوره، ارزش دارد که تمام جزئیات شرایط اقامت را روشن کنید تا انتظارات با واقعیت مطابقت داشته باشد. اسکان در یک اقامتگاه ممکن است شامل وعده‌‎های غذایی، آشپزخانه شخصی، حمام و سایر امکانات باشد یا نباشد. قیمت دوره بسته به این امکانات متغیر خواهد بود.
البته، در صورت تمایل و در صورت وجود بودجه، دانشجو می‌تواند خودش برای مسکن جستجو کند. از قبل یک اتاق هتل رزرو کنید یا یک آپارتمان اجاره کنید. گزینه اول برای یک دوره کوتاه زبان تا ۲ هفته یا در صورتی که فرد از شرایط زندگی در محل اقامت مدرسه راضی نباشد مناسب است.

 

دوره‌های زبان انگلیسی در نیویورک

گذراندن یکی از دوره‌های انگلیسی در نیویورک ممکن است خیلی خوب به نظر برسد. نیویورک احتمالاً مشهورترین شهر جهان است، پس بیایید زبان انگلیسی را یاد بگیرید و راز جذابیت آن را کشف کنید. اگر تا به حال آرزوی سفر به دور دنیا را داشته‌اید، نیویورک شروعی عالی برای سفر شما خواهد بود. دوره‌های زبان انگلیسی در نیویورک به شما این فرصت را می‌دهد که در زبان پیشرفت کنید و شهری را که در مورد آن زیاد شنیده‌اید کشف کنید. حتی اگر تصمیم بگیرید فقط چند هفته بمانید، زمانی برای کسب اعتماد به نفس در صحبت کردن به زبان انگلیسی و همچنین دیدن مناظر اصلی خواهید داشت. اگر انتخاب کنید که در دوره‌های زبان انگلیسی در نیویورک در مدت طولانی‌تری ثبت نام کنید، به تسلط بر زبان و زندگی روزمره در نیویورک نزدیک‌تر خواهید شد.

امنیت در نیویورک

نیویورک ممکن است به مکانی خطرناک شهرت داشته باشد، اما در واقعیت خطرناکتر از هر شهر دیگری در اندازه خود نیست. اگرچه نرخ جرم و جنایت بسیار پایین است، برخی از مسافران بی تجربه ممکن است در مورد گذراندن یکی از دوره‌های انگلیسی در نیویورک کمی مُردد شوند. اما نگران نباشید، ایمنی شما تضمین شده است. قطارهای مستقیم شما را در کمتر از یک ساعت به مرکز شهر می‌رسانند. همچنین با دانستن اینکه دوره‌های زبان انگلیسی در نیویورک در محیطی مطمئن و امن ارائه می‌شود، احساس امنیت خواهید کرد. 
آیا آرزوی سفر به نیویورک و مطالعه زبان انگلیسی در آنجا را دارید؟ شهر نیویورک با برخی از معروف‌ترین آسمان خراش‌های جهان یک مقصد جهانی است. وقتی به مدارس زبان در نیویورک می‌روید، در قلب مرکز جهانی اقتصاد، سیاست، ارتباطات، فیلم، موسیقی، مد و فرهنگ تحصیل خواهید کرد.

 

سخن پایانی

به طور خلاصه، به جرات می‌توان گفت که مطالعه زبان انگلیسی در خارج از کشور شاید موثرترین راه یادگیری باشد. به لطف غوطه ور شدن در محیط زبان، زبان انگلیسی دیگر هدف نیست و به ابزاری ساده و راحت برای حل مسائل زندگی تبدیل می‌شود. این طبیعی‌ترین راه یادگیری زبان است که ذاتاً در ما وجود دارد!

هنگام مطالعه زبان در دوره‌های آموزشی در کشور خودتان، این کار را در اوقات فراغت خود از تحصیل یا کار انجام می‌دهید و در بهترین حالت ۴ ساعت در هفته را به زبان انگلیسی اختصاص می‌دهید. در این حالت، شما این فرصت را ندارید که به طور کامل خود را وقف فرآیند یادگیری زبان کنید.

یک برنامه یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور به شما این امکان را می‌دهد که به طور کامل روی بهبود زبان انگلیسی خود تمرکز کنید. شما زبانی را در کشوری که به آن صحبت می‌شود یاد می‌گیرید و اطراف خود را با افرادی احاطه می‌کنید که در هدف شما مشترک هستند. و زمانی که تمام وقت و تلاش شما صرف یک کار خاص شود، نتایج به دنبال خواهد داشت.

۵/۵ - (۱۴ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد