ایستگاه زبان

10 دلیل برای اینکه ما سریال Friends را دوست داریم

سریال فرندز Friends

سریال فرندز در سال ۲۰۲۱ با یک قسمت ویژه بازگشت. در آن قسمت، جنیفر آنیستون، کورتنی کاکس، متیو پری، لیزا کودرو، مت لبلانک و دیوید شویمر درباره سریال بحث کردند و نقش خود را از برخی از صحنه‌های نمادین اجرا کردند. اگرچه ادامه داستان دوستان وجود نخواهد داشت، اما طرفداران در سراسر جهان همچنان مشتاق دیدار مجدد ستاره‌های کمدی هستند. برخی از لحظات جذاب Friends را مرور کردیم، حقایق جالبی را جمع آوری کردیم و ویژگی‌های این سریال را که بینندگان یک بار برای همیشه عاشق آن شدند، به نمایش گذاشتیم. در سرتا سر دنیا مردم آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز را تجربه کردند و از علاقه خود به زبان انگلیسی بعد از تماشای این سریال گفتند.

 

۱. روابط گرم بین دوستان

سریال فرندز در درجه اول درباره روابط گرم شش شخصیت اصلی است. این روح اصلی سریال است. در هر قسمت، شخصیت‌ها دوستی و روابط عاشقانه ایجاد می‌کنند. در عین حال، دائماً با مشکلات غیرمنتظره‌ای روبرو می‌شوند که علاقه مخاطب را حفظ می‌کند.

داستان‌هایی که دوستان گاهی درگیر آنها می‌شوند، خنده دار هستند، اما با این وجود حیاتی هستند. تا حد زیادی به لطف این اصالت، خود بازیگران نقش خود را به راحتی و صمیمانه ایفا کردند. برخی از خطوط داستانی در این مجموعه حتی بدون هدایت نویسندگان اجرا می‌شوند. فقط به این دلیل که به طور طبیعی در تصویر قرار می‌گیرند. رابطه بین مونیکا گلر (کاکس) و چندلر بینگ (پری) را در نظر بگیرید. در ابتدا، طبق طرح داستان، قهرمانان قرار بود یک عاشقانه زودگذر داشته باشند. با این حال، واکنش طوفانی بینندگان به فاش شدن رابطه آنها، نویسندگان را مجبور به تجدید نظر در سناریو مونیکا و چندلر کرد.

 

۲. بازیگران ایده آل

سریال فرندز

در سریال فرندز همه بازیگران در جای خود هستند. حتی نقش‌های اپیزود یک هم خاطره انگیز هستند. در حین تماشای آن، به نظر می‌رسد که همه بازیگران سر صحنه آرام هستند، گویی در خانه هستند. ستارگان اصلی سیتکام آنقدر روی شخصیت‌های خود سرمایه گذاری کرده‌اند که جدا کردن آنها از قهرمانان دشوار است. هر کسی خصلت‌های خاص خود را دارد. چه رفتار دوستانه عجیب و غریب فیبی یا ناله‌های ناز راس گلر.

تصور Friends با بازیگران متفاوت غیرممکن است. با این حال، همه چیز می‌توانست متفاوت باشد! به عنوان مثال، کتی گریفین و جین لینچ برای نقش فیبی و جان فاورو و جان کرایر برای نقش چندلر در نظر گرفته شدند.

تهیه کنندگان همچنین می‌خواستند کورتنی کاکس در نقش ریچل گرین (آنیستون) بازی کند. کاکس سپس اصرار کرد که نقش مونیکا را به او بدهند زیرا او می‌خواست نقش یک قهرمان با شخصیت قوی را بازی کند. کورتنی و مونیکا بسیار شبیه هم هستند، حتی لس آنجلس تایمز در سال ۱۹۹۵ در مورد آن نوشت: “آنها هم جذاب و هم باهوش هستند”.

اما سازندگان زیاد به راس فکر نکردند. آنها از همان ابتدا فقط دیوید شویمر را در این نقش دیدند و بلافاصله او را بدون تست دعوت کردند. گزینه‌های دیگری برای نام سریال وجود داشت. «کافه بی خوابی»، «دوستانی مثل ما» یا «شش از یک».

 

۳. کمدی بی نظیر

Friends کمدی فوق العاده‌ای است که حتی سخت‌ترین آدم را هم می‌خنداند. جوک‌ها متفاوت هستند، پوچ، کودکانه، طعنه آمیز، گاهی اوقات کمی مبتذل.

با گذشت زمان، جوک‌های خود دوستان نیز تثبیت شد. این سریال جزئیات به یاد ماندنی زیادی را به وجود آورد که حتی کوچکترین اشاره به رویدادهای گذشته یا هر ویژگی شخصیت‌ها شما را به خنده می انداخت. “دوستان” همچنین از این نظر منحصر به فرد است که موقعیت‌های روزمره را به یک ماجراجویی کامل طنز تبدیل می‌کند.

 

۴. تجربه زندگی

تجربه زندگی در سریال فرندز

سریال فرندز به یک مشاور عالی برای طرفداران تبدیل شده است. نویسندگان فقط برای ۱۰ فصل ننوشتند. آنها پیام‌های مهمی را در مورد دوستی‌ها و روابط خانوادگی به بینندگان منتقل کردند. همراه با شخصیت‌های Friends، ما در مورد مشکلات رشد شغلی و تربیت فرزندان یاد گرفتیم، به اهمیت خودسازی و نگرش نسبت به بخش‌های تاریک زندگی فکر کردیم. ارائه آسان مسائل پیچیده زندگی، این دقیقاً همان چیزی است که “دوستان” کمی فلسفی درباره آن است.

Friends یک سریال جهانی بود که امروز نیز هست. ما قهرمانانی را با شخصیت‌ها و مشکلات مختلف می‌بینیم. هر بیننده‌ای در لحظات خاصی بازتابی از تجربیات خود را خواهد یافت. به یک معنا، “دوستان” مانند یک آینه عمل می‌کند: آنها از بیرون به ما نشان می‌دهند تا بتوانیم خودمان را بهتر درک کنیم و حتی گاهی اوقات راه حلی برای یک مشکل پیدا کنیم.

 

۵. موسیقی روح نواز

چگونه می‌توانید به جز آواز خواندن با آهنگ معروف “I’ll Be There for You” اثر رامبراندز که در شروع سریال پخش می‌شود، موسیقی دیگری را تصور کنید؟ و به طور کلی، فرندز همیشه با موسیقی خوب عمل کرده است. برای مثال، در قسمت ۶ از فصل ۲، یک ستاره مهمان کریسی هایند، خواننده The Pretenders بود. و آهنگ U2 “With or without you” مربوط به نقش داستانی راشل و راس است.

اما آهنگ‌های خارق العاده فیبی جایگاه ویژه‌ای در قلب ما دارد. افسانه‌ای “گربه پاره پاره” هرگز فراموش نخواهد شد. جالب اینجاست که لیزا کودرو بلد نبود و دوست نداشت گیتار بزند. او حتی پیشنهاد کرد آن را با بونگو جایگزین کنید. کودرو فقط چند آکورد یاد گرفت و گفت که فیبی به هر حال فقط چند آکورد بلد است، این برای او کافی است. و عالی شد!

 

۶. مکان‌ها و چیزهای مهم

مکان‌ها و چیزهای مهم سریال فرندز

در یک نمایش خوب، بینندگان نه تنها شخصیت‌ها را به یاد می‌آورند، بلکه اشیاء ساده‌ای را نیز به یاد می‌آورند که به ویژگی‌هایی جدا نشدنی از فضای کلی تبدیل می‌شوند. در مورد مکان‌ها هم همینطور. دوستان همه چیز را دارند. مبل سنتی برای کمدی‌های خاص، شاهد لحظات مهم بسیاری در تاریخ Friends بوده است و هر بیننده‌ای قطعا با آن ارتباط خاص خود را خواهد داشت. و چقدر در کافه سنترال پرک اتفاق افتاد! کافه‌های واقعی به خاطر اون هنوز در سراسر جهان باز می‌شوند. در سنترال پرک بود که راشل و راس برای اولین بار همدیگر را بوسیدند و فیبی “گربه پاره پاره” را اجرا کرد.

خاطرات گرمی نیز با یک قایق، مجسمه سگ و صندلی‌های جوی تریبیانی و چندلر، گیتار فیبی، و همچنین بوقلمونی با عینک روی سر مونیکا، لباس عروسی مونیکا، فیبی و ریچل در صحنه ایجاد می‌شود.

 

۷. تئوری‌های مدرن

بازیگران فرندز در عصر ارتباطات اینترنتی زندگی نمی‌کردند. با این حال، بینندگان این سریال را به قدری دوست دارند که امروزه هنوز از عبارات جالب و دیالوگ‌های آنها در چت‌ها استفاده می‌شود. آن شات معروف جوی با چشمانش در همه جا وجود دارد.

نگاه جویی در سریال فرندز

این سریال پر از لحظاتی است که قطعاً در دنیای مدرن تبدیل به میم می‌شوند. در مورد رقص آتشین مونیکای چاق از گذشته چطور؟ یا نبرد بی امان او با راشل؟ تقریباً هر قسمت چیزی بسیار جذاب و روشن دارد. همچنین نظریه‌هایی در مورد طرح دوستان وجود دارد. برخی معتقدند اتفاقات سریال رویای راشل است. برخی دیگر می‌گویند که توهمات فیبی است.

 

۸. سریال بسیار فوق العاده

ما به “دوستان” عادت کرده‌ایم و آنها را چنان از نزدیک درک می‌کنیم که حتی متوجه “عجیب بودن” آنها نمی‌شویم. جنیس و رابطه بی ثبات او با چندلر به طرز خنده‌داری غیرعادی هستند. صحنه‌هایی که جانیس با امضای «Oh my God» همیشه گیج می‌شود و مثبت اندیشی می‌کند. گانتر (جیمز مایکل تایلر) از سنترال پرک همیشه با پیشروی‌های ناخوشایند خود به سمت ریچل غافلگیر می‌شود و او را لمس می‌کند.

همچنین داستان پیچیده با فیبی دوقلو را به یاد داشته باشید. و راز مرد برهنه زشت، همسایه روبروی خیابان. طرفداران “دوستان” در سال ۲۰۱۶ تحقیقات کاملی انجام دادند و متوجه شدند که اون نقش توسط جان هاوگن بازی شده است. و چندلر و همسای‌های پر جوی. دنیای “Friends” بسیار شگفت انگیز است!

 

۹. ستاره‌های مهمان

بازیگران اصلی Friends همیشه به جالب‌ترین شکل توسط ستاره‌های مشهور هالیوود تکمیل شده‌اند. بروس ویلیس در واقع به صورت رایگان بازی کرد. او یک شرط بندی را به متیو پری باخت که در آن سال با او در فیلم “The Yards” بازی کرد. پری مطمئن بود که The Yards در اولین آخر هفته نمایش خود در آمریکا موفق خواهد شد و در صدر جدول باکس آفیس قرار خواهد گرفت، اما ویلیس با این موضوع مخالفت کرد. پری در این بحث پیروز شد، بنابراین ویلیس در فیلم دوستان بازی کرد و هزینه خود را به خیریه اهدا کرد. بروس ویلیس در نقش پدر معشوق راس، پل ظاهر شد که در نهایت در قسمت ۲۱ فصل ۶ با ریچل رابطه عاشقانه برقرار کرد.

در قسمت ۲۴ فصل ۳، رابین ویلیامز و بیلی کریستال ظاهر شدند و این اتفاق به طور تصادفی رخ داد، نفش آنها در فیلمنامه نبود. بازیگران نقش دو دوست را بازی کردند که در گفتگوی شخصیت‌های اصلی دخالت می‌کنند. ستاره‌ها به این نتیجه رسیدند که ویلیامز و کریستال با هم سر صحنه فیلم دوستان قرار گرفتند و توافق کردند که یک چیز خنده دار را بداهه بسازند.

برد پیت در قسمت ۹ فصل ۸ رفت؛ در آن زمان او و جنیفر آنیستون با هم ازدواج کردند. خنده دار است که او نقش آشنای راشل را بازی می‌کرد که از قلدری او در سال‌های مدرسه رنج می‌برد. در داستان، قهرمان در مدرسه اضافه وزن داشت، اما تا زمانی که دوباره ملاقات کردند، وزن زیادی از دست داده بود.

وینونا رایدر نیز در سریال ظاهر شد. در نقش دوست ریچل، که او در کالج او را بوسید (قسمت ۲۰ از فصل ۷). دنی دویتو – به عنوان یک رقصنده (قسمت ۱۱، فصل ۱۰). و داکوتا فانینگ بسیار کوچک، او در آن زمان ۱۰ ساله بود. او نقش دختری را بازی کرد که جوی را متقاعد کرد که وقتی مونیکا و چندلر تصمیم به نقل مکان گرفتند، حمایت کند (قسمت ۱۴ از فصل ۱۰).

 

۱۰. ما فرندز را به خاطر واقعی بودن دوست داریم

واقعیت سریال فرندز

کوارتز در سال ۲۰۱۹ نوشت که Friends به دلیل سادگی و اصالتش محبوب است. این کمدی به عنوان “واقعی و خنده دار” توصیف شد و باعث شد که آن را در میان انبوه سریال‌ها متمایز کند. برای بینندگان، Friends یک نفس تازه و یک نگاه اجمالی به “عادی بودن مثبت” در میان هرج و مرج بود.

بینندگان مدرن به ویژه به دوستان نیاز دارند. این سریال گرمای روابط انسانی را دارد که در دنیای کنونی به خصوص برای ساکنان شهرهای بزرگ بسیار کم است. دور هم جمع شدن دوستان در کافی شاپ، گفتگوهایشان، ماجراهای مشترک و گاه دیوانه وارشان از این گرما اشباع شده است. “Friends” به ما یادآوری می‌کند که گاهی اوقات ارزش آن را دارد که منطقه راحتی “آپارتمان” را ترک کنیم، یک نفس عمیق بکشیم و با مردم باز شویم.

در این قسمت از فرندز نکته سعی کردیم یادی کنیم از بخش‌هایی از این سریال جذاب، اگر شما هم نکته جذابی یادتون هست حتما در کامنت‌ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید و بگید شما چرا سریال فرندز را دوست داشتید.

۵/۵ - (۵ امتیاز)
آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد