ایستگاه زبان

تجربه یادگیری زبان با سریال فرندز نی نی سایت

یادگیری زبان با سریال فرندز نی نی سایت

چند سال پیش، یک پسر جوان در تالار گفتگوی نی نی سایت برای یادگیری زبان انگلیسی به من مراجعه کرد. بعد از اولین درس، که در طی آن درس معمولاً فقط با یکدیگر آشنا می‌شویم و چت می‌کنیم، مغزم تقریباً منفجر شد. از خودم پرسیدم چرا او به معلم زبان نیاز دارد؟ مهارت‌های زبانی او در سطح بسیار بالایی بود و کاملاً شایسته بود! حتی، بعضی جاها بهتر از من.

آن پسر در یک شرکت IT کار می‌کرد و بسیار تنبل بود و آموزش زبان با سریال فرندز را تجربه کرده بود. او فهمیده بود که از قبل خیلی چیزها را می‌دانست و این به او اعتماد به نفس زیادی می‌داد که تأثیر مثبتی در مهارت مکالمه او داشت. تمام چیزی که در آن لحظه به ذهنم می‌رسید این بود که با او در موضوعات مختلف با تمرکز محدود ارتباط برقرار کنم، گرامر پیچیده را تجزیه کنم و سعی کنم تفکر یک انگلیسی زبان واقعی را در او القا کنم. این دقیقا همان کاری است که ما در چند ماه آینده انجام دادیم.

اما چه چیزی در ابتدا او را به این سطح بسیار بالا و عالی رساند؟ همانطور که معلوم شد، پاسخ ساده است: او سریال Friends را آنقدر تماشا کرده بود که حتی یک عبارت نامفهوم برای او باقی نمانده بود.

من شخصاً بارها به زبان آموزان توصیه کرده‌ام که یک سریال یا فیلم معروفی را انتخاب کنند و آن را در چند مرحله به زبان انگلیسی تماشا کنند و به تدریج از فارسی به انگلیسی منتقل شوند (به طور معمول در ذهن مردم چندین سریال به طور پیش فرض وجود دارد. یکی از محبوب ترین آنها سریال فرندز هست). با این حال، برای اولین بار در مقابل من شخصی بود که در واقع به لطف این سریال به سطح بسیار بالایی دست یافت! و اگرچه این اتفاق این اطمینان را در من تقویت کرد که به شاگردانم توصیه درستی می‌کنم، اما پس از آن انتقادهایی را نسبت به این سریال شنیدم. بنابراین بیایید به تمام جوانب مثبت و منفی «سریال فرندز» به عنوان ابزاری برای آموزش زبان انگلیسی نگاه کنیم و سعی کنیم نتیجه‌گیری روشنی داشته باشیم.

 

طرفداران سریال فرندز

سریال درباره شش دوست است که با هم خیلی صمیمی می‌شوند، یکدیگر را مسخره می‌کنند، سعی می‌کنند به چیزی برسند و به نوعی در جنبه‌های مختلف زندگی از جمله کار، خودسازی، روابط عاشقانه و دوستانه، خانواده و مبارزه با عادت‌های بد پیشرفت می‌کنند. همه اینها مرا به نکته اول سوق می‌دهد (یادگیری زبان انگلیسی با این سریال فوق العاده است).

۱. Friends هم خوب و هم بد را نشان می‌دهد، از اخراج غیرمنتظره تا عاشق شدن خود به خود با دوست دختر یک دوست دیگر. این بدان معناست که حجم عظیمی از واژگان از آنجا می‌تواند بلافاصله به واقعیت‌های روزمره منتقل شود، بدون اینکه حتی تمرکزی روی یادگیری داشته باشید.

بر کسی پوشیده نیست که در انگلیسی، مانند سایر زبان‌ها، تلفظ به منطقه‌ای که شخص در آن زندگی می‌کند بستگی دارد.

۲. با تشکر از “Friends”، می‌توانید گوش‌های خود را برای درک تلفظ افراد مختلف آموزش دهید. از این گذشته، در سریال نه تنها تفاوت‌هایی در تن صدا وجود دارد، بلکه دختری از لندن با لهجه بریتانیایی و حتی دوست قدیمی مونیکا و فیبی نیز وجود دارد که به مرور زمان لهجه آنها عوض می‌شود.

۳. توانایی شنیدن و تشخیص در گفتار یک شخص نِیتیو همه چیزهای نامفهومی که در ذهن شماست به نحوی معجزه آسا قابل درک می‌شوند. در عین حال، عبارات و کلمات دیگری که فقط باید به خاطر بسپارید، زیرا آنقدر واضح و خالص به نظر می‌رسد که یک بار برای همیشه در مغز بیننده نقش می‌بندد.

روانشناسان می‌گویند وقتی زبان دیگری یاد می‌گیریم، شخصیت متفاوتی در سرمان شکل می‌گیرد. نه یک فرد فارسی زبان که در ذهن خود کلمه به کلمه از فارسی به انگلیسی ترجمه می‌کند، بلکه فردی با ذهنیت یک زبان مادری است. این پدیده به سازگاری با محیط زبان خارجی کمک می‌کند، زیرا مغز شروع به درک همه چیز از دیدگاه کاملاً متفاوت می‌کند. این کار توانایی‌های تفکر را توسعه می‌دهد، حافظه و تمرکز را بهبود می‌بخشد و همچنین شروع آلزایمر را به تاخیر می اندازد. اما از کجا می‌توانیم آن را تهیه کنیم؟ اوه بله، شما می‌توانید سریال فرندز را تماشا کنید.

۴. سریال در مورد طرز فکر شخصیت‌ها بسیار واضح است، به خصوص در مورد شوخی. بله، تعداد زیاد شوخی‌ها نه تنها نشان از کار خوب فیلمنامه نویسان است، بلکه نشان از هوش بالا نیز دارد. به علاوه، در زندگی واقعی، گویندگان اغلب اینگونه شوخی می‌کنند.

اما چگونه می‌توانیم طرز تفکر این افراد را درک کنیم، اگر چیزی درباره فرهنگ و سنت‌های آنها ندانیم؟

۵. تعطیلات متعدد، آداب کار کردن، مذاکرات کوچک، سنت‌های خانواده‌های خاص، همه اینها و حتی بیشتر در سریال به تصویر کشیده شده است. تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که مراقب باشید و از نظر ذهنی این شرایط را برای خود امتحان کنید.

 

نکات منفی

خوب، برای عادلانه نگه داشتن همه چیز، اکنون به استدلال های مخالف نگاه می‌کنیم.

بیایید با این واقعیت شروع کنیم که برای تماشای سریال فرندز، به مهارت‌های خاصی نیاز دارید. بدون دانستن حداقل برخی از قوانین گرامری و نداشتن حداقل واژگان، می‌توانید آن را فقط با زیرنویس فارسی تماشا کنید. و از تجربه چنین برمی‌آید که اغلب زیرنویس‌ها بسیار دور از آنچه در واقع اتفاق می‌افتد ساخته و ترجمه می‌شوند.

۱. سریال Friends برای یادگیری زبان انگلیسی برای ابتدایی‌ترین سطح مناسب نیست. من نمیگم که این غیرممکن است، اما قطعا دشوار است و ممکن است که شما احساس درماندگی کنید.

۲. برخی از کلمات و عبارات استفاده شده در سریال واقعا قدیمی هستند و دیگر استفاده نمی‌شوند. هنوز هم می‌توان آنها را پیدا کرد، اما فراوانی استفاده از آنها به طور قابل توجهی در مقایسه با ۲۰ سال پیش کاهش یافته است.

و البته اگر از دوره آموزشی استفاده نکنید، در حین تماشا، هیچ مترجم یا معلمی در کنار شما وجود ندارد، به این معنی که باید بایستید، به عقب برگردید، کلمه را بنویسید یا بشنوید، یک ترجمه پیدا کنید. ترجمه یک عبارت کامل وجود دارد؟! خیر.

سریال فرندز

نکات مهم و نتیجه گیری

من الان آرا را نمیشمارم. بهتر است در این مورد فکر کنیم.

دستان خود را بلند کنید (یا بهتر است در مورد این مقاله نظر دهید، من خوشحال خواهم شد). به طور کلی اگر قصد دارید یادگیری زبان را با سریال فرندز شروع کنید، به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنم که تنهایی و بدون هیچ کمکی این کار را انجام دهید. چون واقعا سخت خواهد بود. بهتره با کمک یک معلم شروع کنید و یا از دوره‌های آموزشی استفاده کنید که بهترین آنها دوره‌ای است که من و همکارانم در ایستگاه زبان برای شما آماده کرده‌ایم.

در این دوره تمام واژگان، عبارات، اصطلاحات و نکات گرامری کامل و دقیق همراه با توضیحات استاد به صورت صوتی و جزوه های منظم آموزشی به شما آموزش داده میشه. بعد از اینکه با این دوره یادگیری را شروع کنید بعد از گذشت یک فصل کاملا به زبان انگلیسی مسلط خواهید شد به شرط آنکه آموزش ها را کامل ببینید و تمرین کنید.

آیا فرندز را برای یادگیری انگلیسی تماشا می‌کنید؟ یا شاید قبلاً آن را امتحان کرده‌اید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید. و همچنین اگر مزایا و معایب دیگری پیدا کردید که من به آنها اشاره نکردم به من اطلاع دهید.

حتما مراقب باشید که درست استفاده کنید🙂

۴.۸/۵ - (۲۳ امتیاز)
آموزش زبان با سریال فرندز

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد