ایستگاه زبان

چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟

چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟

در سوال “چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟” تردیدهایی وجود دارد. به نظر می‌رسد همه می‌دانند که زبان، نیاز به تمرین دارد و بدون تمرین، خطر بزرگ فراموشی همه چیزهایی را که با عرق و خون آموخته‌ایم وجود دارد. با این‌حال، مطمئن باشید، شما نمی‌توانید زبان انگلیسی را بدون تمرین مداوم آن، به خاطر بسپارید. تمرین، باید منظم باشد تا بیش‌ترین تاثیر را داشته باشد زیرا زبان خیلی راحت‌تر از به خاطر سپردن فراموش می‌شود. هرچه سطح مهارت انگلیسی شما کم‌تر باشد، سریع‌تر دانش خود را از دست می‌دهید. البته برخی از مفاهیم ابتدایی مانند الفبا و واژگان ساده در حافظه شما باقی‌خواهند ماند. اما اگر زبان را مطالعه نکنید، غیرممکن است که برای مدت طولانی، گرامر و واژگان پیچیده‌تر در حافظه شما باقی‌بماند.

قبل از این‌که راهکارها و ترفندهای مرور زبان انگلیسی را توضیح دهیم لازم است برای بهبود کیفیت کار خود نکته‌ای را در نظر بگیریم. فراموش نکنید که شما باید قبل از انتخاب هر‌ یک از این راه‌ها، ابتدا نقطه ضعف خود را پیدا کنید. زیرا با یافتن آن، می‌توانید روی مهارتی که بیش‌تر نیاز به تمرین دارد، تمرکز کنید. پس با خود صادق باشید و مهارتی که در آن ضعف دارید را برجسته کنید.

 

چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟

اصلا آیا می‌توانیم زبان را فراموش کنیم؟ بله! شما حتی می‌توانید زبان مادری خود را فراموش کنید اگر برای مدت طولانی و حتی در بزرگسالی به آن صحبت نکنید! در دوران کودکی، تا زمانی‌که مهارت‌های زبانی ثابت شود، خیلی سریع‌تر این اتفاق می‌افتد. بر‌اساس تحقیقات کارشناسان دانشگاه کمبریج، یک کودک ۹ ساله، زمانی‌که به کشور دیگری مهاجرت می‌کند، زبان مادری خود را به سرعت فراموش می‌کند. پس، فراموشی زبان انگلیسی جای خود را دارد! اگر دستور زبان، واژگان و گفتار محاوره‌ای را تمرین نکنید، دانش‌زبان شما می‌تواند به راحتی از بین برود. در نتیجه پس از یادگیری زبان انگلیسی مهم‌ترین نکته حفظ کردن و نگه داشتن آن است، زیرا همه می‌دانیم که زبان، به شدت فرار است.

درک می‌کنیم که همیشه یک فرد، در شرایط مناسبی برای یادگیری و مرور زبان‌انگلیسی قرار ندارد. زمان کافی وجود ندارد، کمبود پول و یا عدم توانایی شرکت در کلاس‌های آموزشی زبان برای هرکس متفاوت است. بنابراین، ما چند راه ساده و آسان برای افراد پرمشغله و همچنین افرادی که به دلایل متفاوت امکان شرکت در کلاس‌های آموزشی را ندارند به شما پیشنهاد می‌کنیم. این ترفندها به شما کمک می‌کنند تا زبان انگلیسی خود را را در سطح به دست آمده و بدون سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان حفظ کنید. پس برای پاسخ به سوال “چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟” و راهکارهای آن با ما همراه باشید.

 

چند راهکار کوتاه برای فراموش نکردن زبان انگلیسی

  1. تمرین منظم: یادگیری زبان انگلیسی نیازمند تمرین روزانه و منظم است. بنابراین، برنامه‌ریزی و تخصیص زمان مشخص برای تمرین زبان انگلیسی ضروری است. می‌توانید از منابع آموزشی آنلاین، کتاب‌ها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مانند فیلم فرندز برای یادگیری زبان استفاده کنید تا مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید. همچنین، به کمک نرم‌افزارها و برنامه‌های موبایلی مانند اپلیکیشن‌های یادگیری زبان، یادگیری زبان انگلیسی را به شکل مستمر در روزانه خود ترغیب کنید.
  2. استفاده از روش‌های آموزشی متنوع: به منظور حفظ زبان انگلیسی، می‌توانید از روش‌های آموزشی متنوعی استفاده کنید. به عنوان مثال، جدا از گوش کردن و خواندن متون مختلف، از روش‌های دیگر مانند گفتگو، نقش‌بازی استفاده کنید. این روش‌ها باعث می‌شوند زبان انگلیسی را در ذهنتان بصورت عملی و کاربردی ترسیم کنید و سبب حفظ بهتر آن شوید.
  3. احاطه داشتن با زبان انگلیسی: برای حفظ زبان انگلیسی، مهم است که در محیط‌هایی که این زبان استفاده بیشتری دارند، قرار گیرید. می‌توانید با دیدن فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی، گوش دادن به پادکست‌ها و موسیقی‌های انگلیسی، و شرکت در گفتگوهای زبان انگلیسی با دوستان و همکاران، با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.
  4. تدریس زبان به دیگران: محققان می‌گویند که تدریس یک مهارت به دیگران می‌تواند عمیق‌ترین شیوه یادگیری آن مهارت باشد. بنابراین، برای حفظ زبان انگلیسی می‌توانید به عنوان یک معلم موقت فعالیت کنید. با این کار، مجبور می‌شوید نکات و قواعد زبان را با دقت بیشتری بررسی کنید و سبب یادگیری عمیق‌تری می‌شوید.

 

استفاده از تکنولوژی

تکنولوژی، یک روش زندگی است و شما فقط در چند ثانیه می‌توانید مسیری را در نقشه‌ی گوگل، پیدا کنید و یا با استفاده از یک عکس و با یک جستجوی ساده، عکس‌های مشابه آن‌را بیابید. یا حتی تنها با استفاده از صدای خود جستجوی سریع در گوشی موبایلتان انجام دهید. پس بیایید این کار را در یک محیط زبان جدید انجام دهید و تنظیمات گوشی خود را به زبان انگلیسی تغییر دهید.

سیری یا بیکسبی

Siri” در گوشی‌های آیفون و “Bixby” در گوشی‌های اندروید، ابزاری است که به نام دستیار شخصی شما فعالیت می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که از طریق صحبت کردن با او، درخواست خود را بگویید تا به شما کمک کند و شما را به بهترین پاسخ در زمان کوتاه برساند. درنتیجه تنها کافی است که زبان‌ ابزارهای خود را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و اجازه دهید سیری و گوگل تلفظ صحیح کلمات را به شما آموزش دهند! در این‌صورت شما به سرعت به حضور هر روز انگلیسی عادت می‌کنید. نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید این است که چگونه، همه چیز را به فارسی برگردانید.

پادکست، رادیو یا کتاب‌های صوتی انگلیسی

خودتان را ترغیب کنید که هر روز به پادکست، رادیو یا کتاب‌های صوتی انگلیسی گوش‌دهید. حتی در هنگام انجام دادن کارهای خانه. مهم نیست که همه کلمات و حتی عبارات را نتوانید بفهمید. وظیفه شما ایجاد یک محیط به زبان انگلیسی برای خود می‌باشد تا به گوش دادن به گفتار انگلیسی عادت کنید.

شبکه‌های اجتماعی را به خدمت خود بگیرید

صفحات مربوط به زبان انگلیسی را در اینستاگرام را دنبال کنید و از پست‌ها و نشریات کوتاه انگلیسی کمک بگیرید. در اینستاگرام نکات مهم زبان به صورت کوتاه و جذاب بیان می‌شوند که با استفاده از آن می‌توانید زبان را به‌صورت روزانه، آن‌ها مرور کنید و از فراموشی آن جلوگیری کنید.

آموزش زبان انگلیسی با شبکه‌های اجتماعی

کتاب‌های کمیک

کُمیک “Comics”داستانی است که به صورت تصویری و با جملات کوتاه کاربردی به انتقال مفاهیم و موضوع اصلی می‌پردازد. شما می‌توانید با بهره‌گیری از این کتاب‌ها، انگلیسی محاوره ای و پر جنب و جوش را بیاموزید که این ویژگی به شما کمک می‌کند تا عبارات و ساختارهای زبان را درک کنید و راحت‌تر و با لذت بسیار بیش‌تر پیش بروید.

ماجراجویی کنید

اگر دستگاه و یا لوازمی را اخیرا خریداری نمودید، کمی خود را به چالش بکشید! سعی کنید نصب آن‌را طبق کاتالوگ انجام دهید. (البته دستورالعمل باید به زبان انگلیسی باشد.) اگر قصد خرید جدیدی ندارید، می‌توانید از دستور العمل‌های ساده برای آشپزی شروع کنید.

 

شب‌ها مطالعه کنید

خواندن، یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ سطح زبان است. شما با کلمات آشنا روبرو خواهید شد، آنها را تکرار خواهید کرد، واژگان جدید را یاد خواهید گرفت. برای این‌که خواندن را به عنوان یک وظیفه روتین تلقی نکنید و برایتان خسته کننده نباشد، کتاب‌هایی را انتخاب کنید که خواندن آن‌ها برای شما جذاب است. ما مطمئن هستیم که هر فرد هرشب ۱۰-۱۵ دقیقه فرصت خواهد داشت تا ۵-۱۰ صفحه را قبل از رفتن به رختخواب مطالعه کند. پس زرنگ باشید و از این زمان استفاده کنید!

 

فیلم‌ها و سریال‌ها

دوست ندارید بخوانید؟ مهم نیست، احتمالاً سریال یا برنامه مورد‌ علاقه‌ای دارید. آن‌ها را به زبان انگلیسی تماشا کنید، فقط ۲۰-۴۰ دقیقه در روز طول می‌کشد. برای راحت‌تر شدن کار شما درقسمت دوره‌های آموزش زبان سایتمان، محصولاتی مناسب مانند سریال Extra برای شما ارائه کرده‌ایم. اگر تمایل دارید زمان بیشتری را صرف کنید، توصیه می‌کنیم به فیلم‌های پرفروش هالیوود مراجعه کنید. تماشای آن‌ها با زبان اصلی لذت بخش است!

 

دوست مکاتبه‌ای

دوست مکاتبه‌ای یا “Pen Pal” یا “Pen Friend” فردی است که دائما با او مکاتبه کرده و در مورد موضوعات مختلف ارتباط برقرار می‌کنید تا مهارت‌های خود را با یک دوست از راه دور تقویت کنید. شما ممکن است هیچ‌گاه این فرد را نبینید و محل زندگی او با شما مسافت بسیار زیادی داشته باشد. در هرصورت دوست مکاتبه‌ای، گزینه‌ی خوبی برای تمرین زبان انگلیسی است.

 

تا اینجا تلاشمان بر این بوده که بدانیم چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟ حافظه به تدریج از آنچه بیهوده آن را اشغال می‌کند خلاص می‌شود. اما، متأسفانه، ما نه تنها اطلاعات غیر‌ضروری، بلکه کاملا مفید را نیز فراموش می‌کنیم. به خصوص زمانی که زبان‌های خارجی فراموش می‌شوند آزار دهنده است. ابتدا وقت، تلاش و پول را صرف دوره‌های زبان انگلیسی می‌کنید و بعد از مدتی متوجه می‌شوید که حتی نیمی از مطالب آموزش داده شده را به خاطر نمی‌آورید! درک کلمات انگلیسی آهنگ ها و فیلم ها، قواعد دستور زبان مشکل است. اما یک نکته مهم وجود دارد که فقط اطلاعاتی که استفاده نمی‌شوند فراموش می‌شوند. برخلاف یادگیری دوچرخه سواری، نمی‌توان در یک روز انگلیسی را یاد گرفت و از آن به بعد آن را برای همیشه به یاد داشت.تنها کافی است که استفاده از زبان را متوقف کنید تا شروع به پاک شدن از حافظه کند. و در اینجا پاسخ به این سوال نهفته است که چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم شما باید به طور منظم از آن استفاده کنید.

 

به زبان انگلیسی جستجو کنید

گوگل به زبان انگلیسی و اینترنت انگلیسی زبان بسیار آموزنده و متنوع‌تر است و علاوه بر‌آن، مطالب گسترده‌تر و بیش‌تری هم به شما‌ نمایش داده می‌شود. عبارت‌های جستجو را به زبان انگلیسی وارد کنید مثلا دستور العمل‌های آشپزی، فیلم‌های جدید و تریلرهای بازی‌های ویدیویی. شما به سرعت به اطلاعات مرتبط و با کیفیت عادت خواهید کرد و هر‌بار به آن مراجعه خواهید کرد.

 

دفتر خاطرات

Diary” یا دفتر خاطراتی به زبان انگلیسی داشته باشید. این باعث می‌شود کمتر کسی افکار شما را بخواند. و حتی اگر آن‌را بخواند آیا می‌تواند مطالب را بفهمد؟ پس این راهکاری ایمن و مفید است! “امروز چه کار کردم”، “مقاله جالبی که خواندم” برای مثال با پاسخ به این سوال‌ها می‌توانید نوشتن در دفترخاطرات خود را شروع کنید.

 

فقط چند دقیقه در روز انگلیسی صحبت کنید

مهارت صحبت کردن معمولا سریع‌تر از دیگر مهارت‌ها از بین می‌رود، بنابراین حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه در روز را به آن زمان بدهید. در مورد چه چیزی صحبت کنیم؟ موقعیت‌ها را تصور کنید. می‌توانید به خودتان بگویید چه چیزی شما را آزار می‌دهد. در مورد کتابی که می‌خوانید، اخبار جهان، مد و… صحبت کنید. این یک راه عالی برای تمرین گرامر و بیان افکار خود به زبان انگلیسی است. یک نگاهی به اطراف بندازید، آیا به یاد دارید که این اشیاء در زبان انگلیسی چه نامیده می‌شوند؟ راحت با خودتان صحبت کنید!

 

آهنگ‌ها را تمرین کنید

چرا خواندن آهنگ‌های انگلیسی مهم است ؟ زیرا برای تمرین گفتار و تلفظ بسیار موثر است. توانایی بازتولید کلمات و قرار دادن آنها در جمله یکی از نکات اصلی دانستن یک زبان خارجی است. همچنین آهنگ‌ها بر خجالت در تلفظ کلمات انگلیسی کاملا مقابله می‌کنند. به علاوه، بسیار سرگرم کننده هم هستند!

 

حرف آخر، “چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟”

نیازی به وحشت و ترس نیست. این کاملا طبیعی است که زبان فراموش شود و سطح مهارت شما در آن کم‌تر شود. در برنامه‌های زندگی ما، مدیریت همه چیز، از دست ندادن چیزی و فراموش نکردن دشوار است. با این حال، اگر آموزش به دلایلی تکمیل نشود یا به طور موقت قطع شود، یا اگر تمرین مداوم در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی وجود نداشته باشد، فراموشی آن قطعی است. شما می‌توانید با انجام تکنیک‌های بالا سطح مهارت خود را حفظ کنید و حتما پایداری حداقل زمانی را در برنامه خود برای تعامل روزانه با زبان انگلیسی را در نظر بگیرید. اما فراموش نکنید که مهم‌ترین قانونی که همیشه کار می‌کند، لذت بردن از آموزش است. همچنین ۱۰ نکته طلایی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی نیز به شما آموزش دادیم که درجهت تکمیل مطالب بالا، خواندنش خالی از لطف نیست.

۵/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*