ایستگاه زبان

چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟

چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟

در سوال “چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟” تردیدهایی وجود دارد. به نظر می‌رسد همه می‌دانند که زبان، نیاز به تمرین دارد و بدون تمرین، خطر بزرگ فراموشی همه چیزهایی را که با عرق و خون آموخته‌ایم وجود دارد. با این‌حال، مطمئن باشید، شما نمی‌توانید زبان انگلیسی را بدون تمرین مداوم آن، به خاطر بسپارید. تمرین، باید منظم باشد تا بیش‌ترین تاثیر را داشته باشد زیرا زبان خیلی راحت‌تر از به خاطر سپردن فراموش می‌شود. هرچه سطح مهارت انگلیسی شما کم‌تر باشد، سریع‌تر دانش خود را از دست می‌دهید. البته برخی از مفاهیم ابتدایی مانند الفبا و واژگان ساده در حافظه شما باقی‌خواهند ماند. اما اگر زبان را مطالعه نکنید، غیرممکن است که برای مدت طولانی، گرامر و واژگان پیچیده‌تر در حافظه شما باقی‌بماند.

قبل از این‌که راهکارها و ترفندهای مرور زبان انگلیسی را توضیح دهیم لازم است برای بهبود کیفیت کار خود نکته‌ای را در نظر بگیریم. فراموش نکنید که شما باید قبل از انتخاب هر‌ یک از این راه‌ها، ابتدا نقطه ضعف خود را پیدا کنید. زیرا با یافتن آن، می‌توانید روی مهارتی که بیش‌تر نیاز به تمرین دارد، تمرکز کنید. پس با خود صادق باشید و مهارتی که در آن ضعف دارید را برجسته کنید.

 

چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟

اصلا آیا می‌توانیم زبان را فراموش کنیم؟ بله! شما حتی می‌توانید زبان مادری خود را فراموش کنید اگر برای مدت طولانی و حتی در بزرگسالی به آن صحبت نکنید! در دوران کودکی، تا زمانی‌که مهارت‌های زبانی ثابت شود، خیلی سریع‌تر این اتفاق می‌افتد. بر‌اساس تحقیقات کارشناسان دانشگاه کمبریج، یک کودک ۹ ساله، زمانی‌که به کشور دیگری مهاجرت می‌کند، زبان مادری خود را به سرعت فراموش می‌کند. پس، فراموشی زبان انگلیسی جای خود را دارد! اگر دستور زبان، واژگان و گفتار محاوره‌ای را تمرین نکنید، دانش‌زبان شما می‌تواند به راحتی از بین برود. در نتیجه پس از یادگیری زبان انگلیسی مهم‌ترین نکته حفظ کردن و نگه داشتن آن است، زیرا همه می‌دانیم که زبان، به شدت فرار است.

درک می‌کنیم که همیشه یک فرد، در شرایط مناسبی برای یادگیری و مرور زبان‌انگلیسی قرار ندارد. زمان کافی وجود ندارد، کمبود پول و یا عدم توانایی شرکت در کلاس‌های آموزشی زبان برای هرکس متفاوت است. بنابراین، ما چند راه ساده و آسان برای افراد پرمشغله و همچنین افرادی که به دلایل متفاوت امکان شرکت در کلاس‌های آموزشی را ندارند به شما پیشنهاد می‌کنیم. این ترفندها به شما کمک می‌کنند تا زبان انگلیسی خود را را در سطح به دست آمده و بدون سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان حفظ کنید. پس برای پاسخ به سوال “چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟” و راهکارهای آن با ما همراه باشید.

 

چند راهکار کوتاه برای فراموش نکردن زبان انگلیسی

 1. تمرین منظم: یادگیری زبان انگلیسی نیازمند تمرین روزانه و منظم است. بنابراین، برنامه‌ریزی و تخصیص زمان مشخص برای تمرین زبان انگلیسی ضروری است. می‌توانید از منابع آموزشی آنلاین، کتاب‌ها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مانند فیلم فرندز برای یادگیری زبان استفاده کنید تا مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید. همچنین، به کمک نرم‌افزارها و برنامه‌های موبایلی مانند اپلیکیشن‌های یادگیری زبان، یادگیری زبان انگلیسی را به شکل مستمر در روزانه خود ترغیب کنید.
 2. استفاده از روش‌های آموزشی متنوع: به منظور حفظ زبان انگلیسی، می‌توانید از روش‌های آموزشی متنوعی استفاده کنید. به عنوان مثال، جدا از گوش کردن و خواندن متون مختلف، از روش‌های دیگر مانند گفتگو، نقش‌بازی استفاده کنید. این روش‌ها باعث می‌شوند زبان انگلیسی را در ذهنتان بصورت عملی و کاربردی ترسیم کنید و سبب حفظ بهتر آن شوید.
 3. احاطه داشتن با زبان انگلیسی: برای حفظ زبان انگلیسی، مهم است که در محیط‌هایی که این زبان استفاده بیشتری دارند، قرار گیرید. می‌توانید با دیدن فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی، گوش دادن به پادکست‌ها و موسیقی‌های انگلیسی، و شرکت در گفتگوهای زبان انگلیسی با دوستان و همکاران، با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.
 4. تدریس زبان به دیگران: محققان می‌گویند که تدریس یک مهارت به دیگران می‌تواند عمیق‌ترین شیوه یادگیری آن مهارت باشد. بنابراین، برای حفظ زبان انگلیسی می‌توانید به عنوان یک معلم موقت فعالیت کنید. با این کار، مجبور می‌شوید نکات و قواعد زبان را با دقت بیشتری بررسی کنید و سبب یادگیری عمیق‌تری می‌شوید.

 

استفاده از تکنولوژی

تکنولوژی، یک روش زندگی است و شما فقط در چند ثانیه می‌توانید مسیری را در نقشه‌ی گوگل، پیدا کنید و یا با استفاده از یک عکس و با یک جستجوی ساده، عکس‌های مشابه آن‌را بیابید. یا حتی تنها با استفاده از صدای خود جستجوی سریع در گوشی موبایلتان انجام دهید. پس بیایید این کار را در یک محیط زبان جدید انجام دهید و تنظیمات گوشی خود را به زبان انگلیسی تغییر دهید.

سیری یا بیکسبی

Siri” در گوشی‌های آیفون و “Bixby” در گوشی‌های اندروید، ابزاری است که به نام دستیار شخصی شما فعالیت می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که از طریق صحبت کردن با او، درخواست خود را بگویید تا به شما کمک کند و شما را به بهترین پاسخ در زمان کوتاه برساند. درنتیجه تنها کافی است که زبان‌ ابزارهای خود را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و اجازه دهید سیری و گوگل تلفظ صحیح کلمات را به شما آموزش دهند! در این‌صورت شما به سرعت به حضور هر روز انگلیسی عادت می‌کنید. نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید این است که چگونه، همه چیز را به فارسی برگردانید.

پادکست، رادیو یا کتاب‌های صوتی انگلیسی

خودتان را ترغیب کنید که هر روز به پادکست، رادیو یا کتاب‌های صوتی انگلیسی گوش‌دهید. حتی در هنگام انجام دادن کارهای خانه. مهم نیست که همه کلمات و حتی عبارات را نتوانید بفهمید. وظیفه شما ایجاد یک محیط به زبان انگلیسی برای خود می‌باشد تا به گوش دادن به گفتار انگلیسی عادت کنید.

شبکه‌های اجتماعی را به خدمت خود بگیرید

صفحات مربوط به زبان انگلیسی را در اینستاگرام را دنبال کنید و از پست‌ها و نشریات کوتاه انگلیسی کمک بگیرید. در اینستاگرام نکات مهم زبان به صورت کوتاه و جذاب بیان می‌شوند که با استفاده از آن می‌توانید زبان را به‌صورت روزانه، آن‌ها مرور کنید و از فراموشی آن جلوگیری کنید.

آموزش زبان انگلیسی با شبکه‌های اجتماعی

کتاب‌های کمیک

کُمیک “Comics”داستانی است که به صورت تصویری و با جملات کوتاه کاربردی به انتقال مفاهیم و موضوع اصلی می‌پردازد. شما می‌توانید با بهره‌گیری از این کتاب‌ها، انگلیسی محاوره ای و پر جنب و جوش را بیاموزید که این ویژگی به شما کمک می‌کند تا عبارات و ساختارهای زبان را درک کنید و راحت‌تر و با لذت بسیار بیش‌تر پیش بروید.

ماجراجویی کنید

اگر دستگاه و یا لوازمی را اخیرا خریداری نمودید، کمی خود را به چالش بکشید! سعی کنید نصب آن‌را طبق کاتالوگ انجام دهید. (البته دستورالعمل باید به زبان انگلیسی باشد.) اگر قصد خرید جدیدی ندارید، می‌توانید از دستور العمل‌های ساده برای آشپزی شروع کنید.

 

شب‌ها مطالعه کنید

خواندن، یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ سطح زبان است. شما با کلمات آشنا روبرو خواهید شد، آنها را تکرار خواهید کرد، واژگان جدید را یاد خواهید گرفت. برای این‌که خواندن را به عنوان یک وظیفه روتین تلقی نکنید و برایتان خسته کننده نباشد، کتاب‌هایی را انتخاب کنید که خواندن آن‌ها برای شما جذاب است. ما مطمئن هستیم که هر فرد هرشب ۱۰-۱۵ دقیقه فرصت خواهد داشت تا ۵-۱۰ صفحه را قبل از رفتن به رختخواب مطالعه کند. پس زرنگ باشید و از این زمان استفاده کنید!

 

فیلم‌ها و سریال‌ها

دوست ندارید بخوانید؟ مهم نیست، احتمالاً سریال یا برنامه مورد‌ علاقه‌ای دارید. آن‌ها را به زبان انگلیسی تماشا کنید، فقط ۲۰-۴۰ دقیقه در روز طول می‌کشد. برای راحت‌تر شدن کار شما درقسمت دوره‌های آموزش زبان سایتمان، محصولاتی مناسب مانند سریال Extra برای شما ارائه کرده‌ایم. اگر تمایل دارید زمان بیشتری را صرف کنید، توصیه می‌کنیم به فیلم‌های پرفروش هالیوود مراجعه کنید. تماشای آن‌ها با زبان اصلی لذت بخش است!

 

دوست مکاتبه‌ای

دوست مکاتبه‌ای یا “Pen Pal” یا “Pen Friend” فردی است که دائما با او مکاتبه کرده و در مورد موضوعات مختلف ارتباط برقرار می‌کنید تا مهارت‌های خود را با یک دوست از راه دور تقویت کنید. شما ممکن است هیچ‌گاه این فرد را نبینید و محل زندگی او با شما مسافت بسیار زیادی داشته باشد. در هرصورت دوست مکاتبه‌ای، گزینه‌ی خوبی برای تمرین زبان انگلیسی است.

 

تا اینجا تلاشمان بر این بوده که بدانیم چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟ حافظه به تدریج از آنچه بیهوده آن را اشغال می‌کند خلاص می‌شود. اما، متأسفانه، ما نه تنها اطلاعات غیر‌ضروری، بلکه کاملا مفید را نیز فراموش می‌کنیم. به خصوص زمانی که زبان‌های خارجی فراموش می‌شوند آزار دهنده است. ابتدا وقت، تلاش و پول را صرف دوره‌های زبان انگلیسی می‌کنید و بعد از مدتی متوجه می‌شوید که حتی نیمی از مطالب آموزش داده شده را به خاطر نمی‌آورید! درک کلمات انگلیسی آهنگ ها و فیلم ها، قواعد دستور زبان مشکل است. اما یک نکته مهم وجود دارد که فقط اطلاعاتی که استفاده نمی‌شوند فراموش می‌شوند. برخلاف یادگیری دوچرخه سواری، نمی‌توان در یک روز انگلیسی را یاد گرفت و از آن به بعد آن را برای همیشه به یاد داشت.تنها کافی است که استفاده از زبان را متوقف کنید تا شروع به پاک شدن از حافظه کند. و در اینجا پاسخ به این سوال نهفته است که چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم شما باید به طور منظم از آن استفاده کنید.

 

به زبان انگلیسی جستجو کنید

گوگل به زبان انگلیسی و اینترنت انگلیسی زبان بسیار آموزنده و متنوع‌تر است و علاوه بر‌آن، مطالب گسترده‌تر و بیش‌تری هم به شما‌ نمایش داده می‌شود. عبارت‌های جستجو را به زبان انگلیسی وارد کنید مثلا دستور العمل‌های آشپزی، فیلم‌های جدید و تریلرهای بازی‌های ویدیویی. شما به سرعت به اطلاعات مرتبط و با کیفیت عادت خواهید کرد و هر‌بار به آن مراجعه خواهید کرد.

 

دفتر خاطرات

Diary” یا دفتر خاطراتی به زبان انگلیسی داشته باشید. این باعث می‌شود کمتر کسی افکار شما را بخواند. و حتی اگر آن‌را بخواند آیا می‌تواند مطالب را بفهمد؟ پس این راهکاری ایمن و مفید است! “امروز چه کار کردم”، “مقاله جالبی که خواندم” برای مثال با پاسخ به این سوال‌ها می‌توانید نوشتن در دفترخاطرات خود را شروع کنید.

 

فقط چند دقیقه در روز انگلیسی صحبت کنید

مهارت صحبت کردن معمولا سریع‌تر از دیگر مهارت‌ها از بین می‌رود، بنابراین حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه در روز را به آن زمان بدهید. در مورد چه چیزی صحبت کنیم؟ موقعیت‌ها را تصور کنید. می‌توانید به خودتان بگویید چه چیزی شما را آزار می‌دهد. در مورد کتابی که می‌خوانید، اخبار جهان، مد و… صحبت کنید. این یک راه عالی برای تمرین گرامر و بیان افکار خود به زبان انگلیسی است. یک نگاهی به اطراف بندازید، آیا به یاد دارید که این اشیاء در زبان انگلیسی چه نامیده می‌شوند؟ راحت با خودتان صحبت کنید!

 

آهنگ‌ها را تمرین کنید

چرا خواندن آهنگ‌های انگلیسی مهم است ؟ زیرا برای تمرین گفتار و تلفظ بسیار موثر است. توانایی بازتولید کلمات و قرار دادن آنها در جمله یکی از نکات اصلی دانستن یک زبان خارجی است. همچنین آهنگ‌ها بر خجالت در تلفظ کلمات انگلیسی کاملا مقابله می‌کنند. به علاوه، بسیار سرگرم کننده هم هستند!

فراموشی زبان

آیا فراموشی بخشی از فرآیند یادگیری زبان است

مسلم است که یادگیری هر زبان خارجی تجربه شگفت انگیزی است زیرا باعث بهبود زندگی شما در زمینه‌های مختلف حرفه‌ای و علمی می‌شود و به همین دلیل است که بسیاری از افراد تمایل به صحبت کردن به یک زبان خارجی دارند اما مسیر به سوی رسیدن به تسلط سفری است که نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد. در مرحله اول باید عادات روزمره برای بهبود زبان انگلیسی خود ایجاد کنید. در این بخش با نقش حافظه و فراموشی در فرآیند یادگیری آشنا خواهیم شد و اینکه چگونه می‌توانید هنگام یادگیری زبان از فراموشی به نفع خود استفاده کنید و مسیر خود را به سمت تعالی تسهیل کنید.

نقش حافظه در فرآیند یادگیری

حافظه سه نوع دارد و هر نوع هدف و کارکرد خاصی دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم:

 1. حافظه حسی: حافظه حسی تمام چیزها و جزئیاتی را که ما از دنیای بیرون با آنها سر و کار داریم به طور مداوم ذخیره می‌کند و هر چیزی را که می‌بینیم، می شنویم، بو می‌کنیم و احساس می‌کنیم، یعنی هر چیزی که از طریق حواس به ما می‌رسد را ذخیره می‌کند. مغز ما دائماً این اطلاعات را در حافظه حسی جمع آوری می‌کند، چه مهم باشد یا نباشد.
 2. حافظه کوتاه مدت: اگر چیزی با اهمیت زیاد یا متوسط ​​مشخص شود، بیشتر روی آن تمرکز می‌کنیم و آن را در حافظه کوتاه مدت قرار می‌دهیم، جایی که مغز این اطلاعات را حفظ می‌کند و آنها را تجزیه و تحلیل می‌کند و در نتیجه فرآیند حفظ اطلاعات را انجام می‌دهد. از اینجا شروع می‌شود، برای مثال وقتی شخصی نام کوچک خود را می‌گوید، در حافظه کوتاه مدت ذخیره می‌شود، اما اطلاعات ذخیره شده در این حافظه به دلیل استفاده نادر، مستعد فراموش شدن هستند.
 3. حافظه بلندمدت: نسبت به پیشینیان خود پیچیده‌تر تلقی می‌شود، زیرا اطلاعاتی که در حافظه کوتاه‌مدت باقی مانده است، در صورت استفاده و مرور چندباره به حافظه بلندمدت منتقل می‌شود و حقایق و اطلاعات در آن ذخیره می‌شود. انبار خاطرات است.

هدف از تمرکز و تکرار در یادگیری هر زبانی، انتقال آموخته هایمان از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت است.

چگونه خاطرات بلند مدت را ذخیره کنیم؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانیم که تحقیقات در مورد نحوه عملکرد مغز ما و فرآیند ذخیره سازی اطلاعات هنوز ناشناخته است. ما دقیقا نمی‌دانیم که خاطرات چگونه ذخیره می‌شوند یا مغز ما چقدر اطلاعات می‌تواند ذخیره کند. اما می‌دانیم که الگوهای حافظه با هم کار نمی‌کنند و زمانی که یک الگو از کار بیفتد، همه آنها متوقف نمی‌شوند، به عنوان مثال، همانطور که قبلا توضیح دادیم، بین حافظه کوتاه مدت و حافظه بلند مدت تفاوت وجود دارد و ما می‌توانیم این را در بیمارانی که از شرایطی رنج می‌برند مشاهده کنیم. مانند بیماران آلزایمری که نمی‌توانند اطلاعات جدیدی را ذخیره کنند، یعنی حافظه متوقف می‌شود. چیز دیگری را به یاد نمی‌آورد.

 فرآیند یادگیری بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود. هنگام یادگیری، ذهن ما تکانه‌های عصبی ایجاد می‌کند که فیزیولوژی مغز ما را تغییر می‌دهد. خاطرات و اطلاعات در سراسر ذهن ما ذخیره می‌شود و هیچ مکانی وجود ندارد که ما خاطرات خود را در آن قرار دهیم. این به این دلیل است که اطلاعات و حقایقی که با آنها روبرو می‌شویم به داده‌های حسی مختلفی مرتبط هستند. یعنی اگر کیک‌های تازه مادربزرگ را به خاطر بیاورید، خواهید دید، بو، طعم و شکل را به خاطر می‌آورید. مغز تمام آن اطلاعات را در قسمت‌های مناسب خود ذخیره می‌کند. بسته به نوع داده‌های حسی، اطلاعات مربوط به بویایی در قسمت مسئول حس بویایی در مغز ذخیره می‌شود. اطلاعات بصری در قسمت مسئول حس بینایی ذخیره می‌شود.

با این حال، به نظر می‌رسد که فراموشی بخشی از فرآیند یادگیری زبان است و حافظه ما را بهبود می‌بخشد و به آن اجازه می‌دهد آزادانه عمل کند. 

 
نقش فراموشی تطبیقی ​​در فرآیند یادگیری

مغز ما برای به خاطر سپردن کوچکترین جزئیات در دنیای اطرافمان برنامه ریزی نشده است و از فراموشی برای مرتب کردن آنچه مهم است استفاده می‌کند و بقیه را نادیده می‌گیرد.

فرآیند کوتاه کردن و فراموش کردن اطلاعات غیرضروری را «فراموشی تطبیقی» می‌نامند، زیرا به ما اجازه می‌دهد فقط بر روی اطلاعات مهم یا اطلاعاتی که به طور منظم با آنها تعامل داریم تمرکز کنیم و در عین حال بقیه اطلاعات غیر ضروری را نادیده بگیریم. بدون فراموشی تطبیقی، در جزئیات بی اهمیت غرق خواهیم شد، به عنوان مثال، اگر در یک درس هستید و سعی می کنید واژگان جدید را حفظ کنید، نه تنها لغت جدید را در صفحه‌ای که مطالعه می‌کردید به خاطر خواهید آورد، بلکه شماره صفحه را نیز به خاطر خواهید آورد. رنگ آن، آب و هوای آن زمان، صحبت‌هایی که در اطراف شما انجام می‌شود، آنچه که معلم شما پوشیده است و سایر جزئیات غیر ضروری. به خاطر سپردن دقیق همه جزئیات منجر به فشار زیادی بر روی شما می‌شود. مغز و شما نمی‌توانید تمرکز خود را بر روی آنچه واقعا برای شما مهم است قرار دهید، بنابراین مغز ما طوری طراحی شده است که از شر رویدادها و جزئیات بی اهمیت خلاص شود.

یادگیری زبان بدون فراموشی

چگونه از فراموشی به نفع خود در یادگیری استفاده کنیم؟

ممکن است در حین مطالعه و یادگیری یک زبان جدید دچار فراموشی شوید، اما باید بدانید که این چیز بدی نیست زیرا این نشان دهنده تعامل ذهن شما با اطلاعاتی است که سعی دارد پردازش کند و آنها را بر اساس اهمیت مرتب کند یا حذف کند. شما بخشی از اطلاعات را فراموش می‌کنید، به این صورت نیست که آن را به طور کامل فراموش کرده باشید یا تبدیل به اطلاعات جدیدی شود. و تلاشی که در هنگام مطالعه برای اولین بار صرف کردید و با یک مرور ساده توانستید آنچه را فراموش کرده‌اید به خاطر بسپارید. در واقع ترفندها و راهکارهای زیادی برای حفظ اطلاعات و ذخیره آن در حافظه ما وجود دارد و یکی از بهترین روش‌ها سیستم‌های تکرار فاصله‌ای است که به شما کمک می‌کند اطلاعات را به خاطر بسپارید، مرور کنید و در فواصل زمانی عمدی آن را تکرار کنید و به شما اطمینان می‌دهم که با استفاده از این روش در مطالعات خود می‌توانید زبان خود را سریعتر یاد بگیرید.

 

سیستم‌های تکرار فاصله دار

سیستم‌های تکرار فاصله‌دار به شما کمک می‌کنند به خاطر بسپارید و در برابر فراموشی مقاومت کنید. هنگامی که چیزی را مطالعه می‌کنید، مغز شما آن را پردازش می‌کند و برای تعیین اهمیت آن کار می‌کند. وقتی دوباره یا روز بعد آن اطلاعات را مرور می‌کنید، مغز شما همان فرآیند را تکرار می‌کند. این کار را با دانستن اینکه اطلاعاتی که بازیابی کرده‌اید جدید است، اما این مسیرها را تقویت می‌کند. و تکانه‌های عصبی که اخیرا ایجاد شده است، تا زمانی که به مرور مطالب قبلی ادامه دهید، به به روز رسانی آن اطلاعات و انتقال آن به حافظه بلند مدت ادامه خواهید داد و در برابر فراموش کردن آن مقاومت خواهید کرد. این روش دقیقا در سیستم آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش CLT استفاده شده و مدام عبارات تکرار می‌شوند تا در حافظه بلند مدت ذخیره شوند.

 

حرف آخر، “چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟”

نیازی به وحشت و ترس نیست. این کاملا طبیعی است که زبان فراموش شود و سطح مهارت شما در آن کم‌تر شود. در برنامه‌های زندگی ما، مدیریت همه چیز، از دست ندادن چیزی و فراموش نکردن دشوار است. با این حال، اگر آموزش به دلایلی تکمیل نشود یا به طور موقت قطع شود، یا اگر تمرین مداوم در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی وجود نداشته باشد، فراموشی آن قطعی است. شما می‌توانید با انجام تکنیک‌های بالا سطح مهارت خود را حفظ کنید و حتما پایداری حداقل زمانی را در برنامه خود برای تعامل روزانه با زبان انگلیسی را در نظر بگیرید. اما فراموش نکنید که مهم‌ترین قانونی که همیشه کار می‌کند، لذت بردن از آموزش است. همچنین ۱۰ نکته طلایی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی نیز به شما آموزش دادیم که درجهت تکمیل مطالب بالا، خواندنش خالی از لطف نیست.

۵/۵ - (۱۵ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد