ایستگاه زبان

چگونه می توان مکالمه انگلیسی را یاد گرفت

چگونه می توان مکالمه انگلیسی را یاد گرفت

مردم به دلایل مختلف به زبان انگلیسی می‌آموزند. عده‌ای آن را مطالعه می‌کنند تا شغلی مناسب پیدا کنند و برخی دیگر برای رفتن به دانشگاه خارج از کشور. اما عده‌ای هستند که فقط به مکالمه زبان انگلیسی علاقمند هستند و بیشتر قصد برقراری ارتباط با مردم سراسر جهان را دارند. فرقی نداره با چه مقصودی برای یادگیری مکالمه انگلیسی تلاش می‌کنید در هر صورت باید روش های آموزش مکالمه زبان انگلیسی را فرا بگیرید.
تنها راه برای یادگیری مکالمه انگلیسی، تمرین صحبت کردن است. راه دیگری وجود ندارد. هرچه بیشتر تمرین کنید، سریعتر به سطح مورد نیاز زبان انگلیسی صحبت می‌کنید. برای یادگیری مکالمه انگلیسی، حتی لازم نیست خانه خود را ترک کنید. هر چیزی که نیاز دارید به صورت آنلاین در دسترس است. به طور منظم تمرین کنید و بعد از مدتی در مکالمات خود تفاوت زیادی احساس خواهید کرد. در ادامه به این سوال که چگونه می توان مکالمه انگلیسی را یاد گرفت پاسخ‌های ۱۰۰% عملی و کاربردی داده‌ایم پس همراه ما باشید.

 

چرا مکالمه انگلیسی ضروری است؟

تقریباً همه افراد دیر یا زود با نیاز به یادگیری مکالمه انگلیسی از ابتدا یا تقویت مهارت خود مواجه هستند، حتی اگر در زندگی نیازی به آن نباشد. ممکن است زبان مورد نیاز باشد برای:

 • برای کار، شرکت در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های بین المللی، مذاکره با شرکای خارجی. دانستن آن هم برای به دست آوردن شغلی امیدوارکننده و پردرآمد و هم برای رشد شغلی ضروری است.
 • یادگیری مکالمه انگلیسی هنگام آماده شدن برای یک سفر، ضروری است بخصوص اگر به تنهایی و بدون تور باشد. این نوعی تعطیلات است که امروزه بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند، نه با یک گروه سازمان یافته.
 • برای گسترش افق‌های خود، توانایی تماشا یا خواندن اخبار از غول‌های اطلاعاتی بین المللی، مانند بی بی سی، به صورت زبان اصلی.
 • برای یافتن دوستان در کشورهای مختلف جهان، ارتباط مجازی را با آنها حفظ کنید.

یادگیری زبان انگلیسی به صبر و پشتکار نیاز دارد، بنابراین اگر همه چیز فوراً درست نشد تسلیم نشوید. به تدریج در گرامر عمیق‌تر شوید، دایره لغات خود را گسترش دهید و تا جایی که ممکن است صحبت کردن را تمرین کنید.

راه‌های یادگیری مکالمه انگلیسی

در گذشته، به ندرت کسی به یادگیری مکالمه زبان انگلیسی فکر می‌کرد، زیرا بیشتر توجه به مطالعه خسته کننده گرامر و واژگان معطوف بود. اما الان بیشتر از همیشه مکالمه انگلیسی مورد توجه است! قبلا در مقاله ۵ ترفند و ۱ فرمول طلایی برای یادگیری سریع مکالمه انگلیسی روش‌هایی کاربردی را بیان کردیم اما در اینجا هم سه گزینه برای یادگیری یا بهبود زبان انگلیسی در سطح مکالمه وجود دارد:

 1. انجام آن به تنهایی ممکن است، اما طولانی و دشوار خواهد بود. این روش برای کسانی مناسب است که قبلاً به این زبان در سطح خاصی صحبت می‌کنند. مطالعه به تنهایی از همان ابتدا کار دشواری است که نیاز به توجه، پشتکار و نظم و انضباط دارد.
 2. رو در رو با معلمی که تکنیک‌ها را می‌داند و دقیقاً می‌داند که چگونه می توان مکالمه انگلیسی را یاد گرفت و به دانش آموز آموزش دهد.
 3. یادگیری آنلاین یک گزینه راحت است که شامل یادگیری مکالمه انگلیسی از طریق برنامه‌های آموزشی و یا کلاس‌های آنلاین می‌باشد.

زمان یادگیری بستگی به سطح مهارت اولیه دارد، اما در هر صورت، آنطور که بسیاری از افراد آرزوی آن را دارند، در یک هفته یا یک ماه نمی‌توان به مکالمه زبان انگلیسی مسلط شد.

مکالمه را با سینما، موسیقی و سریال بیاموزید

ما اغلب در مورد این روش می‌نویسیم اما شاید خیلی از زبان‌آموزان به آن بی توجه هستند. بیایید نگاهی گذرا به نحوه مفید بودن فیلم‌ها و موسیقی برای شما بیندازیم. با کمک آنها شما:

 • واژگان زندگی مدرن را مطالعه کنید. شما قادر خواهید بود به نحوه صحبت افراد انگلیسی زبان، جایی که در مکالمه مکث می‌کنند، چگونه در کلمات تاکید می‌کنند گوش دهید.
 • یاد می‌گیرید که لهجه‌های مختلف را درک کنید. در فیلم‌ها و سریال‌ها افراد با لهجه‌های مختلف حضور دارند و این به شما کمک می‌کند در محیط واقعی هم مکالمات را متوجه شوید.

توصیه می‌کنیم فیلم یا سریالی را بر اساس سطح زبان انگلیسی خود انتخاب کنید. اگر از ابتدا آن را یاد می‌گیرید، بهتر است سریال‌هایی با واژگان پیچیده و بسیار تخصصی را نگیرید، حتی اگر آنها را با زیرنویس تماشا کنید. با چیز ساده تر شروع کنید. به عنوان مثال، می توانید سریال اکسترا را تماشا کنید.

یک دوست خارجی پیدا کنید

خیلی خوب است اگر فردی با علایق مشابه پیدا کنید که بتوانید مرتباً با او مکاتبه کنید و سپس با یکدیگر تماس بگیرید. ارتباط واقعی به تقویت مهارت‌های شما کمک می‌کند. شما می‌توانید در پلتفرم‌های مختلف با افراد جالب آشنا شوید: در یوتیوب، در انجمن‌های مربوط به سرگرمی‌های خود یا در شبکه‌های اجتماعی.

واژگان خود را گسترش دهید

یکی از جنبه‌های کلیدی یادگیری مکالمه انگلیسی، گسترش دایره لغات شماست. هرچه کلمات بیشتری بدانید، فرصت‌های بیشتری برای برقراری ارتباط خواهید داشت. در این بخش، ما به چندین استراتژی برای کمک به گسترش دایره لغات اشاره خواهیم کرد.

 • خواندن: یکی از موثرترین راه ها برای یادگیری لغات جدید خواندن به زبان انگلیسی است. با خواندن مقالات، کتاب‌ها، سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها، با کلمات و عبارات جدیدی مواجه می‌شوید که می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید و در گفتار خود استفاده کنید. توصیه می‌‎شود برای جلوگیری از متن‌های بیش از حد پیچیده یا بیش از حد ساده، منابع را در سطح خود انتخاب کنید.
 • فرهنگ لغت: هنگام خواندن یا یادگیری مطالب جدید، داشتن یک فرهنگ لغت همیشه مفید است. اگر کلمات را نمی‌دانید، می‌توانید بلافاصله معانی آنها را جستجو کرده و آنها را حفظ کنید. برای راحتی، می‌توانید از فرهنگ لغت‌های آنلاین یا برنامه‌های تلفن همراه استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد به سرعت و به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید.
 • یادداشت‌ها و تکرار: برای به خاطر سپردن کلمات جدید، یادداشت برداری یا استفاده از روش تکرار توصیه می‌شود. پس از خواندن یک متن یا مطالعه یک درس، می‌توانید لیستی از کلمات جدید ایجاد کنید و آنها را به صورت دوره‌ای تکرار کنید. این تمرین به شما کمک می‌کند مطالب را تثبیت کنید و کلماتی را که قبلاً یاد گرفته‌اید فراموش نکنید.

استفاده فعال فقط کلمات جدید را یاد نگیرید، بلکه به طور فعال در استفاده از آنها تمرین کنید. از کلمات جدید در مکالمات استفاده کنید، با آنها جمله بنویسید و متن بنویسید. به این ترتیب در مهارت های زبانی خود اطمینان بیشتری خواهید داشت و کلمات و عبارات جدید را بهتر به خاطر خواهید آورد.

انگیزه و پشتکار داشته باشید

یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند یک فرآیند طولانی و دشوار باشد. به همین دلیل مهم است که انگیزه و پشتکار کافی برای تسلیم نشدن در نیمه راه داشته باشید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند در یادگیری زبان انگلیسی با انگیزه و پایدار بمانید:

 1. اهداف روشنی را تعیین کنید: مشخص کنید که دقیقاً می‌خواهید در یادگیری زبان انگلیسی به چه چیزی برسید. باید اهداف شما مشخص و قابل اندازه گیری باشد. به عنوان مثال، “من می‌خواهم به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنم” یا “می‌خواهم در امتحان انگلیسی با نمره بالا قبول شوم.”
 2. فرآیند یادگیری خود را متنوع کنید: روش‌ها و رویکردهای مختلف را برای یادگیری زبان انگلیسی امتحان کنید. این به شما کمک می‌کند علاقه مند و درگیر بمانید. از انواع کتاب‌های درسی، برنامه‌های کاربردی، منابع صوتی و تصویری استفاده کنید.
 3. منبع انگیزه خود را پیدا کنید: به آنچه در یادگیری زبان انگلیسی به شما انگیزه و الهام می‌بخشد فکر کنید. این می‌تواند تمایل به سفر، یافتن شغل جدید یا به سادگی توانایی برقراری ارتباط بین المللی باشد. آنچه را که واقعاً به شما انگیزه می‌دهد بیابید و آن را در برنامه درسی خود بگنجانید.
 4. خود را برای پیشرفت مداوم آماده کنید: هر روز انگلیسی یاد بگیرید و برای پیشرفت مداوم تلاش کنید. مطمئن شوید که هر روز یک هدف کوچک دارید که می‌خواهید به آن برسید. پیشرفت خود را با دیگران مقایسه نکنید، تنها چیزی که اهمیت دارد این است که شما در حال برداشتن گام‌های رو به جلو هستید.

 

۱۰ روش برای تمرین مکالمه انگلیسی

 1.  هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید: این اولین نکته است زیرا مهمترین نکته است. مکالمه به زبان انگلیسی مانند خیلی چیزهای دیگر است. اگر هر روز کمی از آن استفاده کنید بهتر خواهید شد. عبارت یا کلمه جدیدی را که یاد گرفته‌اید با استفاده از آن در یک سوال یا جمله تمرین کنید.
 2. نگران درست بودن تلفظ خود نباشید: هرچه بیشتر صحبت کنید، تلفظ شما بهتر می‌شود.
 3. چند عبارت مفید را یاد بگیرید: عباراتی را که در ارتباطات روزانه خود به آنها نیاز خواهید داشت یاد بگیرید.
 4. مکالمه انگلیسی را در محل کار تمرین کنید: به همکاران خود بگویید که باید انگلیسی را تمرین کنید. از آنها در مورد کلمات سوال بپرسید و از آنها بخواهید در صورت اشتباه کردن شما را اصلاح کنند.
 5. مکالمه انگلیسی را در خانه تمرین کنید: اعضای خانواده شما نیز ممکن است نیاز به یادگیری زبان انگلیسی و تمرین مکالمه انگلیسی داشته باشند. سعی کنید هنگام صرف غذا به جای زبان مادری خود انگلیسی صحبت کنید. فرزندان شما در مدرسه در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند. با صحبت کردن با آنها به زبان انگلیسی و انجام تکالیف خود با آنها آنها را تشویق کنید. همه شما سریعتر یاد خواهید گرفت.
 6. تا حد امکان به زبان انگلیسی گوش کنید: روی انگلیسی گفتاری که در رادیو، تلویزیون و زمانی که خارج از کشور هستید می‌شنوید تمرکز کنید. آنچه می شنوید را تکرار کنید.
 7. انگلیسی محاوره‌ای آمریکایی را درک کنید: گاهی اوقات، آمریکایی‌ها از کلماتی استفاده می‌کنند که ممکن است شما آنها را درک کنید، اما معنای آنها کاملاً متفاوت است! برخی از کلمات عامیانه مفید را در مکالمات انگلیسی آمریکایی بیاموزید. بهترین منبع برای یادگیری کامل این عبارات و اصطلاحات استفاده از فیلم فرندز برای یادگیری زبان است.
 8. مکالمه انگلیسی را بصورت آنلاین تمرین کنید: یادگیری زبان انگلیسی را به صورت آنلاین شروع کنید. کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود از آنها استفاده کنید. بسیاری از آنها رایگان هستند و به شما اجازه می‌دهند تا صحبت کردن را تمرین کنید.
 9. یک شریک زبان برای مکالمه انگلیسی پیدا کنید: تبادل مکالمه به شما کمک میکند تا با سرعت بیشتری مکالمات خود را بهبود دهید.
 10. از احساس ناامیدی بپرهیزید: تسلیم نشو سعی کنید صبور باشید. به خودتان زمان بیشتری بدهید. راه‌های جدیدی را برای تمرین مکالمه انگلیسی امتحان کنید. به زودی، با مهارت‌های مکالمه و تمام کلمات جدیدی که می‌توانید بگویید، خود را شگفت زده خواهید کرد!

توصیه برای یادگیری مکالمه انگلیسی

توصیه‌های عمومی برای یادگیری مکالمه انگلیسی

چه مدت طول می‌کشد تا مکالمه انگلیسی را یاد بگیرید؟ پاسخ به این سوال تا حد زیادی به سطح خود انضباطی و انگیزه بستگی دارد، زیرا شما باید بیشتر اوقات به تنهایی مطالعه کنید. برای سهولت در انجام این کار، چند توصیه را دنبال کنید:

 • زمان منظمی را برای مطالعه در نظر بگیرید. یک برنامه منظم روزانه برای تمرین مکالمه داشته باشید و به آن پایبند شوید.
 • هنگام رفت و آمد به محل کار یا مدرسه، با گوش دادن به درس‌ها تمرین کنید.
 • سعی نکنید با سرعت زیاد بیاموزید. این منجر به این واقعیت می‌شود که عملاً هیچ چیز به خاطر نخواهد ماند. یک سیستم مطالعه ایجاد کنید، برنامه ریزی کنید، به شدت از آن پیروی کنید.به یاد داشته باشید که نمی‌توانید به سرعت یک زبان را از ابتدا یاد بگیرید. کلاس‌های آموزشی با معلمان به سرعت بخشیدن به این روند کمک می‌کند، اما در هر صورت شما باید به طور واقع بینانه توانایی‌های خود را ارزیابی کنید و ضرب الاجل‌های قابل دستیابی را تعیین کنید.
 • هنگام بروز مشکلات ناامید نشوید. بلافاصله برای تلفظ کامل و حفظ تعداد زیادی از کلمات تلاش نکنید، حتی اگر هدف یادگیری مکالمه انگلیسی در سریع ترین زمان ممکن باشد.
 • با صدای بلند صحبت کن. برای این کار می‌توانید از برنامه‌های صوتی ویژه مانند سیری نیز استفاده کنید. اگر ربات صحبت شما را بفهمد، احتمالاً یک انسان می‌تواند تعیین کند که شما می‌خواهید چه بگویید.

زبان را هر روز به همه این روش‌ها تمرین کنید، خیلی زود متوجه خواهید شد که به راحتی می‌توانید آنچه را که در یک فیلم گفته می‌شود یا در یک آهنگ خوانده می‌شود درک کنید. اگر قالب آموزشی انتخاب شده نتیجه‌ای به همراه نداشت، آن را تغییر دهید. به جای تماشای فیلم، به کتاب صوتی گوش دهید یا به موسیقی گوش دهید.

خوب، بهترین راه برای یادگیری سریع مکالمه انگلیسی استفاده از آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش CLT است. این دوره با استفاده از روشی که بارها و بارها ثابت شده است، بر اساس منابع آموزشی استاندارد انجام می‌شود. برای زبان‌آموزانی که نیاز به بهبود و گسترش مهارت مکالمه خود دارند، روش CLT یا همان پازلینگ بسیار اثربخش خواهد بود.

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد