ایستگاه زبان

بهترین راه برای تقویت زبان انگلیسی

5 راه برای تقویت زبان انگلیسی

زبان انگلیسی، رایج‌ترین زبان مورد مطالعه در جهان است. در عصر اینترنت، روابط بین‌الملل، تجارت و آموزش، زبان انگلیسی نیز جهانی‌ترین زبان برای ارتباطات می‌باشد. علاوه‌ بر‌ این، در حال حاضر زبان انگلیسی، زبان رسمی ۵۳ کشور از جمله ایالات متحده و انگلیس، کانادا، استرالیا و نیوزلند و همچنین دومین زبان پرمخاطب در کشورهایی مانند نروژ، سوئد، دانمارک، آلمان و هلند است. در‌نتیجه “بهترین راه برای تقویت زبان انگلیسی” مساله مهمی است که پس از یادگیری نسبی زبان، ذهن زبان‌آموزان را درگیر می‌کند.

چرا که یادگیری زبان انگلیسی و تقویت زبان انگلیسی برای هر فرد مدرن و به‌روزی، ضروری است. زبان‌ انگلیسی، به شما این امکان را می‌دهد که در خارج از کشور تحصیل یا کار کنید، به شما کمک می‌کند تا در جهان سفر کنید و همچنین رزومه خود را ارتقا دهید.

شما می‌توانید زبان انگلیسی خود را به سطح بسیار بالایی ارتقا دهید و حتی در مدت کوتاهی مانند یک زبان مادری شروع به صحبت کنید. راه‌های اثبات شده‌ای برای تقویت مهارت زبان انگلیسی شما وجود دارد و تنها ۵ تا ۱۰ دقیقه در روز از شما زمان می‌گیرد! حتی اگر کسی را ندارید که با او تمرین کنید!

بهترین راه تقویت زبان انگلیسی به صورت خودآموز می‌تواند یک چالش باشد زیرا به تعداد انسان‌های موجود روی کره زمین، و بسته به فرد فرد شما، قطعا متفاوت است و پیدا کردن بهترین روش یادگیری برای شما با توجه به شخصیت و قدرت یادگیریتان فرق دارد و البته غیرممکن نیست! ما در این مقاله، ساده‌ترین و مؤثرترین نکات را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند انگلیسی خود را تقویت کنید و به تسلط در مکالمه برسید. شاید مهم‌ترین نکته برای تقویت زبان انگلیسی، قبل از هر چیز برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی باشد که قبلا توضیحات کاملی را برای شما آماده کرده‌ایم و توصیه‌ می‌کنیم حتما آن‌را نیز مطالعه کنید.

یک بدبین در فرصت‌ها هم مشکلات را می‌بیند، یک خوش‌بین در دشواری‌ها هم فرصت می‌بیند. (وینستون چرچیل)

اغلب مشکلات در یادگیری زبان انگلیسی تقریباً در سطح متوسط ​​یا بالاتر از متوسط رخ می‌دهد، اما عجله نکنید، ما به شما می‌گوییم که چگونه به جلو حرکت کنید و به بهترین راه تقویت زبان انگلیسی مناسب به خود برسید.

مکالمه کردن مهم‌ترین مهارت، در یادگیری هر زبان خارجی است. برخی از زبان‌آموزان اعتراف می‌کنند که به راحتی گرامر را یاد می‌گیرند، متن‌های انگلیسی را با لذت می‌خوانند و با آرامش به پادکست‌های انگلیسی گوش می‌دهند. اما وقتی نوبت به صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌رسد، بر این باورند که “من همه چیز را می‌فهمم، اما نمی‌توانم به چیزی پاسخ دهم.” و این اغلب نه به دلیل کمبود دانش یا واژگان محدود، بلکه به دلیل عدم تمرین مکالمه و یک مانع روانی اتفاق می‌افتد.

مکالمه زبان انگلیسی

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

برای بهبود این مهارت مهم، تکنیک‌ها و ترفندهای متفاوتی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و در این مهارت استاد شوید!  همراه ما باشید تا با هم به چند مورد از این روش‌ها بپردازیم.

۱. چت‌های صوتی انگلیسی

فناوری‌های شبکه‌های اجتماعی، امروزه پیشرفت زیادی کرده‌اند، بنابراین، صرف‌نظر از موقعیت مکانی خود، می‌توانید عضو چند گروه چت مرتبط با زبان شوید. می‌توانید از برنامه کلاب هاوس استفاده کنید.

۲. یادگیری کلمات جدید

هرچه کلمات بیش‌تری بدانید، موضوع‌های گفتگوی بیشتری در دسترس شما قرار می‌گیرد و می‌توانید افکار خود را با دقت بیشتری بیان کنید. بنابراین، با توجه به تمرین‌ مکالمه، دایره واژگان خود را فراموش نکنید. توصیه می‌کنیم بهتره با ۵۰۴ لغت ضروری انگلیسی شروع کنید.

۳. صدای خود را ضبط کنید

این روش ممکن است کمی خنده‌دار به نظر برسد، اما در واقع پس از گوش دادن به صدای ضبط شده خود، مشکلات خود را به وضوح متوجه می‌شوید و شروع به ضبط‌‌های مکرر صدایتان می‌کنید تا در‌نهایت از نتیجه راضی شوید.

۴. برچسب‌ها را در اطراف خانه خود قرار دهید

حفظ کردن، بخشی از یادگیری زبان انگلیسی است، چه گرامر باشد چه واژگان. حفظ کردن نیز می‌تواند سخت و کسل کننده باشد، بنابراین، راه‌حل‌های خلاقانه زیادی برای زبان‌آموزان وجود دارد.

به همه چیز در خانه خود برچسب بزنید. هر وقت یک شی را با کلمه مرتبط می‌کنید، به احتمال زیاد آن را به یاد می‌آورید. زبان انگلیسی چندین قانون دستور زبان دارد که به خاطر سپردن آن‌ها برای زبان‌آموزان دشوار است. برای کمک به خود می‌توانید برچسب‌ها را در مکانی قرار دهید که زمان زیادی را در آن صرف می‌کنید. مانند حمام یا اتاق خواب خود، تا بتوانید آن قوانین را به خود یادآوری کنید و به خاطر بسپارید که قطعا با حفظ کردن تفاوت دارد.

استیکر به زبان انگلیسی

۵. هر روز زمانی را در نظر بگیرید

اول از همه، واقع بینانه، باید هر هفته، زمانی را برای مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهید، حتی اگر فقط چند دقیقه در روز باشد. شب بهتر کار می‌کنید یا صبح؟ تعیین کنید در چه زمانی می‌توانید برای تقویت زبان انگلیسی خود وقت بگذارید و مهم‌تر از آن، زمانی را انتخاب کنید که بهترین کارایی را برای شما دارد. اگر نمی‌دانید چه ساعتی برای مطالعه زبان بهتر است حتما مقاله بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

توصیه ما برای بهبود دایره لغات شما بسیار ساده است. مثلا هر روز صبح به چهار کلمه در زبان خود فکر کنید که در زبان انگلیسی آن‌ را  نمی‌دانید و آن‌ها را در یک دفتر یادداشت کنید. حتی قبل از نوشیدن یک فنجان قهوه، از دیکشنری یا اینترنت استفاده کنید تا معنی این کلمات انگلیسی را جستجو کنید. حفظ چهار کلمه جدید انگلیسی در هر روز به معنای جمعاً ۲۸ کلمه جدید در هفته است! شما باید این کلمات را در طول روز تکرار کنید. یک دفترچه یادداشت همراه خود، در ماشین، در کیف، روی میز خود داشته باشید و همیشه آن را در دست داشته باشید! یا می‌توانید کلمات را در قسمت نوت گوشی خود یادداشت و ذخیره کنید به هرحال انجام این کار آسان است و فقط چند دقیقه در روز طول می‌کشد.

۶. فیلم، سریال و موسیقی

تا جایی‌‌که می‌توانید فرصت‌های بیش‌تری برای گوش دادن به زبانی که در حال تقویت آن هستید پیدا کنید. اگر در کشوری زندگی می‌کنید که در آن کانال‌های‌ انگلیسی‌ زبان در تلویزیون پخش می‌شود، تلویزیون را روشن کنید! اگر کاری در خانه انجام می‌دهید، تلویزیون خود را روشن بگذارید. حتی اگر متوجه نباشید، مغز شما در حال جذب زبان و پردازش آن می‌باشد. از طرف دیگر، تماشای فیلم با زیرنویس هم بسیار موثر است. با توجه به سطح زبان انگلیسی خود، فیلم مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس خلاصه داستان را بخوانید تا متوجه شوید که چه اتفاقی افتاده است.

حتی می‌توانید یک نقد کوتاه از فیلم بنویسید. تماشای فیلم‌هایی که قبلا با دوبله دیده‌اید هم بسیار انتخاب خوبی خواهد بود. تماشای سریال‌های جذابی مثل سریال فرندز برای یادگیری زبان به شما برای یادگیری و مکالمه روان زبان انگلیسی کمک خواهد کرد. گوش دادن موسیقی به زبان انگلیسی، کتاب‌های صوتی یا پادکست نیز یک گزینه عالی است. می‌توانید این کار را در اوقات فراغت خود، در حین تمیز کردن خانه یا در راه رفتن به محل کار، این موارد را انجام دهید. حتی اگر همه چیز را نفهمید، با زبان انگلیسی آشنا خواهید شد.

۷. تنظیمات تلفن خود را تغییر دهید

همه ما روزانه چندین‌بار از تلفن‌ها و سایر دستگاه‌‎های خود مانند لپ‌تاپ یا کامپیوتر استفاده می‌کنیم. بهتر است که تنظیمات پیش‌فرض زبان را در دستگاه‌های مختلف و برنامه‌های آن به انگلیسی تغییر دهید. این کار شما را مجبور می‌کند که تمام وقت به زبان انگلیسی فکر کنید و با آن سر و کله بزنید! این تکنیک به تقویت زبان انگلیسی شما کمک بسیاری می‌کند.

5 راه برای تقویت زبان انگلیسی

۸. با علاقه بخوانید

خواندن یک مهارت مهم است و به مهارت نوشتن نیز کمک می‌کند. برای تداوم یادگیری، خواندن را با احساسات خود مرتبط کنید. مطلبی را که به آن علاقه دارید بخوانید. اگر اهل ورزش هستید، یک مجله ورزشی بخوانید. با خواندن مطالب مورد‌علاقه خود به زبان انگلیسی برای خود چالش ایجاد می‌کنید و با کلمه‌ها و اصطلاحات مرتبط با موضوع مورد‌علاقه خود آشنا می‌شوید.

ماژیک‌ها برای هایلات کردن کلمات جدیدی که نمی‌دانید عالی هستند. هنگام خواندن یک فرهنگ لغت آنلاین یا یک فرهنگ لغت کاغذی خوب داشته باشید، بنابراین می‌توانید معنی کلمات را بررسی کرده و آن‌ها را به حافظه بسپارید. البته ابتدا سعی کنید معنی کلمه را در متن حدس بزنید و سپس آن‌را جست و جو کنید.

۹. به زبان انگلیسی فکر کنید

شاید نکته مورد‌علاقه ما، که بارها در مقالات به آن اشاره کرده‌ایم، یا حتی بهترین راه برای تقویت زبان انگلیسی این باشد که به زبان انگلیسی فکر کنید. بله، درست شنیدید، سعی‌کنید به انگلیسی فکر کنید. مهم نیست چقدر مشغله دارید، قبل از انجام هرکاری، باید فکر کنید، درست است؟ پس چرا به انگلیسی فکر نمی‌کنید؟ خودتان را مجبور به انجام این کار کنید.

تقویت زبان انگلیسی

۱۰. خلاصه نویسی کنید

گوش دادن به موسیقی، پادکست‌ها و تماشای فیلم و تلویزیون به زبان انگلیسی همه این‌ها روش‌های مفیدی برای تقویت زبان انگلیسی به وسیله خودتان است. پس یادگیری خود را با نوشتن خلاصه‌ای از آنچه شنیده‌اید یا تماشا کرده‌اید در ذهنتان تثبیت کنید. خلاصه کردن آنچه می آموزید یک مهارت عالی است. که البته انجام آن نیز دشوار است.

 

تقویت مهارت نوشتن زبان انگلیسی

۱۰ روش سریع برای تمرین مکالمه انگلیسی در منزل

اگر تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کردید، صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌تواند مهم ترین مهارتی باشد که یاد می‌گیرید. نکات آسانی برای بهبود زبان انگلیسی وجود دارد که می‌توانید هر روز انجام دهید. در بالا نکات مهمی را بیان کردیم، حالا قصد داریم به طور خلاصه روش‌های سریع یادگیری مکالمه را مرور کنیم.

 1. هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید: این اولین نکته است زیرا مهمترین نکته است. مکالمه انگلیسی مانند خیلی چیزهای دیگر است. اگر هر روز کمی این کار را انجام دهید، بهتر خواهید شد. یک عبارت یا کلمه جدیدی را که یاد گرفته‌اید با استفاده از آن جملات جدید بسازید و تمرین کنید.
 2. نگران تلفظتان نباشید: هر چه بیشتر صحبت کنید، تلفظ شما بهتر خواهد شد. اما اگر احساس ناراحتی می‌کنید، همیشه می‌توانید بگویید: « لطفا من را ببخشید. من یک زبان آموز انگلیسی هستم» اکثر مردم صبور و مهربان خواهند بود.
 3. چند عبارت مفید را یاد بگیرید: چند عبارتی را یاد بگیرید که در ارتباطات روزانه خود به آنها نیاز خواهید داشت. اگر اعتماد به نفس داشته باشید، تمایل بیشتری برای پرسیدن یا پاسخ دادن به سوالات خواهید داشت. شما می‌‎توانید آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش CLT را امتحان کنید و به سرعت مکالمه انگلیسی را یادبگیرید.
 4. مکالمه انگلیسی را در هر مکانی تمرین کنید: به همکاران و دوستان خود که زبان انگلیسی بلد هستند بگویید که باید انگلیسی را تمرین کنید. از آنها در مورد کلمات سوال بپرسید و از آنها بخواهید در صورت اشتباه کردن شما را اصلاح کنند.
 5. با اعضای خانواده تمرین کنید: اعضای خانواده شما نیز ممکن است نیاز به یادگیری زبان انگلیسی و تمرین مکالمه انگلیسی داشته باشند. سعی کنید زمانی که در وعده‌های غذایی با هم هستید به جای زبان مادری خود انگلیسی صحبت کنید. فرزندان شما ممکن است در مدرسه انگلیسی یاد بگیرند. با صحبت کردن به زبان انگلیسی و انجام تکالیف با آنها تشویقشان کنید.
 6. تا جایی که می‌توانید به انگلیسی گوش دهید: روی انگلیسی گفتاری که در فیلم و پادکست و زمانی که در جمع هستید می‌شنوید تمرکز کنید. آنچه را که می‌شنوید تکرار کنید.
 7. تلفظ را با دیکشنری تمرین کنید: فرهنگ لغت‌های آنلاین، به ویژه برای افرادی که انگلیسی را یاد می‌گیرند بسیار مفید هستند. آنها به شما این امکان را می‌دهند به هر کلمه در فرهنگ لغت گوش دهید تا بتوانید نحوه بیان آن را یاد بگیرید.
 8. زبان عامیانه انگلیسی آمریکایی را کار کنید: گاهی اوقات، آمریکایی‌ها کلماتی را می‌گویند که ممکن است شما متوجه شوید، اما معنای آنها کاملاً متفاوت است! برخی از زبان‌های عامیانه را یادبگیرید که برای درک در مکالمات انگلیسی آمریکایی مفید است.
 9. یک شریک زبان برای مکالمه انگلیسی پیدا کنید: وب سایت‌هایی به صورت آنلاین وجود دارد که می‌توانید برای یک شریک زبان ثبت نام کنید. شما می‌توانید به عنوان مثال زبان فارسی را آموزش دهید، در حالی که شریک شما انگلیسی را به شما آموزش می‌دهد. تبادل مکالمه به شما امکان می‌دهد با استفاده از نرم افزار چت، افراد منطقه خود و همچنین شرکای راه دور را جستجو کنید.
 10. صادق باشید و کمک بخواهید: اگر بخشی از مکالمه را متوجه نشدید، اشکالی ندارد که مودبانه از طرف مقابل بخواهید آنچه را که گفته است تکرار کند. می‌توانید از آنها بخواهید که آهسته صحبت کنند.

ناامید نشوید! تسلیم نشو. سعی کنید صبور باشید. به خودتان زمان بیشتری بدهید. راه‌های جدیدی را برای تمرین مکالمه انگلیسی امتحان کنید. به زودی، با مهارت های مکالمه و تمام کلمات جدیدی که می‌توانید بگویید، خود را شگفت زده خواهید کرد!

 

کلام آخر

باهم بررسی کردیم و دیدیم که چگونه می‌توانیم بهترین راه تقویت زبان انگلیسی مخصوص به خود را پیدا کنیم. در نهایت، هر انسانی برای پیشرفت در زندگی مدرن و امروزی باید تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط یابد تا بتواند با دنیای دیجیتال و پیشرفته ارتباط برقرار کند. در حقیقت امروزه یادگیری زبان انگلیسی سواد محسوب می‌شود و متاسفانه عدم دانستن آن هم بی‌سوادی به شمار می‌آید. پس هرچه زودتر قدم در این راه بگذاریم در زمان خود صرفه‌جویی کرده‌ایم. درنتیجه متوقف نشوید! شما باید برای این واقعیت آماده باشید که حتی با اجرای همه این توصیه‌ها، به سرعت پیشرفت را احساس نخواهید کرد. برای سخت کوشی آماده باشید. تلاش‌هایتان درنهایت به ثمر خواهد نشست، دانش بالای زبان انگلیسی یک دستاورد جدی است که فرصت‌های زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد