ایستگاه زبان

بهترین راه برای تقویت زبان انگلیسی

5 راه برای تقویت زبان انگلیسی

زبان انگلیسی، رایج‌ترین زبان مورد مطالعه در جهان است. در عصر اینترنت، روابط بین‌الملل، تجارت و آموزش، زبان انگلیسی نیز جهانی‌ترین زبان برای ارتباطات می‌باشد. علاوه‌ بر‌ این، در حال حاضر زبان انگلیسی، زبان رسمی 53 کشور از جمله ایالات متحده و انگلیس، کانادا، استرالیا و نیوزلند و همچنین دومین زبان پرمخاطب در کشورهایی مانند نروژ، سوئد، دانمارک، آلمان و هلند است. در‌نتیجه “بهترین راه برای تقویت زبان انگلیسی” مساله مهمی است که پس از یادگیری نسبی زبان، ذهن زبان‌آموزان را درگیر می‌کند.

چرا که یادگیری زبان انگلیسی و تقویت زبان انگلیسی برای هر فرد مدرن و به‌روزی، ضروری است. زبان‌ انگلیسی، به شما این امکان را می‌دهد که در خارج از کشور تحصیل یا کار کنید، به شما کمک می‌کند تا در جهان سفر کنید و همچنین رزومه خود را ارتقا دهید.

شما می‌توانید زبان انگلیسی خود را به سطح بسیار بالایی ارتقا دهید و حتی در مدت کوتاهی مانند یک زبان مادری شروع به صحبت کنید. راه‌های اثبات شده‌ای برای تقویت مهارت زبان انگلیسی شما وجود دارد و تنها 5 تا 10 دقیقه در روز از شما زمان می‌گیرد! حتی اگر کسی را ندارید که با او تمرین کنید!

بهترین راه تقویت زبان انگلیسی به صورت خودآموز می‌تواند یک چالش باشد زیرا به تعداد انسان‌های موجود روی کره زمین، و بسته به فرد فرد شما، قطعا متفاوت است و پیدا کردن بهترین روش یادگیری برای شما با توجه به شخصیت و قدرت یادگیریتان فرق دارد و البته غیرممکن نیست! ما در این مقاله، ساده‌ترین و مؤثرترین نکات را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند انگلیسی خود را تقویت کنید و به تسلط در مکالمه برسید. شاید مهم‌ترین نکته برای تقویت زبان انگلیسی، قبل از هر چیز برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی باشد که قبلا توضیحات کاملی را برای شما آماده کرده‌ایم و توصیه‌می‌کنیم حتما آن‌را نیز مطالعه کنید.

یک بدبین در فرصت‌ها هم مشکلات را می‌بیند، یک خوش‌بین در دشواری‌ها هم فرصت می‌بیند. (وینستون چرچیل)

اغلب مشکلات در یادگیری زبان انگلیسی تقریباً در سطح متوسط ​​یا بالاتر از متوسط رخ می‌دهد، اما عجله نکنید، ما به شما می‌گوییم که چگونه به جلو حرکت کنید و به بهترین راه تقویت زبان انگلیسی مناسب به خود برسید.

مکالمه کردن مهم‌ترین مهارت، در یادگیری هر زبان خارجی است. برخی از زبان‌آموزان اعتراف می‌کنند که به راحتی گرامر را یاد می‌گیرند، متن‌های انگلیسی را با لذت می‌خوانند و با آرامش به پادکست‌های انگلیسی گوش می‌دهند. اما وقتی نوبت به صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌رسد، بر این باورند که “من همه چیز را می‌فهمم، اما نمی‌توانم به چیزی پاسخ دهم.” و این اغلب نه به دلیل کمبود دانش یا واژگان محدود، بلکه به دلیل عدم تمرین مکالمه و یک مانع روانی اتفاق می‌افتد.

مکالمه زبان انگلیسی

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

برای بهبود این مهارت مهم، تکنیک‌ها و ترفندهای متفاوتی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و در این مهارت استاد شوید!  همراه ما باشید تا با هم به چند مورد از این روش‌ها بپردازیم.

چت‌های صوتی انگلیسی

فناوری‌های شبکه‌های اجتماعی، امروزه پیشرفت زیادی کرده‌اند، بنابراین، صرف‌نظر از موقعیت مکانی خود، می‌توانید عضو چند گروه چت مرتبط با زبان شوید. می‌توانید از برنامه کلاب هاوس استفاده کنید.

یادگیری کلمات جدید

هرچه کلمات بیش‌تری بدانید، موضوع‌های گفتگوی بیشتری در دسترس شما قرار می‌گیرد و می‌توانید افکار خود را با دقت بیشتری بیان کنید. بنابراین، با توجه به تمرین‌ مکالمه، دایره واژگان خود را فراموش نکنید.

صدای خود را ضبط کنید

این روش ممکن است کمی خنده‌دار به نظر برسد، اما در واقع پس از گوش دادن به صدای ضبط شده خود، کاستی‌های خود را به وضوح می‌بینید و شروع به ضبط‌‌های مکرر صدایتان می‌کنید تا در‌نهایت از نتیجه راضی شوید.

برچسب‌ها را در اطراف خانه خود قرار دهید

حفظ کردن، بخشی از یادگیری زبان انگلیسی است، چه گرامر باشد چه واژگان. حفظ کردن نیز می‌تواند سخت و کسل کننده باشد، بنابراین، راه‌حل‌های خلاقانه زیادی برای زبان‌آموزان وجود دارد.

به همه چیز در خانه خود برچسب بزنید

هر وقت یک شی را با کلمه مرتبط می‌کنید، به احتمال زیاد آن را به یاد می‌آورید. زبان انگلیسی چندین قانون دستور زبان دارد که به خاطر سپردن آن‌ها برای زبان‌آموزان دشوار است. برای کمک به خود می‌توانید برچسب‌ها را در مکانی قرار دهید که زمان زیادی را در آن صرف می‌کنید. مانند حمام یا اتاق خواب خود، تا بتوانید آن قوانین را به خود یادآوری کنید و به خاطر بسپارید که قطعا با حفظ کردن تفاوت دارد.

استیکر به زبان انگلیسی

 

هر روز زمانی را در نظر بگیرید

اول از همه، واقع بینانه، باید هر هفته، زمانی را برای مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهید، حتی اگر فقط چند دقیقه در روز باشد. شب بهتر کار می‌کنید یا صبح؟ تعیین کنید در چه زمانی می‌توانید برای تقویت زبان انگلیسی خود وقت بگذارید و مهم‌تر از آن، زمانی را انتخاب کنید که بهترین کارایی را برای شما دارد.

توصیه ما برای بهبود دایره لغات شما بسیار ساده است. مثلا هر روز صبح به چهار کلمه در زبان خود فکر کنید که در زبان انگلیسی آن‌ را  نمی‌دانید و آن‌ها را در یک دفتر یادداشت کنید. حتی قبل از نوشیدن یک فنجان قهوه، از دیکشنری یا اینترنت استفاده کنید تا معنی این کلمات انگلیسی را جستجو کنید. حفظ چهار کلمه جدید انگلیسی در هر روز به معنای جمعاً 28 کلمه جدید در هفته است! شما باید این کلمات را در طول روز تکرار کنید. یک دفترچه یادداشت همراه خود، در ماشین، در کیف، روی میز خود داشته باشید و همیشه آن را در دست داشته باشید! یا می‌توانید کلمات را در قسمت نوت گوشی خود یادداشت و ذخیره کنید به هرحال انجام این کار آسان است و فقط چند دقیقه در روز طول می‌کشد.

 

فیلم، سریال و موسیقی

تا جایی‌‌که می‌توانید فرصت‌های بیش‌تری برای گوش دادن به زبانی که در حال تقویت آن هستید پیدا کنید. اگر در کشوری زندگی می‌کنید که در آن کانال‌های‌ انگلیسی‌ زبان در تلویزیون پخش می‌شود، تلویزیون را روشن کنید! اگر در کاری در خانه انجام می‌دهید، تلویزیون خود را روشن بگذارید. حتی اگر متوجه نباشید، مغز شما در حال جذب زبان و پردازش آن می‌باشد است. از طرف دیگر، تماشای فیلم با زیرنویس هم بسیار موثر است. با توجه به سطح زبان انگلیسی خود، فیلم مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس خلاصه داستان را بخوانید تا متوجه شوید که چه اتفاقی افتاده است. حتی می‌توانید یک نقد کوتاه از فیلم بنویسید. تماشای فیلم‌هایی که قبلا با دوبله دیده‌اید هم بسیار انتخاب خوبی خواهد بود. تماشای سریال‌های جذابی مثل “فرندز” به شما برای یادگیری و مکالمه روان زبان انگلیسی کمک خواهد کرد. گوش دادن موسیقی به زبان انگلیسی، کتاب‌های صوتی یا پادکست نیز یک گزینه عالی است. می‌توانید این کار را در اوقات فراغت خود، در حین تمیز کردن خانه یا در راه رفتن به محل کار، این موارد را انجام دهید. حتی اگر همه چیز را نفهمید، با زبان انگلیسی آشنا خواهید شد،

 

تنظیمات تلفن خود را تغییر دهید

همه ما روزانه چندین‌بار از تلفن‌ها و سایر دستگاه‌‎های خود مانند لپ‌تاپ یا کامپیوتر استفاده می‌کنیم. بهتر است که تنظیمات پیش‌فرض زبان را در دستگاه‌های مختلف و برنامه‌های آن به انگلیسی تغییر دهید. این کار شما را مجبور می‌کند که تمام وقت به زبان انگلیسی فکر کنید و با آن سر و کله بزنید! این تکنیک به تقویت زبان انگلیسی شما کمک بسیاری می‌کند.

5 راه برای تقویت زبان انگلیسی

با علاقه بخوانید

خواندن یک مهارت مهم است و به مهارت نوشتن نیز کمک می‌کند. برای تداوم یادگیری، خواندن را با احساسات خود مرتبط کنید. مطلبی را که به آن علاقه دارید بخوانید. اگر اهل ورزش هستید، یک مجله ورزشی بخوانید. با خواندن مطالب مورد‌علاقه خود به زبان انگلیسی برای خود چالش ایجاد می‌کنید و با کلمه‌ها و اصطلاحات مرتبط با موضوع مورد‌علاقه خود آشنا می‌شوید.

ماژیک‌ها برای هایلات کردن کلمات جدیدی که نمی‌دانید عالی هستند. هنگام خواندن یک فرهنگ لغت آنلاین یا یک فرهنگ لغت کاغذی خوب داشته باشید، بنابراین می‌توانید معنی کلمات را بررسی کرده و آن‌ها را به حافظه بسپارید. البته ابتدا سعی کنید معنی کلمه را در متن حدس بزنید و سپس آن‌را جست و جو کنید.

 

به زبان انگلیسی فکر کنید

شاید نکته مورد‌علاقه ما، که بارها در مقالات به آن اشاره کرده‌ایم، یا حتی بهترین راه برای تقویت زبان انگلیسی این باشد که به زبان انگلیسی فکر کنید. بله، درست شنیدید، سعی‌کنید به انگلیسی فکر کنید. مهم نیست چقدر مشغله دارید، قبل از انجام هرکاری، باید فکر کنید، درست است؟ پس چرا به انگلیسی فکر نمی‌کنید؟ خودتان را مجبور به انجام این کار کنید.

تقویت زبان انگلیسی

برای تقویت زبان انگلیسی خلاصه نویسی کنید

گوش دادن به موسیقی، پادکست‌ها و تماشای فیلم و تلویزیون به زبان انگلیسی همه این‌ها روش‌های مفیدی برای تقویت زبان انگلیسی به وسیله خودتان است. پس یادگیری خود را با نوشتن خلاصه‌ای از آنچه شنیده‌اید یا تماشا کرده‌اید در ذهنتان تثبیت کنید. خلاصه کردن آنچه می آموزید یک مهارت عالی است. که البته انجام آن نیز دشوار است.

 

کلام آخر

باهم بررسی کردیم و دیدیم که چگونه می‌توانیم بهترین راه تقویت زبان انگلیسی مخصوص به خود را پیدا کنیم. در نهایت، هر انسانی برای پیشرفت در زندگی مدرن و امروزی باید تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط یابد تا بتواند با دنیای دیجیتال و پیشرفته ارتباط برقرار کند. در حقیقت امروزه یادگیری زبان انگلیسی سواد محسوب می‌شود و متاسفانه عدم دانستن آن هم بی‌سوادی به شمار می‌آید. پس هرچه زودتر قدم در این راه بگذاریم در زمان خود صرفه‌جویی کرده‌ایم. درنتیجه متوقف نشوید! شما باید برای این واقعیت آماده باشید که حتی با اجرای همه این توصیه‌ها، به سرعت پیشرفت را احساس نخواهید کرد. برای سخت کوشی آماده باشید. تلاش‌هایتان درنهایت به ثمر خواهد نشست، دانش بالای زبان انگلیسی یک دستاورد جدی است که فرصت‌های زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*