ایستگاه زبان

یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن

یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن

زبان‌آموزان اغلب در مورد سختی‌هایی در مورد یادگیری زبان شنیده‌اند که به ترس از صحبت کردن به یک زبان خارجی اشاره دارد. با این حال، تعداد کمی از مردم اشاره می‌کنند که یک مانع شنیداری نیز وجود دارد. درک ضعیف مکالمات در شنیدن. علت این مانع چیست و چگونه می‌توان آن را از بین برد؟ چگونه یاد بگیریم انگلیسی را با شنیدن بیاموزیم؟ ما در مقاله امروز به این سؤالات پاسخ می‌دهیم و روش‌هایی را برای یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن به شما می‌آموزیم.

برای صحبت کردن به زبان انگلیسی، همه باید از مهارت‌های گوش دادن استفاده کنند. دلیلش را می‌دانید؟ به این دلیل است که مهارت شنیداری تأثیر فوق العاده‌ای در یادگیری هر زبانی دارد. مغز ما اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند و وقتی به صحبت‌های شخصی گوش می‌دهیم، شروع به «بخش‌بندی» آن‌ها به تکه‌های کوچک می‌کند تا در حافظه کوتاه‌مدت ذخیره کند. متعاقباً، آنها را بر اساس دانش ما از “قوانین گرامری” برای نحوه صحبت کردن زبان تقسیم می‌کند. به جای ذخیره کلمات واقعی، مغز ما ممکن است آن کلمات را به شکل تصویر تبدیل و ذخیره کند.

 

چگونه با شنیدن انگلیسی بیاموزیم

کودک خردسال را در نظر بگیرید، بعد از ۲ سال شروع به صحبت می‌کند، بعد از ۴ سال با استفاده از زبان به طور رضایت بخشی با اطرافیان خود ارتباط برقرار می‌کند. آیا کتاب خوانده است؟ آیا دروس فارسی می‌خواند؟ آیا به دوره‌های آموزشی رفته است؟ او زبان را به طور خودکار از محیط اطرافش یاد گرفته، مهمترین چیزی که برای یادگیری زبان استفاده کرده، گوش‌ها بوده است. البته با بینایی، و همچنین ذهنی که تجزیه و تحلیل و پیوند می‌دهد و به یاد می آورد، اما مهم‌ترین حسی که به کار گرفته شنیداری بوده است. حس شنوایی و گوش دادن مهمترین چیز است البته این به تنهایی کافی نیست، بلکه فعالیت اساسی برای همه کسانی است که می‌خواهند به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند.

در حین یادگیری زبان انگلیسی مراحل بسیاری را طی کردم، از جمله گوش دادن متمرکز، زمانی که متوجه شدم این ابزار اصلی برای بهبود موثر زبان و ادامه پیشرفت است، تاثیر مثبت آن را بر زبان انگلیسی خود و هنگام صحبت با آن احساس کردم. من متوجه تفاوت بزرگی بین خودم و دیگرانی شدم که به مهارت شنیداری اهمیت نمی‌دادند. همیشه به آن اهمیت می‌دادم، گوش دادن در راه رفتن و در مسیر، در مطب دکتر منتظر می‌مانم و گوش می‌دهم، تلفن و هدست همدم من شده‌اند، با آنها می‌توانم هر لحظه و به سادگی به زبان انگلیسی گوش دهم.

 

اهمیت مهارت شنیداری در زبان انگلیسی

گاهی اوقات ما احساس ناامیدی می‌کنیم زیرا هر کلمه‌ای را که به زبان انگلیسی می‌شنویم نمی‌فهمیم، حتی اگر دایره لغات و عبارات زیادی داشته باشیم، و ممکن است به سختی افرادی را که سریع صحبت می‌کنند درک کنیم. بنابراین، مهارت گوش دادن مهمترین مهارت برای یادگیری زبان انگلیسی است که تأثیر زیادی بر سایر مهارت‌ها دارد.

در گذشته، یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان جدیدی کار ساده‌ای نبود، به خصوص اگر می‌خواستید به خودتان وابسته باشید و خودتان آن را یاد بگیرید، زیرا یافتن منبع یا محتوای صوتی و تصویری کارآمدی که بتوانید به آن اعتماد کنید، دشوار بود. به طور معمول هیچ چیز دیگری غیر از کتاب در دسترس نبود دیکشنری‌های آموزشی و مکتوب سنتی، اما اکنون به لطف وجود اینترنت و سایت‌های آموزشی و اپلیکیشن‌های موجود در آن که هر لحظه می‌توانیم به دست بیاوریم، وضعیت کاملا متفاوت شده است. در گذشته تمرین‌های مهارت شنیداری به گونه‌ای نبود که زبان‌آموز را راضی کند، با تلفظ نادرست، شاید لغات زیادی یاد‌می‌گرفت، اما تلفظش ۱۰۰% درست نبود.

هنگام یادگیری مهارت گوش دادن به زبان انگلیسی در ابتدا، زمانی که متوجه می‌شوید بسیاری از کلماتی را که می‌شنوید متوجه نمی‌شوید نباید نگران باشید. در مدت زمان کوتاهی این مشکل رفع خواهد شد و شما به راحتی می‌توانید لغات و عبارات را درک کنید. شنونده خوب بودن به شما کمک می‌کند که فرد بهتری باشید. صبورتر می‌شوید، به چیزهای کوچک توجه می‌کنید و یاد می‌گیرید که وقتی کسی صحبت می‌کند، حرف او را قطع نکنید. به نوبه خود، می‌توانید عاقلانه‌تر پاسخ دهید. به طور خلاصه، اگر می‌خواهید بتوانید با سایر انگلیسی زبانان ارتباط برقرار کنید، باید نحوه گوش دادن را به خوبی یاد بگیرید.

بزرگترین اشتباه زبان‌آموزان ترس از اشتباه است. اما همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست، حتی فصیح‌ترین سخنرانان نیز اشتباهات زبانی مرتکب می‌شوند، بنابراین اشتباهاتی که هر زبان‌آموزی مرتکب می‌شود یک گام به موفقیت نزدیک‌تر است.

مهارت شنیداری

نحوه یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن

کار با صدا می‌تواند پیچیده و برای برخی حتی خسته کننده به نظر برسد. اما یک متن به درستی انتخاب شده می‌تواند این مشکل را حل کند و یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن چندان دشوار نخواهد بود.

سطح مناسب را انتخاب کنید، صوت در سطح بالا و تخصصی را استفاده نکنید، در غیر این صورت صبر شما حدود پنج دقیقه طول خواهد کشید. در مورد موضوع و قالب مورد علاقه خود تصمیم بگیرید. شنیدن و درک چیزی که دوست دارید بسیار لذت بخش تر است. این می‌تواند یک پادکست روانشناختی، یک ویدیوی دستور کیک، یک آهنگ جدید از هنرمند مورد علاقه شما، یک سریال تلویزیونی که طرفدار آن هستید… هر آنچه که دوست دارید باشد.

 

۱. به طور منظم به مطالب صوتی گوش دهید

یادگیری رقص با تماشای آن در موسیقی‌ها غیرممکن است، باید خودتان شروع به رقصیدن کنید! چگونه می‌توانید بدون هیچ تلاشی انگلیسی را با گوش دادن یادبگیرید؟ باید از تئوری به عمل، حرکت کنید. به درس‌های صوتی، پادکست‌ها، آهنگ‌ها، تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها به زبان انگلیسی گوش دهید (روی سطح زبان خود تمرکز کنید). نکته اصلی این است که منابع جالب را برای خود انتخاب کنید. سعی کنید علاقه و عشق به گوش دادن را در خود بیدار کنید، در این صورت انجام آن بسیار آسان‌تر خواهد بود.

از چه منابعی می‌توانید استفاده کنید:

یادگیری زبان انگلیسی از فیلم‌ها و سریال‌ها لذت زیادی به شما می‌دهد و به شما کمک می‌کند زبان انگلیسی را با گوش بیاموزید. برای شروع می‌توانید از سریال extra با زیرنویس فارسی و انگلیسی و یا سریال فرندز برای یادگیری زبان استفاده کنید.

برای یادگیری زبان توسط پادکست‌های انگلیسی می‌توانید از پادکست انگلیسی با متن استفاده کنید و مهارت شنیداری خود را تقویت کنید. اگر نمی‌دانید چطور باید توسط پادکست‌ها، انگلیسی را بیاموزید بهتره مقاله یادگیری زبان انگلیسی با پادکست را قبل از شروع گوش دادن مطالعه کنید.

۲. با کتاب های صوتی مطالعه کنید

کتاب‌های صوتی منبع خوبی برای توسعه مهارت‌های شنیداری هستند. با این حال، اگر درک گفتار گوینده برای شما دشوار است، گوش دادن می‌تواند به عذاب واقعی تبدیل شود. در این مورد توصیه می‌کنیم از تکنیک خاصی برای کار با کتاب‌های صوتی استفاده کنید. متن صوت را پیدا کنید و به موازات گوینده آن را برای خود بخوانید. بعد از ۱۰-۲۰ دقیقه، به سرعت گفتار و صدای گوینده عادت می‌کنید و شروع به تشخیص تک تک کلمات خواهید کرد. سپس سعی کنید متن را ببندید و فقط به صدای ضبط شده گوش دهید. شما ممکن است همه کلمات را متوجه نشوید، اما باید بتوانید بیشتر آنچه را که گوینده می‌گوید، درک کنید. و اگر هر روز به یک کتاب گوش دهید، پس از مدتی با آرامش بدون متن کار خواهید کرد.

۳. دایره لغات خود را گسترش دهید

هرچه دایره لغات شما بیشتر باشد، درک گفتار از طریق گوش برای شما آسان‌تر است. تا زمانی که واژگان مناسبی نداشته باشید، قادر به درک زبان نخواهید بود. به واژگان محاوره‌ای، اختصارات و حروف الفبا توجه ویژه‌ای داشته باشید. می‌توانید برای شروع از آموزش کتاب ۵۰۴ با فیلم استفاده کنید تا لغات مورد نیاز را به راحتی بیاموزید.

۴. مهارت های گرامر را توسعه دهید

تعجب نکنید، دانش گرامر نقش مهمی در غلبه بر موانع شنیداری دارد. نیازی به حفظ تمام قوانین نیست، اما مهم است که تفاوت بین عبارات را درک کنید. هرچه دانش گرامری شما بیشتر باشد در زمان گوش دادن عبارات بیشتری را متوجه خواهید شد. برای یادگیری سریع و راحت گرامر بهتره از کتاب گرامر کامل زبان انگلیسی استفاده کنید.

۵. تلفظ خود را بهبود بخشید

اگر خودتان یاد بگیرید که کلمات را به درستی تلفظ کنید، تشخیص آنها در گفتار شخص دیگر آسان‌تر خواهد بود. هنگام یادگیری واژگان جدید، یک فرهنگ لغت آنلاین را باز کنید و چندین بار به نحوه تلفظ کلمه گوش دهید، سعی کنید لهجه یک شخص نِیتیو را کپی کنید. حالا که این واژگان را می‌شنوید، تشخیص آن چندان سخت نخواهد بود. و برای اینکه یاد بگیرید چگونه صداهای انگلیسی را به درستی تلفظ کنید، توصیه می‌کنیم مقاله چگونه تلفظ انگلیسی را یاد بگیریم؟ را بخوانید که در آن نکات مفیدی برای بهبود تلفظ خواهید یافت.

۶. بیشتر انگلیسی صحبت کنید

تا حد امکان با معلم، همکلاسی‌های خود، دوستانی که در حال مطالعه زبان هستند و خارجی‌ها به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب شما به سرعت به این واقعیت عادت خواهید کرد که انگلیسی می‌تواند متفاوت به نظر برسد، زیرا هر فردی تلفظ و لهجه خاص خود را دارد. و اگر می‌خواهید نه تنها با همکار خود صحبت کنید، بلکه سطح دانش خود را نیز ارتقاء دهید، پیشنهاد می‌کنیم در دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش CLT ثبت نام کنید.

۷. یاد بگیرید به زبان انگلیسی فکر کنید

در ابتدا کار غیرممکن به نظر می‌رسد، اما برای تسلیم شدن عجله نکنید. برای شروع تفکر به زبان انگلیسی، دانستن آن در سطح عالی ضروری نیست، کافی است خود را در محیط زبان غرق کنید. گزینه ایده آل این است که چندین ماه در خارج از کشور زندگی کنید و یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور را تجربه کنید، اما این برای همه امکان پذیر نیست. پس باید از گزینه دوم استفاده کنید، به طور مصنوعی خود را با انگلیسی احاطه کنید: مقالات و کتاب‌ها را به زبان اصلی بخوانید، به رادیو انگلیسی زبان گوش دهید، فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی را به زبان اصلی تماشا کنید.

۸. زمانی را برای تمرین گوش دادن پیدا کنید

تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی نیاز به وقت آزاد دارد که ممکن است وجود نداشته باشد. با این حال، کمبود وقت دلیل موجهی برای تمرین نکردن گوش دادن نیست. می‌توانید یاد بگیرید که انگلیسی را از طریق گوش دادن در محل کار یا هنگام پیاده روی یادبگیرید. پادکست‌هایی را در مورد موضوعات مورد علاقه خود روشن کنید و یادگیری را با یک سرگرمی دلپذیر ترکیب کنید.

۹. موسیقی گوش دهید

هرچه گوش شما برای موسیقی بهتر باشد، درک گفتار خارجی و یادگیری تلفظ صحیح صداها برای شما آسان‌تر خواهد بود. طبیعتاً شنوایی خوب به افراد کمی داده شده است. اما همه چیز قابل اصلاح است. یکی از موثرترین راه‌ها شنیدن آهنگ‌ها به زبان انگلیسی است و سعی کنید نه تنها گوش دهید، بلکه با هنرمند مورد علاقه‌تان هم آواز بخوانید. سعی کنید متن موسیقی مورد نظر را هم پیدا کنید و در ابتدا از رو بخوانید.

۱۰. از گوش دادن نترسید

اگر مانع روانی را بشکنید، هیچ یک از موانع زبانی شما را آزار نمی‌دهد. به یاد داشته باشید، زمانی که شروع به یادگیری یک برنامه کامپیوتری یا یک ابزار جدید می‌کنید، همه چیز بسیار پیچیده به نظر می‌رسد، اما پس از چند روز یا چند هفته به کاربر فعال آن تبدیل می‌شوید. هنگام یادگیری زبان انگلیسی، باید زمان بیشتری را صرف کنید، مطمئناً نتیجه خواهید گرفت.

۱۱. گوش دادن به لهجه های مختلف

تلفظ انگلیسی در لندن و هاوایی، در منچستر و ادینبورگ، در هند و نیوزلند متفاوت است. صدها گویش انگلیسی وجود دارد. گوش دادن به لهجه‌های غیر معمولی غیر از انگلیسی بریتیش و انگلیسی  آمریکایی ضروری است. در زندگی واقعی قطعا با آنها روبرو خواهید شد. آنها در فیلم‌ها و سریال‌ها، در پادکست‌ها و در خیابان‌های شهرها استفاده می‌شوند.

۱۲. شما باید زیاد گوش کنید، زیاد

همه اینها جزییات است. نکات، روش‌ها و … اما اصل یکسان است. ساده و خسته کننده است. شما باید گوش کنید، گوش کنید و گوش کنید. حتی زمانی که واضح نیست، حتی زمانی که کار نمی‌کند، حتی زمانی که خسته کننده می‌شود. کار بر روی گوش دادن دشوار است زیرا پیشرفت واضحی وجود ندارد. با یادگیری لغات می‌توانید بگویید که مثلاً ۱۰۰ یا ۲۰۰ کلمه جدید را در یک ماه یاد گرفته‌اید. با مطالعه می‌توانید سرعت مطالعه خود را در دقیقه اندازه گیری کنید. اما با گوش دادن، به هیچ وجه.

مهارت شنیداری

کاوش در زمینه‌های مختلف، دایره لغات شما را می‌سازد و حافظه و درک شما را به چالش می‌کشد. بسیار مهم است که به آنچه در اطراف خود می‌شنوید توجه کنید. سعی کنید بر اساس تجربه خود در مورد آنچه ممکن است در مکالمه بعدی بیاید فکر کنید. پیش بینی پاسخ‌های خاص شما را برای آنچه می‌شنوید آماده می‌کند.

گوش دادن برای بهبود تلفظ

شاید این مزیت واضح‌ترین باشد. گوش دادن مداوم تلفظ را بهبود می‌بخشد، که واضح و طبیعی است. حتی لهجه شما را بهبود می‌بخشد. از طریق گوش دادن مداوم، می‌توانید لهجه اصلی، چه آمریکایی یا بریتانیایی، بسته به هدفی که دارید به دست آورید. به گوش دادن عادت کرده‌اید و هنگام گوش دادن، بسیاری از کلماتی را که قبلاً کمی اشتباه یا تحریف شده تلفظ می‌کردید، تشخیص می‌دهید و زبانتان هنگام صحبت کردن انگلیسی مرطوب‌تر می‌شود.

اگر علاقه‌مند به یادگیری تلفظ هر کلمه جدیدی هستید که یاد می‌گیرید یا مرور می‌کنید، گوش دادن ساده ترین راه برای تسلط بر آن است.

 

بیشتر گوش کنید، سریعتر صحبت کنید

خواندن ورودی است، نوشتن خروجی است و همچنین گوش دادن ورودی و صحبت کردن خروجی است. سوالی که همیشه تکرار می‌شود این است: چگونه مهارت گفتاری خود را توسعه دهم؟ پاسخ متداول این است، زیاد گوش کنید، هر چه بیشتر گوش کنید، صحبت کردن برای شما آسان‌تر می‌شود.

گوش دادن به تنهایی کافی نیست بلکه باید موازی با خط یادگیری زبان به ویژه یادگیری لغات جدید و مطالعه معانی آنها پیش برود و در این صورت تسلط بر مهارت گفتاری آسان‌تر خواهد بود اما سوال اینجاست. چگونه گوش دادن می‌تواند مهارت گفتاری را بهبود بخشد؟ بگذارید با یک مثال عملی و یک تجربه شخصی برای شما توضیح دهم که می‌توانید خودتان آن را امتحان کنید.

سعی کنید چندین روز متوالی خود را با مطالب صوتی زیادی به زبان انگلیسی احاطه کنید، به عنوان مثال، تماشای فیلم‌های خارجی بدون زیرنویس (فقط بر روی گوش دادن)، گوش دادن به قسمت های صوتی (پادکست)، گوش دادن به خبرنامه به زبان انگلیسی و سایر فعالیت‌هایی که خود را با آن‌ها احاطه کرده‌اید. در طول آن روزهای مداوم، در پایان آن روزها متوجه چیز عجیبی می‌شوید: اینکه وقتی می‌خواهید انگلیسی صحبت کنید، زبانتان سریع‌تر می‌شود، و کلمات و عبارات با آن در دهانتان جاری می‌شوند. به راحتی، حتی زمانی که با خودتان صحبت می‌کنید تمایل دارید انگلیسی صحبت کنید.

 

چرا یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن؟

مطالعات نشان می‌دهد که گوش دادن پرکاربردترین مهارت زبانی دانش آموزان است. گوش دادن به زبان انگلیسی نه تنها در ارتباط، بلکه در نحوه یادگیری نیز مهم است. طبق این مطالعات، گوش دادن اساساً نحوه به دست آوردن و یادگیری اطلاعات جدید است. چه در کلاس باشید چه نباشید، گوش دادن زمان ارتباط روزانه بیشتری را نسبت به سایر اشکال ارتباط کلامی می‌گیرد.

اگر گوش دادن در مرکز زندگی دانش آموزان در تمام سطوح رشد تحصیلی آنها قرار دارد، چرا باید در یادگیری زبان اینطور نباشد؟ در تلاش برای بهبود مهارت‌های انگلیسی خود، کار بر روی توانایی‌های گوش دادن باید در هسته تمرین یادگیری شما باشد.

مهم این است که یاد بگیرید چگونه به طور مؤثر گوش کنید. گوش دادن مؤثر چیزی است که تعداد کمی از ما واقعاً انجام می‌دهیم. این به این دلیل نیست که دشوار است، بلکه به این دلیل است که اکثر ما هرگز عادت‌هایی را ایجاد نکردیم که از ما شنوندگان مؤثری بسازند.

همانطور که مهارت‌های لازم برای گوش دادن موثر را توسعه می‌دهید، بازخوردی که در مورد عملکرد خود به عنوان یک شنونده زبان دریافت می‌کنید به شما کمک می‌کند اشتباهات را اصلاح کنید و انگیزه شما را برای ادامه یادگیری افزایش دهید و همچنین به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس خود را در استفاده از زبان تقویت کنید.

زمانی که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید، باید بر مهارت‌های اولیه تسلط داشته باشید، علاوه بر خواندن، نوشتن و صحبت کردن، گوش دادن و درک آنچه گفته می‌شود یکی از مهارت‌های اساسی است که اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، باید به آن مسلط شوید. با وجود اهمیت این مهارت، بسیاری از افرادی که می‌خواهند زبان انگلیسی را یاد بگیرند با آن مشکلات زیادی دارند.

چه در کلاس درس، چه با معلم یا خودتان در خانه، به بهترین نحو، گوش دادن انگلیسی را تمرین کنید. این نکات و منابع به شما کمک می‌کند حتی سریعتر از قبل پیشرفت کنید. موفق باشید!

به گفته کارشناسان زبان در سراسر جهان موثرترین راه برای یادگیری زبان یادگیری از طریق گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن است. اگر شما یک زبان آموز شنیداری هستید، سعی کنید نوشتن را به روش یادگیری خود اضافه کنید تا تفاوت قابل توجهی که یادگیری شنیداری در نوشتار شما ایجاد می‌کند را مشاهده کنید.

 

کودک چگونه زبان را گوش دادن یاد می‌گیرد؟

زبان اول از طریق گوش دادن به دست می‌آید، چیزهای دیگر مکمل هستند، برای مثال: کودک در محیطی که در آن زندگی می‌کند به طور مکرر به کلمات و جملات گوش می‌دهد، سپس تماشای با چشم می‌تواند آن کلمات را به چیزهای اطراف خود و اعمال مرتبط کند، مثلاً به کلمه (غذا) هر بار گوش می‌دهد چیزی را روی میز می‌یابد که پدر یا مادر در دهانش می‌گذارد، سپس از طعم آن لذت می‌برد و ذهن آن چیز لذت بخش را با صدایی که به طور مکرر می‌شنود مرتبط می‌کند.

موضوع به صورت روزانه تکرار می‌شود این صدا و این لحن (کلمه غذا) تکرار می‌شود و غذا به این صدا پیوند می‌خورد سپس ذهن بین آن صدا (که تلفظ کلمه غذا است) پیوند برقرار می‌کند. و آن چیز (که خود غذاست) و در اینجا کودک عملاً یک کلمه جدید یاد می‌گیرد. اما این یادگیری مقدماتی است که نیاز به تثبیت بیشتر و دانش وسیع‌تری دارد.به طور کلی در زمان‌های آینده که ذهن کودک آن صدا را می‌شنود و با این لحن (غذا)، خوشحال و آسوده خاطر خواهد شد، زیرا غذایی مقوی دریافت می‌کند که گرسنگی او را برطرف می‌کند.

بنابراین ابتدا گوش دادن آمد، سپس تماشا کردن، که کلمه را به معنی متصل می‌کند، این همان نگاهی است که بزرگسالان اکنون می‌توانند در هنگام یادگیری معانی کلمات از طریق فرهنگ لغت از آن چشم پوشی کنند و جایگزین آن شوند، اما البته ابتدا باید کلمه را به صورت آوایی دریافت کند. دریافت کلمه به صورت نوشتاری هرگز کافی نیست، صدای کلمه مهمتر از شکل آن است، نوشتن آن، شکل کلمه و املای آن چیزی است که به شما در رشد مهارت نوشتن کمک می‌کند و این موضوع دیگری است.

ما باید هدف را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنیم و در حین یادگیری این موضوع را برایمان روشن کنیم، شما در حال یادگیری هستید تا زبان به ابزاری برای برقراری ارتباط با دیگران تبدیل شود. جزو اهداف فرعی محسوب می‌شود مثل قبولی در آزمون یا اخذ گواهی … همه اینها هدف فرعی هستند اگر هر هدف فرعی را هدف اصلی قرار دهید باور کنید خیلی خسته می‌شوید. بهترین کار این است که به دنبال بالاترین باشید و قله را هدف خود قرار دهید، همانطور که به قله صعود می‌کنید، تمام مکان‌های برجسته را پشت سر می‌گذارید، گواهینامه می‌گیرید و قبول می‌شوید… تست کنید، مطمئن باشید همه چیز را به دست میاورید.

 

توصیه پایانی

اکنون می‌‌دانید که برای یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن باید چه کاری انجام دهید. به یاد داشته باشید که برای دستیابی به یک نتیجه مثبت، هر مهارتی باید به طور مداوم آموزش ببینید. شما تفاوت زیادی بین اولین گوش دادن و آخرین شنیدن خواهید دید، باور کنید! در ابتدا به نظر می‌رسد که یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن دشوار است و زمان زیادی می‌برد. اما بعد از ۵-۱۰ پادکست، آهنگ، داستان یا ویدیو، متوجه خواهید شد که این کار برای شما بسیار آسان تر می‌شود. نکته اصلی منظم بودن است.

یک دفترچه واژگان داشته باشید که در آن کلمات و عبارات جدید را هنگام گوش دادن به پادکست‌ها، کتاب‌های صوتی، فیلم یا افراد یادداشت کنید تا معانی و نحوه استفاده از آنها را بیاموزید. شما باید کلماتی را که نوشته شده است مرور کنید تا زمانی که آنها را کاملاً درک کنید و بتوانید آنها را چه به صورت نوشتاری و چه در طول مکالمه خود به دایره لغات روزانه خود اضافه کنید. نوشتن راهی است که شما را به تسلط در زبان انگلیسی نزدیک می‌کند.

شما نباید روی یک جنبه از زبان تمرکز کنید و آن را بیش از سایر مهارت‌ها تمرین کنید. سعی کنید زبان را به طور یکنواخت یاد بگیرید. وقتی گرامر، واژگان، مکالمه و شنیدن تقریباً در یک سطح باشند، حرکت رو به جلو در همه زمینه‌ها برای شما آسان‌تر خواهد بود.

۵/۵ - (۳۰ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد