ایستگاه زبان

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن موضوعی است که علاوه بر جنبه آموزشی، لذت و سرگرمی را به همراه دارد و این روش آموزشی، با تولید انیمیشن‌های جذاب و متنوعی که هر سال با موضوع‌های مختلف ارائه می‌شوند، روز به روز محبوب‌تر شده و بیش‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آموزش زبان انگلیسی با استفاده از انیمیشن، یک روش موثر و جذاب برای یادگیری زبان است که به صورت گسترده در کلاس‌های زبان و دوره های آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش، با ترکیب داستان‌های جذاب و شخصیت‌های محبوب انیمیشن‌ها، محیطی را فراهم می‌کند که در آن دانش‌آموزان به راحتی با زبان انگلیسی آشنا می‌شوند.

استفاده از انیمیشن‌ها به عنوان یک ابزار آموزشی در زبان انگلیسی، مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، داستان‌های انیمیشن‌ها، شخصیت‌های آنها و محیط‌هایی که در آنها قرار می‌گیرند، برای دانش‌آموزان جذاب هستند و باعث می‌شوند تا بیشتر به یادگیری زبان علاقه مند شوند. همچنین، به دلیل داشتن تصاویر و صداهای مختلف در انیمیشن‌ها، این روش باعث می‌شود تا دانش‌آموزان با انواع مختلف واژگان، اصطلاحات و گرامر زبان آشنا شوند.

همه ما بچه کوچک را در درون خود داریم که فقط باید آزاد شود. وقتی کارتون‌ها را تماشا می‌کنیم، به راحتی با زبان ساده، بازی شخصیت‌ها سرگرم می‌شویم زیرا تخیل را تحریک می‌کنند. این یک راه خوب برای یادگیری زبان، ارزش‌ها و فرهنگ‌های اجتماعی است.

کارتون زبان انگلیسی

عصر یخبندان، شرک، زوتوپیا و … این انیمیشن‌ها و دیگر کارتون‌ها نه تنها قلب کودکان، بلکه بزرگسالان را نیز به دست آوردند. پس چرا سعی نکنیم از آن‌ها نه تنها برای سرگرمی، بلکه برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟ کارتون‌ها و انیمیشن‌ها مدت‌هاست که منحصرا سرگرمی کودکان نیستند! کارتون‌های مدرن نه تنها برای کودکان، بلکه برای بزرگسالان نیز می توانند جالب باشند. اگر می‌خواهید زبان‌انگلیسی خود را بهبود ببخشید، یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن به شما این امکان را می‌دهد تا آموزش را با لذت ترکیب کنید.

فرقی نمی‌کند آخرین کیک تولد شما چند شمع داشته باشد یا آخرین بار کی کیک و شمع داشتید، شما هرگز برای دیزنی پیر نخواهید شد.

ساده‌ترین و تخصصی‌ترین کارتون‌ها و انیمیشن‌های آموزشی زبان انگلیسی برای سطوح مختلف و با موضوع‌های متنوع در اینترنت موجود است. اغلب کارتون‌های مدرن از نظر تمرین زبانی به هیچ وجه کمتر از فیلم‌های معمولی نیستند. علاوه بر این، تماشای کارتون حتی مزایای خود را دارد و اگر فرزند، برادر یا خواهر کوچکتر دارید، یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند بخشی مفید از اوقات فراغت خانوادگی باشد!

هرچه فرآیند یادگیری لذت بخش‌تر باشد، نتیجه بهتری حاصل می‌شود. این قانون کاملا جهانی است، هم برای بزرگسالان و هم مخصوصا کودکان کاربرد دارد، زیرا توضیح دادن اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای بچه‌ها دشوار است، اما آن‌ها آماده انجام کاری هستند که دوست دارند. کارتون‌ها و انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان یک تکنیک عالی است که بی عیب و نقص عمل می‌کند.

تنها اشکال همه تکنیک‌های جهانی، عدم امکان استفاده از آن‌ها برای همه به یک شکل است. اما این اصلا مشکلی نیست، زیرا کارتون‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به قدری متنوع هستند که به راحتی می‌توانید کارتون‌های مناسب برای کودکان و فیلم‌های انیمیشن برای بزرگسالان، مبتدیان و کسانی که انگلیسی را خوب می‌دانند پیدا کنید.

کارتون‌هایی وجود دارد که نه تنها کودکان، بلکه بزرگسالان نیز با اشتیاق تماشا می‌کنند. چنین فیلم‌های انیمیشنی می‌توانند برای مثال شامل تمام آثار استودیو دیزنی و پیکسار باشند. تنها چیزی که برای یادگیری زبان انگلیسی از کارتون‌های دیزنی نیاز دارید، تماشای آن‌ها بدون ترجمه، یعنی به زبان اصلی است. اما ترفندهایی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد انیمیشن‌های انگلیسی را کارآمدتر تماشا کنید.

 

فواید یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

انیمیشن‌های انگلیسی برای کودکان علاوه بر لذت بسیار، مزایای بسیار بیش‌تری نیز دارد که با در نظر گرفتن موارد زیر کودک بازیگوشتان را مجبور به یادگیری هم می‌کند. همچنین یادگیری زبان با انیمیشن مربوط به هیچ گروه سنی خاصی نبوده و برای همگان مناسب است.

با استفاده از انیمیشن‌ها در آموزش زبان انگلیسی، زبان‌آموزان می‌توانند به راحتی و با لذت بیشتری به یادگیری زبان بپردازند. به عنوان مثال، با تماشای فیلم “The Lion King”، زبان‌آموزان می‌توانند با لغات و اصطلاحات جدیدی آشنا شوند که در فیلم به کار رفته‌اند. همچنین، با دنبال کردن داستان و شخصیت‌های فیلم، زبان‌آموزان می‌توانند بهبود مهارت‌های شنیداری و تلفظ خود را نیز تجربه کنند.

برای استفاده از انیمیشن‌ها به عنوان ابزاری در آموزش زبان انگلیسی، می‌توان از چند روش مختلف استفاده کرد. این روش‌ها شامل مواردی مانند:

 • استفاده از فیلم‌های انیمیشنی با داستان‌های ساده و قابل فهم برای دانش‌آموزان.
 • استفاده از فیلم‌های انیمیشنی با زیرنویس فارسی و انگلیسی به منظور یادگیری لغات و تقویت مهارت شنیداری.
 • استفاده از فیلم‌های انیمیشنی به عنوان بخشی از درس‌های زبان انگلیسی و تمرین مهارت‌های گرامری و واژگانی.
 • استفاده از فیلم‌های انیمیشنی در کلاس‌های گروهی و فردی به منظور تقویت مهارت‌های ارتباطی و گفتاری دانش‌آموزان.

بسته به میزان وقت آزادی که در اختیار دارید، می‌توانید انیمیشن‌هایی با زمان طولانی یا کوتاه را انتخاب کنید و صبح، عصر یا حتی در روز آن‌ها را تماشا کنید. سطوح مختلف دشواری و امکان روشن کردن زیرنویس‌ها، یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن، آن را برای همه زبان‌آموزان مناسب می‌کند، از جوان تا پیر، از مبتدی تا پیشرفته و …

ساده و واضح است که یک‌سری کلمات مدام در انیمیشن‌ها تکرار می‌شوند. در نتیجه شرایط ایده‌آلی برای گسترش دایره لغات و نحوه یادگیری تلفظ صحیح در اختیار شما قرار دارد. همچنین انیمیشن‌هایی وجود دارند که به طور خاص برای یادگیری کلمات و عبارات جدید ساخته شده‌اند! اگر به دنبال راهی سرگرم کننده برای یادگیری هستید، انیمیشن‌ها عالی هستند.

بسیاری از انیمیشن‌ها (و به خصوص سریال‌های انیمیشنی) برای مخاطبان بزرگسال ساخته نمی‌شوند، بلکه منحصرا برای کودکان ساخته می‌شوند. هدف آن‌ها این است که کودک را با دنیای اطراف خود آشنا کنند، بنابراین کلمات پیچیده و دستور زبان، عبارات عامیانه و … را در آن‌ها نخواهید یافت، عبارات و شخصیت‌ها به سادگی ساخته می‌شوند، و از کلمات ابتدایی و آسان استفاده می‌شود. موضوع کارتون‌ها همیشه واضح است، آن‌ها حاوی دیالوگ‌های ابهام آمیز، واژگان خاص و منفی نیستند. برای تماشای کارتون به زبان انگلیسی، نیازی به آموزش خاصی ندارید، فقط آن را روشن کنید، یاد بگیرید و لذت ببرید، با این حال، لطفا توجه داشته باشید که این برای انیمیشن‌هایی که مخاطبان بزرگ‌تر را هدف قرار می‌دهند، متفاوت است. مثلا انیمیشن “شرک”، “ماداگاسکار” و … حداقل به سطح متوسط ​​دانش زبان نیاز دارند.

قهرمانان سریال‌های انیمیشنی، به طور معمول، نه تنها ویژگی‌های مشخصه، بلکه عبارات و تکه کلام‌هایی دارند که در هر قسمت سریال تکرار می‌کنند. تکرار مادر یادگیری است، بنابراین چنین عبارات و کلماتی به سرعت در حافظه سپرده می‌شود.

اگر از طرفداران انیمیشن‌های سریالی نیستید یا وقت آزاد کافی برای تماشای یک فیلم پرفروش ۲-۳ ساعته ندارید، به کارتون‌ها توجه کنید. بیش‌تر آن‌ها داستان‌های ۱۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای هستند و حتی آثار هنری انیمیشنی ۲ دقیقه‌ای نیز وجود دارد. این ویدیوها را می‌توان در هر زمان و هر مکان تماشا کرد.

بازیگرانی که صداگذاری انیمیشن‌ها را انجام می‌دهند، کلمات انگلیسی را بسیار واضح و با تلفظ صحیح و شمرده بیان می‌کنند. آن‌ها لغات را طوری تلفظ می‌کنند که هر بیننده‌ای بتواند آن‌ها را بفهمد.

 

چه انیمیشنی را به زبان انگلیسی تماشا کنیم؟

انتخاب کارتون و ژانر آن‌ها مستقیما به سطح زبان و اهداف شما بستگی دارد. توصیه می‌کنیم با ویدیوهای ساده‌تر شروع کنید و به انیمیشن‌های بلند و طولانی برسید. کسانی‌که سطح زبان انگلیسی بالاتری دارند ممکن است بخواهند فیلم‌های انیمیشن کلاسیک و مدرن استودیوهایی مانند دیزنی، پیکسار و دریم ورکس را تماشا کنند. برای اینکه انتخاب راحت‌تری داشته باشید ۱۰ کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان و کودکان به شما معرفی کردیم همراه با توضیحات کامل که می‌تواند برای انتخاب درست به شما کمک بزرگی کند.

 

۷ انیمیشن برای یادگیری زبان انگلیسی

آخرین باری که شما و خانواده‌تان پاپ کورن درست کردید و یک شب سینمایی داشتید کی بود؟ می‌دانیم که گذراندن زمان با کیفیت، هر چند وقت یک‌بار با خانواده چقدر مهم است. به همین دلیل ما فهرستی از هفت فیلم انیمیشن به زبان انگلیسی را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید با کودکان خود تماشا کنید تا به بهبود مهارت‌های زبانی خود و آن‌ها کمک کنید.

 • لوراکس
 • روح
 • ۶ قهرمان بزرگ
 • رالف خرابکار
 • کتاب زندگی
 • در جست و جوی نمو
 • پاندای کونگ فو کار

البته تعداد زیادی انیمیشن از این قبیل وجود دارد که بسته به سلیقه و سطح زبان انگلیسی شما در دسترس و قابل استفاده است.

 

انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان در سطح مبتدی

برای افراد مبتدی، فیلم‌های انیمیشن با واژگان ساده تر و تلفظ واضح مناسب‌تر هستند. شاید به نظر برسد که این فیلم انیمیشن‌ها برای کودکان طراحی شده‌اند، اما بیایید صادق باشیم در سالن سینماها، بزرگسالان زیادی حضور دارند. چه کسی نمی‌خواهد خود را به مدت یک ساعت و نیم در دنیای شگفت انگیز انیمیشن و سرگرمی غوطه‌ور کند؟ این نیز برای زبان‌آموزان سطح مبتدی بسیار مفید خواهد بود که کارتون‌های مورد علاقه خود را به زبان اصلی تماشا کنند.

کتاب جنگل یکی از بهترین انیمیشن‌های استودیو افسانه ای دیزنی است. اگر تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم که افسانه زیبای موگلی را به خاطر بسپارید و در عین حال دانش خود را در مورد زبان تقویت کنید.

Up یک داستان شیرین و هیجان انگیز از کمپانی پیکسار در مورد سفر در جنگل توسط یک بالون است که برای مبتدیان مناسب است.

Finding Nemo یا در جست و جوی نمو، انیمیشنی جذاب در مورد زندگی یک ماهی است که مورد علاقه بینندگان در هر سنی است این کارتون در سال ۲۰۰۴ اسکار دریافت کرد.

The Lion King یا شیر شاه یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین انیمیشن‌های دنیاست که با موزیک‌های جذاب و داستان هیجان انگیزی که دارد بسیار آموزنده و سرگرم کننده هم می‌باشد.

Beauty and the Beast یا دیو و دلبر یکی از داستان‌های کلاسیک اروپایی است که توسط دیزنی بازسازی شده است. و دارای تلفظ و موسیقی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است.

 

۴ نکته برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق انیمیشن

اکنون که انیمیشن مناسبی را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کرده‌اید، بیایید به نکاتی بپردازیم که به شما کمک می‌کند از طریق انیمیشن از یادگیری خود نهایت استفاده را ببرید.

 1. فیلم های جذاب را انتخاب کنید: خودتان را مجبور نکنید فیلمی را که می‌دانید دوست ندارید یا فیلمی را که نمی‌خواهید را تماشا کنید. این بدترین راه است، شما نه روی زبان متمرکز خواهید شد و نه انیمیشن. بنابراین سعی کنید چیزی را انتخاب کنید که می‌دانید واقعا از تماشای آن لذت خواهید برد.
 2. انیمیشن را مطابق سطح خود انتخاب کنید: ما قبلاً از این مرحله عبور کرده‌ایم، اما انتخاب چیزی که با شما سازگار است بسیار مهم است.
 3. از زیرنویس استفاده کنید و خطوط مورد علاقه خود را تکرار کنید: این کار مهارت‌های تلفظ شما را نیز بهبود می بخشد. روی استرس‌ها و لهجه‌ها تمرکز کنید. از طریق زیرنویس به فرم نوشته شده نگاه کنید، با این روش مطمئن می‌شوید که تصویری صحیح را روی کلمه‌ای که می‌شنوید قرار می‌دهید.
 4. کلمات و اصطلاحات جدید را یادداشت کنید: یک دفترچه با خود داشته باشید و لغات جدیدی را که می‌شنوید دنبال کنید تا به راحتی دایره لغات بسازید.

 

حرف آخر

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن امروزه روشی جذاب و در دسترس برای به‌خاطر‌سپردن کلمات جدید و آشنایی با اصطلاحات روزمره و تلفظ صحیح لغات است. با انتخاب انیمیشنی در سطح خود می‌توانید در زمان دلخواه مورد نظرتان وهم آموزش ببینید و هم سرگرم شوید. انیمیشن‌ها با تعداد زیادی آهنگ‌های سرگرم کننده و آموزشی، عبارات عامیانه به‌روز، اصطلاحات و موضوع‌های متنوع به شما کمک می‌کنند که حتی احساس نکنید در حال مطالعه هستید! این روش همچنین برای آموزش کامل زبان انگلیسی به شدت مفید خواهد بود. پس همین حالا کنترل تلویزیون خود را بردارید!

امیدواریم این مقاله برای شما در روند یادگیری زبان انگلیسی مفید باشد. آرزو می‌کنم با دیدن فیلم‌های انیمیشن مسیر درست یادگیری را پیدا کنید و پیشرفت‌های چشمگیری در زبان انگلیسی داشته باشید!

۵/۵ - (۱۶ امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد