ایستگاه زبان

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

مبحث یادگیری زبان انگلیسی در خانه، چه به تازگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی از صفر کرده باشید، چه بخواهید آن‌چه را که قبلا در ذهن خود دارید بهبود بخشید، بسیار پرطرفدار است، زیرا ما به صورت غریزی دوست داریم در خانه خود باشیم. بعد از یک روز سخت کاری وقتی به خانه برمی‌گردیم لباس‌های راحت خود را می‌پوشیم، روی مبل یا تخت خواب خود دراز می‌کشیم و سرگرمی‌مان را با یک فنجان چای یا قهوه داغ شروع می‌کنیم. در خانه، ما احساس امنیت و آزادی می‌کنیم، جای تعجب ندارد که وب‌سایت‌ها و منابع ارائه دهنده دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در خانه روز به روز محبوب‌تر می‌شوند!

علاوه بر این، لازم نیست خانه را ترک کنید می‌توانید با لباس خواب در خانه بنشینید، چای معطر بنوشید و آن‌چه را که می‌خواهید یاد بگیرید را عملی کنید و سپس با لبخند از نتایج خود شگفت‌زده شوید!

پیدا کردن زمانی برای یادگیری یک زبان جدید خارج از خانه ممکن است برای افرادی با شغل تمام وقت و خانواده‌های پرمشغله دشوار باشد. با یادگیری زبان در خانه، می‌توانید برنامه‌ی آموزشی‌ای را در نظر بگیرید که با شیوه زندگی شما سازگار باشد. همچنین می‌توانید تمرین‌ها را در زمانی که برای شما مناسب‌تر است، انجام دهید.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

ابتدا باید روشی را برای یادگیری انتخاب کنید که برای شما مناسب است. شروع یادگیری زبان انگلیسی از صفر برای بزرگسالان می‌تواند دشوار باشد، زیرا شما باید دوباره احساس کنید که دانش‌آموز هستید و کلمات ساده و قوانین اولیه زبان را نمی‌دانید. با این حال، اصلا نباید خجالت بکشید حتی باید به خود افتخار کنید زیرا میل به یادگیری دانش همیشه باعث احترام می‌شود. مهم نیست چند سال دارید، مهم تمایل شما به یادگیری است.

 

مزایای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

یادگیری زبان انگلیسی در خانه راحت است. هیچ جای دیگری به اندازه خانه نمی‌توانیم استراحت کنیم. لازم نیست نگران لباس یا ظاهر خود در مقابل دیگران باشیم و این آرامش  احساس راحتی تاثیر مفیدی بر یادگیری ما دارد.
یادگیری زبان انگلیسی در خانه، باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. ما نیازی به صرف زمان گران‌بهای خود در مسیر موسسه نداریم و در ترافیک هم نمی‌مانیم. در خانه، حتی در نیمه‌های شب، زمانی که یک روز کامل یا فقط چند دقیقه وقت داریم، می‌توانیم زبان‌انگلیسی  را یاد بگیریم.
مطالعه زبان انگلیسی در خانه به شما این امکان را می‌دهد که زمان را مفید سپری کنید. دیدن تلویزیون می‌تواند تجربه‌ای بسیار لذت‌بخش باشد، اما اغلب در نهایت احساس می‌کنیم که وقت خود را تلف می‌کنیم.با انجام کار مفید احساس رضایت و آرامش بیش‌تری نسبت به خود و روزمان خواهیم داشت حال این کار می‌تواند باغبانی یا آشپزی کردن باشد و یا یادگیری زبان انگلیسی در خانه!
یادگیری زبان انگلیسی در خانه بدون استرس است. ما با سرعت خودمان جلو می‌رویم و یاد‌می‌گیریم. اگر چیزی را اشتباه گفتیم یا اشتباه کردیم، نباید نگران باشیم و تنها استرسی که می‌توانیم تجربه کنیم استرسی است که خودمان به خودمان می‌دهیم.
تعجب خواهید کرد که راه های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه وجود دارد و دوره‌های آموزش زبان، مقرون به صرفه‌تر از کلاس‌های سنتی حضوری و خصوصی است.

یادگیری زبان در واقع سلامت روان شما را افزایش می‌دهد. با بالا رفتن سن، عملکرد شناختی ما به همان اندازه که سلامت جسمانی ما می‌تواند کاهش یابد. اما، یادگیری زبان می‌تواند این زوال شناختی را کاهش دهد. یادگیری زبان جدید می‌تواند توانایی ما را برای تمرکز تقویت کند و ذهن ما را هوشیار و چابک نگه دارد.

معایب یادگیری زبان انگلیسی در خانه

مزایای یادگیری خودآموز زبان انگلیسی در خانه را باهم بررسی کردیم اما لازم است برای تصمیم‌گیری درباره انتخاب روش آموزشی خود معایب آن‌را هم بدانیم. یادگیری زبان در خانه نیاز به انگیزه و انضباط بیش‌تری نسبت به تدریس در کلاس دارد. باید به تنهایی با تنبلی و بی‌نظمی خود مبارزه کنید. با این حال، هدفی که برای آن تلاش می‌کنید و درک مزایایی که با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید به دست آورید، به شما کمک می‌کند انگیزه بگیرید و به سمت هدف خود ادامه دهید.

کیفیت و سرعت اتصال شما به اینترنت بسیار مهم است. با این حال با پیشرفت تکنولوژی، کتاب‌های آموزشی الکترونیکی، انواع ویدئوها و فایل‌های صوتی در دسترس شما قرار می‌گیرد تا مطمئن شوید که در مسیر درست قرار دارید. یکی دیگر از معایب آموزش آنلاین عدم برقراری ارتباط زنده و فعال با معلم یا سایر زبان‌آموزان است. پس در صورت انتخاب روش آموزش خودآموز برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه چه کنیم؟ با دانستن روش‌هایی که در ادامه مطلب توضیح دادیم، می‌توانید زبان انگلیسی را با خیال راحت در منزل یاد بگیرید.

 

یادگیری زبان انگلیسی

چطور فضای خانه را برای یادگیری زبان آماده کنیم؟

قبل از استخدام یک معلم زبان یا ثبت نام در یک کلاس آنلاین، فضای آموزشی خود را در خانه آماده کنید تا هر آنچه را که برای رسیدن به اهداف یادگیری خود نیاز دارید، در اختیار داشته باشید. اگر دفتر کار خانگی دارید، می‌توانید آن فضا را برای یادگیری در نظر بگیرید، اما لازم نیست کل اتاق را به آن اختصاص دهید. یک طاقچه خاص در اتاق خواب، آشپزخانه یا پذیرایی شما نیز کافی است. همانطور که فضای مطالعه زبان خود را مشخص می‌کنید، باید مطمئن شوید که هم ساکت و هم راحت است. حواس پرتی شما را از یادگیری موثر باز می‌دارد. فضایی با آکوستیک خوب انتخاب کنید، زیرا کارهای زیادی انجام خواهید داد. نورپردازی خوب مهم است زیرا شما خواندن و نوشتن زیادی را انجام خواهید داد. یک میز کوچک و صندلی راحت وسایل ضروری برای فضای مطالعه شما هستند. اما چرا فضای یادگیری زبان خود را به محیط هیجان انگیزتری ارتقا ندهید؟ فرقی نمی‌کند انگلیسی یاد بگیرید یا آلمانی، چرا فضای خود را با برای الهام گرفتن تنظیم نکنید؟ چند پوستر از زبان مورد نظر را به دیوار خود اضافه کنید. کتاب‌های مطالعه مستقل زبان موردنظر را در قفسه‌ها بگنجانید. با ایجاد یک فضای سرگرم کننده برای یادگیری زبان، فضایی خاص خواهید داشت که ممکن است به راحتی به مکان مورد علاقه شما در خانه تبدیل شود.

با خود مهربان و صبور باشید خیلی اوقات، افراد به دلیل اینکه زندگی آنها تحت تاثیر قرار می‌گیرد، زبان خود را رها می‌کنند. به خاطر داشته باشید که اشکالی ندارد که با سرعت کم یادبگیرید. اگر نیاز به منظم کردن اهداف خود دارید، این کار را انجام دهید! نکته کلیدی این است که به راه خود ادامه دهید، و از مرور مجدد درس‌های قدیمی که نیاز به تمرین دارید نترسید.

چگونه زبان انگلیسی را در خانه یاد بگیریم؟

تکلیفتان را روشن کنید

تمام اقدامات بعدی برای خودآموزی زبان انگلیسی به هدف یادگیری شما بستگی دارد. به این فکر کنید که می‌خواهید زبان انگلیسی را برای تحصیل، مهاجرت و یا گردشگری یاد بگیرید یا می‌خواهید زبان تجاری را برای ارتقا شغلی بیاموزید؟

برنامه‌ریزی کنید

چون زمان‌بندی جلسات آموزشی دست خودتان است، باید برنامه‌ریزی کنید زیرا بدون برنامه ریزی ممکن است تنبلی کنید و آموزش را عقب بیندازید، شما باید روزانه، زمان مشخصی را به یادگیری و آموزش زبان انگلیسی اختصاص دهید به طوری اگر لحظه‌ای برنامه خود را عقب انداختید احساس عذاب وجدان کنید!

منابع مورد نیاز را انتخاب کنید

این‌که منبع آموزشی شما مشخص نباشد و از منابع مختلفی برای آموزش خود استفاده کنید اصلا جالب نیست و تاثیر معکوس دارد. دوره کامل آموزشی را انتخاب کنید که مورد اعتمادتان باشد و قدم به قدم با آن پیش بروید و در کنار آن، از روش‌های تقویتی برای بهبود مهارت‌های خود استفاده کنید.

فرهنگ لغت

داشتن یک فرهنگ لغت و یا دیکشنری خوب یکی از ویژگی‌های ضروری یک زبان‌آموز است. توصیه می کنیم ابتدا از یک فرهنگ لغت آنلاین فارسی-انگلیسی استفاده کنید و وقتی به سطح متوسطی از دانش زبان رسیدید، با فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی کار کنید.

به دنبال یک پارتنر یا دوست مکاتبه‌ای باشید

کسانی هستند که معتقدند زبان انگلیسی را می‌توان به طور مستقل و تنها با استفاده از کتاب، فیل‌های صوتی و تصویری یاد گرفت. انجام همه این موارد عالی است اما کافی نیست. شما می‌توانید کتابی را به زبان انگلیسی بخوانید و به اخبار انگلیسی هم گوش دهید، اما اگر نتوانید به زبان انگلیسی مکالمه کنید چه فایده ای دارد؟ با کمک یک پارتنر یا دوست می توانید به زبانی که یاد می گیرید صحبت کنید. یک دوست مکاتبه‌ای پیدا کنید، برای او نامه بنویسید و اجازه دهید آن‌را بررسی کند به تدریج تجربه کسب خواهید کرد و در گفتار نوشتاری در سطح خوبی تسلط خواهید یافت.

خود را بسنجید

این یک نکته مهم برای کسانی است که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی در خانه دارند.  آزمون‌های تعیین سطح انجام دهید. در تست‌های آنلاین شرکت کنید و هر کاری کنید تا سطح دانش خود را بیازمایید. مهم این است که اشتباهات خود را بررسی کنید.

گرامر

کسانی که زبان انگلیسی را به صورت خودآموز یاد می‌گیرند اغلب از اینکه نمی‌توانند گرامر زبان انگلیسی را بفهمند و یاد بگیرند شکایت دارند. در این مورد، توصیه می‌کنیم یک کتاب راهنمای اضافی همراه با تمرینات گرامر را جداگانه تهیه و تمرین کنید. بدون دانستن گرامر، صحبت کردن به زبان انگلیسی به طور معمول غیرممکن است. بنابراین، علاوه بر تمرین‌های کتاب، با روش‌های زیر نیز می‌توان یک بار برای همیشه گرامر را یاد گرفت.

گرامر را از مقالات قابل فهم به زبان فارسی بیاموزید.
تست بزنید و  انجام تست به صورت روزانه به شما کمک می کند تا به تدریج اشتباهات خود را ریشه کن کنید.
ویدیو آموزشی تماشا کنید. می‌توانید از یوتوب یا پلتفرم‌های دیگر کمک بگیرید. توجه داشته باشید که دیدن ویدیو‌های آموزشی در کنار دوره به شما کمک خواهد کرد و انتخاب رسانه‌ها به عنوان منبع اصلی یادگیری هم زمان‌بر و هم دشوار می‌باشد.

گسترش دایره لغات

دایره لغات خوب به شما این امکان را می‌دهد که افکار خود را به درستی بیان کنید، بنابراین سعی کنید دائما کلمات را مطالعه کنید و آن‌ها را به خاطر بسپارید. با مطالعه روزانه ۱۰ دقیقه کلمه در روز می‌توانید دایره لغات خود را به خوبی گسترش دهید.

راهنمای تلفظ

تلفظ صحیح کلمات برای این‌که طرف مقابل شما را درک کند لازم است، بنابراین این مهارت نیز باید توسعه یابد. هنگام مطالعه زبان انگلیسی، از اهمیت تلفظ لغات غافل نشوید و به شیوه‌ی صحیح ادای کلمات دقت کنید و در هنگام تمرین، در صورت نیاز می‌توانید از گوگل و یا منابع دیگری برای تلفظ کمک بگیرید. همچنین در صورت علاقه به دانستن بیش‌تر درباره این موضوع می‌توانید به مقاله “چگونه تلفظ انگلیسی را یاد بگیریم؟” مراجعه کنید.

منابع مکمل

کتاب‌های آموزشی برای بهبود مهارت‌های انگلیسی شما کافی هستند، اما گاهی اوقات می‌خواهید از کتاب‌ها فاصله بگیرید و یادگیری خود را با مطالب سرگرم‌کننده متنوع و جذاب‌تر کنید که در این صورت می‌توانید از داستان‌های کوتاه، بازی‌ها و موسیقی مورد علاقه خود استفاده کنید.

منابع مکمل زبان انگلیسی

درک شنیداری

بهبود درک شنیداری در زبان انگلیسی بسیار آسان است. گوش دادن به پادکست‌ها، سریال‌های صوتی و نمایش‌های رادیویی و پادکست‌های خبری و همچنین گوش دادن به کتاب‌های صوتی و موسیقی، می‌تواند کمک زیادی به بهبود درک شنیداری شما کند.

خواندن به زبان انگلیسی

خواندن، ساد‌ه‌ترین مهارتی است که می‌توان به تنهایی به آن دست یافت. کتاب‌های مناسب برای سطح خود را انتخاب کنید و داستان بخوانید. مقالات جذاب و اخبار متنوع را بخوانید. هرچه بیش‌تر بخوانید حافظه بصری شما بیش‌تر تقویت شده و توانایی نوشتاری شما بهبود می‌یابد همچنین به بهبود جمله‌سازی و نحوه صحیح استفاده از کلمات خود نیز کمک می‌کنید.

 

حرف آخر

حالا که شما قاطعانه تصمیم گرفته‌اید که به یادگیری زبان انگلیسی در خانه بپردازید و برای آن آماده هستید. یکی از بهترین تکنیک‌ها برای یادگیری موفق این است که اطراف خود را با یک محیط انگلیسی زبان احاطه کنید. تنظیمات موبایل خود را ‌به زبان انگلیسی تغییر دهید و از کتاب‌ها، پادکست‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها و موسیقی مورد علاقه خود کمک بگیرید و به زبان انگلیسی یادداشت برداری کنید، تا به روند یادگیری خود سرعت ببخشید. یک جنبه به همان اندازه مهم صحبت کردن است، و اغلب کسانی که به صورت خودآموز زبان انگلیسی را مطالعه می‌کنند از آن عقب می‌مانند، پس با استفاده از مطالب بالا از بروز این مشکل جلوگیری کنید و به یاد داشته باشید که همه چیز در دستان شما است و فقط و فقط به شما بستگی دارد!

۵/۵ - (۴ امتیاز)
آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*