ایستگاه زبان

چگونه زبان انگلیسی را از صفر یاد بگیریم

زبان انگلیسی از صفر

آیا دوست دارید یک چشم و یک گوش دیگر هم داشته باشید؟ آیا دوست دارید تصویر خود را از جهان هستی گسترش دهید؟ هر زبان جدید آگاهی و دنیای انسان را گسترش می‌دهد. دانیل اشتاین، قهرمان کتاب لیودمیلا اولیتسکایا، می‌گوید: مثل یک چشم دیگر و یک گوش دیگر. برای کسانی که می‌خواهند زبان مشترکی با بیش از یک میلیارد نفر پیدا کنند، به شما خواهیم گفت که یادگیری زبان انگلیسی را از کجا شروع کنید و چگونه زبان انگلیسی را از صفر یاد بگیریم بدون هیچ دانش قبلی. راهنمای ما به مبتدیان کمک می‌کند تا اولین قدم‌های خود را بردارند و مسیر درست را برای کسانی که به یادگیری زبان ادامه می‌دهند نشان دهند.

تقریبا همه ما در زندگی برای تصمیم‌گیری‌های مختلف و گوناگونی که انجام می‌دهیم و یا هدفی را که برای خود در نظر می‌گیریم. چه رفتن به کلاس‌های زبان باشد یا رفتن به محل‌ کار جدید، گرفتن پروژه و تحویل آن به کارفرما و هزاران مواردی که در طی روز و یا در طول زندگی روزمره با آن‌ها سر و کار داریم، اشتباه یکسانی را مرتکب می‌شویم و آن این‌است که به آنچه که اتفاق نیفتاده و  در سر داریم، زیاد فکر و یا درباره آن بسیار صحبت می‌کنیم.

اما زمان بسیار کمتری را صرف انجام دادن آن می‌کنیم و چون فکر کردن به انجام کاری، ساده‌تر از انجام آن کار می‌باشد، و همیشه برداشتن قدم اول سخت‌ترین کار است، در اکثر اوقات فعالیت‌های خود را به تعویق می‌اندازیم. شاید چون فکر می‌کنیم الان نمی‌توانیم اما در آینده نزدیک عالی است! حتما از شنبه متفاوت‌تر، با انگیزه‌تر، پرانرژی و دارای زمان و پول بیش‌تری خواهیم بود. برای همین است که ما همیشه منتظریم! این را بدانید که فقط یک چیز مهم است و آن “برداشتن گام‌های مشخص به سمت هدف” می‌باشد.

در این مقاله راهکارهایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به راحتی یادگیری زبان‌انگلیسی را شروع کنید، خیلی راحت‌تر از آنچه فکرش را می‌کنید. فرقی نمی‌کند که مبتدی یا پیشرفته باشید، شما در هر سطحی که باشید می‌توانید با این راهکارها سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرید.

 

یادگیری زبان انگلیسی از صفر

شروع یادگیری زبان انگلیسی از صفر برای بزرگسالان می‌تواند کمی دشوار باشد، زیرا شما باید دوباره احساس کنید که دانش‌آموزی هستید که هنوز کلمات ساده و نکات گرامری را نمی‌داند. با این حال، هیچ چیز عجیبی نیست که شما در بزرگسالی شروع به یادگیری زبان کنید، برعکس: عطش دانش همیشه باعث احترام می شود.

بسیاری از مردم این سوال را می پرسند: “بهترین راه برای شروع یادگیری زبان انگلیسی چیست؟” ابتدا باید یک روش یادگیری را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد: به صورت گروهی، فردی با معلم یا به تنهایی. شما می‌توانید در مورد شروع یادگیری مقاله “نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی” را بخوانید.

اگر تصمیم گرفتید شروع کنید، با خود گفتید: “من آماده یادگیری زبان انگلیسی هستم، انگلیسی قطعا در زندگی به من کمک خواهد کرد. از امروز روزی یک ساعت و هفته ای ۵ بار مطالعه می‌کنم.” احتمالا شما هم به روش زیر پیش خواهید رفت. 

 1. روز اول: شما پر از شور و شوق هستید، شما گوگل را باز می‌کنید، یک کتاب زبان و پادکست پیدا می‌کنید، سعی می‌کنید گرامر یادبگیرید، چند کلمه را به خاطر بسپارید، چیزی بنویسید، و متاسفانه موفقیت‌آمیز نیست. پس به خودت می‌گی: «باشه، فردا درستش می‌کنم».
 2. روز دوم: شور و شوق کمتری وجود دارد، اما شما سعی می‌کنید هر آنچه را که دیروز خوانده‌اید ، تکرار کنید، ادغام و حرکت کنید، اما کمتر و کمتر یادمی‌گیرید.
 3. روز سوم: تصمیم می‌گیرید که یک کتاب به شما کمکی نمی‌کند و شروع به یادگیری زبان انگلیسی از فیلم می‌کنید. شما فیلم مورد علاقه خود را با زیرنویس فارسی روشن می‌کنید، زیرنویس‌ها را می‌خوانید و سعی می‌کنید آنها را با گفتار انگلیسی مقایسه کنید. بعد از ۱۵ دقیقه سرتان درد می‌کند، فکر می‌کنید باید استراحت کنید و کارهای دیگری انجام دهید.
 4. روز چهارم: شما از این روش یادگیری انگلیسی خودداری می‌کنید، بگویید که شما فردی با ذهنیت ریاضی هستید و هرگز قادر به یادگیری آن نخواهید بود. پس یادگیری را رها می‌کنید.

اگر با این وضعیت آشنا هستید، به احتمال زیاد در حال انجام کار اشتباهی هستید، دستورالعمل هایی در مورد نحوه یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا به تنهایی ندارید.

بهترین گزینه برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر برای بزرگسالان، دوره جامع آموزش زبان انگلیسی است. شما به یک دوره بی نقص و کامل نیاز دارید که بتواند نحوه عملکرد زبان را توضیح دهد و به شما کمک کند پایه دانش خود را درست بسازید. دوره جامع به شما کمک می‌کند:

 • شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی کنید.
 • تلفظ صحیح را بیاموزید.
 • دستور زبان را به سادگی بیاموزید.
 • مهارت درک گفتار انگلیسی از طریق گوش را توسعه دهید.

اگر فرصتی برای مطالعه با معلم و رفتن به کلاس را ندارید، سعی کنید زبان انگلیسی را خودتان یاد بگیرید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه این کار را به طور موثر انجام دهید.

یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا

چگونه انگلیسی را از ابتدا یاد بگیریم

ابتدا بررسی کنید که از چه طریقی بهتر یاد می‌گیرید و یا با کدام شیوه‌های یادگیری زبان انگلیسی، مطالب بهتر در ذهن شما ثبت خواهد شد؟ به عنوان مثال بسیاری از افراد لغات را در جمله به کار می‌برند تا بتوانند آن را به ذهن بسپارند و اغلب افراد یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن را ترجیح می‌دهند. این‌که شما از چه طریقی راحت‌تر می‌توانید یاد بگیرید بر عهده خودتان است پس روش خود را پیدا کنید.

چند نکته در مورد چگونگی سازماندهی بهتر مطالعات خود به گونه‌ای که تلاش‌های شما هدر نرود:

 • حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته به مدت ۱ ساعت زبان انگلیسی را تمرین کنید. در حالت ایده آل، شما باید حداقل ۲۰-۳۰ دقیقه را هر روز به زبان انگلیسی اختصاص دهید. با این حال، اگر می‌خواهید آخر هفته استراحت داشته باشید، یک روز در میان به مدت ۴۰-۶۰ دقیقه مطالعه کنید.
 • روی مهارت‌های گفتاری کار کنید. متن‌های کوتاه بنویسید، مقالات و اخبار ساده را بخوانید، به پادکست انگلیسی گوش دهید و فردی را پیدا کنید که با او صحبت کنید تا مهارت‌های گفتاری خود را تمرین کند.
 • فوراً دانش کسب شده را در عمل به کار ببرید. انباشتن اطلاعات اثر مطلوب نخواهد داشت: اگر از آن استفاده نکنید دانش از ذهن شما خارج می‌شود. اگر ده ها کلمه را یاد گرفته‌اید، با استفاده از این واژگان یک داستان کوتاه بسازید و سپس آن را با صدای بلند بخوانید.
 • آنچه آموخته‌اید را تکرار کنید حتی اگر فکر می‌کنید که کلمات مربوط به موضوع “آب و هوا” را حفظ کرده‌اید، یک ماه دیگر به آنها بازگردید. تکرار آنچه آموخته‌اید بسیار ارزشمند خواهد بود. ما قبلاً در مورد چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟ مقاله ای عالی نوشته‌ایم که توصیه می‌کنم حتما مطالعه کنید. با تکنیک‌ها آشنا شوید و سعی کنید آنها را عملی کنید.

 

دستورالعمل یادگیری زبان انگلیسی از صفر

اگر رویای یادگیری صحبت کردن به زبان انگلیسی را دارید، اما نمی‌دانید چگونه آن را به درستی یاد بگیرید، پس این بخش مناسب شما است! برای رسیدن به هدف خود همیشه نیازی به گذراندن دوره‌های گران قیمت یا کار با معلم ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید میل و پشتکار است.

شاید قبلاً انگلیسی خوانده‌اید و فقط باید دانش خود را تجدید و عمیق کنید. اگر اوضاع آنقدر که فکر می‌کنید برای شما بد نباشد چه؟ برای ارزیابی سطح خود قبل از شروع آموزش، می‌توانید در آزمون تعیین سطح انگلیسی شرکت کنید. 

۱. هدف خود را مشخص کنید

شما باید اهداف خود تعیین کنید، و نه اینکه کسی از بیرون به شما بگوید. من می‌خواهم انگلیسی یاد بگیرم. من می‌خواهم انگلیسی صحبت کنم. این معمولاً «هدف» افرادی است که به یادگیری زبان انگلیسی فکر می‌کنند یا مدت‌ها پیش آن را در مدرسه یاد گرفته‌اند. در ابتدا، مطمئناً اینها اهداف خوبی هستند، اما شما را راه دوری نمی‌برند.

هدف باید تا حد امکان مشخص باشد و با یک چارچوب زمانی مشخص شود. به عنوان مثال: در عرض ۳ ماه می‌خواهم انگلیسی یاد بگیرم تا هنگام بازدید از کشور دیگری بتوانم با ساکنان، با کارکنان هتل یا رستوران در مورد موضوعات عادی روزمره صحبت کنم.

نمونه‌ای از هدف دیگر: در ۶ ماه، من می‌خواهم در یک کنفرانس خارجی صحبت کنم، به اطلاعاتی که در مورد آن صحبت می‌کنم اطمینان داشته باشم، بتوانم به سوالات مطرح شده پاسخ دهم و بتوانم با شرکت کنندگان در کنفرانسی که به آن اختصاص دارد ارتباط برقرار کنم.

در این مثال‌ها می‌بینیم که افراد اهداف مشخصی را برای خود در نظر گرفته‌اند و همچنین چارچوب زمانی تعیین کرده‌اند که باید به آنها دست یابند. همچنین می‌بینیم که اهداف از سطوح مختلفی از پیچیدگی برخوردارند. اگر در مثال اول، برای برقراری ارتباط در موضوعات روزمره، سطح Pre-Intermediate کافی است، برای مثال دوم باید زبان انگلیسی خود را به سطح بالایی ارتقا دهید.

آیا روش‌های دستیابی به این اهداف و بر این اساس، روش‌های یادگیری زبان انگلیسی یکسان خواهد بود؟ آنها متفاوت خواهند بود. در واقع، در هر مورد خاص، باید در نظر گرفت که دقیقاً چه چیزی باید یاد گرفته شود: دستور زبان، نوشتن، خواندن یا صحبت کردن. یا شاید باید زبان انگلیسی از صفر را امتحان کنید.

 

۲. برای مطالعه وقت بگذارید

نکته بعدی که هنگام یادگیری زبان انگلیسی از صفر باید در نظر بگیرید، مدت زمانی است که مایلید برای یادگیری خود صرف کنید، بر اساس هدف خود و اینکه چقدر سریع می‌خواهید به آن برسید.

شما باید فکر کنید و بنویسید: حاضرید چقدر زمان به انگلیسی اختصاص دهید، آیا حاضرید هر روز یا دو بار در هفته مطالعه کنید؟ مدت زمان درس خود را مشخص کنید: چقدر زمان می‌خواهید برای یک درس اختصاص دهید. این می‌تواند پانزده دقیقه یا یک ساعت باشد. معمولا توصیه می‌شود هر روز یک ساعت یا سه بار در هفته تمرین کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسید.

اما شایان ذکر است که این یک برنامه بسیار فشرده است و ممکن است برای همه مناسب نباشد. بنابراین، راحت‌ترین زمان را برای خود انتخاب کنید که مایلید به مطالعه خود اختصاص دهید. با خودت صادق باش. اگر فقط حاضرید ده دقیقه در روز وقت بگذارید، فقط ده دقیقه وقت بگذارید. در غیر این صورت، اگر به خود قول بدهید که مثلاً یک ساعت در روز را به زبان انگلیسی اختصاص دهید، اما این کار را انجام ندهید، همه چیز را به فردا موکول کنید، آن وقت هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. کسی که حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در روز وقت می‌گذارد سریعتر از کسی که هیچ کاری انجام نمی‌دهد موفق می شود.

 

۳. منابع را بیابید و یک برنامه بسازید

برای یادگیری زبان انگلیسی از چه منابعی می‌توانم استفاده کنم؟ اولین و مهمترین قانون: هنگام انتخاب منابع برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر، باید از علایق و اهداف خود شروع کنید. برای مثال، اگر کتاب خواندن را دوست ندارید، نباید ادبیات انگلیسی را منبع اصلی خود قرار دهید. بهتر است منابعی را انتخاب کنید که هدفشان گوش دادن است. اینها می‌توانند پادکست‌ها، ویدیوها و حتی دوره‌های آموزشی مانند آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش CLT باشند.

 

۴. انواع موثر تمرین را انتخاب کنید

پس از انتخاب منبعی که از آن اطلاعات برای درس‌های خود می‌گیرید، به سراغ انواع تمرین‌ها می‌رویم. اولین چیز یادگیری کلمات است. پس از همه، اگر انگلیسی را از ابتدا یاد می‌گیرید، پس باید کلمات، عبارات و حتی جملات را یاد بگیرید. بهتر است جملات را با یک کلمه خاص حفظ کنید، بنابراین خواهید دید که چگونه و چه زمانی از آن استفاده می‌شود و هرگز یک کلمه را با کلمه دیگر اشتباه نخواهید گرفت. اول از همه، یک زبان برای صحبت کردن، برقراری ارتباط و تعامل با افراد دیگر مورد نیاز است. و کلمات، عبارات، جملات مختلف به ما در این امر کمک می‌کند.

برای لغات جدید دفترچه‌ای تهیه کنید و تمامی لغات را در جمله بکار ببرید با این روش لغات بهتر در ذهن شما باقی می‌مانند و تلاش کنید حداقل سه بار از لغات جدید در صحبت کردن خود استفاده کنید.

نکاتی که هنگام تمرین واژگان باید به خاطر بسپارید:

فقط کلمات مورد نیاز خود را یاد بگیرید که در زندگی واقعی از آنها استفاده کنید. اینها کلمات اساسی به اضافه کلماتی هستند که برای کار، مسافرت یا سخنرانی به آنها نیاز دارید. موضوع کلمات را بر اساس هدف خود انتخاب کنید. هنگامی که یک کلمه خاص را یاد گرفتید یا تازه شروع به یادگیری آن کردید، جملات خود را از کاربرد آن بسازید. به این ترتیب کلمات جدید را سریعتر به خاطر خواهید آورد.
 
کلمات را در متن یاد بگیرید. اگر هنوز نمی‌توانید جمله خود را بسازید، به جای یادگیری یک کلمه، یک جمله یا عبارت را یکباره یاد بگیرید. سعی نکنید همه معانی یک کلمه را یکجا به خاطر بسپارید یا یاد بگیرید. بهتر است قدم به قدم پیش بروید. زیرا ممکن است گیج شوید و کلمه را اشتباه به کار ببرید. امروز یک معنی، فردا یک معنی دیگر. برای بهتر یادگرفتن لغات انگلیسی می‌توانید از آموزش کتاب ۵۰۴ با فیلم استفاده کنید.
 
بلافاصله کلمات آموخته شده را در عمل استفاده کنید. چه مفهومی داره؟ می‌توانید گفتگو را با دوست خود یا با خودتان انجام دهید، اما بهتر است از آن در گفتگو با افراد دیگر استفاده کنید. شایان ذکر است که این قوانین هم برای افرادی که انگلیسی از صفر را شروع کردند و هم برای سطوح بالاتر کار می‌کند.

هیچ‌وقت از اشتباه کردن نترسید و اعتماد به نفس داشته باشید. یکی از مواردی که باعث پیشرفت شما در زبان انگلیسی می‌شود داشتن اعتماد به نفس بالا در صحبت کردن است.

به یاد داشته باشید، هیچ روش یکسانی برای یادگیری کلمات وجود ندارد. همه آنچه را که مناسب آنها است انتخاب می‌کنند. برخی از افراد ممکن است دوست داشته باشند یک کلمه یا جمله را ۱۰ بار بنویسند، برخی دیگر ممکن است دوست داشته باشند کارت لغات درست کنند.

بعد باید روی دستور زبان خود کار کنید. بخش گرامری هر زبانی آنقدر که فکر می‌کنید بزرگ نیست. با کمک آن می‌فهمیم که چگونه یک جمله ساخته می‌شود. و اینجاست که باید شروع به یادگیری گرامر کنید. برای یادگیری ساده و سریع گرامر بهتر است از کتاب گرامر کامل زبان انگلیسی استفاده کنید.

گرامر انگلیسی شاید ترسناک‌ترین بخش یادگیری برای مبتدیان باشد. چرا؟ زیرا قوانین زیادی برای به خاطر سپردن وجود دارد. یکی دیگر از تصورات اشتباهی که مبتدیان دارند این باور است که اگر تمام قواعد گرامری را یاد بگیرند، می‌توانند بلافاصله به زبان انگلیسی صحبت کنند و آن‌ها را به راحتی به کار ببرند. در واقع، اینطور نیست، زیرا اگر قاعده گرامری مورد مطالعه را در گفتار (کتبی یا شفاهی) تمرین نکرده باشید، شانس به خاطر سپردن آن و استفاده منظم از آن بسیار کم است. گرامر را به تدریج یاد بگیرید. سعی کنید با استفاده از دستور زبانی که یاد گرفته اید، جملات و متن های کوتاه بنویسید.

سعی کنید گرامر مورد مطالعه را در گفتار شفاهی نیز به کار ببرید. به محض اینکه متوجه شدید که می‌توانید به راحتی از آنچه که یاد گرفته‌اید استفاده کنید، می‌توانید به ساختارهای گرامری پیچیده‌تری بروید. چگونه گرامر را یاد بگیریم و تقویت کنیم؟ شما موضوع خاصی را انتخاب کرده‌اید که می‌خواهید به آن مسلط شوید، و بلافاصله باید این قانون را بخوانید و درک کنید، متوجه نحوه اعمال آن شوید. برای انجام این کار، شما فقط باید ۱۰، ۲۰، ۳۰ نمونه از این گرامر را بسازید.

به یاد داشته باشید مهمترین، مؤثرترین و جالب‌ترین روش تثبیت دستور زبان، تمرین، یعنی ارتباط است. شما می‌توانید با هر کسی که می‌خواهید، هر کجا که می‌خواهید و هر زمان که بخواهید ارتباط برقرار کنید.

 

۵. فردی را پیدا کنید که با او ارتباط برقرار کنید

یادگیری زبان تمرین، تمرین و تمرین بیشتر است. به ویژه برای افرادی که می‌خواهند انگلیسی را از صفر یاد بگیرند بسیار مهم است. بدون آن موفق نخواهید شد. شما می‌توانید حداقل هزار قانون گرامر را به خاطر بسپارید، اما اگر آنها را عملی نکنید، یادگیری آنها فایده‌ای نخواهد داشت. بنابراین، بسیار مهم است که فردی را پیدا کنید که با او به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. حتما نباید یک انگلیسی زبان باشد. به عنوان مثال، اگر خواهر شما انگلیسی می‌داند، می‌توانید با او یا با دوستان خود ارتباط برقرار کنید. اما اگر در حلقه اجتماعی شما افرادی وجود ندارند که انگلیسی بلد باشند، به راحتی می‌توانید آنها را در اینترنت پیدا کنید.

 
 ۶. بر پیشرفت خود نظارت کنید

چگونه متوجه خواهید شد که آیا در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت کرده‌اید یا خیر؟ آیا فعالیت‌های شما تاثیری دارد یا خیر؟ برای فهمیدن این موضوع، یک فرد سطح بالا باید نتایج شما را به شما بگوید. در طول دوره‌ها، این معلم خواهد بود، اما از آنجایی که شما تصمیم گرفتید به تنهایی مطالعه کنید، بیهوده است که از آشنایان، اقوام، دوستان خود بپرسید که چقدر در زبان پیشرفت کرده‌اید. اولاً، زیرا آنها نمی‌دانند مهارت شما در ابتدا در چه سطحی بوده است. دوم اینکه افراد نزدیک همیشه نمی‌توانند حقیقت را بگویند. آنها می‌توانند یا بگویند که شما عالی هستید، یا اینکه موفق نخواهید شد.

پس از خودتان ویدیو ضبط کنید. مثلاً هر دو هفته یکبار. چند سوال مطرح کنید یا آنها را از اینترنت بگیرید و در دوربین به آنها پاسخ دهید. سپس، با تماشای ویدیوی خود، خواهید دید که چقدر در مطالعات خود پیشرفت کرده‌اید، چه چیزی را باید بهبود دهید و روی چه مواردی تمرکز کنید. همچنین فراموش نکنید که قبل از شروع آموزش فیلمی از خودتان به شیوه‌ای که گفتیم ضبط کنید. این به شما نقطه شروعی می‌دهد که از آن می‌توانید پیشرفت خود را اندازه گیری کنید. اگر می‌خواهید به طور جدی پیشرفت کنید مقاله چگونه در زبان انگلیسی پیشرفت کنیم را حتما مطالعه کنید.

 

۷. خود را با زبان محاصره کنید

به عنوان مثال، زبان تلفن همراه، تبلت یا رایانه را به انگلیسی تغییر دهید، هر روز به پادکست‌ها، رادیو یا ویدیوهای زبان انگلیسی گوش دهید یا داستانی کوتاه را بخوانید. برای این‌که بتوانید همانند یک فرد بومی انگلیسی زبان صحبت کنید لازم است قدرت شنیداری خود را افزایش دهید. گوش دادن به پادکست‌های خبری می‌تواند شما را در این راه یاری کند. یک نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که سطح هر روش آموزشی که استفاده می‌کنید باید با سطح دانش فعلی شما مطابقت داشته باشد.

 

۸. مرور کنید

تکرار مادر یادگیری است. به طور منظم مطالب پوشش داده شده را مرور کنید، برای خود سوالاتی طرح کنید و پیشرفت خود را پیگیری کنید. به این ترتیب این‌که کدام مباحث نیاز به تمرین بیش‌تری دارند را خواهید فهمید. حتی اگر به نظر می‌رسد که همه کلمات مربوط به مباحث خوانده شده را می‌دانید، یک ماه دیگر به آن‌ها برگردید و خود را بسنجید. آیا همه چیز را به خاطر می‌آورید؟ پس حتما مواردی که مطالعه می‌کنید را دوره کنید بدون دوره کردن تلاش شما نتیجه‌ای نخواهد داشت و فقط وقت خود را هدر داده اید. پس از وقت خود درست استفاده کنید.

 

۹. به انگلیسی فکر کنید

اشتباه نکنید! شما نباید به فارسی فکر کنید و انگلیسی ترجمه کنید! یکی از اشتباهات رایج بین کسانی که می‌خواهند زبان دوم را یاد بگیرند این است که به فارسی فکر می‌کنند و به انگلیسی ترجمه می‌کنند. زبان فارسی با انگلیسی از نظر دستوری کاملا متفاوت هستند. سعی کنید به انگلیسی فکر کنید، این روش به روان شدن شما در صحبت کردن کمک به‌سزایی می‌کند.

 

۱۰. به خودتان انگیزه دهید

قاتل اصلی انگیزه شما برای یادگیری، صدای درونی شماست که همیشه چیزهای مهم‌تر و اولویت دارتری را به شما پیشنهاد می‌کند و ترس‌ها و تردیدهای بی‌دلیل را به شما القا می‌کند. برای خود یک هدف روشن تعیین کنید. چرا به زبان انگلیسی نیاز دارید؟ وقتی آن‌را تعریف کردید، حتما انگیزه‌ای وجود خواهد داشت.

 

۱۱. روش سایه زدن را امتحان کنید

این کپی کردن گفتار یک گوینده بومی یا بهتر است بگوییم تلفظ همزمان گفتار، همراه با گوینده است. گزیده‌ای ۵-۱۰ دقیقه‌ای از یک ویدیو یا کتاب صوتی را انتخاب کنید. همچنین باید زیرنویس یا رونوشت متن را جلوی چشمان خود داشته باشید. شما باید به اولین عبارت گوش دهید، مکث کنید و سعی کنید آن را تا حد امکان با همان ریتم، لحن، سرعت و ملودی تکرار کنید. نکته اصلی این است که با تلفظ و سطح مهارت زبانی که دارید، مطالبی را انتخاب کنید که واقعاً برای شما جالب باشد.

انگلیسی آسان

۱۲. اخبار را به زبان انگلیسی تماشا کنید

برای کسانی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اند، یکی از مفیدترین و جالب‌ترین راه‌ها برای بهبود مهارت‌های خود تماشای اخبار به زبان انگلیسی است. این یک راه عالی برای غوطه ور شدن در زبان و بهبود واژگان، گرامر و تلفظ شما است.
تماشای اخبار به زبان انگلیسی این امکان را به شما می‌دهد که نه تنها از آخرین رویدادهای دنیای انگلیسی زبان مطلع شوید، بلکه نحوه تلفظ صحیح کلمات و عبارات جدید را نیز درک کنید.
وب سایت‌ها و اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که امکان دسترسی به برنامه‌های خبری به زبان انگلیسی را فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، BBC News، CNN، Sky News و دیگران. اما اگر چیزی متوجه نشدید، ناامید نشوید. این برای سطح ورودی خوب است. ابتدا می‌توانید چند کلمه ساده و سپس بقیه را بفهمید. و متوجه این پیشرفت خواهید شد و از آن لذت خواهید برد.

 

۱۳. متن های ساده را بخوانید

خواندن متون در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی فواید زیادی به همراه دارد. این به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خواندن و درک زبان انگلیسی خود را توسعه دهید. همانطور که با متون ساده تعامل می‌کنید، شروع به تشخیص الفبا، تسلط بر ساختارهای دستوری و گسترش دایره لغات خود خواهید کرد.
خواندن متون ساده به بهبود مهارت‌های درک متن کمک می‌کند. از طریق تجزیه و تحلیل متن، شما یاد خواهید گرفت که معنای کلمات و عبارات را بر اساس زمینه و معنای کلی تعیین کنید.
خواندن متون افق دید شما را گسترش می‌دهد و به شما امکان می‌دهد در فرهنگ انگلیسی زبان غوطه ور شوید. شما با حقایق جدید، سبک‌های نوشتاری، الگوهای گفتار و سنت‌های جدیدی روبرو خواهید شد که نه تنها هیجان‌انگیز هستند، بلکه به شما در درک و ارتباط با افراد بومی کمک می‌کنند.

 

چگونه فرآیند خودآموزی را تسریع کنیم

اینترنت مملو از وعده‌های آموزش زبان انگلیسی در یک یا حداکثر سه هفته است. متأسفانه، هیچ تکنیک جادویی وجود ندارد که به شما این امکان را بدهد که سریع و بدون زحمت به یک زبان جدید تسلط پیدا کنید، و هرکسی که این قول را می‌دهد با شما صادق نیست. با این حال، فرآیند یادگیری واقعاً می‌تواند بهتر شود و به طور قابل توجهی تسریع شود. تردید وجود دارد که بتوانید در اولین درس به یک خارجی خودتان را به انگلیسی توضیح دهید، اما پیشرفت در مرحله اولیه به معنای روان صحبت کردن نیست. 

برخی از زبان‌های خارجی، به‌ویژه انگلیسی، آسان‌تر از سایر زبان‌ها هستند، اما همچنان باید سخت کار کنید، و ما نکاتی را به شما ارائه می‌کنیم تا یادگیری شما را مؤثرتر کند.

آموزش آنلاین را انجام دهید

دوره‌های آنلاین به شما کمک می‌کند زبان انگلیسی را خیلی سریع یاد بگیرید. برای شرکت در دوره‌های آنلاین، به هیچ چیز دیگری به جز اینترنت و هیچ ابزاری (تلفن، لپ‌تاپ، تبلت، کامپیوتر) نیاز ندارید. برای شرکت در دوره‌های آنلاین، نیازی نیست جایی بروید و زندگی خود را با یادگیری زبان انگلیسی تنظیم کنید، این ساده و راحت است. علاوه بر این، راحتی به شما امکان می‌دهد بیشتر اوقات مطالعه کنید و هزینه دوره مطمئناً شما را خوشحال می‌کند.

 

مقداری پول خرج کنید

فقط یک متخصص با تجربه می‌تواند توضیح دهد که کجا Present Perfect مناسب است و کجا Past Simple مناسب است. کار با یک دوره خوب را می‌توان برای تأثیر بهتر ترکیب کرد. به عنوان مثال، در “ایستگاه زبان” دوره‌های زیادی برای تمامی اهداف ایجاد شده. دوره‌هایی برای مبتدیان، و حتی آنها که در سطوح بالاتر هستند و قصد دارند در آزمون‌های بین المللی شرکت کنند. شما هر هدفی برای یادگیری زبان داشته باشید می‌توانید از دوره‌های آموزشی ایستگاه زبان بهره ببرید.

 

تمرین بسیار مهم است

مهم نیست که چگونه آموزش می‌بینید، تکالیف باید تکمیل شوند. چه در کلاس‌های آموزش زبان، با معلم خصوصی کار کنید و یا در دوره‌های آموزشی شرکت کنید همچنان باید تکالیف خود را انجام دهید. تمرین کردن را جدی بگیرید چون مهمترین رکن یادگیری و درج اطلاعات در ذهن شما تمرین مداوم است. مطمئن شوید که هیچ وقفه ای در تمرین شما وجود ندارد. اگر وقفه‌های طولانی وجود داشته باشد، دانش به دست آمده از بین می‌رود. شما باید مسیری را که قبلاً طی کرده‌اید به خاطر بسپارید و دوباره دنبال کنید و بسیاری از افراد پس از آن ترک تحصیل می‌کنند. 

 

نکات کلی برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر

حالا سوال خیلی از شما این است یادگیری زبان از صفر چقدر آسان است؟ پیشنهاد می‌کنیم با بهترین روش‌های کاری آشنا شوید:

 • یک برنامه زمانی ایجاد کنید. زمان خود را برای مطالعه انگلیسی برنامه‌ریزی کنید و به آن پایبند باشید. تمرین منظم در تسلط بر یک زبان جدید مهم است، بنابراین سعی کنید هر روز حداقل کمی یاد بگیرید. مهم است که حداقل ۱ ساعت ۲-۳ بار در هفته یا بهتر است هر روز تمرین کنید!
 • از منابع مختلف استفاده کنید. برای یادگیری زبان انگلیسی از کتاب‌های درسی، دوره‌های آنلاین، برنامه‌های کاربردی، پادکست‌ها و درس‌های ویدیویی استفاده کنید. منابع مختلف به شما در درک سبک‌های مختلف صحبت کردن کمک می‌کند و مهارت‌های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک انگلیسی شما را توسعه می‌دهد.
 • گوش دادن را تمرین کنید. گوش دادن به انگلیسی، تماشای فیلم، سریال، موسیقی و پادکست به زبان انگلیسی. این به شما کمک می‌کند تا به ریتم و تلفظ زبان عادت کنید.
 • سوال بپرسید و کمک بخواهید. اگر سوال یا مشکلی دارید، از درخواست کمک دریغ نکنید. سوالات خود را برای معلمان، اساتید، انجمن‌های آنلاین یا جامعه یادگیری زبان انگلیسی ارسال کنید.
 • خجالت نکش. برای کسانی که از صحبت کردن به زبان انگلیسی خجالت می‌کشند، نکاتی وجود دارد. تمام کارهای خود را با صدای بلند بگویید، با دستیارهای صوتی ارتباط برقرار کنید و گفتار خود را روی یک ضبط صوت یا ویدیو ضبط کنید. از فرصت‌ها برای برقراری ارتباط با افراد انگلیسی زبان، شرکت در کلوپ‌های مکالمه و شروع گفتگو استفاده کنید. اگر پیشرفتی حاصل نشد، هدف را به اهداف فرعی تقسیم کنید و سعی کنید قالب تمرین را تغییر دهید. برای غلبه بر تنبلی، رویکردی مثبت برای یادگیری زبان پیدا کنید، آن را با یک سرگرمی مرتبط کنید و از منابع مفید استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید به زبان انگلیسی آنچه را که جرات نکردید به زبان فارسی انجام دهید.
 • از اشتباه کردن نترسید. اشتباهات بخشی از فرآیند یادگیری زبان هستند. از اشتباه کردن نترسید و از آنها درس بگیرید. به تدریج در استفاده از زبان انگلیسی اعتماد به نفس و تسلط بیشتری خواهید داشت. خودتان باید بهترین راه برای تقویت زبان انگلیسی را پیدا کنید چون ممکن است برای هرکسی متفاوت باشد. برخی با صدا و گوش کردن بهتر یاد میگیرند و برخی با تصویر و ویدیو.

 

توصیه های پایانی

با رعایت این قوانین، می‌توانید زبان انگلیسی را خودتان یاد بگیرید. خوب، اگر می‌دانید که خود انضباطی نقطه قوت شما نیست و نیاز به کمی فشار و جهت دارید، در دوره های آموزشی و یا کلاس زبان شرکت کنید. مهم‌ترین چیز خواسته شماست. فقط باید شروع کنید، آن را به بعدا موکول نکنید. یک برنامه آموزشی برای خودتان بسازید و کم کم به سمت رویاهایتان حرکت کنید. اگر برای شرکت در کلا‌س‌های آموزش زبان انگلیسی وقت ندارید می‌توانید از محصولات خودآموز و به‌صورت آنلاین، برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی استفاده کنید. ما در این راه قدم به قدم همراه شما هستیم.

۵/۵ - (۱۵ امتیاز)
آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز

 

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد